http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
23 Kwietnia 2024, 21:05:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153667 razy)
wobler130

Wiadomości: 74


Przysietnica

only fishing...


« Odpowiedz #300 : 03 Grudnia 2014, 13:25:55 »

Yhym, dzięki za rade  Smiley. Rozumując te rady , stwierdzam ze raczej dobrze wybrałem. Dzięki Smiley.
Zapisane
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #301 : 05 Grudnia 2014, 20:15:04 »

Witajcie chłopaki, praktycznie od zawsze chodzi za mną "inna korba". Ostatnio te plany coraz bardziej chcę zrealizować, ryb coraz mniej to chociaż jakaś ciekawa zabawa sprzętem zrekompensuje... generalnie łowię dwa gatunki ryb, bolenie i sandacze - powód? Najwięcej tego u mnie, chciałbym zakupić multiplkator który ogarnie oba gatunki, przynęty dość podobne gabarytowo i wagowo.
Bolenie - woblery 6-10cm w gramaturze 8/10 do 25g stawiające średni opór w wodzie. Dużo bezsterowców o pracy zbliżonej do water monitora.
Sandacze - tylko i wyłącznie gumy z opadu oraz dropshot. Opad główki 10-30g + maksymalnie smukły 4 calowy gumiś czyli max waga 35-38g. 

Po zebraniu tego do kupy wyszło tak, lotne przynęty o wadze 8-38g z tym, że głównie maksymalną granicą będzie 32g więc przyjmijmy 8-32g . Mam nadzieje, że wszystko jasno napisane. Co do wędki jeszcze nie wiem, prawdopodobnie jakiś szybki jednoskład ze stajni phenixa na 99% M1. Budżet jaki przeznaczam na ten cel okrągły 1000zł i ani grosza więcej. Proszę też nie podsyłać mi na pw propozycji sprzedaży, zakupy dopiero na wiosnę. Na oku mam tylko daiwe tatule JDM z przełożeniem 7,3. Takie pośrednie wydaje się najlepsze, czy może pokusić się o wersję najszybszą tj. 8.1?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrowionka Smiley
Zapisane
Andan
Gość
« Odpowiedz #302 : 12 Grudnia 2014, 16:47:33 »

Pisząc krótko - jesteś na dobrej drodze - tylko wystarczy postawić kropkę nad i ... zamawiać sprzęt Wink
Zapisane
Szkwał

Wiadomości: 439


Skawina małopolskie


« Odpowiedz #303 : 12 Grudnia 2014, 19:46:45 »

Pamiętaj też o dobrej jakościowo plecionce Fishing. Wiesz co "bolek " potrafi w wodzie.
Zapisane
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #304 : 12 Grudnia 2014, 22:14:48 »

I to jest konkret wie czego chce  ok Jeźeli chodzi o ryby to uwierz że jeszcze pływają metrówki  Wink w naszych wodach .Multik proponuję ZIlliona 100 SHLA w dobrej cenie.
Pozdrawiam
Tomek

Witajcie chłopaki, praktycznie od zawsze chodzi za mną "inna korba". Ostatnio te plany coraz bardziej chcę zrealizować, ryb coraz mniej to chociaż jakaś ciekawa zabawa sprzętem zrekompensuje... generalnie łowię dwa gatunki ryb, bolenie i sandacze - powód? Najwięcej tego u mnie, chciałbym zakupić multiplkator który ogarnie oba gatunki, przynęty dość podobne gabarytowo i wagowo.
Bolenie - woblery 6-10cm w gramaturze 8/10 do 25g stawiające średni opór w wodzie. Dużo bezsterowców o pracy zbliżonej do water monitora.
Sandacze - tylko i wyłącznie gumy z opadu oraz dropshot. Opad główki 10-30g + maksymalnie smukły 4 calowy gumiś czyli max waga 35-38g. 

Po zebraniu tego do kupy wyszło tak, lotne przynęty o wadze 8-38g z tym, że głównie maksymalną granicą będzie 32g więc przyjmijmy 8-32g . Mam nadzieje, że wszystko jasno napisane. Co do wędki jeszcze nie wiem, prawdopodobnie jakiś szybki jednoskład ze stajni phenixa na 99% M1. Budżet jaki przeznaczam na ten cel okrągły 1000zł i ani grosza więcej. Proszę też nie podsyłać mi na pw propozycji sprzedaży, zakupy dopiero na wiosnę. Na oku mam tylko daiwe tatule JDM z przełożeniem 7,3. Takie pośrednie wydaje się najlepsze, czy może pokusić się o wersję najszybszą tj. 8.1?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrowionka Smiley

Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #305 : 13 Grudnia 2014, 19:47:49 »

Pisząc krótko - jesteś na dobrej drodze - tylko wystarczy postawić kropkę nad i ... zamawiać sprzęt Wink

Kropka nad i już postawiona i decyzja podjęta Smiley Teraz czekam tylko na zebranie funduszy i na wiosnę lęcę z tematem!

