http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 02:43:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wymiana przelotki - gdzie w promieniu 150km od Warszawy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wymiana przelotki - gdzie w promieniu 150km od Warszawy?  (Przeczytany 10574 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #15 : 30 Listopada 2008, 13:48:02 »

Jak na moje oko to za dużo lakieru na omotkach Wink Ale przynajmniej się trzyma  Grin
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #16 : 30 Listopada 2008, 15:19:07 »

Na tych zdjęciach grubość lakieru dopasowana jest do pozostałych przelotek tak aby nie było widać ingerencji  Wink
Zapisane

Catch & Release
Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #17 : 19 Kwietnia 2019, 15:52:54 »

Sorki, że odgrzewam wątek po latach, ale proszę o doradztwo - czy po długim używaniu wędziska (St.Croix 6,6" Med-Heavi), kilka ładnych lat, trzeba wymienić przelotki - chociaż nie ma, jak dla mnie widocznych uszkodzeń?
Skąd pytanie?  Otóż odnoszę wrażenie, że żyłka (używam 0,3 mm) głośno "chodzi", dosyć szumi, jakby trze. A założyłem nową. Tak jakby przelotki grały, a może tylko szczytowa. Nie znam się na aż takich niuansach. Odnoszę wrażenie, że dawniej nie miałem takiego zjawiska. A nie mam jak porównać z inną wędką, bo innej nie mam w używaniu. Stosuję minimalizm, jedna wędka, jeden multik, jedno pudełeczko z wabikami, jedna żyła, ale zdarza się, że wiele ryb. Smiley
Proszę podpowiedzieć - czy olać temat i łowić, czy zlikwidować szum poprzez wymianę przelotek lub nabycie nowej wędki? Smiley  Z góry dzięki.
PS
Rybom raczej ten szum chyba nie przeszkadza, sądząc po ubiegłorocznych szczupakach.
 
Zapisane

Pozdrowienia
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #18 : 23 Kwietnia 2019, 12:38:33 »

Absolutnie nie ma potrzeby wymiany. Chyba, że zauważysz szybsze zużywanie się linki - to może oznaczać uszkodzenia pierścieni.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #19 : 23 Kwietnia 2019, 12:58:47 »

Zleciłem wymianę przelotki szczytowej bo była dosyć sponiewierana.
Zapisane

Pozdrowienia
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!