http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 05:18:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Małe wierconko.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Małe wierconko.  (Przeczytany 58839 razy)
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #90 : 16 Lutego 2008, 19:52:32 »

i jeszcze jedna fotka , te otworki które są przy ośce ( i jeszcze kilka inych) wierciłem już po testach, więc może będzie lepiej .
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #91 : 16 Lutego 2008, 19:59:30 »

Koronkowa robótka ok ok ok
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Trout

Wiadomości: 105


Trzcianka/Manchester


« Odpowiedz #92 : 16 Lutego 2008, 20:11:35 »

Ażurowanie lepsze niż w kołowrotkach muchowych  Smiley dobra robota ok
Zapisane

Pozdrawiam
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #93 : 16 Lutego 2008, 20:18:35 »

Szpulka w tym jaxonie jest tak gruba że można go ponawiercać znacznie więcej i będzie OK , tylko ze nie mam do tego na tyle dokładnego sprzętu.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #94 : 16 Lutego 2008, 20:34:30 »

Cytat: bohors
Szpulka w tym jaxonie jest tak gruba że można go ponawiercać znacznie więcej i będzie OK , tylko ze nie mam do tego na tyle dokładnego sprzętu.

 Nooooo  bohors dokopałes porządnie tej szpulce. ok ok ok Szacuneczek  Beer Beer. Ja boków nie wierciłem i mam w planie je jeszcze zebrać na tokarce. Miałem obawy, zeby przesuw linki po otworach w czasie wyrzutu nie zakłócał obrotów szpulki ale moje obawy mogą być nieuzasadnione. Napisz coś jak z tym jest .?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #95 : 16 Lutego 2008, 20:54:16 »

Cytat: bohors
Szpulka w tym jaxonie jest tak gruba że można go ponawiercać znacznie więcej i będzie OK , tylko ze nie mam do tego na tyle dokładnego sprzętu.

 Nooooo  bohors dokopałes porządnie tej szpulce. ok ok ok Szacuneczek  Beer Beer. Ja boków nie wierciłem i mam w planie je jeszcze zebrać na tokarce. Miałem obawy, zeby przesuw linki po otworach w czasie wyrzutu nie zakłócał obrotów szpulki ale moje obawy mogą być nieuzasadnione. Napisz coś jak z tym jest .?

Testy robiłem gdy boki były już powiercone i nie było żadnych bić , jedyny objaw to taki że można rzucać wszystkim powyżej 4 gr , Myślę że i 4 gr by leciało , ale plecionkę miałem grubą , a do tego przelotki i plecionka przymarzały i stawiało to duży opór . Zastanów się czy to toczyć bo płaskiej powierzchni nie ma tam za wiele , a do tego musisz mieć bardzo dokładną tokarkę . Idalnym rozwiązaniem było by stoczenie tej płaskiej powierzchni do ok 0.7 mm i dodatkowo powiercenie otworów. Takie rozwiązanie pozwoliło by uzyskać bardzo małą masę w tej części szpulki która jest oddalona najdalej od osi szpulki.Ja tokarki nie mam więc postawiłem na wiercenie , ale myślę że gdyby mieć lepszy sprzęt ( choćby wiertarkę stołową)  to można by porobić większe otwory , w mojej szpulce trochę zbędnego aluminium zostało . Jeśli kiedyś będę tunningował szpulkę to pierwsze co zrobię to zaprojektuję rozstaw otworów , bo dzisiaj wierciłem bez planu.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #96 : 16 Lutego 2008, 21:10:49 »

No własnie dobrze rozstawione otwory to podstawa. Co do wielkości otworów nie należy przesadzać a w szczególności na bokach bo bedzie tam wciskało plecionkę przy nawijaniu pod obciążeniem i może się odrobinę zakleszcać co w sumie będzie spowalniało obroty przy wyrzucie. Zebrać odrobinę materiału z boków to żaden problem i starczy wiertarka. Wkręć szulkę za oś do wiertarki i papierem ściernym zeszlifujesz. Ile  to będziesz widział bo przecież Masz otwory powiercone. Owszem, żeby dojść do minimalnej grubości potrzeba tokarki i odpowiedniego urządzenia do pomiaru ale jak na testy to starczy wiertarka. ok Ja mam przerobiony silnik  z założoną na oś mikro głowicą od tokarki do robienia korpusów do obrotówek  i to bardzo ułatwia pracę ze szpulką.

