http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 09:12:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Mietków
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Mietków  (Przeczytany 5523 razy)
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« : 18 Lutego 2008, 01:19:29 »

Witam.

Chciałbym podzielić się smutną wiadomością. Otóż jak donosi "WW" Mietków zniknął. Zostało go ok 50 z 1000 ha. Woda została spuszczona a ryby pozostałe (odcięte) w licznych dołkach zginęły w skutek dalszego obniżania poziomu wody. Na zbiorniku zaczęły pracować koparki przygotowujące odkrywkę żwiru dla jakiegoś inwestora....

"WW" donosi także o zatruciu Bystrzycy (rzeka zasila Mietków) przez oczyszczalnię ścieków ze Świdnicy. Nie przeżyło nic na docinku ok 7 km...
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #1 : 18 Lutego 2008, 08:46:22 »

To straszne Cry Cry
..ot polska rzeczywistość Undecided
..a gdzie PZW Huh Huh czyżby ten" relikt przeszłości" już wogóle nie interesował się tym do czego jest powołany Wink
Wędkarze sami i za własne pieniądze zarybiają/oglądaliśmy wczoraj na Białej Przemszy gniazda tarłowe
pstrąga wykonane przez zapaleńców kochających przyrodę - ikrę zakupili też za swoje pieniądze/pilnują rzeki.To najlepszy przykład ile znaczy pasja i chęć zrobienia czegoś dla  przyrody i innych a nasz "kochany" związek?Pożal sie Boże Cry Cry Cry
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 18 Lutego 2008, 10:38:49 »

Ja to tak do końca nie jestem pewny ale o spuszczeniu tej wody to chyba decyduje RZGW czyli państwo a nie PZW. Roll Eyes Huh Związek jest tylko dzierżawcą i nie sądzę zeby było mu to na rękę, że traci taki akwen. Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #3 : 18 Lutego 2008, 14:32:45 »

Można powiedzieć tylko jedno. Skandal Huh Huh Sad
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #4 : 18 Lutego 2008, 15:33:40 »

Najdziwniejsze jest to jak podaje prasa wędkarska że spuszczono wodę bo będą pogłębiać-wybierać żwir dla przedsiębiorcy z kraju o nazwie GERMANY.Toż to kpina,ja rozumiem że zbudowali to niemcy ale czy oni nadal tam rządzą lub dzierżawią te tereny!!!!! a może my o czymś nie wiemy skoro taka sytuacja ma miejsce....ktoś z nas potrzebuje żwirku na budowę...może tak wybierzemy sie do ..Germany...a co..jak oni mogą to my też.... Angry Angry Angry Angry Angry Huh
Zapisane

małopolska team...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 18 Lutego 2008, 16:19:48 »

Boli serce oj boli. Ale już tak to jest z tego typu zbiornikami. Są wykorzystywane w różnoraki sposób a my wędkarze jesteśmy na końcu. Liczy się kasa przedewszystkim. My jej aż tyle nie dostarczymy właścicielowi(państwu) co odbiorca żwiru zza granicy. Jest tylko taka nadzieja, że jak już wybiorą sobie ten żwir to ponownie zaleją zbiornik i będzie przy okazji sporo głębszy co poprawi byt przyszłym rybom.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #6 : 18 Lutego 2008, 19:33:55 »

Smutna sprawa Undecided Undecided nie ukrywam dosć często jeżdziłem na Mietków na sandałki. Z tego co słyszałem to nawet są chętni na pokłady mułu które znajdowały sie na dnie zbiornika.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #7 : 18 Lutego 2008, 19:48:23 »

... Z tego co słyszałem to nawet są chętni na pokłady mułu które znajdowały sie na dnie zbiornika.

a po co nim muł Huh  Undecided
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #8 : 18 Lutego 2008, 19:56:45 »

A tego to ja nie wiem Undecided Undecided
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #9 : 18 Lutego 2008, 19:58:10 »

 Może na maseczki do salonu "SPA"  Roll Eyes
Zapisane
mariusz1980

Wiadomości: 12


Prószków koło Opola


« Odpowiedz #10 : 18 Lutego 2008, 21:02:11 »

TO BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ NIESTETY MY TU NIC NIE WSKURAMY. TU LICZY SIĘ TYLKO KASA. NAS WĘDKARZY NIE BIORĄ POD UWAGE !!!!!!!!! MIEJMY NADZIEJĘ ZE TEN ŻWIR SZYBKO SIĘ SKOŃCZY I ZALEJĄ TEN ZBIORNIK NA NOWO ? A NASZ ZWIĄZEK STANIE NA WYSOKOŚCI ZADANIA I ZARYBI  NA NOWO  TEN ZBIORNIK HuhHuhHuh


NARA
POZDRAWIAM
MARIUSZ  .
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #11 : 18 Lutego 2008, 21:08:26 »

Dziwi mnie jedno na Mietkowie cały czas pracowały koparki które wydobywały żwir. To po cholerę spuścili prawie całą wodę Huh Huh Huh
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #12 : 18 Lutego 2008, 21:36:50 »

Cytat: rolek
Dziwi mnie jedno na Mietkowie cały czas pracowały koparki które wydobywały żwir. To po cholerę spuścili prawie całą wodę Huh Huh Huh

 Wydobycie "na sucho" jest o 90% tańsze bo mogą wjeżdżać ciężarówki bezpośrednio na miejsce wydobycia  no i może ich tam wjechać sporo a w przypadku pompowania na brzeg rurami idzie to cholernie wolno i maszyny do tego sposobu są drogie. Ot i cała sprawa.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #13 : 20 Lutego 2008, 08:40:54 »


..ot polska rzeczywistość Undecided
..a gdzie PZW Huh Huh czyżby ten" relikt przeszłości" już wogóle nie interesował się tym do czego jest powołany.
[/quote]
Zbyszku z całym szacunkiem dla Ciebie-ale chodziło mi o ryby,które są własnością Związku/właściwie naszą członków Związku/ i należało je przerzucić do innej wody a nie pozwolić na zniszczenie takiego 'majątku"
/pewnie jeszcze przed tarłem/ Cry Undecided
Pozdrawiam
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #14 : 20 Lutego 2008, 10:00:39 »

A ja sie doczytałem że już napełniają wodą i że kopalnia przekopała rów do drugiego zbiornika żeby ryby mogły sie przemieścić pod tame i że zbiornik będzie nadal taki jak był.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!