http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Kwietnia 2024, 21:57:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  nowości
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: nowości  (Przeczytany 2405 razy)
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« : 20 Kwietnia 2023, 15:13:18 »

Panie i Panowie - może by tak reaktywować forum? Żenujące, że jedynym aktywnym co roku tematem jest Żarnowiec (nie ujmując nic imprezie). Rozumiem, że część z wygody przeniosła się na FB, ale nowinki sprzętowe warto i tutaj omawiać. więcej czasu, łatwiej znaleźć etc.

pozdrawiam, Tomek.
Zapisane

Tomek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #1 : 27 Kwietnia 2023, 20:37:17 »

Jestem za, a nawet trochę przed.  Grin ok Beer
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #2 : 28 Kwietnia 2023, 20:18:03 »

no to omawiamy... zaległości dosyć poważne, dlatego początek będzie trudny... Laughing Laughing Laughing

Proponuję zacząć od najnowszych wersji "budżetowych" - a więc Shimano Curado BFS, wynalazków RORO, AMO i innych. Przyznawać si zaraz, co kto używa... Trcihę czau minęło od złamania supremacji Avail'a. Większość rzeczy wszyscy wiemy, ale trzeba by wrzucić coś dla potomnych.

Ode mnie - ja używam AMO do Calcutta Conquest 51s razem z ich magnetykiem. O ile szpula ok, to hamulec ma w pewnym momencie skłonności do odkręcania się i lekkiego blokowania szpuli. Ale do opanowania. Nie używałem nigdy szpuli i hamulca qavail do 51s - ale ten pozwala startować od około 1g.

N początek tyle. Wiem, że co niektórzy męczą (męczyli) ABU ROCKET z płytka szpulą. Czekamy na wrażenia, panowie...

Jak pojawią się stosowne komentarze/odpowiedzi - opiszę wrażenia z użytkowania innych tuningowych elementów do multików, wyprodukowanych przez małe żółte rączki jako konkurencja dla avail'a...
Zapisane

Tomek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #3 : 04 Maja 2023, 14:31:32 »

Ja używam szpulkę RORO do Daiwa Alphas 71 CT SV. Tylko nie wiem czy nowość bo już mam ze 3 lata. Kupiona u Pana chińczyka za mniej niż 200 zeta, obecnie oscyluje bliżej 400zł. Zrobiony mod szpulki, czyli założone konkretne łożysko hybryda BFS. Temu chińskiemu (łożysku) nie do końca ufałem, więc zanim szpulka trafiła do multika najpierw wymieniłem łożysko, przy okazji przeglądu multików.
Robiłem U Daniela Rycharskiego obecnie Castermania, kiedyś SDS Custom Service
Zapisane

YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #4 : 04 Maja 2023, 20:18:51 »

Ode mnie niekoniecznie nowości w tuningu, ale zmiany i redukcja sprzętu, to napisze jak wygląda to u mnie obecnie.
W posiadaniu zostały dwa fabryczne, bez modyfikacji, multiki: Shimano Scorpion DC 151XG i Daiwa Alphas Air TW 8.6.
Z obu jestem bardzo zadowolony, ale nie napiszę, że mają u mnie dożywocie (pisałem tak z poprzednimi i już ich nie mam...).
Jest jeszcze mój pierwszy kręcioł Abu Pro Max, ale leży nieużywany od lat.
Kijków jest trochę więcej, niedawno doszedł jeszcze travel (dzięki Tomku  ok Beer ) i tu może jakaś rotacja będzie, choć te które są w zupełności mi wystarczają.

Obecnie zacząłem się rozglądać za malutkim okrąglakiem, który miałby za zadanie pracować z przynętami i kijkiem w zakresie 30-60g. Czemu okrąglak - a żeby mieć Grin
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #5 : 05 Maja 2023, 09:04:04 »

