http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Kwietnia 2024, 03:58:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153552 razy)
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #210 : 18 Grudnia 2011, 16:24:10 »

Jak potrafisz pokręcić od czasu do czasu porawą, to alternatywą jest to

http://www.ebay.com/itm/Abu-Garcia-Ambassadeur-Pro-Max-1600-/130618212551?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6973c0c7

lub black max 1600 (czarny bliźniak z 3 łożyskami) daje radę od 4g (spokojnie) do... ja łowiłem nim najciężej 35g. Pojemność szpuli 150m 0.25mm. To taka miniatura C3, która bardzo dobrze leży w grabie Laughing
Zapisane

Tomek
hudson

Wiadomości: 86


« Odpowiedz #211 : 18 Grudnia 2011, 19:53:44 »

Dziękuję za porady.
Nastawiłem się na round, bo niskoprofilowe multiplikatory totalnie mi się nie podobają Roll Eyes

edit: ewentualnie coś dorzucę i kupię Calcuttę 51 jakąś zmarnowaną Smiley
« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia 2011, 20:05:01 wysłane przez hudson » Zapisane
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #212 : 18 Grudnia 2011, 20:04:18 »

Czyli albo calcutta 51(101) albo luna 103...i to będzie optimum dla Twoich zastosowań. Pozostaje kwestia ceny, w zależności od tego jaka calcutke nabędziesz, rozpiętość może być duża, luna to koszt od 500 do 800PLN ok
Zapisane

Honneur et fidélité
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #213 : 18 Grudnia 2011, 23:11:20 »

i ja dziękuje  ok
Trochę zamieszałem  Beer
Zapisane
_ronin

Wiadomości: 363


Warszawa


« Odpowiedz #214 : 06 Marca 2012, 20:56:14 »

Tak mi wpadł do głowy pomysł zebrania w jednym wątku rad dotyczących wyboru pierwszego zestawu castingowego, dla przynęt od 5g do 30g. To chyba najczęściej wybierany i najbardziej uniwersalny zestaw, pozwalający łowić i okonie, szczupaki i sandacze, może nawet pstrągi.

Proponowany zestaw powinien składać się z wędki, multiplikatora, ceny, dobra by była też propozycja żyłki/plecionki i krótki opis na jakie wody i przynęty jest on przeznaczony. Oraz informacje czy jest on dostępny w polskich sklepach, czy też trzeba go sprowadzać. Dobrze by było gdyby proponujący miał doświadczenie z zestawem który proponuje  Smiley
No może z wyjątkiem 3 kategorii  Laughing

Proszę o podawanie swoich propozycji zestawów. Żeby nie było tak prosto to proponuję zrobić to w 3 kategoriach:
- do 599zł
- do 999zł
- bez ograniczeń (czyli nasz zestaw marzeń)

Małe podsumowanie dotychczas zgłoszonych zestawów. O szczegółach można poczytać w postach poniżej:

*******************************************************************
Tanie i sprawdzone zestawy od BIG_M  Cheesy
*******************************************************************


Czasem bywają w dziale SPRZEDAM/KUPIĘ  Smiley

*******************************************************************
Zestaw do 599 PLN
*******************************************************************

Wędki:
St.Croix Premier PC66MF2
Silstar 6' 1/4-3/4oz. 8-15lb
Jaxon Perseus do 28gr
Jaxon Perseus do 35g
Jaxon XT-Pro do 35g
Jaxon XT-PRO 35/195


Multiplikatory:
Daiwa Procaster 100 HL (niskoprofilowy)
Shimano Scorpion 1001 (niskoprofilowy)
Jaxon Casting Express (niskoprofilowy)
Daiwa Procaster 100HL (niskoprofilowy)
Shimano Curado 101 (niskoprofilowy) ~400zł
Abu Ambassadeur C3 4501 (round) - sredni zakres komfortowego łowienia 8-40g a nawet i więcej. ~ 250zł - 300zł
Daiwa Procaster (niskoprofilowy) - średni zakres komfortowego łowienia 5-30g ~ 250zł - 300zł
BASS PRO - Extreme ETX10HL


