http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 14:43:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  zamkerowe "łapanie"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: zamkerowe "łapanie"  (Przeczytany 18342 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 14 Listopada 2007, 21:55:39 »

I tak jak zaplanowałem wczoraj wieczorem tak dzisiaj rano tuż po 7.00 byłem nad ładnym jeziorkiem DURĄG leżącym obok miejscowości Szyldak. Kilka dni temu dotarł sygnał do mojego komendant Ssr o kłusownictwie sieciowym na tym jeziorku a gdy wczoraj został poparty wiadomością, że siaty zostały akurat postawione postanowiliśmy to sprawdzić. I tak we trzech incognito po cywilu z wędkami w rękach udaliśmy się na rekonesans. Po niecałej godzince łowienia spotkalismy "pana". Zapytany czy też na rybki przybył (bo nie zauważyliśmy wędki) szybko zaprzeczył mówiąc, że tylko na spacer (3 km podmokłymi łakami i oranym polem od wioski) bo w tym jeziorze ryb to niema (szczęście że nie zauważył kilka minut wcześniej wyjętego na prologica silver green coś około 2 kg szczupłego)  na co mu przytaknęliśmy mówiąc, że mamy w dupie takie wędkowanie i ,że udajemy sie w weselsze miejsce skonsumować znajdującą się w aucie kiełbasę popijając ją  Beer przy ognisku na co odpowiedział że to rewelacyjny pomysł ale on się z nami nie uda bo to pewnie daleko a on to wogóle woli samotność. Rozeszliśmy się. My by wrócić na około w miejsce gdzie widzieliśmy ukrytą łódkę w trzcinach a on żeby na niej wypłynąć i sprawdzić co w sieciach piszczy. Sprawdzanie czterech siatek drgawic  o długości po około 30 metrów każda nie trwało długo dlatego po niedługim czasie znów się spotkaliśmy prawie w tym samym miejscu co poprzednio. Uprzejmościom przy tym ponownym spotkaniu nie było końca i dopiero przybyła na miejsce naszych spotkań policja ostudziła
"miłość" tego pana do naszych skromnych osób. Laughing "Pan" został zatrzymany do dyspozycji prokuratora na 24 h. Okazało się, że nad wodę przyjechał niezarejstrowanym motocyklem crossowym, który pojechał w ślad za swoim właścicielem na lawecie. Jako, ze nazwisko "Pana" jest co nieco znane Państwowej straży rybackiej to zarządzono również przeszukanie domku w poszukiwaniu innych fantów.

 
 Po całej tej dzisiejszej historii wyciągnąłem wniosek , że większość wędkarzy ma w dupie, że tacy "Panowie" stawiają siaty. "Pan" był na tyle pewny, że odejdziemy iż nawet na to nie poczekał i nie sprawdził czy już bezpiecznie może czynić swój proceder. Tym razem miał pecha. Grin Grin Dostaliśmy sygnał i pojechaliśmy załatwić tę sprawę. Jest to wykryte 6 przestępstwo w tym roku we współpracy z PSR z posterunku w Iławie. Podobny wynik jest przy współpracy z Policją wodną z Olsztyna. Do tego kilkadzisiąt nałożonych mandatów.
Nikt nikomu nie każe łapać kłusoli bo od tego są ludzie przeszkoleni ale potrzeba więcej sygnałów z namiarami. Nie mozna odwracać głowy i nie widzieć kłusownictwa. Kłusoli idzie wyłapać ja szczury jeden po drugim a dowodem jest kilka jezior w mojej okolicy gdzie tylko debil albo pijany wychyli się z siatami inni już wiedzą, że nie ma na to przyzwolenia wśród wędkarzy opłacających regularnie składki. Bardzo często starczy jeden dobrze wykonany telefon.!!! Pozdrawaim zamki.  Beer

 ps. Nie miałem ze sobą aparatu jedynie komórkę ale ostatnio jak mam aparat to nie łapię więc go nie zabieram. Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #1 : 14 Listopada 2007, 21:58:00 »

