http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
24 Kwietnia 2024, 15:39:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23238 razy)
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #15 : 16 Marca 2008, 22:00:24 »

Witam. Chciałem zwrócić Waszą uwagę na jeden fakt. Wątek, który rozpoczął JJ powstał na skutek umieszczenia zdjęcia szczupaka złowionego w okresie ochronnym w wątku o największych rybach złowionych na casting.
 
Właśnie te dwie sprawy chciałbym rozgraniczyć. Umieszczanie zdjęć ryb złowionych w ich okresach ochronnych ( czyli tzw. przyłowów ) nie uważam za coś bardzo złego. Jeżeli ktoś złowi szczupaka w marcu czy sandacza w kwietniu to dlaczego nie miał by pokazać zdjęcia na forum choćby jako ciekawostki tym bardziej właśnie jeżeli ryba jest duża.

Natomiast uważam, że umieszczanie ryb złowionych w okresach ochronnych w ‘’konkursach’’ takich jak  stworzył Matas nie powinno mieć miejsca tak samo jak umieszczanie tam zdjęć ryb złowionych w łowiskach specjalnych bo jeżeli to jest właśnie jakiegoś rodzaju konkurs to powinna mu patronować zasada FAIR PLAY. Natomiast rozgraniczenie na ryby złowione w Polsce i po za granicami kraju jest jak najbardziej słuszne. Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 16 Marca 2008, 22:14:02 »



 Dlatego jest u nas jak jest bo nie ma "ordnung muss sein" My Polacy to lubimy sobie tak boczkiem , boczkiem aby tylko po swojemu . A nie można poprostu się podstosować i przestrzegać  przepisów. ??  Jest okres i zapisy z tym związane ? Bynajmniej ja to tak widzę i tego się trzymam. Przyłów ? A czym się różni przyłów od złowionej "regularnie" ryby. ? No właśnie okresem. Jeżeli jest zapis "niezwłocznie" to róbmy to własnie w ten sposób a nie spekulujmy że to początek okresu czy koniec ze to trawa to nie boli itp. , itd.

Owszem jestem radykałem w tych sprawach tak jak wędkarze w Canadzie gdzie jest ryb od cholery czy w pobliskich Niemczech  Irlandi Szwecji.... Tam ryby SĄ u nas ich NIEMA. ! Chyba to o czymś świadczy. Tam jest porządek i przestrzeganie przepisów u nas to mżonka. Po kilku ludzi na kilku forach to za mało żeby się poprawiło.
No dobra ja już milczę co miałem powiedzieć powiedziałem może to się niepodobać kolegom nic na to nie poradzę takie jest mopje zdanie i działanie.  Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Pokora

Wiadomości: 118

Gniezno


« Odpowiedz #17 : 16 Marca 2008, 22:15:19 »

Ja głosowałem nie ukrywam na TAK. W moim przypadku zrobienie zdjęcia nie trwa z pewnością więcej niż 10s(wyjmuje aparat z kieszonki otwieram przesłonę, pstryk i rybka odpływa) to raczej rybie nie zaszkodzi. Oczywiście czasami nie ma sensu robić zdjęcia ale to już inna sprawa.
Zapisane

Pozdrawiam Pokora
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #18 : 16 Marca 2008, 22:29:03 »

Oczywiście że NIE, na łowiskach specjalnych podobnie jak na terenia całej Polski obowiązuje ustawa o ochronie środowiska i o rybactwie śródlądowym wraz z rozporządzeniami.

http://www.psr.podlasie.pl/akty_a.html

paragrafy 6 i 7
Zapisane

Pozdr. Adam.
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #19 : 16 Marca 2008, 22:33:51 »

