http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 14:40:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23254 razy)
popper

Wiadomości: 71



« Odpowiedz #75 : 29 Marca 2008, 12:24:25 »

Z natury jestem człowiekiem bardzo dociekliwym wiec .... ble ble ble  Wink
Po prostu, dla mnie odpowiedź TAK czy NIE jest za mało uściślona.
Nie jestem za prezentacją fotek które "zmuszały rybę" na czekanie kolegi biegnącego 200m by pstryknąć fotkę, albo co gorzej cała kilkunasto minutową sesje zdjęciową z paro minutowym filmikme z wywodami łowcy "jak on jej to nie złowił"  Wink

Natomiast z drugiej strony mogę powiedzieć że jestem za publikacją zdjęć. Najlepszy przykład to mój dzisiejszy wypad na pstrągi.
Padło kilka potoków ok 25cm, zrobiłem kilka razy więcej zdjęć (co tam że połowa nie udana) ale żaden pstrąg nie był po za wodą ani sekundy dłużej przez moja "sesje". Dlaczego? bo robiłem fotki podczas normalnych czynności podczas łownie (holu, odczepiania, wypuszczenia) 


Pozdrawiam Paweł

Mimo, że zgadzam się z Pawłem, co do podstaw, to jednak zagłosowałem na NIE.  A to dlatego, że w naszej nacji, każda stworzona "frutka" zostaje natychmiast i bezwzględnie wykorzystana, do celów zgoła odmiennych od zamierzonych.
Zapisane

Waldek
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #76 : 31 Marca 2008, 22:19:01 »

Został już tylko tydzień na oddanie głosu.
Zapisane

Pozdrawiam
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #77 : 06 Kwietnia 2008, 18:56:55 »

No i głosowanie zakończone. Wyniki raczej jednoznaczne.
Zapisane

Pozdrawiam
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #78 : 06 Kwietnia 2008, 19:00:58 »

Strasznie mało osób wzięło udział w ankiecie. Czyżby z tych wszystkich zalogowanych tylko te 61 osób łowiło ryby???
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #79 : 06 Kwietnia 2008, 19:03:36 »

Moim zdaniem 10% uczestników forum to niezły wynik.
Zapisane

Pozdrawiam
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #80 : 09 Kwietnia 2008, 08:52:28 »

Cytat: JJ
No i głosowanie zakończone. Wyniki raczej jednoznaczne.

 Przyjmujemy wynik ankiety za wytyczną ??
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #81 : 09 Kwietnia 2008, 09:44:17 »

Chciałem to obgadać na zlocie.
Zapisane

Pozdrawiam
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #82 : 09 Kwietnia 2008, 09:50:46 »

Cytat: JJ
Chciałem to obgadać na zlocie.

 To po zlocie poproszę o szersze info na forum. Niestety nie będzie mnie tam z Wami.  Tongue Cry
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #83 : 09 Kwietnia 2008, 11:13:59 »

Osobiście nie mam nic przeciwko takim publikacjom !

Przecież złowić nam wolno rybę w trakcie okresu ochronnego, nie wolno jedynie wziąć je ze sobą. Nie wolno jedynie stosować metod na te ryby specjalnie (np spinning typowymi szczupakowymi przynętami w okresie styczeń-maj).

Kilka lat temu złowiłem szczypaka w okresie ochronnym, który chwycił płotkę ściąganą na spławik. Szczupak wrócił do wody i nie widzę w tym żadnego przestępstwa. Nie miałem wtedy aparatu ale gdybym miał, pewnie zrobiłbym mu zdjęcie ...
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #84 : 09 Kwietnia 2008, 15:44:24 »

@Klayman tu nie chodzi o to że ktoś przypadkiem złowił szczupaka w okresie ochronnym i zrobił mu zdjęcie. Niech robi jeżeli chce. Tu chodzi o to żeby nie publikować takich zdjęć  na forum a szczególnie w różnego rodzaju konkursach typu "Największe złowione na casting" itp.  ok Fishing
Pozdrawiam.Paweł
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2008, 15:46:06 wysłane przez pawas2 » Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #85 : 09 Kwietnia 2008, 15:52:43 »

Więc źle zrozumiałem temat. Jednak po przeczytaniu kilkidziesięciu postów w tym temacie było najczęściej o tym, że należy niezwłocznie i jak najdelikatniej wypuścić rybę z powrotem do wody /jakby nie trzeba było tak uczynić z każdą, niebraną rybą/.

Tak postawione pytanie stwarza więcej problemów:

1. W końcu złowiliśmy rybę i chwała nam za to

2. Jednak złowienie ryby w tuż przed i po tarle, kiedy żeruje na potęge nie sprawia większego problemu więc sprawa ułatwiona.

Podsumowanie: jeśli jest to konkurs na największą rybę - oczywiście, że NIE, jeśli jest to jednak konkurs na najładniejszą fotkę - nadal jestem na TAK ... ryba na tym nie ucierpi a fotka jest fotka ! Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #86 : 09 Kwietnia 2008, 22:38:17 »

Myślałem że wynik ankiety będzie wiążący, a tu dyskusja zaraz rozwinie się na nowo.
Zapisane

Pozdr. Adam.
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #87 : 09 Kwietnia 2008, 22:50:16 »

Moim zdaniem powinien być. Myślę że to ustalimy na zlocie.
Zapisane

Pozdrawiam
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #88 : 09 Kwietnia 2008, 23:22:56 »

To ja też do tego Tematu napiszę bo bardzo ciekawe co czytałem.

Jak dla mnie to oczywiście TAK.

Temat; Największa złowiona Ryba na casta.
No i co złego w tym?
Jak chcę złowić Okonia to używam Wędki z cw do ½” . Złowieniem dużego Szczupaka na takim zestawie mogę się pochwalić. Hol takiej Ryby to umiejętność wędkarza i oczywiście Fart.

Inaczej z złowieniem dużego Okonia na zestaw szczupakowy. Złowienie to może też Fart, ale hol Ryby raczej mało spektakularny i należy raczej do łatwizny.

Robienie Zdjęć rybom które już uśmierciliśmy, albo lepiej w Łazience w Wanie otoczone Wodą i Krwią, to chore. (Ale to już OFF TOPIC).

Złowioną Rybę powinnyśmy traktować z Szacunkiem dla Kreatury.
Jest to przecież obojętne czy Okres ochronny czy nie.
A czy chcemy zrobić Zdjęcia złowionej Rybie czy nie to już każdego z nas Decyzja.
Jak w ogóle brać Udział w tym Konkursie bez Zdjęć? To raczej niemożliwe.

A co do Mentalności polskiego Wędkarza z złowieniem jak najwięcej Ryb ( połów Ryb na Patelkę i Zamrażarkę ) to też jakoś chore.
Żyłem długo w Niemczech i tam też podobno. Nie  jest to tylko polski Problem.

Pozdrowienia
Jan
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #89 : 14 Kwietnia 2008, 13:04:17 »

Czyli większość głosowała za dobrymi obyczajami a nie za robieniem sobie popularności za wszelką cenę.
Jak to się potocznie mówi-ryba nie ziemniak, co by ją można było gnieść w łapach. Powiedzenie to obowiązuje (albo ma) widocznie niziny społeczne a nie  "ślachtę" wędkarską.
Pozdrawiam
Bigessox
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!