http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 15:35:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153220 razy)
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #420 : 11 Sierpnia 2015, 19:36:41 »

Słuchaj, mam Tatulę Type R, byłem na zlocie 2 lata temu na Shrapie w Pułtusku. Gościu kupił nówkę Revo S  3G i był bardzo rozczarowany właściwościami rzutowymi i nastawami hamulca, oczywiście odśrodkowego. Z wyglądu to to może i fajniejsze niż np. I G, natomiast reszta chyba nie. Zresztą też wolę magnetyki i wszystkie moje młynki je mają, nawet Stary Skorpion. Nieprawdą jest, iż z bloczkami nie ma zabawy. Chłopaki tak piszą, bo mają kilka zestawów, każdy do innej gramatury i wtedy tak. Uniwersalny młynek do różnego rodzaju przynęt ( mam na myśli  ich masę) zawsze łatwiej będzie obsługiwać z magnetykiem, łatwiejszym i szybszym do ustawienia. Kiedyś miałem jeden zestaw z Daiwą Procaster i leciałem nim w zakresie od 10 do 100 g. Niech mi ktoś teraz powie, iż nie był bardziej poręczny niż młynek z bloczkami. Myślę, iż ten zakres Revo S też by obsłużyło, ale z bardziej upierdliwą regulacją hamulca, wymagającą otwarcia panelu bocznego.Tyle z mojej strony.
Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #421 : 11 Sierpnia 2015, 22:08:07 »

Popieram Potrusia.
Tylko magnetyki.
Szybkość i łatwość zmiany hamulca w warunkach wędkarskich (pada deszcz i np. jest lekko ciemno) jest nie przebicia "bloczkami" z odkrecaniem panelu bocznego.
Jak juz kiedys powiedzialem, kilka ladnych lat na bloczkach, od dwoch na magnetyku. I nigdy wiecej bloczków.  Chrzanie te 4 metry dalej.
Smiley
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #422 : 12 Sierpnia 2015, 08:42:41 »

Wobec tego zakup multisia przełożę na późniejszy czas i dozbieram na coś lepszego.
Dzięki Panowie za pomocne informacje. Sądzę, że przekonaliście mnie do magnetycznych hamulców.
A co powiecie na Morruma ZX 3601 ? Czy będzie to uniwersał mimo braku magnetyka ?
Regulacja hamulca jest chyba na zewnątrz? Smiley
PS. CHyba się podpaliłem Smiley Laughing
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2015, 09:01:08 wysłane przez sucks_one » Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #423 : 12 Sierpnia 2015, 12:52:32 »

A co ma piernik do wiatraka? Cos o hamulcach
http://japantackle.com/tackle_topics/brake_system.htm

Zapisane



Fan jerkowania.
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #424 : 12 Sierpnia 2015, 12:57:53 »

A co ma piernik do wiatraka? Cos o hamulcach
http://japantackle.com/tackle_topics/brake_system.htm



Nie za bardzo rozumiem dlaczego  użyłeś takiego pytania?
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2015, 13:33:03 wysłane przez sucks_one » Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #425 : 12 Sierpnia 2015, 13:32:10 »

piernik-mąka
mąka-młyn
młyn-wiatrak
 Laughing Laughing
Poczekaj troszkę i na zlocie obadasz co ci lepiej leży w ręce ok
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #426 : 12 Sierpnia 2015, 13:34:09 »

Dlaczego hamulec ma decydować który model multika ma być mniej lub bardziej uniwersalny. Przecież o tym będzie decydować waga szpulki, przełożenie itp a nie hamulec
Zapisane



Fan jerkowania.
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #427 : 12 Sierpnia 2015, 13:41:02 »

Odnosiłem się do sugestii @Novisa odnośnie łatwego dostępu do regulacji hamulca co ma wpływ na szeroko pojętą uniwersalność.
Odkręcanie dekla i zmiana ilości bloczków może powodować, że ów czynność może być mało komfortowa w porównaniu do magnetyka.