 ok ok tak trzymać ja mam stosowne telefony w komórce Smiley
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #2 : 14 Listopada 2007, 22:00:53 »

 ok
Zapisane
radomado

Wiadomości: 283


Czestochowa

live to fish fish to live


« Odpowiedz #3 : 14 Listopada 2007, 22:03:28 »

no gratuluje zamker ok
a odnosnie telefonów chetnie wpisze moze macie w komórkach tel do odpowiednich słuzb na sląskiej ziemi ::)chetnie wpisze i mysle ze nie tylko ja
Zapisane

..człowiek bez pasji jest ubozszy..

pozdrawiam
Radomado
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #4 : 14 Listopada 2007, 22:04:31 »

Zamki,  Cheesy ok ok ok Beer Beer Beer ---> bezalkoholowe sie rozumie  Smiley
Pozdrawiam Paweł
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 14 Listopada 2007, 22:07:38 »

Cytat: radomado
a odnosnie telefonów chetnie wpisze moze macie w komórkach tel do odpowiednich słuzb na sląskiej ziemi ::)chetnie wpisze i mysle ze nie tylko ja

 Służę uprzejmie  ODPOWIEDNIE SŁUŻBY wpisuj wpisuj i korzystaj  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #6 : 14 Listopada 2007, 22:08:28 »

Cytat: Morfi
Zamki,  Cheesy ok ok ok Beer Beer Beer ---> bezalkoholowe sie rozumie  Smiley

 bezalkoholowe.Huh Sadysto a za co taka kara. ? Tongue Laughing Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #7 : 14 Listopada 2007, 22:25:53 »

Jest to wykryte 6 przestępstwo w tym roku we współpracy z PSR z posterunku w Iławie. Podobny wynik jest przy współpracy z Policją wodną z Olsztyna. Do tego kilkadzisiąt nałożonych mandatów.
@Zamker czy to dużo? Pytam z ciekawości, nie czepiając się ani trochę, bo ta inicjatywa bardzo mi się podoba, a że nie mam pojęcia w tej sprawie, stąd moje pytanie...
I w związku z tym...
Bardzo często starczy jeden dobrze wykonany telefon.!!! Beer
Czy masz coś więcej na myśli od zwykłego telefonu "nazywam się tak i tak, chciałbym zgłosić, że w tym miejscu zauważyłem w krzakach rozłożone sieci, proszę o sprawdzenie..."

Tak po prostu.. robisz ogromną pracę i dzięki Ci za to! I dobrze, że pomagasz i instruujesz nas w prewencji bo to chyba podstawa do takich działań..
Pozdrawiam ok ok ok
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #8 : 14 Listopada 2007, 22:44:32 »

Cytat: bregande
@Zamker czy to dużo? Pytam z ciekawości, nie czepiając się ani trochę, bo ta inicjatywa bardzo mi się podoba, a że nie mam pojęcia w tej sprawie, stąd moje pytanie...

 12 przestępstw wykrytych przez SSr moim zdaniem jest to sporo. Do końca roku jeszcze półtora miesiąca a przed pierwszym lodem stawianie sieci się niestety nasila.

Cytat: bregande
I w związku z tym...

Czy masz coś więcej na myśli od zwykłego telefonu "nazywam się tak i tak, chciałbym zgłosić, że w tym miejscu zauważyłem w krzakach rozłożone sieci, proszę o sprawdzenie..."



