http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
01 Maja 2024, 17:46:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Małe wierconko.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Małe wierconko.  (Przeczytany 58857 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #30 : 14 Lutego 2008, 21:51:35 »

Cytat: big_m
Wypełnij ją pianką.

 Myślę, że cieniutki pleksiglas będzie wystarczający. Bardziej mnie irytuje rozeta. Nie widziałem jej nigdy wyjętej a szkoda bo ciekawy jestem czy by nie szło jej rozmontować. Tak się składa, ze bloczki te włączone na stałe wyjęlem już jakiś czas temu i używam w tej chwili tylko tych nastawnych więc wewnętrzna częścć rozety jest jak dla mnie zbędnym balastem. Muszę sie dokładniej temu przyjżeć.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #31 : 14 Lutego 2008, 22:31:01 »

ciekawie to wszystko czytać, Zamki, fajna robota z tym Twoim nawiercaniem i bardzo profesjonalna jak widać. Też tuningując szpulke od curado 101d myślałem o tych sprawach, które poruszyliście, czyli dziurki, które daja większy opór mogą nie wiem w jakim stopniu, ale jednak hamować szpulkę. Pomyślałem, że to jednak plus, bo przecież i tak szpulkę (czy to przez bloczki, czy magnez czy kciuk ale jadnak hamujemy)...i to może ograniczyć te czynności. Mniejsza bezwładnośc szpulki też jest w jakimś stopniu hamowaniem jej. Ja bardziej bałem się łapania wilgoci przez dziurki. Ale po dłuższych przemyśleniach stwiedziłem, że szpulka łapie wilgoć jednak od zewnątrz, zamknięta szpula gdy ta wilgoś ogarnie całą plecionkę oddaje ciężej przy szpuli zamkniętej...czyli to nie powinno przeszkadzać a raczej pomóc...Jest większa wentylacja szpuli i większe prawdopodobieństwo oddawania jej podczas rzutów...Myślę tez , że szpula cięższa w odpowiednim oczywiście ciężarze...tak że odpowiedni wabik ją juz napędzi (w szczególności cięższy) jak już się rozkręci będzie łatwiej pokonywał opory hamulcowe, oraz kciukowe i dla pewnych wabików i włączeniu systemu hamowania może się okazać, że leci dalej cięższy wabik...ze szpuli opowiednio minimalnie cięższej.Tuningując szpulkę curado chciałem uzyskac jak najmniejsza masę, przy dużej średnicy nawiniętej plecionki. Myślę, że to jest istotne, Pełen nawój, duże ilosci oddawanej plecionki podczas obrotu szpulki przy jednoczesnej małej jej bezwładności...Kilka dni temu rozwierciłem tulejką 20,5wew. 28 zew. która w stanie surowym ważyła 7 gram do 1,8grama. Byłem potestowac z bulhedem pływającym bez kotwic 3gr, powiedzmy przy umiarkowanej lotności tego wabika...Powiem tyle...CZYSTA ROZKOSZ...Smiley z oryginalnym curado było znacznie gorzej!!Szpulak z plecionką ważyła 15gr..Powiem jeszcze, żeby w miare uzmysłowić to, że dla odpowiednich wabików, gdy te wabiki potrafią rozpędzić zarówno szpulke wypełnioną 22gramową i 20 gramową testowałem bardzo mocno dla tego saego kija i plecionki gumkę na 7gr. główce odpowiednio metaniumem XT i scorpionkiem 1001. Z metaniuma przy włączonych bloczkach leciało trochę dalej...Przy główce 3-4gr. ze scorpiona dalej..Pozdrawiam 
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2008, 22:44:19 wysłane przez tomek72 » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #32 : 14 Lutego 2008, 22:40:34 »

Tomek zapodaj jakieś fotki dla zobrazowania tematu.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #33 : 14 Lutego 2008, 22:55:51 »

Tomek zapodaj jakieś fotki dla zobrazowania tematu.  ok
Zamker, ja się oczywiście moge mylić, mi się najbardziej podoba to, że się coś ciekawego tworzy..i dzięki temu tez myslę nad lepszymi rozwiązaniami dla odpowiednich wabików też dzięki Wam...Zaraz zrzucę plecionkę z curado i wrzucę fotke mojej ostatniej tulejki na curado Smiley Grin. Pozdrawiam ..
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #34 : 14 Lutego 2008, 23:07:54 »

.
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #35 : 14 Lutego 2008, 23:08:28 »

..
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #36 : 14 Lutego 2008, 23:08:51 »

...
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #37 : 14 Lutego 2008, 23:11:13 »

Niezły ten dystansik. ok Beer ok Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #38 : 14 Lutego 2008, 23:15:29 »

Niezły ten dystansik. ok Beer ok Beer
nooo:) Grin
Na fotce może tego nie widać, ale każdy z tych kilkudziesięciu otworów ma cztery dziórki wzgłóz szpulki nawiercane mniejszym wiertłem...Smiley
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #39 : 14 Lutego 2008, 23:26:04 »

no i może tez tego nie widac, ale otwory w tulejce, które  widać to te które sa wewnątrz. Na zewnątrz są bardzo duzo większe Smiley. kąt rozwiercania jest duży...i na zewnątrz nie zostało za duż mięcha Tongue
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #40 : 14 Lutego 2008, 23:27:46 »

A co z bloczkami zrobiłeś?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #41 : 14 Lutego 2008, 23:35:11 »

A co z bloczkami zrobiłeś?
noo usunąłem cztery... trwale i..dożywotnio Smiley
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #42 : 15 Lutego 2008, 00:31:28 »

Kurcze swietny temat i super fotki ok
Tomek72 powiedz czy masz mozliwosc wylaczenia wszystkich albo jednego bloczku  Huh Czy one pracuja caly czas Huh
Pozdrowki Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #43 : 15 Lutego 2008, 07:37:31 »

ryzykanci Grin Grin, ale jesteście odważni Shocked,  @tomek72 napisz trochę więcej o sposobie usunięcia bloczków, i napisz też ile teraz wazy twoja szpulka. po tym odchudzaniu
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #44 : 15 Lutego 2008, 07:47:40 »

 Tomek72 ,a z czego ta tulejka jest zrobiona ,bo nie mogę doczytac  Huh
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!