http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 06:36:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak tu cicho o zmierzchu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 46 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak tu cicho o zmierzchu  (Przeczytany 60427 razy)
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #150 : 14 Lutego 2020, 18:26:35 »

W kwestii organizacyjnej:

1. napotka wyskokowe (jeżeli ktoś preferuje) - przywozimy wg uznania,
2. pokarm dla ciała w formie stałej a nie płynnej - trochę kiełbachy na grilla/ognisko, ja postaram się ogarnąć nasze regionalne prażonki (pieczonki)  Roll Eyes
3. pamiętać o śpiworach - w tym roku mieli zrezygnować z pościeli,

ot i chyba tyle w temacie... fajerwerków nie będzie, ale i tak ma być zajebiście  Grin Grin Grin
Zapisane

Tomek
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #151 : 15 Lutego 2020, 08:39:42 »

Przykro mi ale nie dam rady  Angry
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #152 : 15 Lutego 2020, 15:18:10 »

Przykro mi ale nie dam rady  Angry

Tomek i już się smucę.
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #153 : 15 Lutego 2020, 18:57:52 »

Przykro mi ale nie dam rady  Angry

Trudno - bywa i tak... z bólem serca - aktualizuję listę  Cry Cry Cry
Zapisane

Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #154 : 15 Lutego 2020, 18:59:45 »

Aktualizacja danych - zaliczki:

1. Novis -  zaliczka wpadła
2. Tomwes -  zaliczka wpadła
3. Gżybek -  zaliczka wpadła
4. Virtusan - kierownik zamieszania

5. Sławek Zabrze - zaliczka wpadła,
6. Nika (Alex) - zaliczka wpadła
7. Alex (plus pies) - zaliczka wpadła
8. Kamil - zaliczka wpadła
9. Pomuchel -  zaliczka wpadła

10. Minecjusz - zaliczka wpadła
11. Grześ Łódź - zaliczka wpadła
12. Pool -  zaliczka wpadła
13. Mare7 - zaliczka wpadła
14. Pe-te-to - zaliczka wpadła


15. Maniek (od Virtusan) - potwierdzone
16. Morfi - potwierdzone
17. BartekZabrze - ostatni dzień bez noclegu.

Tym samym zamykam listę. Czekam na dalsze wpłaty.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2020, 19:26:36 wysłane przez virtusan » Zapisane

Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #155 : 17 Lutego 2020, 19:27:41 »

Być może nawiedzi nas jeszcze kolega @Sławek Nikt z jb.pl ze znajomkiem... byłoby nas wielu  Grin Grin Grin
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #156 : 18 Lutego 2020, 10:21:53 »

Zacne grono  ok Fishing Laughing Beer
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #157 : 18 Lutego 2020, 18:12:23 »

w weekend postaram się ogarnąć wpłaty zaliczek na poczet noclegów (czasu brak na dzień dzisiejszy) - a grono faktycznie zacne  ok ok ok niechaj żałują Ci, co nie będą... Grin Grin Grin stanicowy ogarnięty - w weekend wydaję Wasze pieniążki na zaklepanie rezerwacji  Grin Grin Grin
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2020, 18:16:05 wysłane przez virtusan » Zapisane

Tomek
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #158 : 24 Lutego 2020, 20:22:05 »

Tpmuś, prośba. Napisz coś o zbiorniku i metodach łowienia, nie wszyscy mieli okazję łowić na Przeczycach. A niektórzy zapewne będą chcieli łowić zupełnie inaczej. ( można mnie do tej grupy zaliczyć, ale ja byłem tam dwa razy dawno temu). Łódź raczej, jak znam ziomali raczej lajtowo łowić nie będą i takie tam. Dziabnij nieco w tym temacie.
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #159 : 25 Lutego 2020, 18:22:30 »

Ok. Tak więc zaczynam... Zaznaczam, że nie opieram się na opracowaniam książkowych, a na własnych wypracowanych doświadczeniach...

1. zbiornik bardzo uniwersalny - to między innymi dzięki kilkuletniemu niskiemu stanowi wody. Było to podobno spowodowane remontem przeciekającej tamy. Kilka lat posuchy doprowadziło do wystąpienia swoistego zadrzewienia na płyciznach, które w związku z niskim stanem wody pokryły się krzaczkami i młodymi brzozami. Na czole zbiornika (wpływ Czarnej Przemszy) pojawiły się korytarze wytyczone drzewostanem i zaroślami - zbliżonymi do obrazów pamiętanych z "Wędkarskich przygód Rexa Hunta" - takie mini lasy namorzynowe, pomiędzy którymi wije się koryto rzeki. Przy wyższym stanie wody (takim, jak jest obecnie) - w wiosenno-letnim okresie pojawiły się wprost książkowe miejscówki dla szczupaka... Mnie udało się trafić białoryb na spina - największy okaz to lecz 52cm prawidłowo zacięty za pysk na małą gumkę. Kilka wzdręg też padło. Według opinii @Sławka (zabrzański mistrz wędzonki, jajecznicy na boczku i ciężkiego łowienia) - idealne miejscówki na jerkowanie za szczupakami,

2. stare koryto - ciągnące się przez kilka kilometrów (2-3) aż do korony zapory - piękne łowisko sandaczy, okoni i szczupaków. Dzięki trolowaniu na lekko można namierzyć stada odradzającego się okonia - średnio 25-30cm. Właśnie na starym korycie na paprochy fluo na bocznym troku co niektórzy czeszą garbusy na kilku dołkach w głównej części zbiornika. Ja w tym roku zamierzam popływać z dropem za okoniami. Dobre wyniki miałem na gumy fluo na lekkiej 2-3g główce.

