http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 11:03:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 5-30g  (Przeczytany 153186 razy)
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #30 : 14 Stycznia 2008, 20:21:21 »

Aha no i jeszcze zestaw marzeń  Grin Grin Grin Grin

Shimano Curado 101 Digital Control  ( mam nadzieje ze taki wymyślą  Grin )

+

St Croix Gold Matas special Edition. 6'6 ,  8 - 10 lbs

=

~ 3000zł  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #31 : 15 Stycznia 2008, 11:41:52 »

Przede wszystkim dlatego, ze osoba poczatkujaca rzucająca Scorpionem zobaczy te brode, odrazu sie zniecheci do Castingu,
.


Nie strasz @MATAS kolegi  Wink, nie jest tak źle z tymi początkami ze Scorpionem.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #32 : 15 Stycznia 2008, 12:15:33 »

Wątpie żeby DC miało racje bytu przy bardzo lekkich przynętach. Inaczej już dawno by zrobili CC51S DC lub Presso DC, a raczej sie do tego nie zabierają. DC pokazuje swoje możliwości dopiero przy średnich przynętach, a chyba najlepiej spisuję sie przy ciężkich.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #33 : 15 Stycznia 2008, 12:19:20 »

...
 DC pokazuje swoje możliwości dopiero przy średnich przynętach, a chyba najlepiej spisuję sie przy ciężkich.

ale chyba nie, ponieważ dużo osób odradza kupna CC 201 DC na rzecz CC 201 bez Digital Control.
Pozdrawiam Paweł
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #34 : 15 Stycznia 2008, 12:40:08 »

DC ma za zadanie sprawić, że rzut będzie bardziej komfortowy. Można uzyskiwać zadowalające dystanse mniej o tym myśląc. Ciężki wabik leci sam, bez zbytnich problemów więc zastosowanie go wiele nie zmieni. Natomiast znacząca poprawa powinna nastąpić w lżejszych przynętach. Niestety nie odnotowałem żadnej znaczącej wyższości Antaresa DC nad np. wersją AR. Może tylko tyle, że podobne dystanse można osiągnąć mniej myśląc o brodzie Wink
Zapisane

Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #35 : 15 Stycznia 2008, 15:37:43 »

Wątpie żeby DC miało racje bytu przy bardzo lekkich przynętach. Inaczej już dawno by zrobili CC51S DC lub Presso DC, a raczej sie do tego nie zabierają. DC pokazuje swoje możliwości dopiero przy średnich przynętach, a chyba najlepiej spisuję sie przy ciężkich.
Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Panuje taki schemat myślowy, że  CC51 czy Presso przypisuje się do grupy UL, czyli przyporzadkowuje się je wg jednego kryterium - zdolności obsługi lekkich wabików. Z kolei wszystkie DC są w jednym worze, DC właśnie. I zapomina się tu o różnicach w rozmiarach. Nie chcę sie wymądrząć, więc powiem krótko mój CC 101 DC wyleczył mnie z marzeń o CC 51S. Co ciekawe zapomina się o nim nie tylko w odpowiedziach na pytania o ultra light casting, ale także o light. Bo należy do wora DC.  Produkcja CC 50/51 S  z DC nie ma wg mnie sensu (a jednak się wymądrzam), bo już jest CC 101 DC. 
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #36 : 15 Stycznia 2008, 15:47:30 »

Wątpie żeby DC miało racje bytu przy bardzo lekkich przynętach. Inaczej już dawno by zrobili CC51S DC lub Presso DC, a raczej sie do tego nie zabierają. DC pokazuje swoje możliwości dopiero przy średnich przynętach, a chyba najlepiej spisuję sie przy ciężkich.
Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Panuje taki schemat myślowy, że  CC51 czy Presso przypisuje się do grupy UL, czyli przyporzadkowuje się je wg jednego kryterium - zdolności obsługi lekkich wabików. Z kolei wszystkie DC są w jednym worze, DC właśnie. I zapomina się tu o różnicach w rozmiarach. Nie chcę sie wymądrząć, więc powiem krótko mój CC 101 DC wyleczył mnie z marzeń o CC 51S. Co ciekawe zapomina się o nim nie tylko w odpowiedziach na pytania o ultra light casting, ale także o light. Bo należy do wora DC.  Produkcja CC 50/51 S  z DC nie ma wg mnie sensu (a jednak się wymądrzam), bo już jest CC 101 DC. 


Ciekawa teza, nic tylko sprawdzić ją na najbliższym zlocie  ok
Zapisane

Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #37 : 15 Stycznia 2008, 15:57:45 »

Nie ma sprawy. To znaczy jest - załącznik Grin
A jak spojrzysz na zdjęcie z wigilii nad Przemszą, to stwierdzisz, że do Pijanego Mistrza jest przymocowana właśnie sto jedynka. Sprawdziła się znakomicie, mimo tego, że przelotki są za nisko, bo pod Scorpiona. Gumki na małych głoweczkach - nie ma problemu. Nie wyobrażam sobie Zlotu nad Bobrem bez niej. I bez Zuchwałego Bobra też, ale to inny temat.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #38 : 15 Stycznia 2008, 16:02:44 »

