http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 17:49:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Powitanie na Multiplikator.pl
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Powitanie na Multiplikator.pl  (Przeczytany 263734 razy)
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #1455 : 31 Stycznia 2018, 18:34:53 »

 ok dobrze trafiłeś, witam  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
JC

Wiadomości: 9

Podlasie


« Odpowiedz #1456 : 07 Marca 2018, 09:40:59 »

Witam.

To mój początek zabawy z castem, o którym zacząłem myśleć dopiero podczas jesiennych wypadów z przynętami w okolicach 30-35g. Kiedy linka strzela po palcu przy temperaturze okolicach 0 stopni, to człowiek zaczyna się zastanawiać, czy można coś z tym bólem zrobić Smiley  Dodatkowo mając w perspektywie tycie przynęt, należało coś zmienić.

I tak oto urodził się pomysł łowienia "z pazurem". Przeszedłem długa i bolesną drogę przez lekturę jerkbait.pl - nie polecam - oraz ogrom internetowych poradników pseudofachwców o doborze sprzętu. Kierując się tą wiedzą pozostał bym przy stałej szpuli z bolacymi palcami, ponieważ nie wydam 1000-1200 za zestaw. Najzdrowsze podejście zauważyłem za wielką wodą (USA), tam chyba nikt im nie mówi: "nie można",  "nie zadziała", "dozbieraj 100$" i lowią, cieszą się swoją pasją. Podbudowy tym idealizmem zacząłem szukać sprzętu - multik ma początek i tak:
Tatula - ale cholera wie jaka
Revo - która generacja, który model
C3/C4 - jak człowiek zacznie czytać, to wychodzi, że encyklopedia to mało o tych młynkach
Dragon -... chyba nie jest producentem multików
Okuma! - i kolejne tony wiedzy.
Nowy, czy używany? A co z Shimano? Zaraz, jeszcze Quantum i na Ali Kastking. Jakie to ja przynęty będę miotał?

W końcu wpadłem na forum Multiplukator.pl. Czy mi.się rozjaśniło w głowie? Raczej nie, ale jest wiedza skumulowana, a dyskusje nie napompowane JDMami i $$$. W ogromnie opcji i pomysłów znalazł się więc Revo SX i więcej na razie nie potrzebuje. Połowie 2 sezony, poznam metodę i będzie czas na upgrade. Oczywiście czeka mnie jeszcze dobór kija, ale to już prostszy element układanki.

Pozdrawiam.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #1457 : 07 Marca 2018, 10:22:32 »

Cześć,
fajnie że trafiłeś do nas. Każdy chętnie podzieli się doświadczeniem.
Na pierwszy multiplikator każdy jest dobry, najważniejsze są chęci. Później zestaw ewoluuje w zależności od potrzeb.
Można zacząć nawet od chińskiego sprzętu, koszt wejścia w temat jest wtedy prawie bezbolesny. W najbliższym czasie wrzucę informacje na temat chińskich multików, czekam na jeszcze jeden do porównania. Z grubsza - da się tym łowić Smiley
Zapisane

Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #1458 : 07 Marca 2018, 10:56:08 »

Cześć,

Czerp całymi garściami z tego forum i ludzi którzy tu się udzielają nie bój się zadawać głupich pytań, lepiej się zapytać niż długo dochodzi samemu. Jeżeli chodzi o sprzęt to tak jak Przemo napisał przyjdzie czas na sprzęty i po 500$ ale uwierz mi każdy z nas ma w swojej kolekcji jakiś Chiński sprzęt czy produkcji Jexon czy Dragon, nie jednokrotnie kupowany z ciekawość ale też nie jest taki zły, na początek kup sobie coś budżetowego do nauki wystarczy. Jeszcze napisz z skąd jesteś może akurat któryś z kolegów gdzieś mieszka, można umówić się na wspólne ryby.
Zapisane

Catch & Release
JC

Wiadomości: 9

Podlasie


« Odpowiedz #1459 : 07 Marca 2018, 14:25:00 »

