http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 14:30:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153188 razy)
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #405 : 25 Czerwca 2015, 15:23:24 »

Ja do takich zastosowań używam 2 multików (w zależności od nastroju). Calcutta Conquest 101 (model 2014) i Curado 101D. Mynia ostatnio łowi Daiwą T3-MX czy jakoś tak i powiem szczerze że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Z lekką szpulą śmiga małymi okoniowymi woblerkami, a z normalną latają i średnie jerki. W sumie to taki zakres obsługują praktycznie wszystkie multiki, które miałem w rękach.

Chyba najlepszą poradą jaką możesz usłyszę jest - Jedź na zlot i pomacaj co Ci będzie pasować. Jak już upatrzysz to zbieraj kasę i kupuj. Czasem warto poczekać.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #406 : 25 Czerwca 2015, 18:54:57 »

Curado 101D to bardzo dobra propozycja, tylko rzadko się trafia. Jakby Ci się trafił Shimano Caenan też będzie super. Co prawda plastikowa obudowa, ale ta konstrukcja mile mnie zaskoczyła, jeżeli chodzi o właściwości rzutowe. Bardzo przyzwoite i w tym przedziale doskonale się sprawdzi. No i nie jest drogi. Moim zdaniem nie ustępuje we właściwościach rzutowych CU 201 E7, a nawet powiedziałbym, że go przewyższa. Wiem co mówię, bo miałem 201 E7m a teraz mottle ma Caenana od Rafała Skórnickiego i jest bardzo zadowolony. Oczywiście miałem możliwość porzucać nim. To naprawdę wdzięczny i niedrogi młynek. Tatula Type-R również będzie dobrym wyborem, wiem, bo mam ją i jest przyczepiona do patyka do 28g ( realnie 25g, nie więcej).
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2015, 18:57:20 wysłane przez Novis » Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #407 : 25 Czerwca 2015, 21:10:18 »

Dziękuję Panowie za rady  ok Beer Beer
Konkluzja zatem taka, że magnetyk czy bloczek nie powinien stanowić różnicy biorąc pod uwagę komfort rzutowy.
Myślę, ze do zlotu nie wytrzymam i nabędę cosik Smiley
Rozumiem, że nie uda mi się niczego sensownego i "okrągłego" dostać powiedzmy do 800pln ?
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #408 : 25 Czerwca 2015, 21:16:52 »

Można.  np.
ABU  AMBASSADEUR  (seria) IAR
ABU  MORRUM  (seria) SX
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #409 : 25 Czerwca 2015, 21:18:03 »

http://olx.pl/i2/oferta/multiplikator-team-daiwa-luna-103l-CID767-IDaaFgn.html#:754cb597d4

Bardziej niż sensownie   Grin Świetny multik i chyba od @mekamila
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #410 : 25 Czerwca 2015, 21:19:19 »

 ok dokładnie Smiley
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #411 : 25 Czerwca 2015, 21:34:24 »

Dziękuję Panowie za rady  ok Beer Beer
Konkluzja zatem taka, że magnetyk czy bloczek nie powinien stanowić różnicy biorąc pod uwagę komfort rzutowy.
Myślę, ze do zlotu nie wytrzymam i nabędę cosik Smiley
Rozumiem, że nie uda mi się niczego sensownego i "okrągłego" dostać powiedzmy do 800pln ?

Masz pw ok
Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #412 : 25 Czerwca 2015, 22:34:17 »

Bardzo dobrym pomysłem jest wypróbowanie jednego i drugiego systemu (bloczki/magnetyk). Bo opini bedzie tyle samo co doradców.  A niektórzy nawet na PW będą Ci COŚ doradzać , tudzież proponować.
Najlepszym wyjsciem jest np przyjazd do Bydzi. Mam dwa magnetyki - wspomnianą type R i T3 MX z lekką i standardową szpula, a Logan większą ilość "bloczkowców".
Przy dobrej koninkturze gwiagwgwiazd, humoru mojej żony i pozostalych - bysmy wwe trojke yskoczyli na caly dzien porzucac.
Smiley


Edit:
Ja po ilus latach rzucania tylko na bloczkach, przeszedlem na magnetyki i w zyciu juz nie pojde w strone bloczkow.
Komfort, latwosc i ilosc ustawien w magnetyku (brak rozbierania paneli etc) powoduje , ze nie ma nic lepszego - przynajmniej dla mnie.
Dla przykladu T3 MX ma 60 mozliwosci ustawien hamulca.  Type R  -bodajze 20.
I to naprawde działa!
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2015, 22:40:00 wysłane przez Mynia » Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #413 : 25 Czerwca 2015, 22:41:00 »

Jak przyjedziesz na Żarnowiec to obaczysz,pomacasz,porzucasz.
Każdy doradzi i pomoże ok/wybór będzie/
A w temacie jest jak ze skrzynią biegów-jeden chwali automat drugi manu Laughing
Każdy ... chwali swoje Wink
 
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2015, 22:44:50 wysłane przez gawel » Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #414 : 25 Czerwca 2015, 23:24:18 »

Mi osobiście bardziej pasują bloczki niż magnetyk. Mam Abu Premiera tylko z magnetykiem, Abu STX który ma oba systemy tzn mag i bloczki oraz shimańce tylko z bloczkami. Najlepiej mi pasuje Cu201E7 i STX ustawiony tylko z bloczkami, magnetyk wyłączony (bawiłem się różnymi ustawieniami). Premier ok ale jakoś ten magnetyk mało mi leży, 30g to dla niego (hamulca) już trochę za dużo w moim odczuciu. Dużo lepiej sprawdza się w zakresie 5-15 góra 20g masy przynenty. Chociaż gdy miałem Abu 4600 magtrax to ten bardzo mi leżał Smiley Smiley Smiley.

Tak jak Mynia napisał, najlepiej to samemu popróbować u Kolegów i stwierdzić co pasuje. Podejrzewam że i tak przy dłuższym użytkowaniu możesz zmieniać zdanie bo duże znaczenie ma też konstrukcja młynka i to co w jednym śmiga jak ta lala, to w innym niekoniecznie.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2015, 23:28:02 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #415 : 26 Czerwca 2015, 07:33:48 »

A ja przeszedłem z magnetyków na bloczki... ustawiasz raz i nie trzeba się bawić do tego łowienie przynętami w dolnych granicach multika jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Przynajmniej ja tak to postrzegam.
Zapisane



Fan jerkowania.
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #416 : 26 Czerwca 2015, 20:57:34 »

Właśnie w mojej  krótkiej castingowej drodze również raczej jestem za bloczkami. Jakoś tak ....
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #417 : 28 Czerwca 2015, 19:49:47 »

A tak na marginesie wie ktoś co znaczy napis "FC" na barze w C3 ?
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #418 : 28 Czerwca 2015, 19:55:46 »

To skrót od Fast Cast
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #419 : 11 Sierpnia 2015, 08:34:44 »

A co powiecie na STX gen 3 SHS ? Zasadniczo nie potrzebuję takiej szybkości ale czasem może się przydać.
Czy Revo S ma taki sam hamulec rzutowy jak w STX ? Mam na myśli te psudo bloczki?

Może inaczej zapytam ... czy zmieniając C3 na np Revo S 3gen mam się spodziewać większych trudności podczas rzutu ?

PS. Macałem Tatulę Type R i jakaś taka wyluzowana była w porównaniu do Revo.

Tomek
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2015, 14:25:54 wysłane przez sucks_one » Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!