http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 22:53:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23100 razy)
Tomaszek

Wiadomości: 24


Co. Kerry

play hardball


WWW
« Odpowiedz #90 : 14 Kwietnia 2008, 19:37:10 »

Przeczytałem temat z zainteresowaniem, bo sam nawet nie tak dawno zrypałem kolegów na innym forum za umieszczenie zdjęcia bolenia złowionego za Wiśle. Ale, być może trochę po, niewczasie, zacząłem się zastanawiać...

Otóż łowię sobie szczupaki w najlepsze i jeśli trafiłby się jakiś duży z pewnością chciałbym sie nim pochwalić. Czemuż by nawet nie na multiplikator.pl? Łowię je w najlepsze albowiem okresu ochronnego na szczupaki tutaj nie ma.

Tak, więc chcąc zachować "poprawność polityczną" należy albo zabić się dechami i uznawać tylko własne podwórko, albo brać pod uwagę gdzie ryba została złowiona. Co i tak może doprowadzić, że dla mniej rozgarniętych odbiór może być taki, że "umieszczane są zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym".

Na tytułowe pytanie odpowiadam - NIE - ale zakładam świadomość, że "okres ochronny" to nie tylko czas ale i miejsce.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2008, 19:41:36 wysłane przez Tomaszek » Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #91 : 15 Kwietnia 2008, 08:48:24 »

Przeczytałem temat z zainteresowaniem, bo sam nawet nie tak dawno zrypałem kolegów na innym forum za umieszczenie zdjęcia bolenia złowionego za Wiśle. Ale, być może trochę po, niewczasie, zacząłem się zastanawiać...

Otóż łowię sobie szczupaki w najlepsze i jeśli trafiłby się jakiś duży z pewnością chciałbym sie nim pochwalić. Czemuż by nawet nie na multiplikator.pl? Łowię je w najlepsze albowiem okresu ochronnego na szczupaki tutaj nie ma.

Tak, więc chcąc zachować "poprawność polityczną" należy albo zabić się dechami i uznawać tylko własne podwórko, albo brać pod uwagę gdzie ryba została złowiona. Co i tak może doprowadzić, że dla mniej rozgarniętych odbiór może być taki, że "umieszczane są zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym".

Na tytułowe pytanie odpowiadam - NIE - ale zakładam świadomość, że "okres ochronny" to nie tylko czas ale i miejsce.
Witaj!
Masz rację i słuszność. Ważne jest pytanie "gdzie"?
Możemy zadać więcej pytań: kiedy, gdzie, jak, za ile itd. i popaść w przesadę. Może sprawę rozwiązałoby wprowadzenie "ruchomych" okresów ochronnych. Obserwowałem u mnie w okolicy tarło szczupaka na początku marca-teoretycznie rybki mogły skończyć miłosne igraszki do ok 20 marca, więc po co zakaz łowienia do końca kwietnia? Dla martwego przepisu? Przecież i tak wędkarze tłuką zębacze w tym okresie na żywca, spinning-to widać po tym, co kupują w sklepach wędkarskich.
Pozdrawiam
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #92 : 15 Kwietnia 2008, 12:11:41 »

@Bigessox czyli uważasz że jak ktoś kupuje w marcu czy w kwietniu błystki, woblery itp. typowe na szczupaka to oznacza to że zaraz leci nad wodę i młóci szczupaki w okresie ochronnym Huh Ja przynajmniej z Twojej wypowiedzi odniosłem takie wrażenie.
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #93 : 15 Kwietnia 2008, 20:42:31 »

@Bigessox czyli uważasz że jak ktoś kupuje w marcu czy w kwietniu błystki, woblery itp. typowe na szczupaka to oznacza to że zaraz leci nad wodę i młóci szczupaki w okresie ochronnym Huh Ja przynajmniej z Twojej wypowiedzi odniosłem takie wrażenie.
Pozdrawiam.Paweł
No, jeśli ktoś lubi chomikować przynęty (bo ma np. nawyki z epoki kiedy na półce były tylko musztarda i ocet), to na pewno nie!
Ale na poważnie- to duży % tak, tym bardziej, że sklepikarze opowiadają jak to ich klienci  łowią szczupaki i wcale się tymi opowiadaniami nie krępują. Coś musi być na rzeczy, ponieważ nie tylko sklepikarze głoszą takie wieści-wielu moich znajomych wędkarzy to samo robi.
Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #94 : 15 Kwietnia 2008, 21:13:08 »

Bardzo lubię sobie dokupić przynęt szczupakowych w styczniu w lutym czy marcu kiedy nie ma jeszcze pogoni wędkarzy, kiedy  jest dopiero co po targach a w sklepach są już nowości. Nie ma pośpiechu a snująca się za ladą obsługa z braku zajęcia sama jest skora do pogawędek o przynętach o ubiegłorocznych połowach i takich tam pierdołach. Bigesox jak myślisz ilu jest wędkarzy którzy zakupy dzielą na kolejne "po wypłacie" i z miesiąca na miesiąc dokupują nowe przynęty.??
 Nie można generalizować z powodu kilku  skur.....ków łowiących na 12 cm gumy w marcu okonie.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
warciak25

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #95 : 16 Kwietnia 2008, 09:16:27 »

ja jestem za nie umieszczaniem zdjęć ryb ,które są objęte okresem ochronnym, Tongue
Strzeżonego Pan Bóg strzeże Wink
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #96 : 16 Kwietnia 2008, 12:21:47 »

