http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
24 Kwietnia 2024, 01:27:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zestaw dla początkującego dla przynęt 20-70g  (Przeczytany 138139 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #300 : 21 Października 2015, 12:48:52 »

Kije, które podałeś, raczej są mocne nie średnie. Kiedyś rzucałem trochę Dragon Express Cast 1.95 40-80g i jego krótszą wersją. Taki kijek do Slidera 10 i na biedę do slidera 12. Bez szału ale w rozsądnej cenie, coś za coś.
Abu 4601 jest uniwersalne, nadaje się i wytrzyma, w razie czego oprócz gwarancji (jeśli kupisz nowy) są dostępne praktycznie wszystkie części w rozsądnych cenach. Caiman 101 jest ok, ale osobiście wolę Abu.

Dobrą alternatywą na początku jest zawsze zakup używanego zestawu. Płacisz mniej lub za te same pieniądze dostajesz lepszy sprzęt, w razie jak stwierdzisz, że chcesz coś innego, sprzedając nie tracisz. Każdy ma swoje preferencje i dlatego trzeba przerzucić kilka zestawów, połowić zestawami kolegów, żeby dowiedzieć się, co człowiek lubi.
Zapisane

PatLove

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #301 : 21 Października 2015, 13:36:40 »

Pike dzieki za wypowiedz, odnośnie kija bede jeszcze myślał. Natomiast w kwestii multika to do wabików takiej gramatury moze byc to jeszcze jakis niskoprofilowy(np Dragon 250Ti?)czy raczej juz taki normalny, "okrągły"?

Cały czas "poluje" na jakis używany zestaw ale na razie cisza, jak sie trafi to pewnie zdecyduje sie własnie na używkę bo tak, jak napisałeś-za te same pieniadze mozna miec duzo lepszy sprzęt.
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #302 : 21 Października 2015, 14:22:23 »

Niski profil też znajdziesz. Ja mam Revo Winch. Świetny multik. Ze stajni abu spokojnie możesz szukać ST/STX-ów. Nie wiem tylko czy cena będzie Ci odpowiadać. Ja zaczynałem od Daiwy Procaster ROJO/Capricorn (w zasadzie to samo). Też świetne i tanie multiki choć trudne już do zdobycia. Niemniej każdy Procaster powinien się sprawdzić. Ja pod mojego ROJO podpinałem nawet 120 gram i nic się z nim nie działo.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #303 : 21 Października 2015, 15:05:27 »

Łowiłem kiedyś Revo Orra - fajny, w miarę solidny budżetowy niski profil. No i Daiwa Tatula, bardzo fajny niski profil.
Zapisane

PatLove

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #304 : 21 Października 2015, 18:21:54 »

Od jednego z forumowiczów dostałem ofertę na Abu 5501 C3, na początek powinien byc chyba ok?
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #305 : 21 Października 2015, 18:30:00 »

Bardzo okey!
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #306 : 21 Października 2015, 18:30:19 »

Mam i polecam - bardzo dobra maszynka  Laughing jak na razie nie ma zaczepu, którego nie uciągnie  Wink
Zapisane

Tomek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #307 : 21 Października 2015, 19:36:15 »

Od jednego z forumowiczów dostałem ofertę na Abu 5501 C3, na początek powinien byc chyba ok?

Jeśli to ta z sąsiedniego wątku to i cena nad wyraz dobra, wręcz bardzo dobra.
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #308 : 21 Października 2015, 20:09:54 »

Cssiiii, bo się jeszcze sprzedający rozmyśli Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
PatLove

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #309 : 21 Października 2015, 20:34:49 »

Dobra, kwestie multika mam juz chyba załatwiona ale teraz powraca kwestia kija...
W tym wątku bardzo wiele osób zachwalalo Jaxona XT-Pro, a jak on sie ma do podanych przeze mnie Dragonów? Ewentualnie co innego budżetowego możecie polecić?
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #310 : 21 Października 2015, 20:37:14 »

Xt-pro spełni Twoje wymagania. Miałem. Niezłe wykonanie i cena atrakcyjna.
Zapisane

Tomek
PatLove

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #311 : 21 Października 2015, 21:20:56 »

Razem z multikinem mam tez propozycje wzięcia Team Dragon Cast 1,98/30-70g, co myślicie?
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #312 : 21 Października 2015, 21:35:58 »

W tym wątku bardzo wiele osób zachwalalo Jaxona XT-Pro, a jak on sie ma do podanych przeze mnie Dragonów? Ewentualnie co innego budżetowego możecie polecić?
Pewnie nie miałeś ani jednego z wymienionych kijów Dragona i Jaxona i czuje że kierujesz się tylko marką i rzeczami, które nie mają wpływu na komfort łowienia.
Ja używałem Thytana, Millenium-a a w łapkach miałem i Expresa, owszem fajne wędki ale dla mnie Jaxon jest bardziej uniwersalny, nie stwarza wrażenia kija od szczotki i obsłuży dużo większy zakres przynęt od gliderów po soft jerki. Używałem Jaxona przez dłuższy czas i miałem wrażenie, że dużo łatwiej wprowadzał w ruch Sweeperki itp. glidery. Fajnie się nim łowiło na przynęty od 25-70 gram (no maks 80 gram Sweeper 17 cm to za dużo dla tego kija w moim uznaniu). Wykonanie to trochę drażliwy temat bo rękojeść, uchwyt były zajebiste to ogormne przelotki na podwójnych stopkach trochę psuły całość.
Thytan był co prawda przezbrojony przez @mekamila ale był trochę za bardzo spolegliwy, trudno się nim prowadziło jerki 40 gram na dużej odległości (brakowało precyzji) ale spokojnie obsługiwał 100-110 gram (a raz przez chwile Alien Eel-a 30cm).
Expres to fajna wędka najbliżej jej do idealnej jerkówki ale ja wolałem jaxona. Być może dlatego, że był tańszy o 50-70zł a też fajnie się nim łowiło.
Zapisane



Fan jerkowania.
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #313 : 21 Października 2015, 22:08:49 »

Razem z multikinem mam tez propozycje wzięcia Team Dragon Cast 1,98/30-70g, co myślicie?

Bardzo fajny kijek,
Zapisane
PatLove

Wiadomości: 30


« Odpowiedz #314 : 21 Października 2015, 22:59:47 »

jarek001 oczywiście, ze nie miałem żadnego z tych kiji w ręku, gdybym miał to nie pytałbym o nie bo sam miałbym wyrobiona opinie. Tak, jak napisałem w poście powitalnym-moje poważniejsze wędkowanie trwa od jakichś 3 lat, styczność z castingiem miałem ale jest to mój pierwszy zestaw i w temacie sprzętu stricte castingowego jestem raczej zielony stad pytania i prośba o pomoc w wyborze.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!