http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 03:13:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Małe wierconko.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Małe wierconko.  (Przeczytany 58834 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #105 : 17 Lutego 2008, 17:44:59 »

Mam ochotę kupić tego całego Casting Exspressa.
Ale chyba tylko po to, żeby pobawić się z Wami w dziurawienie i przeróbki i na koniec sprawdzić komu tuningowanie wyszło najlepiej. ok Na razie sobie tylko popatrzę, ale jak tak dalej będziecie podpuszczać to...  Laughing
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #106 : 17 Lutego 2008, 19:06:00 »

Tomek72 czy możesz powiedzieć jak zainstalowałeś tą tulejkę na szpulce?? - cz jest przecięta - czy wciśnienta?? i dać same zdjęcia tulejki??

z góry dziekuję!!!
Zapisane
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #107 : 17 Lutego 2008, 20:49:22 »

Mam ochotę kupić tego całego Casting Exspressa.
Ale chyba tylko po to, żeby pobawić się z Wami w dziurawienie i przeróbki i na koniec sprawdzić komu tuningowanie wyszło najlepiej. ok Na razie sobie tylko popatrzę, ale jak tak dalej będziecie podpuszczać to...  Laughing

Nie kupuj jaxona , szkoda kasy , tym bardziej że w jaxonie szpulka ma zaokrąglenie na którym trudno dokładnie nawiercić otwory . Zabawa w dziurawienie jaxona jest dla tych którzy już go mają i nie wiedzą co z nim zrobić. Jak musisz stuningować multika to kup sobie procastera 100 hl , szpulka w tym multiku waży sporo , ale boki ma całkiem płaskie i można zdjąć z niego bardzo dużo materiału , dno szpuli też jest mocarne i można w nim zrobić kilka sporych dziurek .
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #108 : 17 Lutego 2008, 22:10:29 »

Ostudziłeś mój zapał.
Tym lepiej dla mnie  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #109 : 18 Lutego 2008, 22:45:38 »

Tomek72 czy możesz powiedzieć jak zainstalowałeś tą tulejkę na szpulce?? - cz jest przecięta - czy wciśnienta?? i dać same zdjęcia tulejki??

z góry dziekuję!!!
Cześć Hubar.
Tulejkę chciałem pierw naciąć z jednej strony, ale z powodu dużej ilości otworów i twardego tworzywa bałem się, że pęknie jakos brzydko, albo brzydko sie zagnie, więc naciąłem z dwóch stron, coś na zasadzie panewek na wale. Po pierwszych testach jak plecionkę nawinąłem bezpośrednio na tulejke z powodu dużych dziur na zewnątrz tulejki okazało się, że plecionka nawinieta jest "skokami", myślę, że to z powodu małej jej ilości. To troche przeszkadzało podczas rzutów. Z jakiegoś pudełeczka Smiley na żyłke wyciąłem pasek szerokości szpulki, i długości takiej by nie nakładała się na siebie i opasłem nią tulejkę...Plecioneczka ułożyła się równo i na okrągło  Grin. Dziś nie zrzucę już plecionki (za ładnie mi się nawinęła po ostatnim nawinięciu) ale wrzucę Ci fotkę oczywiście...
PS...testuje ten multik...i muszę Wam powiedzieć, że lata wszytko, łatwośc startu szpulki, przy jednoczesnie dużej ilości jej oddawania jest niesamowita! Pozdrawiam
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #110 : 18 Lutego 2008, 22:51:56 »

Proponuję przemyśleć zastosowanie również innych materiałów:
- aluminium
- obrzynków blanków węglowych i kompozytowych (ale tutaj bym sobie darował wiercenie Laughing)
- tytanu
- rurek kevlarowych i poliwęglanowych.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #111 : 18 Lutego 2008, 22:57:09 »

Proponuję przemyśleć zastosowanie również innych materiałów:
- aluminium
- obrzynków blanków węglowych i kompozytowych (ale tutaj bym sobie darował wiercenie Laughing)
- tytanu
- rurek kevlarowych i poliwęglanowych.
Możliwe Big_m, choc nie próbowałem z tym materiałem mogę tylko powiedzieć, że wiercenie w tworzywie jest troche męczące  Grin. Co do aluminium był bym trochę sceptyczny, wazy ponad dwa razy więcej niż tworzywo, więc nie da sie go nawiercić lżej...Tak myslę..Z reszta materiałów hmmm...nie mam pojęcia, ale zauważ, że ta tuleja z tworzywa, gruba na ponad 3 milimetry ma poniżej 2 gram. Cięzko będzie zejśc poniżej tego...z innym materiałem o dużej twardości..chyba  Huh Grin
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #112 : 18 Lutego 2008, 23:10:07 »

Tuleje z kompozytów węglowych, kevlarowych i tytanowych chyba będą lżejsze.
Ale oczywiście grubość ścianki nie powinna przekraczać 1mm.
Rurki poliwęglanowe też można zeszlifować i to bez wiercenia.
A rurki tytanowe są cieńsze od konserw.
Tulei z duralu można poszukać blisko lotniska, to trochę zakrawa na czarny chumor ale tam rzeczywiście można coś takiego załatwić.
Widzicie chłopaki jak wielkie pole macie do popisu!
Wydaje mi się, że wiercenie to jedna droga do sukcesu.
Drugim sposobem jest zastosowanie superlekkich tulei.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #113 : 19 Lutego 2008, 08:51:38 »

Widzicie chłopaki jak wielkie pole macie do popisu!
Ja na razie odpuszczam tuning  Grin wyekspluatowałem się z pomysłów.. Grin ..Zrobiłem z curado to co chciałem i teraz na ryby czas zacząć chodzić... Smiley ok Fishing ewentualnie może trochę woblerów podłubię, bo surowiec czeka, a chęci jakoś nie ma..Pozdrowienia
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #114 : 19 Lutego 2008, 08:56:29 »

Masz rację - nic na siłę - weszystko z sercem ok
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #115 : 19 Lutego 2008, 18:43:24 »

 A czy nie można by było zastosowac dwóch lub trzech tulejek o grubości(czy szerokości  Roll Eyes ) np. 2mm ,a dopiero na te tulejki zamocowac tulejkę z kompozytów węglowych lub kevlarowych ,czy tytanowych o jak najmniejszej grubości (w postaci takiego płaszcza ) .Mam nadzieję ,że zrozumiale napisałem Tongue
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #116 : 19 Lutego 2008, 18:46:28 »

Czy masz na myśli użeberkowanie konstrukcji tależykami i pokrycie tego płaszczem?
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #117 : 19 Lutego 2008, 18:50:39 »

Czy masz na myśli użeberkowanie konstrukcji tależykami i pokrycie tego płaszczem?

 Wyjąłeś mi to z ust ok ok ,jak pisałem to na szybko ,to nie mogłem znaleśc odpowiednich słów  Tongue
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #118 : 19 Lutego 2008, 18:52:56 »

To też jest metoda.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #119 : 19 Lutego 2008, 21:04:22 »

Dzięki za wyjaśnienie Tomek

Czekam na zdjęcia Smiley !!

pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!