http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Kwietnia 2024, 19:53:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  super małe gumki
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: super małe gumki  (Przeczytany 7957 razy)
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #15 : 21 Lutego 2008, 19:10:50 »

 O tym i ja pisałem @Wełpa  ok
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #16 : 21 Lutego 2008, 19:15:32 »

Golsyl cieszę się że doszliśmy do porozumienia ok.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #17 : 21 Lutego 2008, 22:20:02 »

Ale o ile dobrze pamiętam to przywieszka może być tylko jedna. Nie można łowić na dwa przypony.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #18 : 21 Lutego 2008, 22:42:46 »

Jak łowi się na dwie wędki to jedna przywieszka, jak na jedną to dwie. Mam gdzieś to w zezwoleniu ładnie opisane, ale nie mam pojęcia gdzie je położyłem Grin

Podobny "patent" widywałem u hurtowych poławiaczy okonia nad zalewem szczecińskim.Osobiście mam mieszane uczucia co do takiego wykorzystania wędki.Do mnie metoda ta raczej nie przemawia,lecz jeśli jest zgodna z prawem to nic mi do tego.pozdro wełpa.

Hurtowo okonia na zalewie szczeciński łowi się sieciami, rzadziej szarpakiem.
Zapisane

Surfcasting
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #19 : 21 Lutego 2008, 22:44:52 »

Ale o ile dobrze pamiętam to przywieszka może być tylko jedna. Nie można łowić na dwa przypony.

Oczywiscie jeśli obciążenie jest uzbrojone. Zreszta jedna czy dwie nie o to chodziło, miałem na myśli sposób wedkowania (specyficzny dla wczesnej wiosny).
U nas nie ma potoków ani rzek na których mozna połapać pstrąga, zima też nie dopisała tylko 3 razy byłem na lodzie.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2008, 22:46:56 wysłane przez Andyou » Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #20 : 21 Lutego 2008, 22:52:57 »

Jeśli obciążenie jest uzbrojone to tez tylko jedna przywieszka, to sie tyczy łowienia w morzu. A na wodach śródlądowych, obowiązuje jeden przypon.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #21 : 21 Lutego 2008, 22:56:57 »

Miałem na myśli zwykły ciężarek na końcu. Jak jest to np pilker to tak ja piszesz Fishing Beer
Na zalewie szczecińskim są takie same zasady, chyba dlatego że należy do urzędu morskiego.
Zapisane

Surfcasting
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #22 : 21 Lutego 2008, 22:57:59 »

TomCast ma rację.....jeden haczyk na przyponie na wodach śródlądowych
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #23 : 21 Lutego 2008, 23:09:24 »

Nasze prawo jest tak skonstruowane ,żeby różnie je interpretować.

. ZASADY WĘDKOWANIA

§ 3


1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a/ jednym haczykiem z przynętą, albo
b/ nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub jego stadia rozwojowe

Morze

a ) Wędka do połowów gruntowych może być uzbrojona w system, w którego skład nie może wchodzić więcej niż dwa haczyki.
b ) Wędka do połowu śledzi może być uzbrojona w kilka (nie więcej jak pięć) haczyków mocowanych na oddzielnych przyponach do linki (żyłki) głównej.
Całość zestawu wyglądem przypomina choinkę.



« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2008, 23:24:46 wysłane przez Andyou » Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #24 : 21 Lutego 2008, 23:39:37 »

panowie:) chce wam polecić zimne łowy na super małe gumki bo frajda jest nie ziemska kiedy na rzece bez życia siada na kiju leszcz  czy tez karaś okonki są na porządku dziennym  napiszcie na co Wy łowicie w zimie pozdro:) Zdjęcia gumek po zamieszczam za  tydzen Smiley

Normalka nie tylko na rzece Smiley

Spróbuj zrobić troka, na przywieszkach na haczyk załóż dzikuny i powolutku podciągasz.
Do tego celu wykorzystuję typowy kij sandaczowy MIKADO z delikatnymi wymiennymi szczytówkami. Czasami jak dwie spore wzdręgi się uwieszą to dopiero fajna jazda.

 Pozdrawiam


 Andyou ,nie żebym się czepiał ale skoro - "nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub jego stadia rozwojowe" ,a Ty łowisz na dzikunki ,to ja chyba inaczej to zinterpretowałem  Undecided
Zapisane
Andyou

Wiadomości: 39

Mazury


« Odpowiedz #25 : 22 Lutego 2008, 06:51:01 »

Po zaneceniu zakłada się sztuczne dzikuny lub sztuczną ochotę, myślałem , że to oczywiste.
Wykorzystuję je też na wędkowanie podlodowe.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2008, 06:52:52 wysłane przez Andyou » Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #26 : 22 Lutego 2008, 07:14:29 »

Ok, każdy łowi jak lubi. Ja ze swojej strony dodam że nie założył bym dwóch przyponów Smiley Co innego przy muchówce gdzie przy zastosowaniu pływającego skoczka można sobie wyregulować głębokość płynięcia muchy prowadzącej.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #27 : 22 Lutego 2008, 11:13:24 »

Po zaneceniu zakłada się sztuczne dzikuny lub sztuczną ochotę, myślałem , że to oczywiste.
Wykorzystuję je też na wędkowanie podlodowe.

 Teraz ,to oczywiste  ok
Zapisane
figo972

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #28 : 23 Lutego 2008, 21:33:51 »

mówie o gumkach do 2 centów na głowkach 0,5 oczwiscie ripery
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #29 : 25 Lutego 2008, 07:40:08 »

Jak łowi się na dwie wędki to jedna przywieszka, jak na jedną to dwie. Mam gdzieś to w zezwoleniu ładnie opisane, ale nie mam pojęcia gdzie je położyłem Grin

Podobny "patent" widywałem u hurtowych poławiaczy okonia nad zalewem szczecińskim.Osobiście mam mieszane uczucia co do takiego wykorzystania wędki.Do mnie metoda ta raczej nie przemawia,lecz jeśli jest zgodna z prawem to nic mi do tego.pozdro wełpa.

Hurtowo okonia na zalewie szczeciński łowi się sieciami, rzadziej szarpakiem.
Wujek bardziej mi chodziło o kanał Piastowski.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!