http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 21:56:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153693 razy)
jasiurski

Wiadomości: 31


Częstochowa


WWW
« Odpowiedz #255 : 04 Lutego 2014, 00:24:46 »

Poszukaj coś z Team Dragon to naprawdę dobre patyki w 2ch częściach. Kupisz używany za max 200 zł .
Czytaj kolego post wcześniej niż zapytałeś. Ponadto zobacz to http://allegro.pl/wedka-team-dragon-cast-2-30m-7-25g-fuji-casting-i3924943226.html  i tak szukaj.
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2014, 00:40:58 wysłane przez jasiurski » Zapisane

Casting , leczy kompleksy krótkiego kija;-)
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #256 : 16 Lutego 2014, 15:07:14 »

Witam,
teraz już nowy Team Dragon Cast(wszystkie modele)obniżka 35%.To wychodzi około 250 zł.Jeżeli ktoś czekał cierpliwie jak ja to zakup w tej chwili jest okazją.Później ceny za nowe modele to 350-400 zł.Są na aledrogo i w hurtowniach wędkarskich-tu można urwać jeszcze z ceny.Mi wychodzi około 230 zł za nowy.Jak ktoś planował zakup to na pewno jest ten okres do kupna.
Zapisane

Pozdrawiam
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #257 : 16 Lutego 2014, 16:25:14 »

Ceny raczej nie urosną bo wchodzi nowa seria wędzisk Team Dragon, niestety nie ma wśród nich wędzisk castingowych
Zapisane



Fan jerkowania.
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #258 : 16 Lutego 2014, 17:48:45 »

To może tłumaczyć aż taką znaczną obniżkę cen.Tyle, że właśnie na wędkach castingowych serii Team Dragon bo na innych wędkach jakoś nie bardzo są tak znaczne obniżki.Z reguły właśnie przy wprowadzaniu-odświeżaniu serii Dragon wyprzedawał model stary w tak atrakcyjnych cenach.W jego miejsce wprowadzał nowy model.Tak było z multiplikatorem Dragona w zeszłym roku.Stary model sprzedawał po około 200 zł nowy otrzymał cenę już 400 zł.
Nie wiem czy czasem nie będzie to zmierzało do uszczuplenia wędzisk castingowych w serii Team Dragon?Wchodzą zupełnie nowe serie Dragona.Nie mają swoich odpowiedników.Może Dragon uznał,że już "przejadła"się seria Team Dragon Cast?To co zostało chce wyprzedać.Ale ja tego nie wiem.Wiem za to,że bardzo cieszę się z wydania tylko 237,50 zł za Team Dragon Cast 2,40   3-14g.A perspektywa zaoszczędzenia złotówek za ten kijek dla mnie ma znaczenie.A ceny faktycznie cały sezon powinny oscylować w granicy 250 zł a nie jak wcześniej było 400 zł i więcej za serię Team Dragon.
Zapisane

Pozdrawiam
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #259 : 16 Lutego 2014, 18:28:42 »

Tak było z multiplikatorem Dragona w zeszłym roku.Stary model sprzedawał po około 200 zł nowy otrzymał cenę już 400 zł.
Pierwszy HS200Il kosztował  okolicy 250zł tylko następny model został wprowadzony z wyższą ceną.

Nie wiem czy czasem nie będzie to zmierzało do uszczuplenia wędzisk castingowych w serii Team Dragon?Wchodzą zupełnie nowe serie Dragona.Nie mają swoich odpowiedników.Może Dragon uznał,że już "przejadła"się seria Team Dragon Cast?
Widocznie wędkarstwo baitcastingowe nie staje się tak popularne jak chyba planował producent i dlatego jedynie wyższe serie HM oraz Guide Select mają kilka modeli wędzisk z pazurem. Z resztą jaki dystrybutor sprzętu w PL ma szerszą ofertę wędzisk castingowych w podobnym przedziale cenowym jak w serii GS i wcześniejszej TD? Żaden i pewnie nie będzie.
Zapisane



Fan jerkowania.
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #260 : 16 Lutego 2014, 18:58:31 »

Tak na pewno ilość sprzedaży konkretnych modeli ma wpływ.Zgodzę się,że popularność to oczywisty element mający bezpośrednio wpływ na cenę.

