http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 01:49:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153780 razy)
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #225 : 22 Marca 2013, 14:03:59 »

Poczekać i kupić avc66 mf Wink
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #226 : 22 Marca 2013, 15:22:48 »

Zastanawiam sie czy kupić trc66mf czy poczekać i kupić avc66 mf
tylko jeśli dobrze pamiętam St Croix  ....mf  tzn medium fast  --> do 28 g ?
jeśli  tak, to owe kije będą w moim odczuciu za mocne do 5-10g 
Polecał bym modele  do 21g ew nawet do 14g bo i tak bez problemu obsłużą wabiki po 25 g Wink Tylko pytanie, częściej będziesz używał przynęt ok 10-15g ? czy 25-30 ?

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
AbuEryk

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #227 : 22 Marca 2013, 16:06:14 »

Najczęściej  15-25g
Zapisane
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #228 : 22 Marca 2013, 21:44:22 »

Witam ostatnio kupilem nowe revo stx i po zwarzeniu szpuli okazało sie że waży 17g czyli o 5 mniej od poprzedniej wersji niestety niemam możliwosci sprawdzenia dolnego zakresu rzutowego ( zima za oknem ) myslicie że da sobie radę z 7g ( guma w ostatecznosci lotny wobler) .

Hej, mam Premiera w którym szpula waży bodajże coś koło 13g i sparowany z pełnym szklakiem (powiedzmy od 0 do 35g) komfortowo rzuca te 8g, przy niekoniecznie lotnych woblerkach, przy gumach może 6g.
Zapisane
mdziam_78

Wiadomości: 29

Wawa


« Odpowiedz #229 : 05 Kwietnia 2013, 21:17:42 »

Zgadzam się, iż StC do 1oz. do przynęt, które stosujesz będzie za mocny, 5/8 byłby idealny. Na sąsiednim forum Kolega sprzedaje SCV za 800zł to dobra cena, ja zbroję SCV i pomimo zakupu blanku na wyprzedaży to bez szału koło 1000 wyjdzie.
Zapisane

Pozdrawiam
MDD
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #230 : 30 Maja 2013, 16:27:36 »

Mam Taki mały problem...
Spininguję klasycznie jakieś kilka lat, mam efekty szczupaczki, okonie, jakiś sandał się trafi czasem.
chciałbym zacząć z castingiem i nie wiem jak za to się zabrać.
Wiem że najpierw muszę się określić co i na co chcę łapać.
Chcę dalej łapać szczupaki i okonie.
Na co ,..... hmm i tu się pojawia mój problem. dziś i dwa dni temu byłem na rybach i testowałem przypadkiem kupionego poppera jaxona. Efekty były zakochałem się w powierzchniówce po tych dwóch wypadach.
Chcę wędkować na powierzchniówki, i zwykłe woblerki średniej wielkości . Na youtube 90% filmów o tej metodzie sugeruje casting. Moim kijem jaki obecnie posiadam trudno jest prowadzić przynętę , chyba za twardy CW do 30g i za długi 2,70  wędkuje z brzegu.  Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze kija i multika...
multika znalazłem takiego
Kod:
http://allegro.pl/jaxon-pro-casting-lsh-nowosc-2012-i3269369030.html
  Jaxon Pro Casting LSH / Nowość 2012
wędki nie mogę odpowiedniej wyszukać. bo nie wiem jaka to ma być dokładnie do tej metody.
chciałbym wydać na wędkę max 300zł no i na multika z 200-300zł . Czy jest jakaś szansa ma skompletowanie takiego zestawu??
Ps. Może być używka najlepiej z 3-miasta
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #231 : 30 Maja 2013, 16:52:24 »

To miło. Mamy chyba nowego kolegę na forum.
Dzień dobry nowy kandydacie do zainfekowania castem Grin
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #232 : 30 Maja 2013, 17:25:33 »

