http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 13:59:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153611 razy)
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #390 : 19 Marca 2015, 14:11:19 »

Proszę http://m.youtube.com/watch?v=zGtGOou95Mg    i więcej   http://m.youtube.com/results?q=how%20to%20cast%20a%20baitcasting%20reel&sm=1   miłej nauki   
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2015, 14:14:08 wysłane przez wełpa » Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
KogutFishing

Wiadomości: 72


Ziemia świętokrzyska

:)


« Odpowiedz #391 : 19 Marca 2015, 16:52:11 »

Mam pytanko do kolegów .. Coraz bardziej wkręcam się w casta..  Fishing Fishing
Jaki multik polecacie do kogutów (10g-30g max ) Budżet do 1000zł ??
Zapisane

Pozdrawiam Filip !!!
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #392 : 19 Marca 2015, 19:51:55 »

do kogutów nada sie cała masa multików.
Najpierw trzeba trochę poczytać, nabrac swojego zdania a później próbować co komu najlepiej podchodzi ....

Myślę że nadal niezmiennie, najlepszymi multikami na "start" są Abu Revo lub Shimano Curado 200

Pozdrawiam,
Paweł
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #393 : 19 Marca 2015, 20:10:15 »

Do propozycji Pawła dodam Daiwę Tatulę, , Daiwę Procaster(jak Ci się trafi) a także tańsze Shimano: Citica, Caenan.
Zapisane
jaxxx

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #394 : 21 Marca 2015, 16:47:09 »

Proszę http://m.youtube.com/watch?v=zGtGOou95Mg    i więcej   http://m.youtube.com/results?q=how%20to%20cast%20a%20baitcasting%20reel&sm=1   miłej nauki   

Jak nierówno nawija przy ściąganiu po trawie to normalne?z czasem obcina mi przy rzutach plecionkę
Zapisane
pepka87

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #395 : 13 Czerwca 2015, 12:42:32 »

Hey!

Szukam scorpiona 1001 bo kiedyś miałem i mi bardzo pasował, na allegro znalazłem scorpiona 1501. Nie ma za dużo informacji o nim Sad warto wydac 400 zł na ten sprzet ? i jak on sie ma do 1001 ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5431969964

pozdrawiam
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #396 : 13 Czerwca 2015, 12:43:58 »

Jeśli chcesz zejść poniżej 7-8 g to na 1501 komfortu nie będzie żadnego, chociaż się da przy dobrych łożyskach.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Szymon3069

Wiadomości: 606


Nowy Sącz

C&R - złów i wypuść


« Odpowiedz #397 : 13 Czerwca 2015, 13:06:24 »

Zdjęcia ktoś chyba robił kalkulatorem, a tak w ogóle to nie wygląda aby był w jakimś super stanie  Roll Eyes
Zapisane

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #398 : 13 Czerwca 2015, 13:39:41 »

Calcutta 51s wisi za 600pln
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #399 : 13 Czerwca 2015, 16:43:53 »

Zdjęcia ktoś chyba robił kalkulatorem, a tak w ogóle to nie wygląda aby był w jakimś super stanie  Roll Eyes
Faktycznie, te parę rysek na grzbiecie eliminuje go z dalszego użytkowania
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
pepka87

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #400 : 13 Czerwca 2015, 23:52:12 »

znalazłem spoko wędkę koło mnie, jest to bass pro shops nowa tylko że ma podwójną ostatnią przelotke, tj możliwe ? co prawda nie jestem obeznany w wędkach  ale  nie spotkałem sie z czymś takim.

http://olx.pl/oferta/wedka-castingowa-bass-pro-shops-nowa-CID767-IDac9dj.html
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #401 : 25 Czerwca 2015, 09:50:26 »

Koledzy!

Mam pewien dylemat i jako, że jestem początkującym z niewielkim stażem to chciałem się Was poradzić.
Otóż pierwszy mój multiplikator ABU Sx generalnie był łatwy w obsłudze aczkolwiek rzuty pod wiatr czy prostopadle do wiatru rokowały na przykre w skutkach brody. Przyznaję się, że irytacja sięgająca zenitu spowodowała szybkie pozbycie się w/w sprzętu.
Zakupiłem C3 4601 i jedyne co robię to zatrzymuję szpule przed wpadnięciem przynęty do wody. Total luzz i komfort!
Na SX miałem linkę PP 10lb natomiast na C3 obecnie mam 15lb.
Czy komfort łowienia na C3 jest wynikiem innego rodzaju hamulca rzutowego, grubości linki czy może w międzyczasie moje zdolności rzutowe bądź trafniejsze ustawienie sprzętu ?
Noszę się z zamiarem powiększenia rodziny multiplikatorów i zastanawiam się nad być może niskim profilem choć okrąglaki bardzo mi odpowiadają.
Proszę o wskazówki czy odśrodkowy czy magnetyk ?
Głowa mi zaraz eksploduje !! Smiley
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
griN88

Wiadomości: 69


Poznań


« Odpowiedz #402 : 25 Czerwca 2015, 13:32:46 »

Też nie mam najlepszego doświadczenia, ale zdecydowanie moge polecić tatulę R type. Za tak niewielkie pieniądze myślę, że nie znajdzie się nic lepszego. Magnetyk daje rade ok Ostatnio nawet na po powrocie ze szwecji gdzie śmigałem wielkimi jerkami wybrałem się do siebie na zębaki, które nie chciały współpracować więc na pletce 50lb śmigałem pięciogramowym paprochem za okoniem 0 brody.  Fishing
Zapisane

prawdziwi ludzie to ci którzy potrafią się dziwić
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #403 : 25 Czerwca 2015, 13:49:02 »

Co byś nie kupił to jeszcze masz kwestię regulacji hamulców. Tak generalizując to mamy 2 typy castingowców. Pierwsi to Ci, którzy hamulców nie używają wcale albo prawie wcale. Ustawiają tylko docisk na tyle żeby kasował luz, włączają 0 albo 1 bloczek (lub magnetyk na minimum) i kontrolują wszystko palcem. Wymaga to wprawy (ja się cały czas uczę), ale pozwala często osiągnąć naprawdę rewelacyjne wyniki. Drudzy tak długo majstrują hamulcami, aż osiągną stan totalnego "bezbrodzia" bez dotykania szpuli, aż przynęta wpadnie do wody. Oczywiście są multiki które łatwiej tak ustawić. Fabryczne magnetyki są o tyle lepsze, że reguluje się je bez zaglądania do środka, choć niektóre odśrodkowe też miewają takie mechanizmy (przynajmniej w pewnym zakresie). Jestem pewien, że SXa też szło tak ustawić.

Przydało by się info do jakich zastosowań ten multik i jaką kasę chcesz wydać.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #404 : 25 Czerwca 2015, 13:56:12 »

Póki co należę do tych "drugich" Smiley
Multik ma grać najwyżej do 30g z linką 10lb ....najniżej sumarycznie 10g
Budżet jaki mogę przeznaczyć jest zależny od tzw okazji Smiley Jestem w stanie udać się do sklepu i zakupić Tatulę Type R za 600pln ale jak bym miał możliwość zakupienia czegoś droższego ale okazyjnie to bankowo poważnie rozważę Smiley
Myślę też o kolejnym C3 ale dla zdrowia psychicznego chyba zapoluję na coś czego nie miałem, nie mam.
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!