http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 08:00:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sieci na Wiśle w Goczłkowicach
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sieci na Wiśle w Goczłkowicach  (Przeczytany 9689 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #15 : 21 Grudnia 2007, 00:22:52 »

A wracając do tematu to wiadomo może czyje te siaty były. ?? Seniorek Mareczku Wiesz coś w tej sprawie. ??
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2007, 00:27:59 wysłane przez zamker » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Tomi78

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #16 : 27 Grudnia 2007, 22:53:31 »

Siemka wszystkim  Smiley.
Temat Goczałkowic nie jest mi obcy bo znam ten zbiornik i obyczaje na nim panujące bardzo dobrze.
Siaty poniżej zapory są czymś normalny do tego dochodzi łowienie w biały dzień agregatem jednak ostatnio bardzo rzadko jeszcze dwa lata temu to grzali rybki aż było biało.Na samej zaporze łowią sieciami cały rok jeżeli nie ma tylko lodu nawet w niedziele.Faktem jest że zarybiają zbiornik w dużych ilościach szczupakiem, sandaczem i węgorzem ale co z tego jak cały rok stawiają siaty.
Duże ilości szczupaka w dwóch poprzednich latach były następstwem obniżonego lustra wody i puźniejszego zalania go.Poprzez obniżenie poziomu wody zarosły wszystkie brzegi dookoła zbiornika i w tym zielsku po zalaniu wycierał się szczupak dlatego było go tak dużo.W poprzednich latach szczupak był rzadko łowiony bo go po prostu było mało tak jak w tym roku.
Sandacza coś jeszcze zostało ale na złowienie go z brzegu raczej bym się nie nastawiał lepiej liczyć na zrzut wody i łowić go poniżej zapory ja tak robię od czasu jak nie mogę go złowić z brzegu na zbiorniku czyli już trzy lata ,coś tam w tym roku wydłubałem ale bez rewelacji.Jeszcze cztery lata temu łowiłem sandacze pod 90 a teraz o 70tke trudno.
Okoni jest dużo i to bardzo dużych mam dwa pewne miejsca gdzie w odpowiednim czasie i o odpowiedniej porze łowię garbusy pomiędzy 35  40 na duże gumy albo wachadła.
Zbiornik jest piękny i bardzo trudny ja poświęciłem masę czasu na poznanie go o kilometrach w nogach nie wspomnę ale było warto bo zawsze coś tam wydłubię tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak.
Czarno jednak widzę jego przyszłość jeżeli dale rybacy będą tak szaleć bo z sandaczem jest bardzo cienko a o szczupaku powoli możemy zapomnieć ,pozostaje jedynie okoń.
Ja przyszły rok odpuszczam na Goczałach bo już mi psycha siada jak to wszystko widzę już kupiłem silnik spalinowy jeszcze tylko łudź i będę śmigał na Słowacje  Smiley.Zresztą nawet kłusole już sobie odpuścili pod zaporą bo jak spuszczali wodę to szarpali na potęgę a teraz cisza.
Jak znajdę chwilkę to wrzucę zdjątka z rybkami z Goczałkowic .
Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #17 : 27 Grudnia 2007, 23:04:04 »

Witaj Tomi78.
Smutne rzeczy mówisz. Wszędzie słyszy się o siatach, o prądzie, i o pseudo wędkarzach (mięsiarzach), którzy biorą wszystko jak leci.
Ja się mocno ostatnio zastanawiam co by jakiegoś prywantego bajora w przyszłym roku nie wykupić - a mam ich kilka w okolicy - tam przynajmniej jest dbane o takie podstawowe sprawy.

Witam jeszcze raz - i do zobaczenia na wiosennym zlocie - na który zapraszam w imieniu organizatorów.  Wink
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
seniormarek

Wiadomości: 266

Śląsk Mysłowice


« Odpowiedz #18 : 28 Grudnia 2007, 10:26:31 »

Jasne że wiem Zamkerku- siaty legalne spółki rybackiej grasującej na zbiorniku.Niestety legalnie.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #19 : 28 Grudnia 2007, 14:05:29 »

Cytat: seniormarek
Jasne że wiem Zamkerku- siaty legalne spółki rybackiej grasującej na zbiorniku.Niestety legalnie.

 Ciężka sprawa. Trzeba by poświęcić sporo swojego czasu i pilnować ich kiedy noga im się powinie.  Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
przemas

Wiadomości: 69


Pojezierze Drawskie


« Odpowiedz #20 : 28 Grudnia 2007, 17:18:12 »