*******************************************************************
Zestaw do 999 PLN
*******************************************************************


Wędki:
St.Croix Triumph TRC60MF lub TRC66MF
St.Croix Premier PCMLF2
Kijek na zamówienie w XRods na blanku Batsona IP842 (skrócony do 6'6")
St. Croix Avid

Multiplikatory:
Shimano Scorpion 1001 (niskoprofilowy)
Curado 101D (niskoprofilowy) - średni zakres komfortowego łowienia 3.5g - 20g


*******************************************************************
Zestaw bez ograniczeń
*******************************************************************


Wędki:
St. Croix Legend Elite EC60MF/EC66MF/EC66MHF/EC70MF/EC70MHF
Pijany Mistrz
F5-68X BANDERSNATCH 6'8" 3/8-1 oz. 10-35 lb.


Multiplikatory:
Shimano Calcutta Conquest 101 (round)
Shimano Calcutta Conquest 101DC (round)
Shimano Antares DC7 LH (niskoprofilowy)
Shimano Metanium XT
Shimano Metanium MG/MG7
Shimano Calcutta Conquest 201DC (round)


 



  Może warto by zaktualizować tą listę. Od 2008r pojawiło się trochę nowego sprzęt, a i ceny trochę się zdeaktulizowane.
Warto od nowa żebrać wszystko do kupy tak aby nie trzeba było przechodzić przez cały wątek.

Moim zdaniem ułatwi to wybór.
Coś o tym wiem ponieważ ostatnio kompletował cały sprzęt pod cast począwszy od UL do…
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek

brak sposobu jest sposobem , pozbycie się ograniczeń jest ograniczeniem.
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #215 : 07 Marca 2012, 08:22:31 »

Nie wahaj się - śmiało aktualizuj, jesteś akurat na bieżąco Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
_ronin

Wiadomości: 363


Warszawa


« Odpowiedz #216 : 07 Marca 2012, 20:46:45 »

Nie wahaj się - śmiało aktualizuj, jesteś akurat na bieżąco Wink

Kamil,

To się akurat zgadza…

  Wiem ile czasu ostatnio mnie kosztowało skompletowanie całego sprzętu castingowego.
Ile razy cztery litery Gawłowi i Dużemu zawracałem….
Dodatkowo pomoc i życzliwość wielu osób na tym forum była bezcenna za co dziękuje.

Na 100% są tu osoby bardzie ode mnie obeznane w tym temacie, które z pewności mogą zaktualizować ta listę ( choć pewnie nie niewiele się zmieni).
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2013, 20:48:49 wysłane przez _ronin » Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek

brak sposobu jest sposobem , pozbycie się ograniczeń jest ograniczeniem.
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #217 : 20 Czerwca 2012, 17:54:49 »

Siemka , jestem tu nowy więc może się przedstawię Smiley Jestem osobnikiem płci męskiej w wieku 16 lat , na imię mi Bartek- wędkarz spinningista , którego ulubione łowiska to odra i różne małe i tajemnicze rzeki Smiley A teraz przejdźmy do sedna: chcę skompletować sobie w miarę tani ale dobry zestaw castingowy pod gumy 3-4 cale na główkach 10-20g Smiley Myślę nad takim połączeniem :

Wędka okuma black rock do 25g i długości 2,13m
Multik team dragon hs200

Kwota jaką mogę na to przeznaczyć to 600 zł Smiley Pomożecie coś skąpletować ? Smiley
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #218 : 20 Czerwca 2012, 18:14:45 »

Wędki Okuma Black Rock to zdaje się dość nowa pozycja na naszym rynku więc trudno cokolwiek powiedzieć bez wzięcia do ręki i pomachania.

