http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 20:08:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jesiotr powraca
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jesiotr powraca  (Przeczytany 8776 razy)
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #15 : 28 Września 2007, 18:03:24 »

.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2007, 14:16:52 wysłane przez Agraph » Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 28 Września 2007, 18:17:59 »

Cytat: Bigessox
Chciałbym nadmienić, że nie jestem przeciwny restytucji jesiotra, tylko niech to z robią z głową, entuzjazmem i skutecznie a nie po to by wykorzystać unijne tj. społeczne pieniądze.
Na złowienie jesiotra w rzece możesz się nie załapać, choć życzę Ci długiego życia w pełni sił-pierwszy etap restytucji może potrwać 30-50 lat, próbuj w morzu, z plaży.
Z poważaniem
Bigessox

 Hmmm napewno zrobią to z głową bo robią to mądrzy ludzie a co do kasy to dziwne  rozumowanie że unijne to społeczne i z naszej kieszeni. Zapewne Wiesz że jesteśmy płatnikiem składki do uni na minusie co znaczy że więcej dostajemy niż płacimy. Są rozdziały pieniędzy z dotacji na poszczególne dziedziny między innymi na naprawę szkód cywilizacyjnych w przyrodzie i niech one tam idą i są wykorzystane na cel na jaki są przeznaczone. Z moich podatków powiadasz ?? a niby skąd mają być ?? Szczęście ze nie na jakąs porypaną partię a na przyrodę. Co do czasu pierwszych powrotów ryb na tarliska to zbyt pesymistycznie podchodzisz w opracowaniach datuje się to na czas między 14--18 lat od momentu zarybienia. Jestem 40 latkiem więc mam szansę dożyć  Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #17 : 28 Września 2007, 23:50:44 »

Ta restytucja wygląda jak wpuszczanie słoni do ogrodu botanicznego.
Ja nie wierzę w Świętego Mikołaja a wiara w Brukselę jest jak wiara w Hitlera.
Naprawa szkód cywilizacyjnych-podaj mi przykład naprawienia szkód cywilizacyjnych.
Zauważyłeś, że po 2004 roku obserwuje się coraz więcej wysypisk śmieci w lasach, skarpach rzecznych itd.
Wyczytałem gdzieś w internecie, że ktoś z plaży już złowił ładnego.
Termin "tarliska" piszmy w cudzysłowie.
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #18 : 28 Września 2007, 23:58:58 »

największym autorytetem w dziedzunie jesiotrowatych jest w polsce prof. Bartel. nie zgodze się z twierdzeniem, że zarybienia jesiotrem odbyły się tylko dlatego bo nagle pojawiły się pieniądze i trzeba je było wykorzystać jak najszybciej. prof.Bartel sprowadził materiał zarybieniowy z Foss river gdzie były łowione tarlaki. wprowadzenie ryb akurat z tej rzeki było poprzedzone badaniami genetycznymi aby wsiedlić ryby możliwie najbardziej spokrewnione z tymi występującymi u nas w przeszłości. nadmienić jednak warto że te wprowadzone ryby nie będą nigdy tymi które już wygineły. tak samo jak smolty łososia wpuszczane do drawy nigdy nie będą łososiami drawskimi które bezpowrotnie trafił szlak.
A co do "stad" podstawowych i ich chowu. to największe obecnie stado znajduje sie w gospodarstwie rybackim w koninie, mają oni równierz największą produkcję jesiotrów w polsce. ale tymi rybami nikt nie zarybia i nie bedzie zarybiał wód otwartych w polsce
W Koninie z tego co wiem chowają bestery, sterlety, bieługi i jesiotry syberyjskie-tam są podgrzane wody a jesiotr ostronosy lubi chłodną i o nim tu mowa.
Zresztą ja nie pisałem o największych stadach.
Łosoś do Drawy jakoś nie chce wracać-robi to niechętnie czyli efekty są niezadawalające.
Co do celowości i szans na restytucję jesiotra wystarczy porównać rzeki Kanady i nasze. Myślę, że nie ma co porównywać.
Zapisane
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #19 : 29 Września 2007, 00:16:52 »

.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2007, 14:16:32 wysłane przez Agraph » Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #20 : 29 Września 2007, 06:56:26 »

Bigessox, usunąłem Twoją ostatnią wypowiedź. Jeszcze jedna próba uogólnionego obrażania i zniesławiania wszystkich Użytkowników tego forum i się pożegnamy. 
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #21 : 29 Września 2007, 07:04:09 »

.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2007, 14:16:11 wysłane przez Agraph » Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
SaNdAcZ/wdyhash

Wiadomości: 31

Warszawa/Olsztyn/Oslo


« Odpowiedz #22 : 29 Września 2007, 12:27:11 »

Cytuj
Co do celowości i szans na restytucję jesiotra wystarczy porównać rzeki Kanady i nasze. Myślę, że nie ma co porównywać.
No i tu muszę się znowu nie zgodzić z bigessox. restytucja tej ryby to nie pomysł kilku oszołomów tylko ludzi z dużo większą wiedzą i doświadczeniem niż ty czy ja i myślę że gdyby stwierdzili że nie ma żadnych szans na przywrócenie tej ryby polskim wodom to by nie próbowali tego robić. a co do rzek ameryki północnej w których zyją jesiotry to się bardzo mylisz część z nich wygląda jak wisła w warszawie i wcale nie płynie nimi woda 1 klasy czystości
Zapisane
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!