http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 23:52:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  .
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: .  (Przeczytany 5712 razy)
Fornal

Wiadomości: 13


.
« : 20 Kwietnia 2008, 09:56:13 »

...
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2008, 17:36:59 wysłane przez Fornal » Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #1 : 20 Kwietnia 2008, 10:19:34 »

Witaj Na forum Fornal Smiley

z odpowiedziami musisz poczekąc troche bo chlopaki na zlocie Smiley
Wiesz, każda przynęta może być skuteczna, nie ma uniwersalnej przynęt a powiedz coś o sobie: jak łowisz, czy spinn czy cast i wogóle  ok
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
@Perch@
Gość
« Odpowiedz #2 : 20 Kwietnia 2008, 10:29:57 »

...
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2009, 17:17:09 wysłane przez @Perch@ » Zapisane
Fornal

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : 20 Kwietnia 2008, 11:02:32 »

Zaczynałem od spinningu od jakiś 2 lat ciężki cast. Łowię głównie na własnej wodzie(staw 7h w lesie przeciętnie łowione ryby tam : szczupak 2-3kg , sum 5-10kg).
Norwegia rejon Lofotów i Tromso (dorsz, czarniak).

A tak ogólnie to poszukuje metrowych szczupaków, które nad Drawskim są, wynika to z relacji miejscowych i rybaków.
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #4 : 20 Kwietnia 2008, 11:19:33 »

Zaczynałem od spinningu od jakiś 2 lat ciężki cast. Łowię głównie na własnej wodzie(staw 7h w lesie przeciętnie łowione ryby tam : szczupak 2-3kg , sum 5-10kg).
Norwegia rejon Lofotów i Tromso (dorsz, czarniak).

A tak ogólnie to poszukuje metrowych szczupaków, które nad Drawskim są, wynika to z relacji miejscowych i rybaków.

Ma własny akwen ? to juz wiemy gdzie zlot zrobimy nastepny Cheesy Ciężki cast a dokładniej ? Dla mnie na ciężko to od 60gram a dal innych do 100 Smiley
Jakie multik lubisz i powiedz coś od tym akwenie Smiley
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Trout

Wiadomości: 105


Trzcianka/Manchester


« Odpowiedz #5 : 20 Kwietnia 2008, 11:29:26 »

Witaj.W poprzednim sezonie i dwa trzy lata temu czasami bywałem nad Drawskim,szczególnie na zatoce ptasiej i czasami po drugiej stronie na siemczynskiej w okolicach wysp lelum i polelum.Troszke opływałem te okolice wysp i wyniki naprawdę nienapawaja optymizmem.Owszem miejscowi opowiadali że są łowione ładne szczupaki ale tak wszędzie mówią a troszkę po różnych wodach jeżdzę więc traktuję to z przymrózeniem oka.Na ptasiej też niemiałem dobrych wyników,za to czesto widziałem postawione tam sieci i wedkarzy którzy juz od pierwszego maja siedzą tam z żywcem a i tez nic rewelacyjnego nie łowili.Tak ogólnie to juz nie  to Drawskie co kiedyś Sad owszem woda piękna i czysta widoki i okolice ładne ale z rybami to już kiepsko.Wedkarze łowiący białoryb jeszcze cos połowią bo jeszcze troszke tej ryby jest ale z drapieżnikiem krucho.A z tymi metrowymi to mi sie wydaje że może być kiepska sprawa,może i sa ale dobrac się donich to inna już para kaloszy.
Zapisane

Pozdrawiam
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #6 : 20 Kwietnia 2008, 11:41:55 »

Jeździłem wielokrotnie na Drawsko. To jeast dość trudny akwen - raczej będzie Ci cięzko z okazami ale wiem o wielkich sdzczupakavh łowionych w toni na 20  metrach. Jeśli weięc jesteś bardzo uparty i ostro zaciśniesz zęby masz szanse na wielkiego wobka lub gumę coś trzasnąć  Tongue Widzłałem jak łowiono na tej wodzie żywcami około 30 cm

Z tego co wiem większośc szczupakoów padło właśniena otwartej wodzie i duzej głębokości - z sztucznymi przynętami jednak cięzko im się do skóry dobrać. Niestety jest ich juz bardzo mało i z roku na rok mniej  Angry

pomyśl o okoniach te jest złowić trochę łatwiej - trafiają się wielkie okazy
Zapisane

Fornal

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #7 : 20 Kwietnia 2008, 11:51:04 »

Mój akwen leży niedaleko Śremu. Jest to woda położona w środku lasu, o bardzo nie regularnym kształcie. Łowię tam tylko ja i kilku moich znajomych( za moim pozwoleniem i nadzorem) , staw jest pilnowany więc kłusownictwo nie występuje. Łowienie możliwe tylko z łodzi(na brzegach bagno i zarośla, w wodzie masa gałęzi konarów i drzew). Jest to stara torfica , poza szczupakiem i sumem mam tez karpie ok 12 kg i wiecęj a najmniejsze 6-7kg, płocie leszcze i okonie są tylko opokarmem dla dużej populacji szczupaka i suma. Maksymalna głębokość 4m średnia 1,3m

Szczerze mówiąc na całym akwenie może przebywać max jedna łódka, ponieważ przy większej ilości traci klimat i sens.

Z moich doświadczeń z jeziora Drawskiego wynika , że najlepsze miejsca znajdują się w okolicy ujścia Drawy i wyspy mokrej , a także za okolice bielawy ale od tyłu( patrząc z starego drawska)
Jeszcze w ubiegłym roku łowiłem tam 4-5 szczupaków dziennie ok 1-2kg.
3 lata temu miałem tam na kiju największego szczupaka, niestety nie byłem przygotowany na to(łowiłem okonie na mepsa 5 na górce) i niestety tandetny przypon zawiódł mnie. Od tamtego czasu robie tylko swoje.

Cięzki cast w moim wykonaniu to wędzisko 60-120gr. Właśnie w piątek odebrałem nowe z art-rod pozań, stworzone na zamówienie, blank lumiglas (akcja szybka szczytowa) do tego mam abu ambassadeur starą wersje w aluminiowej oprawce.
Łowie na salmo, rapale i mepsy( aglia 7 gigant killer)
Zapisane
Fornal

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #8 : 20 Kwietnia 2008, 12:28:35 »

Jeżeli kto ktokwiek ma jakieś interesujące informacje na temat miejscówek na Drawskim proszę pisać Wink
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #9 : 20 Kwietnia 2008, 12:55:01 »

No to jesteś twardy Jerkowiec Smiley
Boże, ja nie mam od roku w pudełku woblera o wadze większej niż 21gram Smiley
Giant Killer musty to jest ten z dużym chwostem ?! musi ważyć też sporo Laughing
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #10 : 20 Kwietnia 2008, 14:34:15 »

Witaj @Fornal na forum Beer Beer Beer miłej zabawy ok Fishing Fishing
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!