http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 09:25:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2008
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2008  (Przeczytany 51166 razy)
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #30 : 06 Stycznia 2008, 16:50:57 »

Dzis mimo grypy poszedłem na okoliczna rzekę z kolegą. Kontaktu z rybą nie mieliśmy, ale jak zaczęło pruszyc to w ciągu 2 godzin napadało ok 10cm sniegu  ok Pruszący śnieg to jedno z najpiękniejszych zjawisk podczas łowienia Fishing
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #31 : 06 Stycznia 2008, 18:03:56 »

O dzisiejszym wypadzie nad Inę troszkę napisałem tutaj
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #32 : 06 Stycznia 2008, 19:28:50 »

Dzisiaj odpuściłem, ze względu na waruki drogowe, ale koledzy pojechali  Undecided
Do tego co napisał Sith należy dopisać 54 cm złowioną przez znajomego na wahadło.
Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #33 : 06 Stycznia 2008, 19:29:57 »

Sith a jaki poziom na Inie Huh Bo na redze to raczej srednio niski, choc po dzisiejszych opadach na pewno bedzie lepiej. Gratulacje koledze i Tobie chociaz kontakt miales ok Fishing
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #34 : 06 Stycznia 2008, 19:37:41 »

Sith a jaki poziom na Inie Huh Bo na redze to raczej srednio niski, choc po dzisiejszych opadach na pewno bedzie lepiej. Gratulacje koledze i Tobie chociaz kontakt miales ok Fishing

Na Inie niziutko, od 1.01 woda spadła o ok 40-50 cm. - tak stwierdzili koledzy, którzy byli 1.01.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
siudak

Wiadomości: 76


Gdynia

tylko woblerki


« Odpowiedz #35 : 06 Stycznia 2008, 23:45:24 »

72cm Moja pierwsza w tym sezonie a tak naprawdę pierwsza w życiu. Dzis o 9.45 Reda. Pływający wobler 7cm fluo pomarańczowy tygrysek.
Zapisane

Pozdrawiam
siudak
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #36 : 06 Stycznia 2008, 23:53:56 »

Gratulki! ok
Wobler, spróbuję zgadnąć, 'siudak'? Wink
Zapisane

Pozdrawiam
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #37 : 07 Stycznia 2008, 00:07:16 »

Oooooo jaka piękna Shocked Sądząc po wielkości rzeki i Twojej minie - walka była nie zła?   Laughing ok ok Ja też taką chce  Cry
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #38 : 07 Stycznia 2008, 08:36:44 »

Gratuluję!
Rozumiem,że wobler Twój ok ok Fishing
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #39 : 07 Stycznia 2008, 08:56:14 »

Gratulacje! ok
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #40 : 07 Stycznia 2008, 09:10:32 »

Tomek, gratuluję! Czy to Twój woblerek?
Zapisane

jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #41 : 07 Stycznia 2008, 09:46:50 »

No Tomku Shocked dałeś do pieca, gratuluje  ok ok ok, pierwsza w życiu i od razu taka duża ok
 
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #42 : 07 Stycznia 2008, 10:04:41 »

Witam!

To moja pierwsza wiadomość na tym portalu, więc mam odrobinę tremy, niemniej jedak spróbuję coś napisać.

Pojechaliśmy w tym roku na rozpoczęcie sezonu do Ustki z planem połowu w Słupii. Grupa złożona z trzech trociarzo-pstrągarzy i mnie - nowicjusza (dopiero trzeci wyjazd na trocie, zero doświadczenia w pstrągach). Pierwsze wędkowanie - 2 stycznia, od rana, przyujściowy odcinek (Zimowiska). Temperatura powietrza była jeszcze w okolicy lub powyżej zera, wiatr średni. Szwagier złapał szczurka - łososia (37 cm), którego wypuścił. Miał też wyjście trotki około 50 cm, ale nie uderzyła w jego woblera. Mi się udało wyjąć na wahadłówkę (mały Teodor) samicę troci 66 cm, 2,95 kg. Niestety widać było maleńką (średnica ok. 8 mm) plamę wrzodzienicy na ogonie tej rybki, czyli infekcja panoszy się w tej rzece. Sprzęt - wędka Konger Tele Spin 2,1m (do 35g), multiplikator Daiwa BW2, żyłka Dragon Dynamic 0,34. Więcej kontaktów z rybami w tym dniu nie mieliśmy.