Przemek - zapewne po spotkaniu będę wiedział więcej i nadziejam się, że ułatwi mi to wybór Smiley Beer Beer Beer Fishing Fishing
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #428 : 12 Sierpnia 2015, 15:55:31 »

Na 100% będzie łatwiej, bo spotkasz zwolenników zarówno bloczków jak i  magnetyka, pomacasz i wyrobisz sobie własne zdanie ok
Zapisane
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #429 : 12 Sierpnia 2015, 16:50:35 »

I tym samy zaprzestaje nękać szanowne grono  Fishing Beer Fishing
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #430 : 12 Sierpnia 2015, 17:19:47 »

Kwestia odpowiedniego opanowania kręcioła. Mnie osobiście pasują odśrodkowe - może dlatego, że nie zasmakowałem prawdziwego magnetyka z availa  Roll Eyes Z magnetyków miałem tylko dwie Daiwy. Z odśrodkowych - cała resztę...
Zapisane

Tomek
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #431 : 12 Sierpnia 2015, 19:07:00 »

Odnosiłem się do sugestii @Novisa odnośnie łatwego dostępu do regulacji hamulca co ma wpływ na szeroko pojętą uniwersalność.
Odkręcanie dekla i zmiana ilości bloczków może powodować, że ów czynność może być mało komfortowa w porównaniu do magnetyka.

Przemek - zapewne po spotkaniu będę wiedział więcej i nadziejam się, że ułatwi mi to wybór Smiley Beer Beer Beer Fishing Fishing
Powiem tak, liczba ustawień magnetyka a liczba ustawień od środkowego hamulca to dwa światy. Jak lowilem mangetykami to zawsze trzeba było się zastanawiać czy lepiej będzie gdy ustawie hamulec na 6 a może na 6,5 a może lepiej docisk poluzowac i ustawić 9 albo może 8.5. Co prędzej czy później powodowało brodę. A w cu101 ustawiamy dwa razy jak wieje lub nie lub gdy zmienia przynętę z 3 gram na dobrze lotny wabik np. Mała gumka plus główką 6 gram. A moim mistrzem dalekich rzutów i braku kombinacji to Abu c3. Raz i bez kombinacji. Dodatkowo cenie hamulec odśrodkowy za to że nie muszę kimbinowac z żyłką lub plecionką.
Zapisane



Fan jerkowania.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #432 : 12 Sierpnia 2015, 19:17:22 »

To wszystko co pisze tak jedna jak i druga strona wynika w prost z przyzwyczajeń i upodobań. A tak samo pozytywne jak i negatywne wyniki można uzyskać stosując magnes lub bloczki. To co napisałeś Jarku post wyżej, można całkowicie odwrócić. Osobiście wolę magnetyk bo łatwiej zrobić "klik" zmieniając wynik działania. U mnie docisk szpulki właściwie zawsze jest na minimum likwidujący luzy szpulki i nie zawracam sobie tym głowy więc tylko proste "klikanie". Natomiast wydaje mi się że jedyną przewagą bloczków jest to, że po ich całkowitym usunięciu, siła hamowania jest "0" a w magnetyku zawsze jakaś siła pozostaje nawet przy minimum.
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
sucks_one

Wiadomości: 293


Konstancin-Jeziorna

Kurek Fishing Team


« Odpowiedz #433 : 12 Sierpnia 2015, 19:41:00 »

Mam C3 i dokladnie takie same doświadczenia. Poprzednio magnetyk w Revo Sx i strasznie kombinowalem ale nigdy nie udalo mi się tak beztrosko rzucać.
Czy będzie słońce czy deszcz i tak z chęcią spotkam sie z Wami w Orfie  ok Laughing Fishing Beer
Zapisane

Pozdrowienia!
Tomek
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #434 : 12 Sierpnia 2015, 19:44:26 »

Aby "uprościć' rozważania, należy nie zapominać o hamulcach DC Cheesy Grin
(do zobaczenia nad Żarnowcem ok)
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!