@Bigessox czyli uważasz że jak ktoś kupuje w marcu czy w kwietniu błystki, woblery itp. typowe na szczupaka to oznacza to że zaraz leci nad wodę i młóci szczupaki w okresie ochronnym Huh Ja przynajmniej z Twojej wypowiedzi odniosłem takie wrażenie.
Pozdrawiam.Paweł
No, jeśli ktoś lubi chomikować przynęty (bo ma np. nawyki z epoki kiedy na półce były tylko musztarda i ocet), to na pewno nie!
Ale na poważnie- to duży % tak, tym bardziej, że sklepikarze opowiadają jak to ich klienci  łowią szczupaki i wcale się tymi opowiadaniami nie krępują. Coś musi być na rzeczy, ponieważ nie tylko sklepikarze głoszą takie wieści-wielu moich znajomych wędkarzy to samo robi.Pozdrawiam
Nie podtrzymywałbym takich znajomości, jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem.
pozdrawiam
Mar
Zapisane

coincidentia oppositorum...
artask

Wiadomości: 70


Poznań


« Odpowiedz #97 : 16 Kwietnia 2008, 12:33:43 »

Osobiście bardzo lubię ryby - zwłaszcza te  z grilla  Laughing. Kupuję od czasu do czasu wczesną wiosną wabiki na szczupaka mimo tego że nie łowie tej ryby w tym okresie. Zdania co do prezentowania zdjęć złowionej ryby w okresie ochronnym także nie zmienię, z ta uwagą, że jeśli większość uczestników ankiety miała inne zdanie to ja się do niego dostosuje  Smiley Poglądy to jedno a zasadny to zupełnie coś innego.
Zapisane
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #98 : 16 Kwietnia 2008, 19:13:32 »

Nie można generalizować z powodu kilku  skur.....ków łowiących na 12 cm gumy w marcu okonie.
Shocked Zamki moje wormy mają chyba cos koło tych 12 cm  Roll Eyes Lips Sealed - dobrze że mamy juz kwiecień  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #99 : 16 Kwietnia 2008, 22:09:33 »

Nie można generalizować z powodu kilku  skur.....ków łowiących na 12 cm gumy w marcu okonie.
Shocked Zamki moje wormy mają chyba cos koło tych 12 cm  Roll Eyes Lips Sealed - dobrze że mamy juz kwiecień  Tongue

 Sorki Sumas nie usciśliłem a miałem na mysli fajne jeziorko Skolity i kłusoli z 12 cm kopytem relaxa w kolorze biało czerwonym obławiających przy samych trzcinach długą wędka na tak zwanego "wstawianego" Jest to typowa technika kłusownicza stosowana na jeziorach gdzie można pływać w czasie okresu ochronnego szczupaka. W tej sytuacji bardzo ciężko dopaść kłusola a jeszcze ciężej udowodnić winę bo przeważnie zawsze udaje im się pozbyć ryb zanim się do nich dopłynie.  Undecided Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #100 : 16 Kwietnia 2008, 22:14:32 »

Zamker tu pomaga aparat a jeszcze lepiej kamera z dobry zoomem.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #101 : 16 Kwietnia 2008, 22:21:50 »

albo wiatrówka  Wink
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #102 : 16 Kwietnia 2008, 22:25:56 »

Cytat: wełpa
Zamker tu pomaga aparat a jeszcze lepiej kamera z dobry zoomem.pozdro wełpa.

Widzisz jeżeli delikwentowi pokażesz fotkę i się przyzna na miejscu to i owszem jest to metoda ale jeżeli bedzie kumaty to w sądzie się wywinie bo taka fotka ani film nie jest dowodem. Taka fotka ani pięć fotek ni diesięźć nie pokaże czy zabrał taką rybkę czy nie a filmu ile możesz nakręcić ?? Godzinę dwie ? a jak będzie łwoił dłużej ??. To jest ciężki temat jedynie polowanie na brzegu na gościa daje szansę na sukces.

ps. W ubiegłym roku na jeziorze Urowiec testując aparat całkiem przzypadkowo zrobiłem fotkę wedkarzowi spiningującemu z łódki. Później kiedy wypłynęliśmy kontrolować koleś raptem znikł na brzegu. Po kilku chwilach jak gdyby nic wypłynął z trzcin i spokojnie wiosłował w stronę przystani gdzie już bez wędki poproszony o dokumenty powiedział, że przecież nie łowił  to nic nikt mu nie może zrobić. Na pokazane ujęcie na wyświetlaczu pokornie schylił pusty łeb i szeptem powiedział że chce mandat. Ale to był przypadek. FUKS. To się rzadko zdaża. Tongue

Cytat: MATAS
albo wiatrówka  Wink

 Myślałem, że to ja jestem radykałem. Laughing Laughing Laughing
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 22:28:56 wysłane przez zamker » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #103 : 16 Kwietnia 2008, 22:32:24 »

albo wiatrówka  Wink
Tak szczególnie Merkel lub FN kalibru 12/70 z amunicją nabitą grubą solą.Dodatkowo giwera powinna mieć trap czok lub super trap czok .pozdro welpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #104 : 16 Kwietnia 2008, 22:45:32 »

Prywatnie jeżdżę  sam robię foty i zauważyłem że im częściej jestem nad wodą to tym mniej bałwanów chodzących za okoniem ze szczupakowymi przynętami.Po za tym wyśmiałem paru "miszczów" w lokalnych sklepach wędkarskich bezczelnie umieszczając ich ich wizerunki na ogólnie dostępnych gablotkach.pozdro welpa.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2008, 23:13:23 wysłane przez wełpa » Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!