http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 16:00:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153190 razy)
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« : 12 Stycznia 2008, 10:23:31 »

Tak mi wpadł do głowy pomysł zebrania w jednym wątku rad dotyczących wyboru pierwszego zestawu castingowego, dla przynęt od 5g do 30g. To chyba najczęściej wybierany i najbardziej uniwersalny zestaw, pozwalający łowić i okonie, szczupaki i sandacze, może nawet pstrągi.

Proponowany zestaw powinien składać się z wędki, multiplikatora, ceny, dobra by była też propozycja żyłki/plecionki i krótki opis na jakie wody i przynęty jest on przeznaczony. Oraz informacje czy jest on dostępny w polskich sklepach, czy też trzeba go sprowadzać. Dobrze by było gdyby proponujący miał doświadczenie z zestawem który proponuje  Smiley
No może z wyjątkiem 3 kategorii  Laughing

Proszę o podawanie swoich propozycji zestawów. Żeby nie było tak prosto to proponuję zrobić to w 3 kategoriach:
- do 599zł
- do 999zł
- bez ograniczeń (czyli nasz zestaw marzeń)

Małe podsumowanie dotychczas zgłoszonych zestawów. O szczegółach można poczytać w postach poniżej:

*******************************************************************
Tanie i sprawdzone zestawy od BIG_M  Cheesy
*******************************************************************


Czasem bywają w dziale SPRZEDAM/KUPIĘ  Smiley

*******************************************************************
Zestaw do 599 PLN
*******************************************************************

Wędki:
St.Croix Premier PC66MF2
Silstar 6' 1/4-3/4oz. 8-15lb
Jaxon Perseus do 28gr
Jaxon Perseus do 35g
Jaxon XT-Pro do 35g
Jaxon XT-PRO 35/195


Multiplikatory:
Daiwa Procaster 100 HL (niskoprofilowy)
Shimano Scorpion 1001 (niskoprofilowy)
Jaxon Casting Express (niskoprofilowy)
Daiwa Procaster 100HL (niskoprofilowy)
Shimano Curado 101 (niskoprofilowy) ~400zł
Abu Ambassadeur C3 4501 (round) - sredni zakres komfortowego łowienia 8-40g a nawet i więcej. ~ 250zł - 300zł
Daiwa Procaster (niskoprofilowy) - średni zakres komfortowego łowienia 5-30g ~ 250zł - 300zł
BASS PRO - Extreme ETX10HL


*******************************************************************
Zestaw do 999 PLN
*******************************************************************


Wędki:
St.Croix Triumph TRC60MF lub TRC66MF
St.Croix Premier PCMLF2
Kijek na zamówienie w XRods na blanku Batsona IP842 (skrócony do 6'6")
St. Croix Avid

Multiplikatory:
Shimano Scorpion 1001 (niskoprofilowy)
Curado 101D (niskoprofilowy) - średni zakres komfortowego łowienia 3.5g - 20g


*******************************************************************
Zestaw bez ograniczeń
*******************************************************************


Wędki:
St. Croix Legend Elite EC60MF/EC66MF/EC66MHF/EC70MF/EC70MHF
Pijany Mistrz
F5-68X BANDERSNATCH 6'8" 3/8-1 oz. 10-35 lb.


Multiplikatory:
Shimano Calcutta Conquest 101 (round)
Shimano Calcutta Conquest 101DC (round)
Shimano Antares DC7 LH (niskoprofilowy)
Shimano Metanium XT
Shimano Metanium MG/MG7
Shimano Calcutta Conquest 201DC (round)


 
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2008, 21:40:30 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #1 : 12 Stycznia 2008, 10:26:10 »

ekhm,....

ja bym jeszcze dodał kategorie do 299zł bo w zasadzie wiekszosc poczatkujacych castingowcow wlasnie taką sume przeznacza na nauke
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #2 : 12 Stycznia 2008, 10:28:20 »

Też się zastanawiałem nad dolną granicą, czy aby poprzeczka nie za wysoko postawiona.
Tylko 299zł mocno ogranicza liczbę zestawów.
Zapisane

Pozdrawiam
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #3 : 12 Stycznia 2008, 10:35:39 »

Zestaw prosty..kij od lukasza Masiaka..Conquest 51s....żylka 12.....i na rybki... ok ok ok Laughing Fishing Beer
Zapisane

małopolska team...
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #4 : 12 Stycznia 2008, 10:38:10 »

Właśnie to ćwiczę..nad Sołą.... Grin
Zapisane

małopolska team...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 12 Stycznia 2008, 10:39:22 »

Do tysiaka scorpion w parze z premierem. Mam i łowię takim zestawem od okonia poprzez pstrąga kończąc na sliderze 7 i szczupakach. Moja opinia.?? Nie jest to dobre na okonia do leciutkich przynęt bo kij przeszacowany za mocno w dół ani na szczupaki z odrobine małym cw chciaż i tak przeszacowane bo kij może sporo więcej niż z opisu wynika. Ale pstrągi tym łowić się da szczególnie kiedy zakłada się na końcu zestawu executora 7  Laughing ok Zestawem idzie bardzo celnie podać przynętę jeżeli jest odrobina miejsca obok nas na naładowanie kija.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #6 : 12 Stycznia 2008, 10:41:22 »

Zamkerku......pozdrówka ok ok ok ok Laughing Fishing Beer
Zapisane

małopolska team...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #7 : 12 Stycznia 2008, 10:47:16 »