Multik, który wybrałeś, w swojej klasie jakościowej jest raczej drogi, bo również na allegro prawie takie same są już od 109 zł. Inna sprawa, że warto od takiego zaczynać tylko jeśli nie jesteś pewien, czy casting Cię wciągnie. Jeśli chcesz kupić jakiś młynek, którego później nie będziesz musiał się pozbyć to tak ze 300 zł za używkę. Inna kwestia, że one tak od 10 g kręcą (przy większej wprawie może od 8 g). Tym istotniejsze przy woblerach, które zwykle zbyt lotne nie są.
Mam wrażenie, że się powtarzam...
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #233 : 30 Maja 2013, 17:33:17 »

 Moja rada. Bardziej skup się na multiku, kosztem kija.To i tak przy tym budżecie raczej nie zaczniesz przygody od lajta, ale skomponuj coś szczupakowego i zobacz postęp wirusa Grin
Zapisane
Szkwał

Wiadomości: 439


Skawina małopolskie


« Odpowiedz #234 : 30 Maja 2013, 22:21:28 »

Witaj na forum Wink, A wracając do casta to posłuchaj rad Mekamila i Novisa. Zacznij od średniego zakresu rzutowego a jak już złapiesz bakcyla wtedy zejdziesz  zejdziesz do lajta ok A tak nawiasem mówiąc Kamil ty się nigdy nie powtarzasz ok. Twoje uwagi są cenne i nie jednemu pomogły Fishing.
Zapisane
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #235 : 30 Maja 2013, 22:32:45 »

ok czyli taki uniwersalny na chwilę obecną kijek to będzie taki z CW 10-30g??
 o jakiej akcji on musi być ?? i jaka długość ?? będę wędkować z pomostów krzaków brzegu i czasem z pontonu.
chciałbym inwestować w polski przemysł więc naprawdę poważnie myślę o jaxonie ... tam na chwilę obecną chyba tylko 2 rodzaje kijków są na ich stronie.
chodzi mi głównie o metodę powierzchniową wciąga mnie mimo małych efektów czy lepiej na ten sezon kupić jakiś zwykły kijek do tej metody podszkolić się i na następny sezon zainwestować większą kasę??
 jeśli ta druga opcja... to czym się kierować przy zwykłym kijku??
czy ciężko mi się prowadzi przynętę dlatego że kij za długi??
mam 2,70 . czy że o złej akcji . albo za duży CW?? bo napisane na nim jest do 30g??
Dziękuję za rady wszystkich wysłucham. i Witam wszystkich ...
ps. jest ktoś z trójmiasta??
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #236 : 31 Maja 2013, 09:47:52 »

Ale Jaxon robi jak wszyscy - w Chinach, więc niczym się to nie różni Tongue
Możesz łowić kijem 2,7 ale sam stwierdzisz, że to nie wygodne przy prowadzeniu popperków, czy innych powierzchniówek. 2 - 2,4 m będzie ok.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #237 : 31 Maja 2013, 10:02:45 »

a jaka ta akcja ma być???
i chyba faktycznie wpierw ten sezon oblatam na starej technice dopiero następny z castingiem... chyba że uda mi się sprzedać xboxa Cheesy
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #238 : 31 Maja 2013, 14:57:48 »

Z jednej strony musi się w miarę dobrze ładować, żeby pomagał przy rzucie, z drugiej, za miękkim nie poprowadzisz dobrze powierzchniówki
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #239 : 31 Maja 2013, 16:25:13 »

W sumie z multikiem może mógłbym wspomóc, ale to wyjątkowa sytuacja. Jakiś czas temu kupiłem uszkodzoną Calcuttę 101XT. Finalnie okazało się że konieczna jest wymiana 2 czy 3 części. Obecnie multik jest sprawny. Ma jeden drobny "defekt", który czasem się objawia, ale nie jest to nic poważnego. Po prostu czasem trzeba jeszcze raz do końca nacisnąć spust żeby dało się go potem zablokować przekręceniem korbki. Obudowa niestety jest mocno porysowana i raczej nie bardzo jestem w stanie cokolwiek z tym zrobić. Licząc moje koszty czyli zakup + części mniej więcej byś się mieścił w założeniach, a do tego mogę zaoferować wsparcie serwisowe gratis (chyba ze będą potrzebne części). Miałem zostawić go sobie bo wygląda jak wygląda a spokojnie obsłuży interesujący Cię zakres. W razie czego pisz na priva.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!