http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 09:58:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153213 razy)
azja49

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #240 : 03 Czerwca 2013, 13:49:45 »

no decyzja jest ... multik będzie jakiś tani z allegro . nowy. będzie co będzie..
a teraz mam nadal prośbę co do kijka  on ma prowadzić woblerki powierzchniowe... czy CW 6-25 będzie ok ??
długość chce około 2,2-2,4m   no i jaka ma być akcja tego kija do tych woblerków ?? szybka szczytowa akcja?? i jak to wygląda na oznaczeniach wędki??
Zapisane

Prowadzę blog o wędkarstwie na terenie Austrii. www.muszkawaustrii.pl
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #241 : 03 Czerwca 2013, 17:00:14 »

Nie sugeruj się opisem producenta, bo np. Dragon Silver Edition do 21 g to była sztywna pała, podobnie jak Mars Cast, opisany do 10 g a to raczej trociowy kij niż paprochówka. Albo zarzuć konkretnym modelem, o którym myślisz, albo wybierz wędkę w tradycyjnym sklepie, żebyś wiedział, co kupujesz.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Potain

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #242 : 07 Czerwca 2013, 19:39:26 »

Witam na forum i proszę o porady !
Zamierzam łowić na wszelkich łowiskach,główne jezioro ma ok 185 ha,średnią głębokość ok 12m i maksymalną 28m,przejrzystość wody przyzwoita,czystość w miarę,roślinność typowa jednak w umiarkowanej liczbie.Również łowiska płytkie,np. leśne oczka.
Rybami są okoń i szczupak,teoretycznie występują w kilku łowiskach sandacz i sum,jednak nastawiam się na połów dwóch pierwszych.
Przynęty typowe dla średniego spinningu,gumy na główkach 7g,10g do 25g,alga nr 3 itp.,jerki takie jak dorado drunk 20g,w tym woblery.
Multiplikatorem ma być Abu Garcia Pro Max.
Wędka Okuma Black Rock 2,13m 10-35g cw.
Plecionka 0,14 lub 0,16.
Niestety nie mam możliwości przymierzenia wędki do ręki,nie ma jej w okolicznych sklepach.Jej parametry pasują do moich preferencji i jest ona w cenie,jaką chcę przeznaczyć na casta.

Czy tak dobrany sprzęt spełni moje oczekiwania w podanych przeze mnie warunkach ?

PS.Fajnie byłoby gdyby ktoś mi powiedział jak można tak ,,jechać`` przynęta po wodzie  Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=jq9MaBxIUmk

I tutaj widać jeszcze lepiej :
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=EuSGYKTTfNQ&NR=1
 
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2013, 20:00:36 wysłane przez Potain » Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #243 : 07 Czerwca 2013, 20:37:23 »

Zestaw raczej nada się do przynęt, które wymieniłeś.Natomiast co do drugiej kwestii, recepty na tacy raczej Ci nikt nie poda. Albo inaczej, poda Ci pani, która nazywa się Praktyka.
Zapisane
leszek11

Wiadomości: 88

Zabłocie


« Odpowiedz #244 : 07 Czerwca 2013, 20:56:07 »

Witaj!
Kijek OKUMY jak najbardziej się nada do twoich zastosowań /szczupak i sandacz/,
natomiast do okoni jest za sztywny, max. obsługuje przynęty do ok. 50 gr.
Natomiast multiplikator ja bym sugerował trochę mocniejszy, też z tej stajni np.któreś REVO S, SX.
Baw się dobrze i korzystaj z naszej wiedzy.
                                                                                               Pozdrawiam
Zapisane
Potain

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #245 : 07 Czerwca 2013, 22:15:56 »

Więc może lepszy byłby 5-25g cw ?
Jerki mile widziane jednak 30g maksymalnie,nie mam ochoty łowić ,,kijem od szczoty`` Grin
Koleś na filmikach bardzo fajnie podaje przynętę pod drzewa osadzone kilkanaście cm nad wodą ( z efektem ) i kiedy rzuca blisko brzegu przynęta i tak odbija się 10m lub dalej,bardzo ciekawa technika  Wink
Chętnie poznam inne warte polecenia modele jednak w tej samej kategorii cenowej.
Dzięki   ok
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2013, 22:27:31 wysłane przez Potain » Zapisane
mlgi

Wiadomości: 3

Wałcz


« Odpowiedz #246 : 30 Lipca 2013, 11:45:45 »

...
Multiplikatorem ma być Abu Garcia Pro Max.
Wędka Okuma Black Rock 2,13m 10-35g cw.
Plecionka 0,14 lub 0,16.
...

Od niedawna jestem posiadaczem takiego zestawu (dodam, że to pierwszy zestaw castingowy), na razie raz na rybkach. Po godzinie rzuty były przyzwoite, ale muszę jeszcze popracować nad celnością i odległością również.
Jako początkujący mogę jedynie powiedzieć, że przy zerowych umiejętnościach komfort zaczyna się od 12-15gr (słabe łożyska szpuli)

Tak w ogóle to witam wszystkich:)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2013, 11:47:16 wysłane przez mlgi » Zapisane
maxtip

Wiadomości: 99


« Odpowiedz #247 : 30 Lipca 2013, 12:18:18 »

... ale muszę jeszcze popracować nad celnością i odległością również.