Skoro wszyscy się wypowiadają co, jak i dlaczego to też wcisnę swoje zdanie. Będzie to jeszcze jedna strona medalu. Zagłosowałem na nie, chociaż trochę bardziej skomplikowane są moje myśli. Wiem, że tu na forum żaden z użytkowników pokazujących ryby złowione w okresie nawet nie pomyślałby o celowym łowieniu czy zabraniu, ale 'cichociemni' patrzą i kombinują. A przecież od przypadkowego złowienia do celowego łowienia w okresie droga jest króciutka. Bez wytykania palcem, na WCWI był taki przypadek, że użytkownik wyszedł z założenia, że skoro i tak wszystko wypuszcza to dlaczego miałby nie łowić przez cały sezon.
Co do czasu robienia sesji zacytuję fragment artykułu: "Pstrągi, które płoszono średnio przez 10 minut [symulowane złowienie], wykazywały przeżywalność na poziomie 88%, jednakże obniżała się ona do poziomu 62% u ryb, które następnie przetrzymywano na powietrzu przez 30 sekund, a przeżywalność wynosiła zaledwie 28% u ryb wystawionych na powietrze przez 60 sekund"
Tutaj artykuł: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2513&Itemid=50 oraz http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2514&Itemid=50
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #20 : 16 Marca 2008, 22:36:01 »

Adam ja nie widzę żeby tam była mowa o Łowiskach specjalnych, chyba że coś przeoczyłem. Ciężko będzie wyegzekwować na takich łowiskach aby przestrzegali ustaw bo są nastawieni na komercję i im więcej ryb ludzie łowią tym lepiej (dla nich oczywiście). Nie wiem czy da sie to jakoś przeskoczyć.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #21 : 16 Marca 2008, 23:18:15 »

Biorąc pod uwagę za i przeciw.
Prezentacja ryb w okresie ochronnym powinna się odbywać w ich środowisku.
Ryba powinna być wypięta bez wyjmowania z wody.
W żadnym przypadku nie powinna być brana pod uwagę w jakim kolwiek konkursie. Fishing
Czyli zdięcia tak, w wodzie nie na brzegu.
I nie sesja zdięciowa, jak kolega podejdzie z aparatem za 15 minut.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2008, 23:47:58 wysłane przez rbogus » Zapisane
Yukon

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #22 : 17 Marca 2008, 10:43:12 »

Witam !

Odpowiadając ściśle na zadane pytanie jestem na Tak. Swego czasu jak startowałem na Europejskich Zawodach w Łowienu Szczupaków na LOUGH DERG w Irlandii miałem przyjemność wędkować razem z anglikiem  Bobem N. Wtedy dowiedzaiłem się ,że  anglicy specjalnie przyjeżdżają na irlandzkie łowiska w styczniu, lutym, marcu po to aby łowić największe szczupaki, opasłe i pełne ikry - robić sobie zdjecia z okazałymi rybami i oczywiście z należytym szacunkiem wypuszczać je do jeziora.
Z innej beczki- proszę się przyjrzeć wspaniałym okazom szczupaków prezentowanych przez Holendrów na ich zadbanych łowiskach- te najwieksze i najbardziej spasłe często złowione zostały powiedzmy wczesną wiosną. Również prezentowane niektóre szwedzkie szczupaki złowione przez znanych wędkarzy często zostały złowione tuż przed " rozsypaniem się ikry "
Oczywiscie ktoś powie, że  np.w Szwecji szczupak nie ma okresu ochronnego ale nie o przepis tutaj przecież chodzi.

                                                                                                                      Pozdrawiam, Yukon

Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #23 : 17 Marca 2008, 11:37:19 »

Biorąc pod uwagę za i przeciw.
Prezentacja ryb w okresie ochronnym powinna się odbywać w ich środowisku.
Ryba powinna być wypięta bez wyjmowania z wody.
W żadnym przypadku nie powinna być brana pod uwagę w jakim kolwiek konkursie. Fishing
Czyli zdięcia tak, w wodzie nie na brzegu.
I nie sesja zdięciowa, jak kolega podejdzie z aparatem za 15 minut.
Zdecydowanie popieram ten punkt widzenia ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #24 : 17 Marca 2008, 12:58:41 »