T z zakupowych nowości, ale też już więcej niż rok, doszły Abu revo STX 4 gen, 3 chińczyki od pscifun, czyli na ciężko Alijoz odpowiednik revo toro 51, i 2 alloye M czyli takie tańsze wersje tatuli 200, Tak nawiasem to były raczej moje ostatnie zakupy multików u pana chińczyka, wychwalane och ach i o ile Alijoz jakością znacząco wyprzedza swoją cenę jaką zapłaciłem, wymagał tylko smarowania i niczego więcej, to alloye bym powiedział ledwo ledwo się mieściły albo i nie, bo przyszły w pakiecie z rudą szmatą na łożyskach, które wymagały wymiany, do tego na montażu w kilku miejscach nie dołożyli podkładek, więc dockręcając mocniej śrubki ponadłamywane plastyki i inne niedoróbki. Po serwisie nie są złe ale na pewno nie warte pieniędzy jakie łącznie na nie wydałem. Robią na feederkach. Do tego doszła Tatula Alphas 71 ct SV i lekka szpulka do niej jak pisałem wyżej.
Sprzedałem szpulkę Avail jaką miałem do Scorpiona 1001 tego pierwszego z najpierwszych, bo niepotrzebna była i sprzedałem Abu Revo Toro 61 HS, bo w sumie też niepotrzebny mi był pełnolatek. Natomiast zostawiłem sobie i będą miały raczej dożywocie Tica Caiman 201CM złota, ta pierwsza jakie do Polski trafiły czyli ma już 23 lata, od nowości u mnie. Mam scorpiona 1001, Curado 201E7 oraz Revo STX 3 gen.
W wędkach trochę mniejszy ruch. Sprzedałem St.croix Premier, kupiłem od Huberta Qualię na lekko i od Pana chińczyka 2 wędki Obej Hurricane do 120g 2,40m, Dmx Pista 1,98 do 21 g (realnie do 50) i dla urwisa teleskopik cast do 25g, 2,10, miał robić jako travel bo po złożeniu ma 45-50 cm. Genialna wędeczka, zwłaszcza gdy zapłaciłem za nią jakieś 50 zł.
Wnioski mam takie że o ile zakupy multików średnio udane, to wędki jak najbardziej polecam. A jeszcze johonco father feder, genialna jest.
Z wędek wadę obecnie mają jedną, podrożały przynajmniej 2X w stosunku do tego gdy 2 lata temu kupowałem.
Zapisane

kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #6 : 05 Maja 2023, 19:47:08 »

To ja mam nowości takie... założyłem sklep internetowy Wędkuj z Dorado (jak by ktoś coś chciał to dzwonić a nie kupować) po manii zakupowej wędek jest więcej niż tyczek do grochu... z multiplikatorów ostatni to CC401 ale swędziały mnie łapy na żółtą zetkę.
Zapisane

pozdrawiam kazik
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #7 : 07 Maja 2023, 23:15:50 »

To ja mam nowości takie... założyłem sklep internetowy Wędkuj z Dorado (jak by ktoś coś chciał to dzwonić a nie kupować) po manii zakupowej wędek jest więcej niż tyczek do grochu... z multiplikatorów ostatni to CC401 ale swędziały mnie łapy na żółtą zetkę.

Dobrze wiedzieć, bo uwielbiam Blagiery. Alaski i Sticki  Laughing
Zapisane

Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #8 : 08 Maja 2023, 18:56:38 »

T z zakupowych nowości, ale też już więcej niż rok, doszły Abu revo STX 4 gen, 3 chińczyki od pscifun, czyli na ciężko Alijoz odpowiednik revo toro 51, i 2 alloye M czyli takie tańsze wersje tatuli 200, Tak nawiasem to były raczej moje ostatnie zakupy multików u pana chińczyka, wychwalane och ach i o ile Alijoz jakością znacząco wyprzedza swoją cenę jaką zapłaciłem, wymagał tylko smarowania i niczego więcej, to alloye bym powiedział ledwo ledwo się mieściły albo i nie, bo przyszły w pakiecie z rudą szmatą na łożyskach, które wymagały wymiany, do tego na montażu w kilku miejscach nie dołożyli podkładek, więc dockręcając mocniej śrubki ponadłamywane plastyki i inne niedoróbki. Po serwisie nie są złe ale na pewno nie warte pieniędzy jakie łącznie na nie wydałem. Robią na feederkach. Do tego doszła Tatula Alphas 71 ct SV i lekka szpulka do niej jak pisałem wyżej.
Sprzedałem szpulkę Avail jaką miałem do Scorpiona 1001 tego pierwszego z najpierwszych, bo niepotrzebna była i sprzedałem Abu Revo Toro 61 HS, bo w sumie też niepotrzebny mi był pełnolatek. Natomiast zostawiłem sobie i będą miały raczej dożywocie Tica Caiman 201CM złota, ta pierwsza jakie do Polski trafiły czyli ma już 23 lata, od nowości u mnie. Mam scorpiona 1001, Curado 201E7 oraz Revo STX 3 gen.
W wędkach trochę mniejszy ruch. Sprzedałem St.croix Premier, kupiłem od Huberta Qualię na lekko i od Pana chińczyka 2 wędki Obej Hurricane do 120g 2,40m, Dmx Pista 1,98 do 21 g (realnie do 50) i dla urwisa teleskopik cast do 25g, 2,10, miał robić jako travel bo po złożeniu ma 45-50 cm. Genialna wędeczka, zwłaszcza gdy zapłaciłem za nią jakieś 50 zł.
Wnioski mam takie że o ile zakupy multików średnio udane, to wędki jak najbardziej polecam. A jeszcze johonco father feder, genialna jest.
Z wędek wadę obecnie mają jedną, podrożały przynajmniej 2X w stosunku do tego gdy 2 lata temu kupowałem.

