http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
01 Maja 2024, 17:24:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Z cyklu "chwale sie"- czyli choroby ciąg dalszy.....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 345 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Z cyklu "chwale sie"- czyli choroby ciąg dalszy.....  (Przeczytany 1024956 razy)
DawidGno

Wiadomości: 62


Gniezno


« Odpowiedz #2535 : 12 Sierpnia 2013, 21:48:06 »

No zobaczymy co to będzie , jutro nawinę anchora 0,10 i pojadę po-miotać jakimiś ciężarami , wtedy zobaczę z czym to sie je , bo standard szpulką na scorpionie ni jak szło rzucać , 3g+twisterek 6cm latały na max 15m.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2013, 21:58:31 wysłane przez DawidGno » Zapisane

C&R
Pozdrawiam
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #2536 : 12 Sierpnia 2013, 22:11:26 »

Miałem taką z Curado 51E. Niezastąpiona do mikro przynęt na cieki o kilkumetrowej szerokości.

To nie do końca tak. Na cieki, do mikro przynęt lepsza będzie głębsza z małą ilością linki, ponieważ:
a) mniejsza średnica = szybszy start (mniejsza masa niezbędna do napędzenia)
b) mniejsza masa (szpuli i kompletu z linką)


U mnie raczej nie ma mikro ciurków. Jedyne dwa, które znam są zbyt trudno dostępne w miejscach, które mnie interesują. Doświadczenia opierałem na odległościach osiąganych na Brdzie i Wdzie a to spore rzeczki. Możesz mieć rację, bo przy drobiazgach trzeba było mocny zamach wziąć, żeby poleciało. Niestety już nie sprawdzę, bo zamiast żuczka poniżej 2 gram wolę zabrać muchówkę.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
DawidGno

Wiadomości: 62


Gniezno


« Odpowiedz #2537 : 12 Sierpnia 2013, 22:20:30 »

u mnie najlżej będzie ok. 3g całkowitej , więc myślę że da rade, bo 1g to chyba nic nie jest w stanie rzucić po za stałą szpulą i muchowym...
Zapisane

C&R
Pozdrawiam
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #2538 : 12 Sierpnia 2013, 22:29:26 »

@Buri: fizyka i technika tak ma.  Grin
Przy czym trzeba utrzymać równowagę pomiędzy głębokości szpulki, która z głębszą szpulką maleje a prędkością na obwodzie (nawiniętej linki) przy tej samej prędkości obrotowej szpulki (Hz).

Uff, ale to skomplikowanie napisałem.

No i o łożyskach nie zapominać, temat "Micro-Ball-Bearing.

Temat rzeka.  Beer 
Zapisane
knaker

Wiadomości: 9

ZH CH


« Odpowiedz #2539 : 19 Sierpnia 2013, 19:04:51 »

Cześć, skorzystam z okazji i zaprezentuję dosyć rzadko spotykany multiplikator. Przeglądając wątek @mekamila o ekonomicznych wersjach Calcutty [Zobacz tutaj] zainteresował mnie multiplikator Marado a konkretnie model Evolution. Firma Shina Sports, która była dystrybutorem marki Marado niestety juz nie istnieje, także pozostaje rynek wtórny by zapoznać się z jej produktami [Produkty Marado]. Udało mi się jednak dostać model Evolution 150 w stanie sklepowym Wink

Specyfikację tego modelu znajdziecie na tej stronie

A teraz kilka zdjęć:







Mogę tylko potwierdzić i powtórzyć słowa @mekamila o jakości, pasowaniu elementów czy ogólnej solidności/wytrzymałości. Porównując z moją Luna 103, Marado nie zostaje w tyle a przykładowo spust szpuli jest delikatniejszy i jego ruch jest płynniejszy.

Na minus:
- wersja na prawą rękę
- hamulec odśrodkowy na 4 bloczki
- wymaga wyczyszczenia starych fabrycznych smarów Grin

Ogólnie multiplikator jak najbardziej wart polecenia, na aukcjach modele używane do dostania za 30-40 dolarów, za nieużywane trzeba zapłacić trochę więcej. Ze względu na wersję dla "praworęcznych" mój będzie raczej szukał nowego właściciela, może ktoś zainteresowany?  Tongue

knaker
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2013, 09:53:35 wysłane przez knaker » Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2540 : 19 Sierpnia 2013, 19:30:03 »

No na lewą rękę to praktycznie nie do zdobycia. Nie wiem, czy choćby jeden na rok się pojawia.