Zdecydowanie na NIE.Zdjęcie tylko w wodzie...nie w łapskach przez kilka lub kilkanaście minut....a co do wypowiedzi YUKONA...jak to robią inni w Szwecji...Irlandii czy gdziekolwiek na świecie gdzie są "NORMALNE" rybki..duże..piękne...wypasione ikrą to nie znaczy że my też tak musimy robić po to by w okresie tarła zrobić sobie zdjęcie z taką rybką.....nasza polska populacja takich okazów jest na wymarciu...i złowienie pstrąga cz też jakiejkolwiek innej rybki w okresie ochronnym ...szczupaka..sandacza tylko ten stan rzeczy pogorszy a i już tak jest tragiczna....Ostatnio na znanym forum wędkarskim zobaczyłem lipienia 43cm złowionego w okresie ochronnym na rzece Białce w okolicach Bielska-Białej...łowca szczycił sie tym że był z innego okręgu PZW i zrobil to ..tzn...uśmiercił tą rybkę bo jest zły na okręg bielski z jakiś tam powodów....komu zrobił szkodę?....na pewno nie PZW tylko rybce i pośrednio nam.....w naszym środowisku wędkarskim jest na razie póki co tak ....pozwolisz i dasz palec...będą chcieć więcej...całej ręki Fishing Fishing Fishing Pozdrawiam
Zapisane

małopolska team...
artask

Wiadomości: 70


Poznań


« Odpowiedz #25 : 17 Marca 2008, 13:17:49 »



 Dlatego jest u nas jak jest bo nie ma "ordnung muss sein" My Polacy to lubimy sobie tak boczkiem , boczkiem aby tylko po swojemu . A nie można poprostu się podstosować i przestrzegać  przepisów. ??  Jest okres i zapisy z tym związane ? Bynajmniej ja to tak widzę i tego się trzymam. Przyłów ? A czym się różni przyłów od złowionej "regularnie" ryby. ? No właśnie okresem. Jeżeli jest zapis "niezwłocznie" to róbmy to własnie w ten sposób a nie spekulujmy że to początek okresu czy koniec ze to trawa to nie boli itp. , itd.


Osobiście jadąc na rybki zawsze mam ze sobą aparat. Jeśli go nie mam po prostu nie robie zdjęć. Jeśli chodzi o robienie zdjęć podczas okresu ochronnego to jestem na TAK, a stosując moje pierwsze zdanie w praktyce trwa to maksymalnie kilka sekund.
Jeśli chodzi o cytat który zaznaczyłem to zgadzam się z Zamkerem z jednym małym wyjątkiem "niezwłocznie" nie znaczy odrazu  Wink
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #26 : 17 Marca 2008, 13:31:49 »

Witam!
Nie!!!!!!
1) Takaa ryba została złowiona przypadkowo, czyli złowienie  nie jest efektem umiejętności łowieckich wędkarza (często rybki przed i w czasie tarła są agresywne i złowienie ich jest ułatwione), więc czym się tu chwalić? Nie dotyczy to wędkarskich "narcyzy"-oni zawsze muszą coś udowodnić!
2) Ryba wypchana ikrą, mleczem szczególnie duża jest podatna na urazy wewnętrzne-miałem okazję patroszyć szczupaka takiego 5 kg w lutym - rybka się szarpnęła, została mocniej przytrzymana i efekt był taki, że ikra wewnątrz była zalana krwią. Dlatego nie musimy naśladować koniecznie Angolów, Szwedów i innych Germańców.
Ta ankieta zresztą jest bez sensu-powinna dotyczyć również ryb niewymiarowych- żal bierze jak patrzę na uśmiechnięte gęby ściskające w prawicy niewymiarowe pstrągi, szczupaki itd. Napisałem to co napisałem, a teraz możecie...... Serdecznie pozdrawiam, serdecznie!
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #27 : 17 Marca 2008, 14:10:44 »

Krótko, zwięźle i na temat: zdecydowanie NIE.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #28 : 17 Marca 2008, 14:45:06 »

Bigessox....pochwalam...... ok Fishing
Zapisane

małopolska team...
jfpalus

Wiadomości: 138


Wrocław


« Odpowiedz #29 : 17 Marca 2008, 14:45:19 »

NIE absolutnie
Zapisane

jarek  C&R
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!