http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 00:15:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153770 razy)
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #90 : 24 Kwietnia 2009, 21:48:51 »

JJ wspomniał o Shimano Nexave 2,7m - obawiam się, że ten kijek raczej się nie nadaje do łowienia.
Miałem krótszy model 2,4m i uzbrojony był solidnie, mięsisty blank o mocnej parabolicznej akcji.
Niby wszystko ok ale po godzinie testów miałem obolałe ramię. Ciężki. Za ciężki do aktywnego castingu ale za to nizastąpiony jako lekka gruntówka. Warto poszukać wśód ABU, Berkleyów i Larusów.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #91 : 24 Kwietnia 2009, 22:07:34 »

Popatrz na kije w sklepie http://www.wedkarskiezakupy.pl tam jest chyba największy wybór dłuższych castingów.
Bardzo fajny jest kijek Prologic Predator Trigger 9' 10-30g, ale trudno dostać cokolwiek z tej serii. Zwłaszcza jeśli jak piszesz szukasz z szybką akcją to byłbyś bardzo zadowolony.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Pyzdra

Wiadomości: 272


Legionowo

Ryby są oslizłe i śmierdzą!


« Odpowiedz #92 : 24 Kwietnia 2009, 23:01:33 »

Dzięki za pomoc!
Przyznam sie ze zostalem troche odstraszony od az tak dlugiego kija!
Swoją drogą to dlaczego kije castingowe są glównie do 2m
Zapisane

big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #93 : 24 Kwietnia 2009, 23:08:37 »

bo są najlepsze do większości metod i łowisk ale czasem potrzebny jest długi kij i takie też są.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Włodek

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #94 : 20 Sierpnia 2009, 19:44:16 »

Mam pytanie zaczynam dopiero łowić sposobem Castingowym znalazłem na Allegro.pl Kij i Multipaktor. Wiec pytam Dobrze wybrałem?Huh Jak na poczatkujacego
http://allegro.pl/item709340083_abu_garcia_he_casting_200cm_7_28g_gratis_popper.html
http://allegro.pl/item702122174_jaxon_casting_xtl_przesylka_gratis.html
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #95 : 20 Sierpnia 2009, 20:26:03 »

Będzie ok. Ale nastaw się na  początek na przynęty 10-20g.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #96 : 20 Sierpnia 2009, 20:33:34 »

Cytat: big_m
Będzie ok. Ale nastaw się na  początek na przynęty 10-20g.

Zmiana kija na pinnacle pozwoli rzucać z tym multikiem od 7g a i w kieszeni sporo kaski na przynęty zostanie.
Za kilka dni dotrze do mojego syna ten multik a kij kij pinnacle juz posiadamy więc jak Włodek poczekasz to napiszemy kilka słów jak to "działa".
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #97 : 20 Sierpnia 2009, 20:42:20 »

Działa na 100% bo takim zestawem bezpiecznie kładłem 4g (aż sam byłem zaskoczony).
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Włodek

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #98 : 20 Sierpnia 2009, 20:52:33 »

Dziekuje za wszystko bardzo prosiłbym zeby pan jak może podał pełne nazwy Kija i Multipaktora jeszcze raz dziękuje Fishing Laughing
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #99 : 20 Sierpnia 2009, 20:56:15 »

Cytat: Włodek
Dziekuje za wszystko bardzo prosiłbym zeby pan jak może podał pełne nazwy Kija i Multipaktora jeszcze raz dziękuje Fishing Laughing

"Pan" podaje. Laughing  
multiplikator to ten zalinkowany przez Ciebie i do niego zamiast tego kija abu Weź pinaclle wision o dostępność którego pytaj sie Big_m.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #100 : 20 Sierpnia 2009, 20:57:32 »

Na temat Pinnacla 6' Vision T znajdziesz bardzo dużo informacji na forum.
A jeszcze mozna nabyc go u mnie:
http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=1337.0

Kołowrotek to ten sam, do którego link podałeś - czyli Jaxon Casting XTL dla kręcących lewą ręką lub XRT dla tych co prawą.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #101 : 20 Sierpnia 2009, 20:57:45 »

@Włodek zerknij na priv  Smiley
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #102 : 21 Sierpnia 2009, 09:53:14 »