Multik rozsądny, ale za podobne pieniądze można mieć lepsze. Moim pierwszym młynkiem była Daiwa Procaster ROJO i ma u mnie dożywocie. Latają z niej wobki od 12 gram i gumy na główkach od 7 gram (większe nawet na 5gr.). Ciskałem też nim Sweepera 17 i Fatso 14 więc w górę też wytrzyma sporo.
Dobrym wyborem będzie też Shimano Citica. Jeżeli nie ograniczysz się do niskiego profilu to szukaj ABU 4601. Świetny multik i przy rozsądnej konserwacji może Ci służyć przez całe życie.

Koledzy na pewno dorzucą jeszcze jakieś typy.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #219 : 20 Czerwca 2012, 19:16:59 »

Tą okume black rock trzymałem dzisiaj w ręku , z tym że wersję do 35g : ) I nawet mi się podoba , nie wiem czy uda mi się znaleźć cos sensownego w kwocie do 250 zł  Lips Sealed
Zapisane
Tubaram

Wiadomości: 151


Oxford, UK


« Odpowiedz #220 : 20 Czerwca 2012, 22:28:47 »

Jeżeli wędka Okumy to zdecydowanie mocniejszy model - guma 3-4 cale plus główka 10-20 gram i już masz ciężar pomiędzy 20 a 40. Ta delikatniejsza Black Rock 5-25 gr tego zakresu nie obsłuży, wiem to, bo zakupiona dzisiaj już stoi przy komputerze Smiley

Z multików zastanów się faktycznie nad Citicą - rewelacyjny młynek za dobre pieniądze.

 ok
Zapisane

Nie tylko casting, przepływanka za kleniem, karpiowanie, łowienie brzan, lipieni i węgorzy też ma swój urok. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się do jednej metody...
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #221 : 22 Marca 2013, 06:33:53 »

Jeżeli wędka Okumy to zdecydowanie mocniejszy model - guma 3-4 cale plus główka 10-20 gram i już masz ciężar pomiędzy 20 a 40. Ta delikatniejsza Black Rock 5-25 gr tego zakresu nie obsłuży, wiem to, bo zakupiona dzisiaj już stoi przy komputerze Smiley

Z multików zastanów się faktycznie nad Citicą - rewelacyjny młynek za dobre pieniądze.

 ok

Używam od roku tej wędki do( 35g), wg mnie jest dobra, jak nie bardzo dobra, bije na głowe wszystkie jaxony jakie miałem a było ich z 10.
Jest bardzo estetycznie wykonana i lekka, po nad to muszę przyznać że łowi mi się nią lepiej niż dragonem HM80.
Co do multika to myślę że dla początkującego zawodnika lepszym rozwiązaniem bedzie dobry multik przynajmniej curado lub scorpion, myślę że taki początkujący zawodnik może się szybko zniechęcić gdy będzie używał taniego multika spro okuma czy dragona. Multik dla początkującego powinien być dobry, by się nie zniechęcić więc polecam większośc ze se stajni Abu, Daiwa i Shimano.
Nie miałem okazji łapać na citicę ale myślę że lepiej dołożyć 100 i kupic curado albo troche więcej i skorpiona.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2013, 06:38:24 wysłane przez jazzmad » Zapisane
AbuEryk

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #222 : 22 Marca 2013, 09:48:50 »

Witam ostatnio kupilem nowe revo stx i po zwarzeniu szpuli okazało sie że waży 17g czyli o 5 mniej od poprzedniej wersji niestety niemam możliwosci sprawdzenia dolnego zakresu rzutowego ( zima za oknem ) myslicie że da sobie radę z 7g ( guma w ostatecznosci lotny wobler) .
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #223 : 22 Marca 2013, 10:28:11 »

Rewo da rade . Istotne jest jeszcze to, do jakiego kijka podepniesz ten multik
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
AbuEryk

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #224 : 22 Marca 2013, 11:39:59 »

Zastanawiam sie czy kupić trc66mf czy poczekać i kupić avc66 mf
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!