Wydaje mi się,że dla nas istotne jest aby kupić sobie fajny kijek w przystępnej cenie.Jeszcze fajniej jak jest dobrze wykonany o dobrych parametrach.Dla początkującego dla przynęt 5-30g prawie cała seria TD Cast spełnia ten wymóg z nawiązką.Tu można sobie dobrać pod siebie co się potrzebuje.A w tej cenie co jest teraz .......tylko brać.

Oczywiście ja nikogo do zakupu nie zmuszam.Dałem(podobnie jak inni koledzy)tylko temat do przemyślenia zakupu konkretnego modelu wędki castingowej.Akurat wzorując się na sobie bo sam takowy model zakupiłem.

Życzę Wszystkim trafnego wyboru i udanego zakupu bo propozycji na Tym forum jest mnóstwo i jest na prawdę w czym wybierać.
Zapisane

Pozdrawiam
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #261 : 19 Lutego 2014, 19:17:13 »

Doszedł do mnie zamówiony TD Cast w cenie 237 zł.To dla nie zorientowanych złota seria TD.W tej cenie(można jeszcze spróbować poszukać taniej)Oczywiście to są nowe kije z 2 letnią gwarancją myślę,że nie uda się "upolować"za te pieniądze lepszych wędzisk castingowych.Nie będę się tu rozpisywał co do parametrów bo każdy sam może to sprawdzić.Jedynie od siebie mogę dodać,że TD Cast 3-14 i TD Cast 7-21 szczególnie te dwa są warte zakupu.Chyba,że ktoś potrzebuje sztywny kij to 7-25 g ,ale różnica jest znaczna od 7-21g powiem nawet bardzo znaczna.Nie miałem w rękach tego do 18 g dlatego nic o nim nie napiszę.
Wydaje mi się,że dla osób z mniej zasobnym portfelem i dla kogoś kto nie lubi przepłacać a chce koniecznie nowy kij jest to w tej chwili najlepsza propozycja zakupu w przedziale przynęt 5-30g.Jeżeli komuś uda się jeszcze taniej zakupić TD Cast to zyska sporo złotówek,nie traci na jakości kija a zaoszczędzone pieniądze może wydać na lepszy multiplikator,gdzie tu bardziej się opłaci dołożyć i przy kupnie multika nie ma co za bardzo oszczędzać.Bo to nie popłaca.
Taka moja dygresja i może recepta na fajny zestaw dla początkującego jeżeli chodzi o kijek castingowy nowy.
Zapisane

Pozdrawiam
Szkwał

Wiadomości: 439


Skawina małopolskie


« Odpowiedz #262 : 19 Lutego 2014, 23:12:05 »

Mam TD do 14g TD do18g, to naprawdę dobre kije Dragona oczywiście w tym przedziale jakościowym.
Zapisane
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #263 : 19 Lutego 2014, 23:31:10 »

Dodam jeszcze do mojego postu małe uzupełnienie.Korci więc napiszę.Do tych dwóch co wymieniłem dołożyć Guide Select Buster Cast 7-28.
I ma się wszystko czego potrzeba.Tylko przy GS CENA.Ewentualnie szukać używki.Tylko kto jak ma to.....wie co ma.Szczególnie sandaczowcy!
Zapisane

Pozdrawiam
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #264 : 20 Lutego 2014, 01:45:23 »

No i zaszalałem.I to jak.Mam tego GS-a.Ja zakupy już kończę.Każdy kij dobrany pode mnie i pod łowiska na których łowię.Celowo też zakupiłem nie jeden a dokładnie trzy.Każdy z kupionych miałem w ręku przed zakupem.A na dwóch łowiłem.Kupiłem nie w środku sezonu gdzie ceny szybują w górę.Czekałem cierpliwie,aż spadną.To mnie mniej uderzyło po kieszeni a pozwoliło zyskać w sumie jeden kijek dodatkowo.Wszystkie są nowe na gwarancji.Długości takie jakie mi były potrzebne.Wszystko przemyślałem b.dokładnie.Precyzyjnie.Oczywiście czytałem forum i poznawałem opinie.Kierowałem się też zdrowym rozsądkiem i swoją wiedzą(nie w castingu).
To forum to kopalnia wiedzy.Wiedzy castingowej i nie tylko.Oczywiście swój wybór należy zweryfikować organoleptycznie przed samym zakupem.To wyklucza wątpliwości i nietrafiony zakup.
Zapisane

Pozdrawiam
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #265 : 20 Lutego 2014, 03:49:02 »