Mądrzy ludzie tego forum zalecają pracować przede wszystkim nad techniką... a odległość sama przyjdzie - tak mówią. Coś w tym musi być.
Zapisane
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #248 : 11 Sierpnia 2013, 12:02:00 »

Siemka , dawno temu pisałem w tym wątku odnośnie pierwszego zestawu castingowego ale...na planach się skończyło.Teraz już troszkę bardziej poważnie do tematu podchodzę i chce zbudować zestaw składający się z kijka MHX MB842-2 15lb 18g / realnie guma 3-4 cale + 22-25g Smiley Szukam do tej wędki multiplikatora , miłoby było gdyby komfortowo rzucał już od 5-7g woblerami boleniowymi więc raczej skupiona masa.No i czywiście gumy sandaczowe Smiley

Chciałbym również w przyszłości mieć możłwiość dokupienia szpulki tuningowanej avail i używać multika przy małych wabikach kleniowo-jaziowych od 2 gram.

Wpadł mi w oko shimano chronarch 51e , ale czy on nie będzie za mały ? Może lepiej kupić coś w rozmiarze 200 np chronarh 201e7 ? A może coś innego w kwocie 600 max? Może być z ebay.

Pozdrawiam
Bartek
Zapisane
Staszek1

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #249 : 11 Sierpnia 2013, 12:05:36 »

Witaj
używam Curado 51E i według mnie spokojnie da radę w tych ciężarach wyrzutowych . Według mnie dolna granica tego Curado to 3-5 g a górna - tego nie wiem bo najwięcej rzuca 25 gram..........
Zapisane
Zaks

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #250 : 03 Listopada 2013, 10:59:03 »

witam Panowie, może używał ktoś multika Ryobi Ixorne Aquila CF UL LH? w jakim zakresie multik da radę rzucać?
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #251 : 15 Listopada 2013, 08:16:07 »

Mój zestaw w tym zakresie to kij Okumy 5-25g + Revo SX IIIgen.
Przynęty jakimi miotam to głowa od 6g + 4", mors 2 do 3 oraz inne wahadła w typie gnoma i algi również nr 2 i 3.
Odległości rzutowe satysfakcjonujące i bardzo porównywalne do odległości z korby.
BTW nie przypuszczałem, że uda mi się tak szybko ogarnąć rzucanie z multikiem Smiley
Linka PP 10lb.
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #252 : 25 Listopada 2013, 06:37:58 »

Starszym kolegom już się nie chce zabierać głosu w takich wątkach .
Mi w zasadzie też , ale poczułem imperatyw uratowania koledze kilku stów.

Panowie. Chronarch , Curado i Scorpion to ta sama konstrukcja.
Z tym że panuje dość powszechna opinia że starsze modele pod względem jakości i trwałości , są lepsze od tych nowych.
Obciążenia do 30g i nawet nieco więcej , są idealne dla najmniejszego rozmiaru tych kołowrotków ( " 50 " lub " 1000 " ).
Jest to linia kołowrotków bardzo rozpowszechniona i doceniana w wędkarskim świecie . Na rynku pierwotnym i wtórnym jest bardzo dużo tych kołowrotków i części tiuningowych do nich.

Jeszcze jedno : czytajcie Forum. - o tym były już napisane setki postów.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #253 : 14 Grudnia 2013, 01:20:24 »

Opisywany wyżej kijek Okumy Black Rock jest b.dobrą propozycją zakupową jeżeli komuś zależy na nowym spiningu.Cena jego zaczyna się od 230 zł.Jak poszukać lub gdy ktoś ma zniżki zakupowe w sklepie to zejdzie jeszcze niżej z ceną.Chyba na chwilę obecną  ciężko będzie znaleźć coś tańszego z nowych kijków castingowych w takiej jakości wykonania za taką cenę.Mam dwa takie w gr5-25 cast i 4-21(wersja spiningowa).Na pewno zakup będzie udany i nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Wersja 5-25g myślę,że jest na okonia jednak za "mocna"ktoś kto nastawia się tylko na połów tej rybki powinien zdecydowanie poszukać czegoś o C.W.  3-14g.Tu świetnym wyborem będzie Team Dragon Cast 3-14g.Tylko tu cena niestety już idzie w górę.I nie wiem czy w tej sytuacji lepiej nie będzie poszukać czegoś z "drugiej ręki".
Jeszcze jedna dość istotna sprawa.Wersje castingowe 5-25g i 10-35g to są składy 2-u częściowe.

Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam
atomic

Wiadomości: 16


« Odpowiedz #254 : 16 Stycznia 2014, 21:02:22 »

Jakiej długości preferujecie kije do castingu w granicach 10-35g z brzegu?

Może macie jakieś propozycje na taki uniwersalny patyk, co da radę woblerą, blachą i gumą z brzegu? (ok. 300/400 zł używan) 
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!