http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 09:52:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153212 razy)
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #15 : 12 Stycznia 2008, 11:56:26 »

Daiwa Procaster 100HL + Jaxon ProCaster = ok 300 zl
I jest zestaw do nauki Smiley
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #16 : 12 Stycznia 2008, 12:01:37 »

No tak, ale początkujący będzie miał już problem ze zrozumieniem oznaczeń na blanku tego Pinnacle'a, a przeróbki multika na pewno nie dokona...
Może warto się też pokusić o wypisanie nie kompletów, a np Shimano Curado 101D, czy ABU Revo S-L, jako dobre multiki dla początkujących (i nie tylko).
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #17 : 12 Stycznia 2008, 12:09:19 »

Cytat: mekamil
No tak, ale początkujący będzie miał już problem ze zrozumieniem oznaczeń na blanku tego Pinnacle'a, a przeróbki multika na pewno nie dokona...
Może warto się też pokusić o wypisanie nie kompletów, a np Shimano Curado 101D, czy ABU Revo S-L, jako dobre multiki dla początkujących (i nie tylko).

 No tak ale jak dobry multik podepniesz do jakiejś pały to i tak nic tym nie zwojujesz. Co do problemów z odczytaniem parametrów na blanku to  eeee no nie wierzę. Laughing Przeróbka multika polega na wymianie łożysk na lepszej jakości czyli żaden problem nawet dla początkującego.  ok Wyjąć jedno a włożyć drugie. W końcu kiedyś przecież każdy z nas musi rozebrać swoją maszynę do konserwacji. ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #18 : 12 Stycznia 2008, 12:15:21 »

Cytat: zamker
W końcu kiedyś przecież każdy z nas musi rozebrać swoją maszynę do konserwacji. ok
To ja jestem wygodnicki - wolę zanieść do serwisu i za 10, czy 15zł mieć wszyściutko zrobione, a przy okazji przynęt sobie nakupuje i pogadam o sprzęcie  Grin Chociaż przyznam, że przy 10 kręćkach na półce będę się musiał wziąć i pofatygować śrubokrętem  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #19 : 12 Stycznia 2008, 12:27:19 »

Cytat: mekamil
Chociaż przyznam, że przy 10 kręćkach na półce będę się musiał wziąć i pofatygować śrubokrętem  Wink

 Musowa Twoja wizyta na zlocie.  ok Zawsze się wtedy znajdzie chętny do pokazania jak się rozbiera multiki.  Laughing Laughing co do składania już takiej pewności niema.  Laughing Laughing Oczywiście żart. ok Też kiedyś przed pierwszym rozłożeniem miałem w oczach panikę ale poszło bez problemów. ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
warciak25

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #20 : 12 Stycznia 2008, 13:51:19 »

Daiwa Procaster 100HL + Jaxon ProCaster = ok 300 zl
I jest zestaw do nauki Smiley

no nie wiem bo sam Procaster kosztuje ok 350 zł  Huh
Zapisane
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #21 : 12 Stycznia 2008, 14:46:50 »

http://www.allegro.pl/item296264725_daiwa_procaster_tournament_100l.html
http://www.allegro.pl/item296396088_daiwa_procaster_100hl_hln_super_tanio_.html

 Wink
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #22 : 12 Stycznia 2008, 14:53:40 »

Cytat: zamker
Musowa Twoja wizyta na zlocie.  ok Zawsze się wtedy znajdzie chętny do pokazania jak się rozbiera multiki.  Laughing Laughing co do składania już takiej pewności niema.  Laughing Laughing Oczywiście żart. ok Też kiedyś przed pierwszym rozłożeniem miałem w oczach panikę ale poszło bez problemów. ok
Chętnie się przyjrzę, zawsze to jakaś nauka na przyszłość  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #23 : 12 Stycznia 2008, 14:57:43 »