ps. Dobrze by było otwory od wenątrz szpulki zafazować (załamać krawędzie) to ułatwi  lince ześlizgiwanie się z boków szpulki. Widać takie fazki w mojej szpulce w tych najmniejszych otworkach.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #97 : 16 Lutego 2008, 21:18:36 »

jeśli chodzi o krawędzie otworów to wystarczy zwykłe gradowanie , plus papier ścierny , i jest OK
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #98 : 16 Lutego 2008, 22:46:07 »

Widze tu manie robienia dziur Grin To moze i ja sie pobawie z jaxonem Huh
Bohors ile Ci zajeło robienie tych wszystkich otworów Huh
Pozdrówki Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #99 : 17 Lutego 2008, 09:53:38 »

Widze tu manie robienia dziur Grin To moze i ja sie pobawie z jaxonem Huh
Bohors ile Ci zajeło robienie tych wszystkich otworów Huh
Pozdrówki Beer

Wiercenie zajęło mi jakieś 3-4 godziny.Jeśli masz zamiar robić to samo to zacznij od planu robienia otworów. może znajdziesz jakieś lepsze rozmieszczenie dziur , tak aby można było więcej materiału zdjąć , ja zdjąlem za mało materiału tam gdzie dno szpuli łukiem przechodzi w bok .Ale i tak jest super.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #100 : 17 Lutego 2008, 10:48:19 »

Bohors możesz jeszcze te miejsce powiercić mniejszym wiertełkiem.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #101 : 17 Lutego 2008, 10:57:00 »

Wszystko pięknie ,a co będzie w przypadku gwałtownego brania dużej ryby.Czy szpula się nie złoży jak kawałek papieru.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #102 : 17 Lutego 2008, 11:07:58 »

Cytat: wełpa
Wszystko pięknie ,a co będzie w przypadku gwałtownego brania dużej ryby.Czy szpula się nie złoży jak kawałek papieru.pozdro wełpa.

 Swoją szpulkę testowałem z linką 30 lbs i hamulcem prawie na max. Złożyć się nie złożyła ale ośka próbowała sie już poddać.  Laughing Test był brutalny było i mocne szarpanie i uciąg statyczny ażur nsię nie poddał. ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #103 : 17 Lutego 2008, 11:10:32 »

No cóż, wkroczyliśmy na wyboistą drogę eksperymentów i prototypów.
Jasne, że taka sytuacja może mieć miejsce. Wtedy trzeba będzie wyciągnąć wnioski.
A wracając do tulejek, które robi tomek72 - to rozwiazanie nie jest nowe, tylko nowa jest technologia.
Nie mogę teraz znaleźć ale mam wkładki korkowe (fabrycznie nowe), które zmniejszały pojemność szpuli.
Skuteczność ich jest mierzalna, a wynika to z tego, że korek ma mniejszą masę właściwą niż żyłka (która normalnie w tym miejscu by była nawinięta).
Podobna zasada powinna obowiązywać przy dorabianiu tych tulejek z tworzywa - zysk na masie biernej częśi linki.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
bohors

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #104 : 17 Lutego 2008, 11:20:00 »

Ta szpulka jest niesamowicie gruba , ponad 1 mm metalu , w czasie wiercenia mocno trzymałem ją w rękach i jakoś nic się nie pogięło , i nie sądzę aby to miało nastąpić . Zrobiłem wczoraj test ; na mocno ustawionym hamulcu pociągnąłem gwałtownie kilka razy a linkę i nie stało się nic , w czasie wędkowania takie sytuacje się nie zdarzają , wędka amortyzuje brania , linka nie jest idealnie prosta , a hamulec nie jest ustawiony na maxa.A jeśli chodzi o miejsce które zostało na ewentualne podziurkowanie to jest to  zaokrąglone załamanie szpulki i można tam powiercić max 2 mm wiertłem , co da może z pół grama masy więc nie warto tego robić.
Zapisane

To wszystko przez Maliniaka !
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!