Cytuj
Okres połowu      Gatunek              Dostępność w sprzedaży
01.I - 30.IV        leszcz, płoć          nieregularna
01.II - 15.VI       szczupak             regularna
15.IV - 31.V       węgorz, lin , okoń   regularna
15.V - 15.X        sielawa, okoń r       regularna
01.IX - 20.XII l    leszcz, płoć          nieregularna
15.XI - 15.XII     sielawa, szczupak   regularna
01.I - 20.XII       sieja, sandacz, sum, miętus, wzdręga, boleń, kleń, jaź  sporadyczna
Niestety ryby te pochodzą m.in. z takich zbiorników jak - Lubie, Siecino, Wilczkowo i wiele innych. Rzekłbym, sztandarowe zbiorniki Pojezierza Drawskiego. Z tego co mi wiadomo Gospodarstwo Rybackie Złocieniec nie posiada zbiorników hodowlanych. Tak więc, cytowany powyżej fragment pozostawiam bez komentarza. I faktycznie ryb z roku na rok, zdecydowanie mniej, i ciągle tylko słyszę "... racjonalna gospodarka, zgodna z operatami..." Jak długo jeszcze...
Mam tylko nadzieje, że ta zima będzie sroga i może uniemożliwi z racji wystepującej pokrywy lodowej zapędy naszych rybaków. A i łowienie z lodu ma swój urok. Co jeśli będzie taka jak poprzednia?
 Cry
Zapisane

pozdrawiam przemas
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #21 : 28 Grudnia 2007, 20:12:31 »

Jeżeli to wasz rejon to napiszcie tutaj http://www.rzgw.szczecin.pl/v4.php czy taki stan rzeczy jest zgodny z obowiązującym prawem (a w szczególności z ustawą o rybactwie śródlądowym: http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=326&id_kategorii=35&opcja=wiadomosc&pozycja=0 - czy ich to nie obowiązuje Huh) i co właściciel wody (czyli RZGW w imieniu skarbu państwa) na to ?.

tutaj mozna znaleź nawet konkretne numery obwodów : http://www.rzgw.szczecin.pl/pliki/rybactwo/obwody_baza.pdf

... jest nawet jakieś forum , można zacząć tam.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2007, 20:21:25 wysłane przez kj-ub » Zapisane

Pozdr. Adam.
Jaco1777

Wiadomości: 14


Zabrze

no kill !!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #22 : 01 Stycznia 2008, 17:09:53 »

Według mnie to PZW należy rozwiązać i wybrać nowe władze bo oni tam są tylko po to żeby kase czepać....dopchali sie do koryta.......zresztą niema co na ten temat sie wywodzić bo i tak nic sie niezmieni musi jeszcze dużo czasu minąć zanim władze i sami wędkarze zmienią swoja mentalność......polscy wędkarze to w 90%mięsiaże!!!!!!!!!!!  :( :( :(
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #23 : 01 Stycznia 2008, 19:49:43 »

Witaj Jaco na forum Smiley życzę udanej zabawy  Cheesy

Widzę że jesteś z mojej "wioski"
Jak można widzieć skąd dokładnie jesteś - dzielnica Smiley
A jest może możliwość że znasz kogoś z "Nasz paczki" z Zabrza czy okolic

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
Jaco1777

Wiadomości: 14


Zabrze

no kill !!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #24 : 01 Stycznia 2008, 20:58:17 »

Jestem z centrum.....niewiem czy znam kogoś z waszej paczki ale mam nadzieje że poznam trafiłem przez przypadek na tą stronke ale musze przyznać że dla mnie rewelka..............Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #25 : 01 Stycznia 2008, 21:00:57 »

Cytat: Jaco1777
Jestem z centrum.....niewiem czy znam kogoś z waszej paczki ale mam nadzieje że poznam trafiłem przez przypadek na tą stronke ale musze przyznać że dla mnie rewelka..............Smiley

 Pewnie, że poznasz nas niebawem nawet osobiście bo zdarza sie taka możliwość w kwietniu na zlocie nad Bobrem. A wcześniej zawsze można się umówić tu na forum z kimś z Twoich rejonów na wspólne wędkowanie. ok Sezon kropkowy akurat się zaczął  ok Fishing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #26 : 01 Stycznia 2008, 21:09:01 »

Jeśli chcesz poznać to wpadnij do Ali Baby we wtorek 8 stycznia ok 17 00
Tu masz więcej szczegółów
http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=846.135

Jesteś z koła Zabrze czy Makoszowy Huh  Smiley

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
Jaco1777

Wiadomości: 14


Zabrze

no kill !!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #27 : 01 Stycznia 2008, 21:11:39 »

Wesz ja dopiero poznaje spining a multiplikator to wogule dla mnie kosmos ale trzeba wszystkiego próbować...na psragach jeszcze nigdy niebylem ale mam nadzieje ze juz wkrutce wybiore sie na Przemsze bo juz tyle o niej słyszałem ........... Cheesy
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #28 : 01 Stycznia 2008, 21:15:55 »

Wesz ja dopiero poznaje spining a multiplikator to wogule dla mnie kosmos ale trzeba wszystkiego próbować...na psragach jeszcze nigdy niebylem ale mam nadzieje ze juz wkrutce wybiore sie na Przemsze bo juz tyle o niej słyszałem ........... Cheesy


Nie tłumacz sie tylko wpadaj Smiley
A jak Ci termin nie pasje to możemy sie spotkać gdzieś w Pubie a później "oprowadzę cię po Klubie"
Albo najlepiej nad Wodą Smiley

Pozdrawiam Paweł

PS Masz priva Smiley  - masz pytania, pisz śmiało
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #29 : 02 Stycznia 2008, 08:54:04 »

@Jaco1777 witam serdecznie na Naszym skromnym forum  Smiley Pozdro w wawy  ok Beer Fishing Laughing
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!