Co do plecionki, mam swojego faworyta - stren'a super braid i przy nim chyba zostanę. Mam jeszcze szpulkę varivasa 4x, więc troszkę potestuję...na sucho wysaje się całkiem ok
Zapisane
gregors

Wiadomości: 34

Olsztyn


« Odpowiedz #306 : 05 Stycznia 2015, 18:14:04 »

Witam,
Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu, gdyż w multiplikatorach i wędkach do nich bardzo słabo się orientuje.
Im więcej czytam tym większy mętlik, ale do sedna.

Celem jest zebrane zestawu na początek do nauki na w budżecie do 400 zł z małym marginesem(ale bez przesady).

Ryba podstawowa to sandacz poławiany z łodzi z opadu, przynęty guma, kogut(może drop shot) o masie od 10 do 40g zestaw.

Potrzebuję rady jaki multiplikator nisko profilowy na lewą rękę się nada aby się nie zrazić do metody.Dobrze aby ogarnął trochę więcej przy zmianie kija np. na szczupaki.

Wędka - tu jest problem bo budżet mały a do wyboru las - długość ok 2 m.

Będę szukał sprzętu używanego na giełdzie tego forum jak i jb.pl.

Chyba się nie zakręciłem, z góry dziękuję za rady.
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #307 : 05 Stycznia 2015, 18:50:03 »

Ciężko będzie w tej kasie komplet kupić na młynek używkę  wystarczy  revo sx  stx   premier  1 gen tu jest coś co pasuje   http://jerkbait.pl/topic/50158-quantum-smoke-sl151hpt-731/    na początek.Zaraz pewnie się ktoś jeszcze odezwie na temat  daiw i  shimano. Kij też trzeba poszukać na giełdzie .
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #308 : 05 Stycznia 2015, 18:57:30 »

Znam ten mutik i polecam. Skuteczny system hamulca odśrodkowego więc ułatwia zabawę na początek bez splątań. Ogarnia spokojnie od 7-40g
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #309 : 05 Stycznia 2015, 19:05:50 »


niedawno wisiało curado 201E za 400zł
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #310 : 05 Stycznia 2015, 19:13:44 »

Zdaje się że  daiwa sol jeszcze gdzieś na giełdzie jest.Ale nie miałem w łapach i nie wiem jak zagra w tym przedziale wagowym.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #311 : 05 Stycznia 2015, 19:15:57 »

Do 300 zł spokojnie kupi się jakiś fajny używany młynek, który będzie ogarniał od tych 10 g i pociągnie i ze 60. Tylko w tej chwili to słabo... nie ma w czym wybierać, radziłbym poczekać i upolować jakąś okazję
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #312 : 05 Stycznia 2015, 19:44:16 »

Ja na przykład wolałbym kupić i zacząć naukę od hamulca  magnetycznego,a 10 gr. to ogarnia prawie każdy multik Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #313 : 05 Stycznia 2015, 20:10:50 »

Bardzo grząski temat Tongue magnetyk jest może łatwo się ustawia itd ale od momentu gdy kupiłem 101D to nie wiem co to hamulec i nie mam żadnych problemów. Wszystko ma swoje wady i zalety. Przerobiłem kilka różnych multików z różnymi rodzajami hamulca magnetycznego i jedynie Megaforce-V zrobił na mnie wrażenie.
Zapisane



Fan jerkowania.
gregors

Wiadomości: 34

Olsztyn


« Odpowiedz #314 : 06 Stycznia 2015, 10:24:12 »

Do 300 zł spokojnie kupi się jakiś fajny używany młynek, który będzie ogarniał od tych 10 g i pociągnie i ze 60. Tylko w tej chwili to słabo... nie ma w czym wybierać, radziłbym poczekać i upolować jakąś okazję

Jest trochę czasu więc nie ma pośpiechu, zanim lody zejdą z wody . Budżet jest wyjściowy ale nie chciał bym szaleć na początek.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!