A w ogóle cieszę się, że mój wątek się przydaje Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
knaker

Wiadomości: 9

ZH CH


« Odpowiedz #2541 : 19 Sierpnia 2013, 19:42:44 »

Fakt nie spotkałem się z wersją na lewą rekę, szczerze nawet nie sądziłem, że takie istnieją (na swfishing wymienione były tylko 50, 150, 250), ale zdjęcie z twojego wątku definitywnie temu zaprzecza Grin
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2013, 19:55:53 wysłane przez knaker » Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2542 : 20 Sierpnia 2013, 08:05:01 »

Tak swoją drogą ten, którego miałem to był Evolution 141
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
knaker

Wiadomości: 9

ZH CH


« Odpowiedz #2543 : 20 Sierpnia 2013, 08:37:33 »

Trochę się różnią, 141 bez nawierceń w ramie, ale za to z odkręcanym panelem bocznym(?), którego brakuje niestety w 150.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2013, 08:43:09 wysłane przez knaker » Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2544 : 20 Sierpnia 2013, 08:51:15 »

Nie, oba są na bazie zwykłej Calcutty, szpulkę wyjmuje się od strony korbki.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
deejaybialy

Wiadomości: 184


NL Noord Brabant


« Odpowiedz #2545 : 21 Sierpnia 2013, 22:39:32 »

To i ja się pochwalę kolejnym "wynalazkiem"

Pinnacle Limited Edition Janis HS Metal

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

na szybko nawinąłem żyłkę 0.2 ustawiłem hamulec na "3" główka 7gr plus gumka ok 5cm kijek daiwa 4-14g i leeeci ;-) aż mi się gęba cieszyła szczerze powiem pierwszy raz poczułem ze wszystko jest ok tzn nie czułem ze zaraz będzie wielka broda ;-) o ile aura pozwoli to w piątek potestuję go dokładniej. Dodam jeszcze, klikająca gwiazda hamulca i guzior do flippingu zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

Pozdrawiam
Zapisane
Rogalson

Wiadomości: 100


Warszawa


« Odpowiedz #2546 : 26 Sierpnia 2013, 19:26:08 »

Zapasowa szpulka od curado przechodzi na dietę. Jeszcze trochę kosmetyki i niedługo ważenie. Sama szpulka teraz ok 8g, jak przejdzie testy to może zejdę niżej. Edit: Szpulka od 101d ma teraz 10.4g i planuję mniej Smiley





« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2013, 22:48:34 wysłane przez rogalson » Zapisane

Catch & Reklamówka
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2547 : 26 Sierpnia 2013, 21:55:14 »

Cytat: knaker

Ogólnie multiplikator jak najbardziej wart polecenia, na aukcjach modele używane do dostania za 30-40 dolarów, za nieużywane trzeba zapłacić trochę więcej. Ze względu na wersję dla "praworęcznych" mój będzie raczej szukał nowego właściciela, może ktoś zainteresowany?  Tongue

knaker

 Napisz mi kilka słów na priv co to za jeden i jakie koszty. ?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #2548 : 27 Sierpnia 2013, 16:49:37 »

Nowy nabytek, świeżo sprowadzony mąż, a żona Zoga przybędzie w piątek ok  Ciekawe czy to będzie stare dobre małżeństwo Laughing Fishing
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2549 : 27 Sierpnia 2013, 17:08:49 »

Zapasowa szpulka od curado przechodzi na dietę. Jeszcze trochę kosmetyki i niedługo ważenie. Sama szpulka teraz ok 8g, jak przejdzie testy to może zejdę niżej.

 Śmiało między już obecnymi otworami możesz wiercić kolejne chociaż może nieco mniejszą średnicą wiertła.
 Ładna robota  moja podzielnica niestety zepsuta.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 345 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!