Tak się właśnie zastanawiałem, co za sreberko przymocowałeś do kija. Nie wątpię, że można uzyskać bardzo dobre odległości rzucając lekkimi przynętami, ale czy szpulka nie napędza się zbyt wolno przy krótkich ruchach kijem wynikających z braku miejsca? Jestem bardzo ciekawy, nie mogę doczekać się zlotu.
Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #39 : 15 Stycznia 2008, 16:06:04 »

Mnie osobiście DC do niczego nie jest potrzebne. Radze sobie bez tego systemu całkiem dobrze i jeśli mam dopłacać prawie drugie tyle to podziękuje Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #40 : 15 Stycznia 2008, 16:31:21 »

Tak się właśnie zastanawiałem, co za sreberko przymocowałeś do kija. Nie wątpię, że można uzyskać bardzo dobre odległości rzucając lekkimi przynętami, ale czy szpulka nie napędza się zbyt wolno przy krótkich ruchach kijem wynikających z braku miejsca? Jestem bardzo ciekawy, nie mogę doczekać się zlotu.
Ja się nie moglem doczekać próby terenowej i rzucałem w ... domu. A mam małe mieszkanko. Wzdłuż przedpokoju do łazienki z otwartymi drzwiami. I nie slajderem tylko małą gumką. Technika rzutu całkowicie nowatorska. Nazywa się Uniknąć Kota. Czyli tak rzucać, żeby ... Żeby właśnie być szybszym niż kot. Raz nie byłem, aż korciło, żeby przy tej okazji sprawdzić hamulec. Na szczęście się opanowałem.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #41 : 15 Stycznia 2008, 16:51:49 »

Mnie osobiście DC do niczego nie jest potrzebne. Radze sobie bez tego systemu całkiem dobrze i jeśli mam dopłacać prawie drugie tyle to podziękuje Smiley
I to jest wlaściwe podejście. Chociaż... Jeżeli porownujemy CC51s i DC 101,  to takiej róznicy nie ma.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #42 : 15 Stycznia 2008, 17:46:44 »

@Yotaar, DC mało kto proponuje dla początkującego castingowca, bo zwykle występuje ograniczenie związane z kosztami zestawu.
A nawet przy dzisiejszej cenie $ multik z systemem DC do tanich nie należy.
Nie zmienia to jednak faktu, że chyba nie było na forum propozycji zestawu z CC > 51/50, czy to z DC czy bez.  Smiley 
Zapisane

Pozdrawiam
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #43 : 15 Stycznia 2008, 20:10:42 »

Hm.... piszecie i piszenie o tym DC. Wedlug mnie system DC nie ma za zadania zwiekszac odleglosci rzutowej tylko przede wszystkim ograniczac wystepowanie bród. W oddzielnym temacie Mleczko wkleił link do YouTuba z filmikiem Calasisa 200 DC, było pokazane jak facet rzucil z całej siły spinnerbaitem POD WIATR ktory daje przeciez ogromne opory w powietrzu, nic nie kontrolował palcem, spinnerbait poleciał dosc daleko, spadł a szpulka była caly czas pokazywana. Efekt byl taki ze nie zrobila sie nawet najmniejsza broda a szpulka w momencie wpadniecia spinnerbaita do wody sie zatrzymała !! ?? !! ?? !! ??. Nie mialem jeszcze w łapkach systemu DC ale jezeli działa on tak jak na tym filmiku i to nie jest fotomontaz to dla mnie jest to MISTRZOSTWO ŚWIATA najlepszy system hamowania i mimo wszytsko opłaca sie kupic taki multik jak CC 101 DC poniewaz jest to mega komfortowe łowienie.

Co do zaliczenia CC 101 DC do klasy Presso i CC51 to raczej byłbym ostrozny w tych stwierdzeniach, tak jak Pike bede musial to zobaczyc na zlocie poniewaz  nie chce mi sie wierzyc aby 101 miała mozliwosci rzutowe jak Presso.  Grin. Yootar, ostatnio rzucalem na pstragach 3.5g stingiem 6 z Presso, jezeli Twoja CC101DC poradzi sobie z takim wabikiem to zwracam honor. 

Swoją drogą to sie ostro nastawiam na zakup CC 101 DC, tylko ostatnio jakos tak Metanium DC zrobil na mnie wieksze wrazenie, ale tak jak pisałem z ogromną checią zobacze 101DC na zlocie.

@Tomcast: W Presso nie mogli zamontowac systemu DC poniewaz to Daiwa, a prawa autorskie do tego systemu ma chyba tylko Shimano, bo w innych modelach go nie widzialem
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #44 : 15 Stycznia 2008, 20:27:13 »

Hm.... piszecie i piszenie o tym DC. Wedlug mnie system DC nie ma za zadania zwiekszac odleglosci rzutowej tylko przede wszystkim ograniczac wystepowanie bród.

@MATAS, ale chyba nikt wcześniej nie pisał, że DC ma zwiększać długość rzutów. Raczej nie ma szans  Smiley Tak jak ABS w samochodzie nie zmniejsza drogi hamowania. Obydwa systemy ułatwiają życie, a DC z dobrze wytrenowanym kciukiem nie ma szansy Grin

Sam jestem ciekaw CC 101 DC, chyba trzeba będzie ostro potestować (najlepiej na jednej wędce) i porównać z Presso, CC 51, CC51S.
Zapisane

Pozdrawiam
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!