http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 01:46:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23214 razy)
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« : 16 Marca 2008, 21:14:11 »

Witam

Mam pewne wątpliwości związane z prezentacją złowionych ryb. Stąd moje pytanie, przez 60 dni macie możliwość głosować.
Wyniki będą widoczne dopiero po zakończeniu trwania ankiety.
Problem poruszony w tytule ankiety dotyczy przede wszystkim ryb dużych, rekordowych, zwykle trafiających się jako przyłów. Przyznaję, że sam nie wiem jak bym się zachował łowiąc w kwietniu 140 cm szczupaka. Czy szybkie wypuszczenie czy oczekiwanie na kumpla z aparatem?

Nie mam możliwości sprawdzenia kto jaki głos oddał. Przy głosowaniu proszę kierować się własnymi odczuciami, nie ogólnie postrzeganą poprawnością.
Zapisane

Pozdrawiam
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #1 : 16 Marca 2008, 21:22:19 »

Dobry pomysł  ok, szczegolnie ze wyniki beda ukazany dopiero po pewnym czasie
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 16 Marca 2008, 21:22:42 »

Z mojej strony to żadna tajemnica zagłosowałem na NIE. Okres ochronny to okres ochronny a nie sesja zdjęciowa.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 16 Marca 2008, 21:22:51 »

Nie za długo? Myślę, że po dwóch tygodniach już byłoby wszystko jasne  Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #4 : 16 Marca 2008, 21:25:33 »

No to z mojej strony tez powiem ze to nie zadna tajemnica i zagłosowałem na TAK poniewaz samo zrobienie zdjecia i wklejenie go na forum nie jest wedlug mnie szkodliwe, regularne łowienie na tarlisku TAK, ale sam przyłów nie szkodzi nikomu.
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #5 : 16 Marca 2008, 21:26:54 »

A co ze zdjęciami ryb złowionych w łowiskach specjalnych?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #6 : 16 Marca 2008, 21:28:36 »

Z mojej strony to żadna tajemnica zagłosowałem na NIE. Okres ochronny to okres ochronny a nie sesja zdjęciowa.

W pełni popieram zdanie Zamkera. Jeśli złowimy rybę w okresie ochronnym to powinniśmy obchodzić sie z nią jak najbardziej delikatnie. Ja swoje ryby złowione w okresie ochronnym staram sie odhaczać w wodzie(o ile jest to możliwe), a o robienie rybie sesji zdjęciowej w ogóle nie wchodzi w grę. Okres jest po to żeby chronić. Pozdr
Zapisane

wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #7 : 16 Marca 2008, 21:32:09 »

Zagłosowałem nie ukrywam że na tak . Zakładam że nikt z nas celowo nie łowi ryb w okresie ochronnym ,a ładne foto nikogo nie powinno prowokować do złośliwych komentarzy.Generalnie są to tak zwane przyłowy i uczestnicy forum raczej potrafią obchodzić się ze złowionym okazem tak by nie odniósł on obrażeń w przeciwieństwie do większej części pseudo wędkarzy.Zastrzegam że swoją wypowiedzią nie miałem zamiaru nikogo urazić .pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #8 : 16 Marca 2008, 21:32:48 »

Myślę, że 2 miesiące to dobry czas. Przebrzmią już emocje, będzie czas na spokojne zastanowienie się jak zagłosować.

PS. Łowiska specjalne rządzą się własnymi przepisami. Choć moim zdaniem powinny być one zgodne z ustawą. To, że ktoś jest właścicielem wody nie oznacza, że może łamać postanowienia ustawy.
Niemniej nie widzę przeszkód dla prezentacji ryb złowionych na łowiskach specjalnych w dowolnym czasie, o ile taka informacja będzie przy zdjęciu.
A tego w przypadku Marcina nie było.
Zapisane

Pozdrawiam
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #9 : 16 Marca 2008, 21:35:51 »

Z natury jestem człowiekiem bardzo dociekliwym wiec .... ble ble ble  Wink
Po prostu, dla mnie odpowiedź TAK czy NIE jest za mało uściślona.
Nie jestem za prezentacją fotek które "zmuszały rybę" na czekanie kolegi biegnącego 200m by pstryknąć fotkę, albo co gorzej cała kilkunasto minutową sesje zdjęciową z paro minutowym filmikme z wywodami łowcy "jak on jej to nie złowił"  Wink

Natomiast z drugiej strony mogę powiedzieć że jestem za publikacją zdjęć. Najlepszy przykład to mój dzisiejszy wypad na pstrągi.
Padło kilka potoków ok 25cm, zrobiłem kilka razy więcej zdjęć (co tam że połowa nie udana) ale żaden pstrąg nie był po za wodą ani sekundy dłużej przez moja "sesje". Dlaczego? bo robiłem fotki podczas normalnych czynności podczas łownie (holu, odczepiania, wypuszczenia) 