3. głębia przy głównej tamie - osobiście nie lubię tej miejscówki - jesienią dziesiątki łodzi okupowały dołem "na Tuliszowie" - wyglądało to jak granie w "słoneczko" - wszyscy ustawieni symetrycznie  dookoła dołka i rzucający centralnie w jeden punkt. Dobre miejsce (ponoć) na sandacza - i to grubego - nie na darmo wprowadzili górny wymiar ochronny sandacza na 85cm...

4. szereg pomniejszych dołków i płani zasobnych w rybki (na stałe jak i okresowo)  Grin - których nie wymieniłem...

RYBOSTAN

1. okoń - doskonale reagujący na gumki (5-7cm), woblerki głęboko schodzące, jaskółki,
2. szczupak - guma, wobler (rodzaj zależny od miejsca, zarówno tłicze jak i jerki - w moim przypadku do 20-30g),
3. sandacz - głównie guma, jig - UWAGA - w woj. śląskim dopuszczone łowienie na jiga uzbrojonego w POJEDYŃCZY HAK,
4. Jaź, tołpyga, sum, wzdręga - jako ciekawe przyłowy, znane z relacji - ja wyjąłem jazie, krasnopiórki - tołpygi i suma dawno nie miałem.

Ja osobiście uwielbiam lekkie łowienie - dlatego stosuje przynęty o całkowitej masie własnej max 10g. Na marginesie - największy szczupak złowiony w 2019 roku przez nasz duet (Maniek i ja) - 80cm - wziął na woblerka 3,5cm 3g... większość rybek wyjęliśmy właśnie na takie woblerki - zarówno z ręki jak i z trola...

Resumując - można na lekko (ja lubię trolowanie po dołkach wyrazistymi woblerkami) - jak i na ciężko... za szczupaczkami jak i sandałkami. @gżybek świadkiem, jak mi z dołka do lekkiego wobka wyszła mamusia 80+ ... i franca nie trafiła  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

ps. na trzeźwo też się da tam łowić...
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #160 : 26 Lutego 2020, 06:54:21 »

Mam dodatkowe pytanko, jak ze spinningiem z brzegu? Da się połowić co nieco?
Po prostu, ze względów osobistych nie łowimy z łodzi. Smiley
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #161 : 26 Lutego 2020, 12:22:02 »

Da się i to skutecznie. Kilka głębszych miejscówek przy brzegu jest, dojście zarówno suchą nogą jak i brodząc.
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #162 : 26 Lutego 2020, 12:48:15 »

Dzięki, dzwonił też do mnie @gżybek, właściwie już wiem na tyle ile mi potrzeba. ok Beer
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #163 : 01 Marca 2020, 14:12:38 »

Domki zaklepane. Zająłem te "lepsze" czyli nowsze modele. Ceny podane za dobę - cena obowiązuje dla członka PZW... I tak odpowiednio:

1. domek nr 1 - Alex i Nika - dwuosobowy, dwa tapczaniki, aneks kuchenny wyposażony. Cena za dobę - 55zl za domek

2. domek nr 2 - pozwolę sobie klepnąć, że ja i @maniek... - dwuosobowy, cena i warunki jak wyżej. Istnieje niebezpieczeństwo, że @maniuś wymięknie pod naciskiem żony i będzie "dochodzący" (mieszka dosłownie 15km dalej i może priorytet związany z zaspokajaniem małżeńskich obowiązków weźmie górę).

3. domek nr 3 - 3-6 osób (naliczyłem bodajże 3 tapczany 2-osobowe). Myślę, że najwygodniej będzie czetrem osobom. W zestawie weranda, aneks kuchenny wyposażony. Cena za dobę - 75zł

4. domek nr 4 - jak wyżej,

5. domek nr 5 - jak wyżej.

W każdym domku lodówka, naczynia itp. Własna łódź - zgodnie z regulaminem rybaczówki - 10zł za dobę parkowania w stanicy (na plaży objętej monitoringiem). Łódki zapewnione - cena bodajże 15zł za jeden dzień pływania. Zakaz spalin - tylko elektryki.

Poniże kilka fotek poglądowo - domki z zewnątrz (pstryknąłem dwuosobowe)...
Zapisane

Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #164 : 01 Marca 2020, 14:13:07 »

środek dwójki specjalnie dla Alexa...
Zapisane

Tomek
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 46 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!