http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 22:44:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sieci na Wiśle w Goczłkowicach
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sieci na Wiśle w Goczłkowicach  (Przeczytany 9751 razy)
seniormarek

Wiadomości: 266

Śląsk Mysłowice


« : 20 Grudnia 2007, 09:05:15 »

Byłem wczoraj na rybach na Wiśle ponizej zapory w Goczałkowicach. W trzech pierwszych rzutach w bezzaczepowym miejscu trzy straty dobrych przynęt. Okazało się że rybacy postawili sieci od samej korony zapory do300-400m w dół rzeki. Tym co nie wiedzą powiem że rzeka ma w tym miejscu około 60m szerokości a koryta z 15m. Oczywiście sieci nie oznaczone.Spotkani tubylcy opowiadali jak to w dni poprzednie rybacy wyciągali sieci pełne wszelkiej ryby z dużą ilością sandaczy i szczupaków.Zresztą w tym roku widać wyjątkowa aktywność ekip rybackich na zbiorniku Goczałkowickim, nawet w soboty i niedzile. Podobno w czerwcu można było kupić na rybaczówce okonie po 1,5zł kilo.Z ciekawostek dodam że w poprzednie lata nie było problemem złapać w maju na rozlewiskach kilka lub kilkanaście szczupaków dziennie. W tym  roku będąc w maju 11 razy nie złowiliśmy z kolegami ani jednego, a przy mnie padły tylko 2.Wygląda na to że wyjątkowo łagodne zimy 2006, 2007 dobże słuzą rybaką  do wyrybienia zbiornika.Obserwujemy wraz z kolegami w ostatnich 3 latach drastyczny spadek ilości ryb co potwierdzają także rozmowy z autochtonami. Bardzo trudno złowić na zbiorniku szczupaka a o sandaczu już nie wspomnę. No cóż w 2008r nie zapłacę składki rocznej na zbiornik Goczałkowice.
Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #1 : 20 Grudnia 2007, 09:11:27 »

 1,5 zł. za kilogram okonia  Angry Huh .Kurdę ,przecież te ryby tak wolno rosną ,chyba najwolniej ze wszystkich  Undecided .
Zapisane
seniormarek

Wiadomości: 266

Śląsk Mysłowice


« Odpowiedz #2 : 20 Grudnia 2007, 09:22:45 »

Z tego co wiem za dużo połowili i nie było zbytu. Bez komentaża.
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #3 : 20 Grudnia 2007, 09:24:44 »

DEBILE !!!
Okoń w normalnych warunkach rośnie około 1cm na rok !!!
Jak złowisz Okonia 40 cm to masz w ręku dziadka prawie  Shocked
BEZ KOMENTARZA
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #4 : 20 Grudnia 2007, 09:56:16 »

Jak czytam takie relacje naocznych świadków to się zastanawiam zawsze jak to jest możliwe że Straż Rybacka nie reaguje, jak się domyślam w statucie swojej działalności mają nie tylko gnębienie wędkarzy którzy np zapomnieli wpisać do rejestru wodę, albo jak to miało miejsce wiosną gdy podczas rutynowej kontroli okazało się ze nie mam przy sobie kwitka potwierdzającego rejestrację łodzi, po krótkiej wymianie zdań poczułem sie jak przestępca. Na pięknie wyłożonym lodem stole, na stoisku rybnym w  Tesco, w okresie ochronnym leżą np szczupaki, czasem niewymiarowe. Ciekawe prawda..
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #5 : 20 Grudnia 2007, 11:04:20 »

Jeżeli te szczupaki pochodzą z hodowli, to  ok. Ale jeżeli z wód wspólnie użytkowanych przez wędkarzy z PZW i ryboli, to ... wychodzimy na głupków. Zresztą zasada jest taka - zjeść rybę można prawie wszędzie, a złapać... szkoda gadać.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #6 : 20 Grudnia 2007, 11:05:16 »

Kolejny kwiatek: fragment oferty handlowej gospodarstwa rybackiego w Złocieńcu mozna znależć tu http://www.zlocryb.hg.pl/