Przez kolejne dwa dni pogoda się zmieniła diametralnie. Duży wiatr (szczególnie na otwartej przestrzeni), temperatura zjechała nawet do -8 stopni, rzeką zaczęła płynąć kra w przyujściowym odcinku, momentalnie zamarzająca woda na przynętach, ostre słońce. Efekt - zero kontaktu z rybami (dotyczy to wszystkich uczestników wycieczki). Łowiliśmy zarówno powyżej jak i poniżej Słupska.

Gdy mieliśmy przerwę i rozmawialiśmy przy ognisku, przyłączył się autochton (rower, spławikówka, promile we krwi) i zaczął opowiadać o tym, jak kłusuje ryby w rzece. Szlag mnie trafiał coraz bardziej i pomimo tego, że nie jestem agresywny miałem ochotę poprzestawiać mu niektóre kości. Niestety miał pojęcie  o rybach, więc prawdopodobnie to co mówił, było zgodne z prawdą. Kuriozalne było to, że... czyta regularnie Wiadomości Wędkarskie. Swoją drogą jeszcze nie wypuszczono "Wiadomości Sznurowych", więc faktycznie innej prasy dla niego nie ma.  Ogólnie - nie potrzebowałem ciepła ogniska by krew mi się zagotowała w żyłach. Bardzo żałowałem, że nie miałem przy sobie dyktafonu...

Podsumowując.
Był to mój drugi wyjazd styczniowy nad Słupię. W zeszłym roku podobno było cienko, w tym jeszcze gorzej. W Słupsku wędkarzy widzieliśmy jedynie 2 stycznia, później nie zastaliśmy ich. Nad wodą było bardzo mało wędkarzy, na całym odcinku Słupii. Rozmowy z autochtonami świadczyły, że dla wielu sezon się skończył (łowią wtedy, gdy ryba jest w rzece, czyli w tym roku gdzieś do połowy grudnia) i że wiele ryb było zarażonych pleśniawką i wrzodzienicą.

Tragiczne dla mnie są rozmiary kłusownictwa. Na sieci w rzece urwałem blachę. Znalazłem ogromną sieć w krzakach przy rzece (pociąłem ją). Do tego widać zrzucone duże drzewa w poprzek rzeki (ścięte piłą spalinową) - łatwo w takim miejscu założyć sieć. Wysłuchałem wykładu na temat połowu troci na sieć, szarpaka (w tym roku wyjęta trotka na 12 kg tą metodą), węgorzy na sznury, lipieni na serek. Bezsilność strażników oraz ich dobre serce (typu: "dobry strażnik był, bo nie interesował się jak łapię ryby, tylko ile ich mam. Miałem 3 lipienie, to powiedział, że limit zrobiłem i żebym sobie poszedł" - temat na osobny wątek). Ogólnie - znowu wspomogliśmy z kolegami okręg słupski (po 120 zł za pozwolenie na rok), zostawiliśmy po kilka stówek za obiady, noclegi i inne rozrywki kulturalne a kontakt z rybą miał tylko szwagier i ja. Szkoda, że ludzie tam mieszkający nie mogą pojąć, że turystyka wędkarska to dochodowy interes... Wędkarzy w tym roku było zdecydowanie mniej niż w zeszłym, co mnie nie dziwi patrząc się na efekty zeszło i tego roczne.

Na pocieszenie dodaję zdjęcie mojej trotki.

Zapisane

Wodom cześć!
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #43 : 07 Stycznia 2008, 10:11:50 »

Fajna rybka ok,  super relacja ok, widzę że na kłusoli jeszcze długo nie będzie siły, najlepiej w te siatki pozawijać ich w te siaty i do wody Angry Angry, witaj na forum ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #44 : 07 Stycznia 2008, 10:33:52 »

 Ładna ryba i zdjęcie z multikiem  ok .Witaj na forum  Fishing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!