miałeś szpulkę do 1001svs ... Cry Cry Cry a przydałaby się...
Zapisane

Tomek
krzysiek gżybek

Wiadomości: 356


Wołomin


« Odpowiedz #9 : 08 Maja 2023, 19:13:31 »

To ja mam nowości takie... założyłem sklep internetowy Wędkuj z Dorado (jak by ktoś coś chciał to dzwonić a nie kupować) po manii zakupowej wędek jest więcej niż tyczek do grochu... z multiplikatorów ostatni to CC401 ale swędziały mnie łapy na żółtą zetkę.

Dobrze wiedzieć, bo uwielbiam Blagiery. Alaski i Sticki  Laughing
Zapisane

Lepiej klepać blaszki, niż stare baby po tyłku.
krzysiek gżybek

Wiadomości: 356


Wołomin


« Odpowiedz #10 : 09 Maja 2023, 09:13:11 »

Ja ze sklepu u Kazika już towar mam.i jestem zadowolony
Zapisane

Lepiej klepać blaszki, niż stare baby po tyłku.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #11 : 09 Maja 2023, 10:37:54 »

T z zakupowych nowości, ale też już więcej niż rok, doszły Abu revo STX 4 gen, 3 chińczyki od pscifun, czyli na ciężko Alijoz odpowiednik revo toro 51, i 2 alloye M czyli takie tańsze wersje tatuli 200, Tak nawiasem to były raczej moje ostatnie zakupy multików u pana chińczyka, wychwalane och ach i o ile Alijoz jakością znacząco wyprzedza swoją cenę jaką zapłaciłem, wymagał tylko smarowania i niczego więcej, to alloye bym powiedział ledwo ledwo się mieściły albo i nie, bo przyszły w pakiecie z rudą szmatą na łożyskach, które wymagały wymiany, do tego na montażu w kilku miejscach nie dołożyli podkładek, więc dockręcając mocniej śrubki ponadłamywane plastyki i inne niedoróbki. Po serwisie nie są złe ale na pewno nie warte pieniędzy jakie łącznie na nie wydałem. Robią na feederkach. Do tego doszła Tatula Alphas 71 ct SV i lekka szpulka do niej jak pisałem wyżej.
Sprzedałem szpulkę Avail jaką miałem do Scorpiona 1001 tego pierwszego z najpierwszych, bo niepotrzebna była i sprzedałem Abu Revo Toro 61 HS, bo w sumie też niepotrzebny mi był pełnolatek. Natomiast zostawiłem sobie i będą miały raczej dożywocie Tica Caiman 201CM złota, ta pierwsza jakie do Polski trafiły czyli ma już 23 lata, od nowości u mnie. Mam scorpiona 1001, Curado 201E7 oraz Revo STX 3 gen.
W wędkach trochę mniejszy ruch. Sprzedałem St.croix Premier, kupiłem od Huberta Qualię na lekko i od Pana chińczyka 2 wędki Obej Hurricane do 120g 2,40m, Dmx Pista 1,98 do 21 g (realnie do 50) i dla urwisa teleskopik cast do 25g, 2,10, miał robić jako travel bo po złożeniu ma 45-50 cm. Genialna wędeczka, zwłaszcza gdy zapłaciłem za nią jakieś 50 zł.
Wnioski mam takie że o ile zakupy multików średnio udane, to wędki jak najbardziej polecam. A jeszcze johonco father feder, genialna jest.
Z wędek wadę obecnie mają jedną, podrożały przynajmniej 2X w stosunku do tego gdy 2 lata temu kupowałem.

miałeś szpulkę do 1001svs ... Cry Cry Cry a przydałaby się...

Miałem. Nawet chyba tu na giełdę wrzucałem, ale pewny nie jestem.
Zapisane

virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #12 : 10 Maja 2023, 08:17:06 »

pewnie kiedy wstawiałeś, to jeszcze nie miałem Scorpiona...  Grin Grin
Zapisane

Tomek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #13 : 10 Maja 2023, 08:34:06 »

Już parę latek jak sprzedałem minęło ;-) pewnie ze 3. Mam jeszcze jedną standardową szpulkę ale bez rozetki hamulca.
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!