Okres połowu      Gatunek              Dostępność w sprzedaży
01.I - 30.IV        leszcz, płoć          nieregularna
01.II - 15.VI       szczupak             regularna
15.IV - 31.V       węgorz, lin , okoń   regularna
15.V - 15.X        sielawa, okoń r       regularna
01.IX - 20.XII l    leszcz, płoć          nieregularna
15.XI - 15.XII     sielawa, szczupak   regularna
01.I - 20.XII       sieja, sandacz, sum, miętus, wzdręga, boleń, kleń, jaź  sporadyczna
Pozostawiam bez komentarza. Podkreślenie na czerwono moje
Pozdrawiam (z wyj. kierownictwa w/w gospodarstwa)
Mara

 


Zapisane

coincidentia oppositorum...
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #7 : 20 Grudnia 2007, 23:28:19 »

No, bo oni te szczupaki to na tarlaki przeznaczają a przedtem prowadzą ostrą selekcję. Tak to tłumaczę sobie i  wiem, że tak robią.
Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #8 : 20 Grudnia 2007, 23:43:46 »

Rzygać mi się chce, jak widzę i słyszę co się w naszym popierdolonym kraju dzieje!
Normalnie rzygać.
Te PZW - to trzeba jakąś zrzutę zrobić dla Talibów,,,niech tam kilku pobiegnie z granacikami za paskiem.
Może ,,,, może by zrozumieli ,,,,,, chociaż wątpię  Undecided Undecided Undecided Undecided
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #9 : 20 Grudnia 2007, 23:59:17 »

Cytat: mynia
Te PZW - to trzeba jakąś zrzutę zrobić dla Talibów,,,

 Po wczorajszej wizycie w zarządzie okręgu wiem konkretnie, że mój okręg to 5% ogólnej wody w województwie. Reszta wody to prywatni dzierżawcy. Tylko PZW nie odławia sieciami a ryb nie ma na całych mazurach. Najmij Ty sobie tych talibów i niech wyp..... prywaciarzy w kosmos. AMEN.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #10 : 21 Grudnia 2007, 00:01:37 »

Acha i tak dla ciekawosci to oprócz kwitów bo te wszystko przyjmą to chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo albo chociaż jakies fotki z zarybień u prywatnych dzierżawców BUAHAHAHAHAHAHAHA. Ale to tylko takie moje jedno z wielu niespełnionych marzeń.  Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #11 : 21 Grudnia 2007, 00:09:03 »

Ciut inaczej napiszę.

Jestem na wodzie PZW:
Kontrola wygląda jakbym miał kogoś zabić, albo juz zabiłem. Ten w aucie to chyba pistolet odbezpieczył w razie gdyby zachciało mi się uciekać, lub sięgnąć zbyt gwałtownym ruchem do kieszeni. W każdym razie bardzo niemiło.
Ryb w moich wodach PZW - to chyba już totalnie nie ma.

Jestem na prywatnym zbiorniku:
kontrola jest bardzo miła. Uśmiechy, chichy michy, i takie tam.
Zawsze coś się złapie, prawie zawsze.
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #12 : 21 Grudnia 2007, 00:14:37 »

Mynia to poprostu daj sobie spokój z PZW.  ok Po co kolejny raz pisać że to dno i co daje  te nakręcanie i siebie i innych. ??  Relaks. ?? Czy tak dla zasady. ??

Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #13 : 21 Grudnia 2007, 00:16:46 »

Zamki,,,,,,,spoko,,,, już się zrelaksowałem  Wink Wink Wink Wink
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #14 : 21 Grudnia 2007, 00:19:12 »

Acha jako że zdarza mi sie klontroloć wędkarzy nawet i osobiście to powiem że ten barwny opis rambo z wycelowaną bronią w biednego wedkarza to kolejne pitu pitu. Poza tym Od kiedy prywatny użytkownik wody ma " straż rybacką" inną niż SSR które podlega pod PZW lub PSR która kontroluje tak samo na prywatnych wodach jak i na PZW nie faworyzując nikogo. ?? Mynia zakończmy ten temat. Pozdrawiam.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!