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę.Choć już pisałem wyżej to w tej chwili powtórzę,że ewidentnie trwa tzw."wymiana pokoleń"u Dragona.Modele TD i GS(akurat mnie interesują te)Daje się zauważyć,że TD Cast już raczej nie będzie tych modeli.A GS zostały "odświeżone"-zmiany są w gramaturach C.W.
To obniża znacznie ceny,schodzących z rynku egzemplarzy poprzedniej serii.Moim zdaniem do momentu wyprzedania stanów magazynowych CENY nowej serii poszybują ostro w górę.Jakoś nie chce mi się wierzyć w cudowną obniżkę cen NOWOŚCI.Powiem więcej schodzące egzemplarze nie muszą być(okazać się) wcale gorsze a nowe serie nie koniecznie bardziej udane.Może być wręcz odwrotnie.
Zapisane

Pozdrawiam
tomik5

Wiadomości: 13


Piekary Śląskie


« Odpowiedz #266 : 21 Lutego 2014, 16:33:15 »

Dodam jeszcze małą przestrogę dla początkujących jeżeli chodzi o serię GS.Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup któregoś z tej serii tu myślę o 2 składach jeden do 25 i do 28 g.Jako że łowię w opadzie to dla niewprawionych aby drobne skubnięcia dało się zauważyć trzeba zastosować główkę nawet 20 g.Niby kije opisane są od 5 g jednak moim skromnym zdaniem są za bardzo zaniżone.W budowie blanku zastosowali dość grube ścianki i myślę,że ten kijek wytrzyma i można spokojnie stosować przynęty do 40 g.Kij jest naprawdę wart zakupu szczególnie gdy ceny spadły jednak trzeba o tym wiedzieć.Tak aby potem uniknąć rozczarowania.Oczywiście można łowić lżejszymi przynętami,ale to wymaga już doświadczenia w obserwowaniu plecionki bo można spóźnić zacięcia.Szczególnie przy tych chimerycznych braniach.
Zapisane

Pozdrawiam
yakoto

Wiadomości: 5

Olsztyn


« Odpowiedz #267 : 28 Marca 2014, 19:08:20 »

Witam.
No i dopadło mnie to ubiegłej jesieni   ok to za sprawą pewnego Maćka( W129), który "szalał "na tym forum.Dużo czytałem ,ale starałem się odwlekać jak najdłużej decyzję o zakupie zestawu.W między czasie wystrugałem kilkanaście szt.jerków i to skłoniło mnie do skompletowania zestawu. Myślałem o zakresie max 30-40 g i już zacząłem oglądać kijki , a tu trafił mi się zestaw:
 1.Jaxon Eternum Speedy Cast m 198-25
 2. Dragon Millenium Heavy Duty Fatso Jerk Cast 195 25-60g
Pierwszy kijek pasuje do tego co chciałem.
Do tego chciałbym dokupić jakiś kręciołek niskoprofilowy, który mógłby zakresem wagowym obsłużyć oba kijki i jak za pewnie wiadomo na początek nie chcę zbytnio inwestować, bo nie wiem czy mi to podpasuje i mnie wciągnie.
W kwocie do 300zł można kupić nowe:
1.Abu Garcia Ambassadeur Silver Max
2.Abu Garcia Ambassadeur Pro Max
3.Okuma Tormenta
i używki:
1.Daiwa Crossfire 150L
2.Dragon HS200iL
Z używek nic na dzień dzisiejszy nie udało mi się wyczaić.
I co byście  mi polecili z tego co znalazłem , a może jakieś inne propozycje. Na początek chciałbym zacząć od szczupaka, a jak wszystko pójdzie dobrze może spróbuję z sandaczem , ale na mojej wodzie rybacy zrobili totalną czystkę  i jak w sezonie złapiesz jednego miarowego to jesteś fachowiec. Ja wymęczałem 2. Grin
Proszę o rady.Jarek  

 
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2014, 19:11:54 wysłane przez yakoto » Zapisane
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #268 : 28 Marca 2014, 19:18:51 »

Za 300zł spokojne powinieneś znaleźć używane Revo S,a na forum za 330zł masz Citicę E.
Zapisane
yakoto

Wiadomości: 5

Olsztyn


« Odpowiedz #269 : 10 Kwietnia 2014, 23:42:56 »

Kupiłem Daiwę Procaster Rojo 100HL,czekam kiedy do mnie dotrze,kolejne wobki doczekały się ukończenia,jeszcze tylko kilka kąpieli w lakierze i nad wodę. Fishing
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!