http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 08:36:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Małe wierconko.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Małe wierconko.  (Przeczytany 58804 razy)
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #15 : 14 Lutego 2008, 12:55:58 »

Walcz Zamki! Grin Czekam na efekty!
Coś czuję, że niedługo ruszy Zamker Tuning Spools Laughing

 
 Zamk-Avil-spool  Laughing Laughing .Czekamy na relacje z dalsze relacje z tunningu  ok
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 14 Lutego 2008, 12:56:16 »

Cytat: Buri
Walcz Zamki! Grin Czekam na efekty!
Coś czuję, że niedługo ruszy Zamker Tuning Spools Laughing

 Na jesieni będzie sprzęt i będzie tuning. Laughing Laughing A teraz niestety budowa zajmie cały czas, tak że chyba i na rybki wyskoczyś się nie da zbyt często. Cry
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #17 : 14 Lutego 2008, 14:49:36 »

Trochę niebezpieczna zabawa - jak tak podłubiesz przy szpuli i łożyskach to się jeszcze okaże, że z Jaxona można rzucać podobnymi pypciami jak z Curado Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #18 : 14 Lutego 2008, 14:51:34 »

Pamiętam że kiedyś Pike ( chyba ) w szpuli os 51SS zrobił ze 60 nawiertów ?!?!
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #19 : 14 Lutego 2008, 14:52:39 »

@mleczko  ok ok

Piękna robota. Ja w szpulce od conquesta 51S wywierciłem 52 otwory Laughing. Z tej szpuli jeszcze więcej masy zdejmiesz zmniejszając grubość boków i środka w który wchodzi ośka na tokarce. To najcięższe elementy.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #20 : 14 Lutego 2008, 14:54:40 »

podaj mi linka Smiley

chce zobaczyć jeszcze raz te szpule chyba ze usunieto zalcznik
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #21 : 14 Lutego 2008, 14:58:32 »

Przejdź na wcześniejsza stronę tego wątku
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #22 : 14 Lutego 2008, 15:00:38 »

Cytat: mekamil l
Trochę niebezpieczna zabawa - jak tak podłubiesz przy szpuli i łożyskach to się jeszcze okaże, że z Jaxona można rzucać podobnymi pypciami jak z Curado Wink

 Nie ma szans. Szpulka spro szersza i ma większą średnicę. Poza tym osadzenie osi bardzo masywne. Do tego wszystkiego aluminium z którego wykonano szpulę jest miękkie jak masło i niestety nie można zbyt dużo wywiercić i zeszlifować.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #23 : 14 Lutego 2008, 16:59:10 »

Trochę niebezpieczna zabawa - jak tak podłubiesz przy szpuli i łożyskach to się jeszcze okaże, że z Jaxona można rzucać podobnymi pypciami jak z Curado Wink

Po części masz racje, teoretycznie z beznadziejnej maszynki do cięższego łownie można zrobić Light'a.
Znam dwie osoby które do Abu C4 czy Revo STX kupiły nowe szpulki o wadze bagatela 8-9g, czyli ok 3-4g lżejsze niż spzulka od Conquesta SS 50/51, i właściwości rzutowe całkowicie sie zmieniły

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #24 : 14 Lutego 2008, 17:22:43 »

Morfi poeksperymentuje troszke z tą szpulką i zabiore sie za scorpiona. Niestety odciążając ją osłabia sie jej konstrukcję ale znając Japończyków to ma ona spory zapas mocy. Laughing ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #25 : 14 Lutego 2008, 18:49:49 »

Pamiętajcie o tym, że największy wpływ na "masę" dynamiczną szpuli mają masy położone najdalej od osi.
Bo nie masa, czyli potocznie waga szpuli ma największe znaczenie a jej bezwładność mierzona sumą momentów masowych czy jakoś tak Laughing
Obrazowo to jest tak, że 1g na obwodzie kołnierza szpuli daje tyle razy większą bezwładność od takiego samego 1g w rdzeniu szpuli - ile razy jest większa odległość od osi szpuli. 1g x R > 1g x r, gdzie R>r
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #26 : 14 Lutego 2008, 21:03:05 »

Cytat: big_m
Pamiętajcie o tym, że największy wpływ na "masę" dynamiczną szpuli mają masy położone najdalej od osi.
Bo nie masa, czyli potocznie waga szpuli ma największe znaczenie a jej bezwładność mierzona sumą momentów masowych czy jakoś tak Laughing
Obrazowo to jest tak, że 1g na obwodzie kołnierza szpuli daje tyle razy większą bezwładność od takiego samego 1g w rdzeniu szpuli - ile razy jest większa odległość od osi szpuli. 1g x R > 1g x r, gdzie R>r

 Maćku niezły wykład.  ok Laughing Wiem o tym wszystkim. Ale każdy gram się liczy przy wyciąganiu linki przez przynętę.  Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #27 : 14 Lutego 2008, 21:21:36 »

Masz rację. Ale dziwi mnie rezygnacja ABU i nie tylko z produkcji lekkich szpul z tłoczonej blachy.
Były pod względem bezwładności lepsze niż odlewane aluminiowe.
Boczki były leciutkie (blaszane talerzyki) a rdzeń to tylko rurka z cienkiej blachy.
Szpule nowej generacji tzw płytkie mają ogólnie rzecz biorąc gorsze parametry bezwładnościowe
bo rdzeń ma dużą średnicę. Owszem kompesuje to mniejsza ilość linki na szpuli ale z drugiej strony
w przypadku łożysk montowanych w szpuli istnieje potrzeba wykonania gniazd.
W starych szpulach rdzeń z rurki miał np 11mm wewnętrznej średnicy i tam pakowało się odpowiednie łożysko o takiej samej
nominalnej średnicy zewnętrznej.
Mówimy tutaj o zjawisku jakim jest bezwładność - a to poprostu jest opór jaki należy pokonać aby szpulę wprawić w ruch.
Pomijamy tutaj opór łożysk i systemu hamującego bo interesuje nas sama szpula ale ważny jest cały układ (trzymający władzę, upss! szpulę Cool)
A więc nie tylko masa ale i jej rozmieszczenie ma kapitalne znaczenie dla startu szpuli. Kształt szpuli i proporcje ma się rozumieć też.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #28 : 14 Lutego 2008, 21:37:04 »

Widzisz ja wciąż twierdzę, że "mieszane" powietrze mieszczące się w szpulce stwarza dosyć duży opór. We wspomnianej przez Ciebie szpulce abu to zjawisko nie występowało bo szpulka była kryta. Na wzór mogę przytoczyć koła rowerów stosowanych w wyścigach szosowych gdzie już dawno odeszli konstruktorzy od szprych które mieszały powietrze dostając w ten sposób opór. Kolejnym krokiem po pracach na tokarce z moją szpulką jaxona będzie właśnie zaślepienie jej. Być może, że znajdę chwilę czasu w tygodniu to spróbuję zaślepić szpulkę od scorpiona i potestować.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #29 : 14 Lutego 2008, 21:45:53 »

Wypełnij ją pianką.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!