@zamker, jaki to dokładnie Premier (St.Croix dla jasności  Tongue )?
Zapisane

Pozdrawiam
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #8 : 12 Stycznia 2008, 10:50:03 »

łukasz robi kijki dla masy...ludu..ale robi też ..dla...wędkarzy....pozdrówka....dla mnie zrobil...dwa.... ok ok ok Fishing Laughing
Zapisane

małopolska team...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #9 : 12 Stycznia 2008, 10:56:46 »

Uczyłem się machać castem na dwóch zestawach i myślę, że obydwa byłyby dobrą propozycją dla początkujących:
Silstar 6' 1/4-3/4oz. 8-15lb z Shimano Scorpionem 1001 - zestaw do 599zł
Jaxon Perseus do 28gr z Casting Expressem też Jaxona - zestaw do 299zł
Co prawda w tym drugim zestawie młynek jest moim zdaniem na max 2 sezony, ale na początek zabawy z castingiem w zupełności wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2008, 11:37:36 wysłane przez mekamil » Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
HollowMan

Wiadomości: 60


« Odpowiedz #10 : 12 Stycznia 2008, 10:59:39 »

Proszę o podawanie dokładniejszych nazw zarówno multiplikatorów jak i kijów bo jest tu zapewne sporo osób które nie znają sie tak na sprzęcie jak co niektórzy Roll Eyes i nazwa ....scorpion w parze z premierem.... wiele im nie mówi a zapewne chcieli by skompletować swój pierwszy zestaw ( zarówno ja) dla przynęt od 5g do 30g. A ten wątek może być im w tym dość pomocny. Dziękuje
Zapisane

Catch & Release

 FishingNie Rybie Mięso Wyznacza Sens Mojego Hobby
warciak25

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #11 : 12 Stycznia 2008, 11:16:03 »

do 599 zł
Daiwa Procaster 100 HL
St.Croix premier 6`6
Ja zacząłem z tym zestawem i mimo, że przydałby się zestaw bardziej komfortowy czyt.luksusowy to ten spełnia wszystkie wymagania,wygodnego łowienia.Tym zastawem rzucimy od 10 gr a już 12 gr Salmo Rover lata jak pocisk górna granica to wytrymałośc kija i zdolność zacięcia ,rzucałem Fatso 10 ale to męczarnia.Kij ma obrzymi zapas mocy w połączeniu z Power Pro wyciągniemy każdą zdobycz.A tak wogóle to dla szukających zestawu ,Zbik ma super promocje.Sprawdzcie sobie ja spradziłem i zaraz jedną wędeczke dokupiłem nie do casta ale oferta była nie do przegapienia.
pozdro
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #12 : 12 Stycznia 2008, 11:34:44 »

Cytat: JJ
@zamker, jaki to dokładnie Premier (St.Croix dla jasności  Tongue )?

 Już Jarku uzupełniam. Kijek to  St.Croix    PC60MLF2 klik

 
Cytat: HollowMan
Proszę o podawanie dokładniejszych nazw zarówno multiplikatorów jak i kijów bo jest tu zapewne sporo osób które nie znają sie tak na sprzęcie jak co niektórzy Roll Eyes i nazwa ....scorpion w parze z premierem.... wiele im nie mówi a zapewne chcieli by skompletować swój pierwszy zestaw ( zarówno ja) dla przynęt od 5g do 30g. A ten wątek może być im w tym dość pomocny. Dziękuje

 Uzupełniłem. Masz rację diabeł tkwi w szczegółach. Dodam, że ten zestaw do 30 gr nie wydoli ale do 20 jest dobry. A  do kija zakładam scorpiona 1000 MG z linką PP 10 lbs. która zostaje zamieniona obecnie na żyłkę.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #13 : 12 Stycznia 2008, 11:37:34 »

Cytat: Seeker
łukasz robi kijki dla masy...ludu..ale robi też ..dla...wędkarzy....pozdrówka....dla mnie zrobil...dwa.... ok ok ok Fishing Laughing

 Boguś zestaw z kijem od Łukasza będę miał w opcji 3 czyli bez ograniczeń bo niestety w zestawie z CC nie mieści się on w ramach tysiąca złotych.   Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #14 : 12 Stycznia 2008, 11:49:44 »

 Hmmmm ale to wszystko nie tak. Bo oprócz markowego sprzętu jest jeszcze sporo dobrej jakości o mniej znanych nazwach. Mam w swojej stajni multik Pinaclle o wielkości 1000 czyli wielkością odpowiednik scorpiona. Dałem za niego jakieś bodajże 150 zł. Po odciążeniu szpulki i wymianie łożyska na podobne jakościowo do zamontowanych w scorpionie pokazał, że śmiało może konkurować ze scorpionem. Do tego popularny na naszym forum sześciostopowy kij również Pinaclle o cw od 7 gr do 21. Kij opisany proporcjonalnie do swoich możliwośći a nawet lekko poniżej. Można śmiało z niego machnąć wobka 4 gr. Swego czasu cena kija to 60 zł. I jak to ma się do mojego premiera ze scorpionem. ?? Zestaw pinaclla mam za 210 zł  i naprawdę można świetnie tym połowić. Tylko inna sprawa jest problemem bo taki zestaw skompletować nie jest prosto. A scorpionów i premierów wszędzie jak psów. Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: [1] 2 3 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!