Odrobinę się wyłamię ze schematu i poleciłbym dwa zestawy, którego podstawą będzie Shimano Scorpion 1001. Moim zdaniem najtańszy, z grupy najbardziej niezawodnych i uniwersalnych multiplikatorów do zadanej w tym wątku gramatury przynęt.
W zależności od możliwości finansowych spasowałbym go z:
  • wersja najtańśza - Jaxon Perseus do 35g
  • wersja odrobinę droższa - St.Croix Triumph TRC60MF lu b TRC66MF

Z jaxonem przy odrobinie szczęścia można by się zmieścić w pierwszym przedziale cenowym. Wersja z triumphem to już koszt 700-800zł, w zależności od posiadanych rabatów :-). Jeśli ktoś może sobie pozwolić na droższy zestaw, to już kwestia lepszego kija. Podstawa dla mnie to dobry i solidny multiplikator. Scorpion bez problemu obsłuży przynęty 5g, a w drodze wyjątku poradzi sobie też z 50g. Początek nauki z tego typu multiplikatorem będzie na pewno dwa razy wygodniejszy i łatwiejszy niż np ze wspomnianym procasterem.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #24 : 12 Stycznia 2008, 14:59:50 »

http://www.allegro.pl/item292861789_multiplikator_daiwa_procaster_100l_leworeczny.html
^Są normalnie po 2 stówki tylko, że bardzo szybko się rozchodzą
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #25 : 14 Stycznia 2008, 13:46:17 »

Bogdan,tak dla ścisłości,uważam że @Buri robi dużo lepsze kijki niż Masiak, przynajmiej mi sie bardziej podobają Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #26 : 14 Stycznia 2008, 13:54:36 »

Bogdan,tak dla ścisłości,uważam że @Buri robi dużo lepsze kijki niż Masiak, przynajmiej mi sie bardziej podobają Smiley

Mam kilka kijów od Burego i musze się z tym zgodzić, piękna robota.
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #27 : 14 Stycznia 2008, 16:39:31 »

Do tysiaka scorpion w parze z premierem.

Troszkę inaczej: Scorpion 1001 + kijek na zamówienie w XRods na blanku Batsona IP842 (skrócony do 6'6") Grin
Ten zestaw do 20g.

Troszkę wyżej (i zdecydowanie taniej) kołowrotek ten sam + Jaxon Perseus SpinCast do 25g
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2008, 16:43:18 wysłane przez Sith » Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #28 : 14 Stycznia 2008, 19:48:47 »

Małe podsumowanie w pierwszym poście. Będę uzupełniał na bieżąco.
Zastanawia brak propozycji powyżej 1000zł, nikt nie chce pomarzyć ?  Wink Grin
Zapisane

Pozdrawiam
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #29 : 14 Stycznia 2008, 20:08:51 »

hm..... a ja zawsze powtarzam kolegą których namawiam do castingu zeby zaczynali od Ambassadeura C3 i potem schodzili nizej i nizej.

Przede wszystkim dlatego, ze osoba poczatkujaca rzucająca Scorpionem zobaczy te brode, odrazu sie zniecheci do Castingu, zaczynanie od jerkow jest duzo przyjemniejsze poniewaz odkrywa sie w ten sposob znaczną przewage multiplikatora nad zwykłąd korbą i cwiczy sie obslugiwanie manualne multika. Wiem, bo tak było w moim przypadku jak i u kolegi którego uczylem castingu.

Tak wiec na początek proponuje

Abu Ambassadeur C3 - sredni zakres komfortowego łowienia 8-40g a nawet i wiecej.

+

Jaxon XT PRO 35/195

=

~ 350zł - 400zł


po okresie nauki proponuje schodzic powoli w dół

~ Daiwa Procaster - sredni zakres komfortowego łowienia 5-30g

+

St Croix Premier

=

~ 500zł - 600zł


no i dopiero teraz przechodziłbym do własciwych rzeczy:

Curado 101D - średni zakres komfortowego łowienia 3.5g - 20g

+

St Croix Avid

=

~ 900zł - 1100zł
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2008, 20:18:14 wysłane przez MATAS » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!