@Włodek ten kijek bym sobie odpuścił miałem ,taki niestety strzelił przy
zacinaniu małego sandacz pozatem ma za gruby dolnik.
Jeśli chodzi o XTL to mam go sparowanego z pinnaclem jest to niezły zestawik. ok Fishing
Zapisane
Slawek

Wiadomości: 343


Zabrze


« Odpowiedz #103 : 21 Sierpnia 2009, 09:58:28 »

@Włodek za tego XTL facet żąda stosunkowo za dużo ,w dobrym sklepie dostaniesz go za 200 Pln. Laughing
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #104 : 07 Października 2009, 07:48:48 »

długo zastanawiałem się nad napisaniem odpowiedzi na ten wątek, wszak jestem sam początkujący (niedugo mija rok, jak zacząłem łowić jedyna właściwą metodą Laughing).
Jeżeli chodzi o zakres 5-30g - własnie ja łowię w tym przedziale. Uważam, że na dzień dzisiejszy (biorąc pod uwagę recesję oraz fakt, że wiele młodych osób sięga po casta), na podstawie własnych prob i błędów byłbym w stanie wskazać optymalny zestaw, który umozliwi start w castingu bez zbędnych wydatków oraz sprawi na samym początku wiele radości z łowienia.

1. kijek - Pinnacle - wyszły, w tym wypadku pozostaje zakup z drugiej ręki, ale w niektórych przypadkach początkującemu może uniemozliwić rzucanie lekkimi wabikami. Mnie już wychodzi rzut z tego kijka na dalsze odległości lekkim wabikiem, ale do delikatnego zestawu z żyłeczką 0.18-0.20 - polecam też drugi kijek - ABU GARCIA DIAMOND CREST spincast. Produkt wielokrotnie omawiany - idealny do przynęt do 15g (gumy) oraz jakieś 10g - woblerki. Obrotówki - najlepiej nr 2-3 czyli do jakichś 8g. Cięższe wabiki zmniejszają komfort łowienia w moim odczuciu, powodując zbytnie gięcie kija podczas ściągania przynęty. Za Pinnacle'm przemawia większy niż w jego opisie zakres obsługiwanych przynęt (sprawdziłem ok), jednak dla "zielonego" liczy się szybsze wyczucie zestawu. Poza tym - w przypadku wielu początkujących  łowców - ABU będzie lepszy w transporcie (2-skład). Ceny obu kijków niewiele róznią się od siebie.

2. młynek, zwany tudziez multiplikatorem - do w/w kijków - mozna podpiąć praktycznie większość średnich multików. Tu nie mam zbyt dużego doświadczenia, w sumie przerobiłem 4 multiki, z czego pozostały mi dwa. I tutaj - wbrew utartym kanonom - polecam do obu z nich (chodzi o kijki) - JAXON CASTING XTL/XTR. mam tego kręcioła jakieś pół roku i sprawuje się rewelacyjnie. Rzuca co chcę i leci z niego tam, gdzie chcę. Rama alu pokryta jakimś "gumowatym nalotem" co sprawia, że fajnie leży w ręce i nie ziębi przy chłodach. Bije na głowę tańsze wersje znanych producentów i jest ostępny w wersji "nowej nie śmiganej" w granicach 200-230zł - zależy od sklepu. Obsługuje zarówno plecionki jak i zyłki. Aktualnie uzywam do niego żyłki XT-PRO Jaxona, sam młynek w zestrojeniu z kijkiem ABU pracuje obecnie pod obrotówkami 4-5g.

Powyższe zestawienie - oparte na zasadzie "mam, przetestowałem" jest wg mnie idealne do rozpoczęcia przygody z castem i pozwoli na zaoszczędzenie kilkuset złotych na początek. Pod uwagę brałem zarówno kruteria rzutowe, wytrzymałościowe, wizualne jak i cenowe.

Cena zestawu wędka + multik zamknie się w kwocie około 350zł - z takim zestawem na początku nie będzie wstyd wyjść nad wodę i początkujący na pewno nie obrzydzi sobie casta - zestaw daje wiele przyjemności z łowienia.
Zapisane

Tomek
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!