Pozdrawiam Paweł
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #10 : 16 Marca 2008, 21:37:51 »

Natomiast z drugiej strony mogę powiedzieć że jestem za publikacją zdjęć. Najlepszy przykład to mój dzisiejszy wypad na pstrągi.
Padło kilka potoków ok 25cm, zrobiłem kilka razy więcej zdjęć (co tam że połowa nie udana) ale żaden pstrąg nie był po za wodą ani sekundy dłużej przez moja "sesje". Dlaczego? bo robiłem fotki podczas normalnych czynności podczas łownie (holu, odczepiania, wypuszczenia) 

Paweł, ale teraz nie ma okresu ochronnego na pstrąga? Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #11 : 16 Marca 2008, 21:42:44 »

Paweł, ale teraz nie ma okresu ochronnego na pstrąga? Smiley

 Laughing Laughing Laughing bardzo śmieszne  Tongue

Chodziło mi o przedstawienie idei, koncepcji postępowania.
Nawet z góry zakładamy że prezentowanie fotki z rybami w okresie ochronnym są przyłowem a nie sukcesem zamierzonego łowienia
Więc na dzisiejszej wyprawie równie dobrze mógł sie trafić szczupaczek, i jestem prawie pewny że postąpiłbym tak samo jak w przypadku łowionych wcześniej pstrągów.

Pozdrawiam Paweł
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2008, 21:45:15 wysłane przez Morfi » Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #12 : 16 Marca 2008, 21:45:41 »

Z natury jestem człowiekiem bardzo dociekliwym wiec .... ble ble ble  Wink
Po prostu, dla mnie odpowiedź TAK czy NIE jest za mało uściślona.
Nie jestem za prezentacją fotek które "zmuszały rybę" na czekanie kolegi biegnącego 200m by pstryknąć fotkę, albo co gorzej cała kilkunasto minutową sesje zdjęciową z paro minutowym filmikme z wywodami łowcy "jak on jej to nie złowił"  Wink

Natomiast z drugiej strony mogę powiedzieć że jestem za publikacją zdjęć. Najlepszy przykład to mój dzisiejszy wypad na pstrągi.
Padło kilka potoków ok 25cm, zrobiłem kilka razy więcej zdjęć (co tam że połowa nie udana) ale żaden pstrąg nie był po za wodą ani sekundy dłużej przez moja "sesje". Dlaczego? bo robiłem fotki podczas normalnych czynności podczas łownie (holu, odczepiania, wypuszczenia) 


Pozdrawiam Paweł

Właśnie chciałem pisać podobny post... ok

Też odpowiedź Tak lub Nie nie jest sprecyzowaniem moich poglądów. Wszystko zależy kiedy w okresie ochronnym zostało zrobione zdjęcie - czy na początku w czasie zimowania czy na końcu przed tarłem. Złowiona to złowiona, nic się nie da zrobić, wyholowana ryba. Ale każdy kto jest dobrym wędkarzem na szybko przeanalizuje czy tej konkretnej rybie warto/trzeba zrobić zdjęcie, czy to jej nie zaszkodzi.

Wiele takich sytuacji można wymienić kiedy można a kiedy nie warto przedłużać okresu poza wodą. I nie dziwcie się jak patrze na zdjęcia gdzie duża ryba w okresie ochronnym leży na kamieniach...

Pozdr.

Salmo
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #13 : 16 Marca 2008, 21:50:32 »

Myślę, że 2 miesiące to dobry czas. Przebrzmią już emocje, będzie czas na spokojne zastanowienie się jak zagłosować.

PS. Łowiska specjalne rządzą się własnymi przepisami. Choć moim zdaniem powinny być one zgodne z ustawą. To, że ktoś jest właścicielem wody nie oznacza, że może łamać postanowienia ustawy.
Niemniej nie widzę przeszkód dla prezentacji ryb złowionych na łowiskach specjalnych w dowolnym czasie, o ile taka informacja będzie przy zdjęciu.
A tego w przypadku Marcina nie było.

Dodałem już stosowną informację w poście ze zdjęciem Roguu Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #14 : 16 Marca 2008, 21:54:51 »

Panie i Panowie, pytanie w ankiecie było ścisłe, przynajmniej moim zdaniem.
Chodzi mi o konkretną odpowiedź na postawione pytanie. Jak na razie obowiązuje nas RAPR.
Rozumiem, że rozsądek może mówić inaczej niż bezduszne przepisy, ale one nas jednak obowiązują.
Zapisane

Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!