 Nie trzeba się przedstawiać starczy zadzwonić w odpowiednie miejsce. U mnie takim miejscem jest mój komendant SSr człowiek niezwykle czuły na siaty , prądy takich spraw nie popuszcza kłusolom. Często słychac ze ktoś gdzieś dzwonił ale nie zareagowali a może własnie nie zadzwonił tam gdzie go ktoś chcący pomóc wysłucha.?? Nie sugeruje tu niczego ale każdy wędkarz powinien mieć "swojego komendanta" obejetnie na jakim by on nie był stanowisku i w jakiej służbie pracował ważne żeby chciał.  ok

Cytat: bregande
Tak po prostu.. robisz ogromną pracę i dzięki Ci za to! I dobrze, że pomagasz i instruujesz nas w prewencji bo to chyba podstawa do takich działań..
Pozdrawiam ok ok ok

 Praca może nie jest ogromna bo w wolnym czasie a tego niewiele ale jest jej jeszcze ogrom bo robi się to samotnie w wąskim składzie bez pomocy z zewnątrz dlatego dzwońcie znajdzcie "swojego komendanta" i dzwońcie do niego.  ok wskazujcie mu drogę a napewno dojdzie do celu sporo szybciej niżby miał jej sam szukać. ok

 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #9 : 14 Listopada 2007, 22:53:41 »

Zbyszku - gratulacje Grin Beer Beer Beer
Kurcze czesto na jeziorkach w okolicy jakis wiosek panuje zmowa milczenia, a przyjezdni wedkarze w obawie o swoj samochod czy nawet zdrowie nie dzwonia nigdzie i nie angazuja sie w zadne akcje antyklusownicze  Undecided Niedawno bylo zebranie w moim rejonie dot kłusownictwa na rzekach trociowych. Straz potrafila zlapac 2-3 kłusoli nie tylko ze sprzetem do odlowu ryb, ale rowniez z kijami basebolowymi z nabitymi gwozdziami oraz innymi narzedziami do obrony !! Chetnie sie wybieram na spacerek rekonesansowy, ale raczej nie sam.
Pozdrawiam!
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #10 : 14 Listopada 2007, 23:10:09 »

Zbyszku - gratulacje Grin Beer Beer Beer
Kurcze czesto na jeziorkach w okolicy jakis wiosek panuje zmowa milczenia, a przyjezdni wedkarze w obawie o swoj samochod czy nawet zdrowie nie dzwonia nigdzie i nie angazuja sie w zadne akcje antyklusownicze  Undecided Niedawno bylo zebranie w moim rejonie dot kłusownictwa na rzekach trociowych. Straz potrafila zlapac 2-3 kłusoli nie tylko ze sprzetem do odlowu ryb, ale rowniez z kijami basebolowymi z nabitymi gwozdziami oraz innymi narzedziami do obrony !! Chetnie sie wybieram na spacerek rekonesansowy, ale raczej nie sam.
Pozdrawiam!

 Masz racje wioski żyją swoim kodeksem ale przychodzi kiedyś taka chwila jak na Durągu dzisiaj, że ktoś przychodzi i przerywa tę hegemonię. Czuję, ze ruszyliśmy dzisiaj wierzchołek góry ale podobnie bywało i z innymi jeziorami na których teraz jest spokuj. Trwa to troche zanim zaprowadzi sie porządek ale warto chociażby dla wędkarzy żeby mogli bezpiecznie zostawiać auta i iść nad wodę mysląc tylko o rybach.  ok

Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #11 : 14 Listopada 2007, 23:27:01 »

witam

Najbardziej wkurw... w tym wszystkim jest podejście ludzi. Najczęściej słyszy się, że to tylko ryba w właściwie żywe mięso.
A swoją drogą to gratuluje akcji. Ja wielokrotnie dzwoniłem wskazując bagażniki napchane majowymi sandaczami i nic... ani jednej kontroli...

Pozdrawiam.
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #12 : 15 Listopada 2007, 08:46:20 »

 Zamker  ok ok gratuluję udanej akcji  ok ok .Dobrze gościa podeszliście  ok Laughing Beer.
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #13 : 15 Listopada 2007, 09:12:35 »

Zamki  ok jesteś wielki, tak trzymaj  ok Laughing Beer
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #14 : 15 Listopada 2007, 09:36:12 »

Zbyszek!
 ok ok ok ok ok
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!