...
Chiński sprzęt czy produkcji Jexon czy Dragon, nie jednokrotnie kupowany z ciekawość ale też nie jest taki zły, na początek kup sobie coś budżetowego do nauki wystarczy. Jeszcze napisz z skąd jesteś może akurat któryś z kolegów gdzieś mieszka, można umówić się na wspólne ryby.
Wybór już padł i na dniach będzie u mnie Revo SX I. Ja do sprzętu nie podchodzę eksperymentalnie, wole coś sprawdzonego. Może nie do końca tak konserwatywnie, ale zawsze z dużą dozą rozsądku Smiley
Jestem z Podlasia, a dokładniej z Białegostoku.

Pozdrawiam
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #1460 : 07 Marca 2018, 15:46:54 »

Witaj wśród pozytywnie zakręconych.
Życzę miłej zabawy z castem.
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #1461 : 07 Marca 2018, 16:49:57 »

...
Chiński sprzęt czy produkcji Jexon czy Dragon, nie jednokrotnie kupowany z ciekawość ale też nie jest taki zły, na początek kup sobie coś budżetowego do nauki wystarczy. Jeszcze napisz z skąd jesteś może akurat któryś z kolegów gdzieś mieszka, można umówić się na wspólne ryby.
Wybór już padł i na dniach będzie u mnie Revo SX I. Ja do sprzętu nie podchodzę eksperymentalnie, wole coś sprawdzonego. Może nie do końca tak konserwatywnie, ale zawsze z dużą dozą rozsądku Smiley
Jestem z Podlasia, a dokładniej z Białegostoku.

Pozdrawiam

Abu to bardzo dobra konstrukcja będziesz zadowolony powodzenia 
Zapisane

Catch & Release
SAMBOR

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1462 : 08 Marca 2018, 09:39:19 »

Siema wszystkim Cheesy
Też jestem Tomasz, więc się podłącze i się przywitam  ok
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #1463 : 08 Marca 2018, 15:26:26 »

Witaj i miłej zabawy.
Zapisane
Silesian Dream

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #1464 : 21 Czerwca 2018, 15:39:36 »

Witam wszystkich zapalonych castingowców! Mam na imię Łukasz i pochodzę ze Ślunska! Postanowiłem zarejestrować się na tym forum w celu czerpania wiedzy na temat metody castingowej, do której cały czas się przymierzam.  Roll Eyes Cieszę się, że forum jest ukierunkowane ściśle w tą metodę i pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem jakichkolwiek inforamcji.  Grin

No nic, pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i życzę wszystkim pobicia ich własnych wędkarskich rekordów w tym roku! Grin
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #1465 : 21 Czerwca 2018, 16:08:50 »

 
Witaj i miłej zabawy z castem, może się trafimy gdzieś nad śląską wodą.
Zapisane
Silesian Dream

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #1466 : 21 Czerwca 2018, 16:38:54 »

Całkiem możliwe, bo też jestem z Zabrza.  Wink
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #1467 : 21 Czerwca 2018, 19:25:04 »

Witam wszystkich zapalonych castingowców! Mam na imię Łukasz i pochodzę ze Ślunska! Postanowiłem zarejestrować się na tym forum w celu czerpania wiedzy na temat metody castingowej, do której cały czas się przymierzam.  Roll Eyes Cieszę się, że forum jest ukierunkowane ściśle w tą metodę i pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem jakichkolwiek inforamcji.  Grin

No nic, pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i życzę wszystkim pobicia ich własnych wędkarskich rekordów w tym roku! Grin

powodzenia  Grin Grin Grin informacji multum, trudno ogarnąć na początku  Wink
Zapisane

Tomek
Radek1980

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1468 : 24 Listopada 2018, 23:26:26 »

Cześć wszystkim.
Trochę kręcę multiplikatorem, od czasu do czasu coś wystrugam, coś odleję, czasem nawet coś uda mi się złowić... Wink

Pozdrawiam. Radek
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #1469 : 25 Listopada 2018, 18:53:33 »

Witaj i miłej zabawy w tym towarzystwie. Fishing
Zapisane
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!