http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 21:22:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  super małe gumki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: super małe gumki  (Przeczytany 7964 razy)
figo972

Wiadomości: 12


« : 21 Lutego 2008, 10:43:59 »

panowie:) chce wam polecić zimne łowy na super małe gumki bo frajda jest nie ziemska kiedy na rzece bez życia siada na kiju leszcz  czy tez karaś okonki są na porządku dziennym  napiszcie na co Wy łowicie w zimie pozdro:) Zdjęcia gumek po zamieszczam za  tydzen Smiley
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #1 : 21 Lutego 2008, 12:39:40 »

panowie:) chce wam polecić zimne łowy na super małe gumki bo frajda jest nie ziemska kiedy na rzece bez życia siada na kiju leszcz  czy tez karaś okonki są na porządku dziennym  napiszcie na co Wy łowicie w zimie pozdro:) Zdjęcia gumek po zamieszczam za  tydzen Smiley

o jak małych gumkach mówisz Huh ja miałem w swoim asortymencie twisterki o całkowitej długośći 1,5cm
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #2 : 21 Lutego 2008, 16:32:00 »

panowie:) chce wam polecić zimne łowy na super małe gumki bo frajda jest nie ziemska kiedy na rzece bez życia siada na kiju leszcz  czy tez karaś okonki są na porządku dziennym  napiszcie na co Wy łowicie w zimie pozdro:) Zdjęcia gumek po zamieszczam za  tydzen Smiley

Normalka nie tylko na rzece Smiley

Spróbuj zrobić troka, na przywieszkach na haczyk załóż dzikuny i powolutku podciągasz.
Do tego celu wykorzystuję typowy kij sandaczowy MIKADO z delikatnymi wymiennymi szczytówkami. Czasami jak dwie spore wzdręgi się uwieszą to dopiero fajna jazda.

Pozdrawiam
Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #3 : 21 Lutego 2008, 16:44:01 »

 Sorki ale jak to dwie wzdręgi  Huh .Na dwa haki łowisz  Huh
Zapisane
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #4 : 21 Lutego 2008, 17:10:56 »

Dokładnie dwie przywieszki, a na dole oliwka (typowy boczny trok tylko bez gumisiów i cieniutka żyłka). Jak jest piaskowe dno to obciążenie zakładam przed haczykiem (jakie 30-40 cm).

Najbardziej sprawdza sie ten sposób wczesną wiosna na kanałach.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2008, 17:13:03 wysłane przez Andyou » Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #5 : 21 Lutego 2008, 17:17:25 »

Dokładnie dwie przywieszki, a na dole oliwka (typowy boczny trok tylko bez gumisiów i cieniutka żyłka). Jak jest piaskowe dno to obciążenie zakładam przed haczykiem (jakie 30-40 cm).

Najbardziej sprawdza sie ten sposób wczesną wiosna na kanałach.
Chyba coś źle rozumiem  Angry Angry,ale obym się mylił.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #6 : 21 Lutego 2008, 17:19:04 »

 Ja też często łowię na boczny trok ,ale z jednym haczykiem (najczęściej muchowym) lub z małą główką  jigową  ok .
Mam znajomego ,co łowi na dwie główki jigowe - cięższą (zamiast oliwki) i lżejszą (u mnie właściwą -jedyną przynętę) .Ale mi to jakoś nie odpowiada takie hurtowe "łapanie" (celowo nie napisałem łowienie ,czy wędkowanie ) .Ale regulamin nie zabrania stosowania dwóch haków ,więc .....
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #7 : 21 Lutego 2008, 17:24:48 »

Golsyl a spiningowanie żywą przynętą  Tongue. No chyba że mady są sztuczne Grin.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #8 : 21 Lutego 2008, 17:28:49 »

 Wełpa ,nigdy nie spiningowałem żadną żywą przynętą  Tongue .
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #9 : 21 Lutego 2008, 17:44:44 »

Wełpa ,nigdy nie spiningowałem żadną żywą przynętą  Tongue .
Przecież ja Ciebie o to nie podejżewam ani nie posądzam.Chodziło mi o ten post
panowie:) chce wam polecić zimne łowy na super małe gumki bo frajda jest nie ziemska kiedy na rzece bez życia siada na kiju leszcz  czy tez karaś okonki są na porządku dziennym  napiszcie na co Wy łowicie w zimie pozdro:) Zdjęcia gumek po zamieszczam za  tydzen Smiley

Normalka nie tylko na rzece Smiley

Spróbuj zrobić troka, na przywieszkach na haczyk załóż dzikuny i powolutku podciągasz.
Do tego celu wykorzystuję typowy kij sandaczowy MIKADO z delikatnymi wymiennymi szczytówkami. Czasami jak dwie spore wzdręgi się uwieszą to dopiero fajna jazda.

Pozdrawiam

Może kolega łowi pikerkiem z gruntu.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #10 : 21 Lutego 2008, 17:52:42 »

Mam znajomego ,co łowi na dwie główki jigowe - cięższą (zamiast oliwki) i lżejszą (u mnie właściwą -jedyną przynętę) .Ale mi to jakoś nie odpowiada takie hurtowe "łapanie" (celowo nie napisałem łowienie ,czy wędkowanie ) .Ale regulamin nie zabrania stosowania dwóch haków ,więc .....

Tu nie chodzi o hurt tylko o głębokość żerowania ryby zresztą i tak wszystko wraca do jeziora.
Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #11 : 21 Lutego 2008, 18:00:39 »

Dokładnie dwie przywieszki, a na dole oliwka (typowy boczny trok tylko bez gumisiów i cieniutka żyłka). Jak jest piaskowe dno to obciążenie zakładam przed haczykiem (jakie 30-40 cm).

Najbardziej sprawdza sie ten sposób wczesną wiosna na kanałach.

Warmińsko-mazurski patent na okonie ok Znam to.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #12 : 21 Lutego 2008, 18:14:49 »

Tak, ale po jakimś czasie to się nudzi i za dużo drobnicy się czepia, dlatego wróciłem do obrotówek i małych woblerków. Trok tylko na wiosenną białą rybę.
Zapisane
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #13 : 21 Lutego 2008, 18:43:36 »

...
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2009, 17:02:25 wysłane przez @Perch@ » Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #14 : 21 Lutego 2008, 19:07:26 »

Dokładnie dwie przywieszki, a na dole oliwka (typowy boczny trok tylko bez gumisiów i cieniutka żyłka). Jak jest piaskowe dno to obciążenie zakładam przed haczykiem (jakie 30-40 cm).

Najbardziej sprawdza sie ten sposób wczesną wiosna na kanałach.

Warmińsko-mazurski patent na okonie ok Znam to.

Pozdr.

Salmo
Podobny "patent" widywałem u hurtowych poławiaczy okonia nad zalewem szczecińskim.Osobiście mam mieszane uczucia co do takiego wykorzystania wędki.Do mnie metoda ta raczej nie przemawia,lecz jeśli jest zgodna z prawem to nic mi do tego.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!