http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 05:26:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 384 385 [386] 387 388 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1222819 razy)
mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #5775 : 22 Sierpnia 2013, 11:47:17 »

maraf moze ten karpiszon chciał pokazać gdzie ma wędkarzy i ich przynęty Tongue
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #5776 : 22 Sierpnia 2013, 12:04:38 »

A ja regularnie dzień w dzień  na gliniankach w Błoniu łupię szczupaki. Zawsze po pracy idę na 2 godz i nie ma dnia żebym jakiegoś nie złapał.Tylko kurcze same maluszki 30-62 cm .Dancer 10NR
Widzę że nie podoba ci się taki stan rzeczy skoro pochwaliłeś na forum ogólnopolskim, teraz wszyscy będą mogli łupać, a raczej ŁUPIĆ, brawo!
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #5777 : 22 Sierpnia 2013, 13:57:13 »

@Cezarro - niektórzy z nas nie myślą w takich kategoriach. Może mamy z takimi zachowaniami małą styczność. Myślę, że rothen po prostu chciał się pochwalić, że nie wszędzie ze szczupakami taka lipa jest. Ja się często łapię na tym, że nawet współrzędne bym podał konkretnego miejsca (z dokładnością do kilku metrów) gdzie coś fajnego złowiłem, bo czasem jak mi się chce to dokładnie sprawdzam na mapie Google. Tam gdzie łowię, z wody korzysta głównie społeczność lokalna. Wszyscy się znają. Raczej większość trzyma się limitów, a te pojedyncze wyjątki, które się nie trzymają najczęściej dostają jakiś czas na opamiętanie, a potem są słownie pacyfikowani. Dużo większym problemem są leśne dziadki co łowią baz zezwoleń i kłusole. Na szczęście Ci też są znani i płoszeni a siaty wyjmowane relatywnie szybko (zazwyczaj ktoś zauważy i da znać komu trzeba). Sam bym z nimi jeździł te siaty ściągać, ale mam tam trochę za daleko, żeby na nocki wypływać, a potem rano do roboty.

@Bob - Cezarro ma trochę racji więc może edytuj posta i skasuj nazwę miejscowości.

Wracając do tematu, u mnie straszna lipa. Długo w tym roku zakwit stoi i nawet rzeką poniżej zapory woda idzie zielona. W takich warunkach nawet o klenia na muchę trudno. W trollu się da czasem jakiegoś okonka wydłubać z 4-5 metrów, ale wielkością i ilością nie powalają.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #5778 : 22 Sierpnia 2013, 14:12:27 »

Rothen wiele nie ryzykuje Smiley Smiley Smiley. Woda i tak jest obciążona potężną presją wędkarską a łowią ci co potrafią, bo wbrew pozorom jest trudna technicznie.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2013, 15:38:35 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #5779 : 22 Sierpnia 2013, 14:32:36 »

Ja też mam ochotę czasem napisać gdzie co i jak bo lubię Was, ale po chwili zastanowienia dociera, że to wszystko czytają też ludzie których trochę mniej lubię. Jak chcesz się pochwalić wynikami to zrób lepiej fotkę temu szczupakowi +60 i pochwal się w temacie "Szczupak 2013" a gdzie złowiony? po co to komu wiedzieć.
Zapisane

cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #5780 : 22 Sierpnia 2013, 15:01:38 »

ps. u mnie ostatnio jeden taki chwalił się sumem w lokalnej gazecie, jezioro tez ciężkie, i presja duża, ale po ukazaniu się artykułu ciężko było znaleźć miejsce do łowienia...
Zapisane

ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #5781 : 22 Sierpnia 2013, 15:44:57 »

Rothen wiele nie ryzykuje Smiley Smiley Smiley. Woda i tak jest obciążona potężną presją wędkarską a łowią ci co potrafią, bo wbrew pozorom jest trudna technicznie.

Potwierdzam, Artur ma rację. Też tam często po pracy wpadam na dwie-trzy godzinki, z różnymi wynikami, cześciej jest jak nie ma. Tak jak napisałeś, to trudny teren i bardzo dużo stalych bywalców Fishing Beer
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #5782 : 22 Sierpnia 2013, 20:53:50 »

Witam
Kolego @Cezarroo z pełną premedytacja podałem nazwę łowiska.Równie dobrze mogłem napisać że łapię duże szczupaki na Żarnowcu . Liczy się technika łapania .Gdybym miał GPS to podałbym w jakim punkcie  złapałem rybę, ja nie mam nic do ukrycia .Przyjedź zobacz jak wygląda łowisko i jak pisali koledzy ,jaka jest presja na łowisku . Łapiąc na spinning miałem takie sobie wyniki . Tu właśnie technika łapania na casting pokazała klasę i tym się chciałem pochwalić . Póki co ja i @Maniek1972( też ma się czym pochwalić +70 cm ) regularnie łupiemy i  pacyfikujemy glinianki a rybki w większości wracają do wody .A rybkami +60cm  nie będę zaśmiecał serwera , dla mnie ryba na forum to +80cm ( jedna już jest  ). I dla twojej wyobraźni mała zagadka ile złapałem w tym sezonie szczupaków ? Można się pomylić o 20 szt. Grin

PS:
A dzisiaj 42 cm.
Ja też mam ochotę czasem napisać gdzie co i jak bo lubię Was, ale po chwili zastanowienia dociera, że to wszystko czytają też ludzie których trochę mniej lubię. Jak chcesz się pochwalić wynikami to zrób lepiej fotkę temu szczupakowi +60 i pochwal się w temacie "Szczupak 2013" a gdzie złowiony? po co to komu wiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2013, 21:07:27 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #5783 : 22 Sierpnia 2013, 21:12:17 »

ps. u mnie ostatnio jeden taki chwalił się sumem w lokalnej gazecie, jezioro tez ciężkie, i presja duża, ale po ukazaniu się artykułu ciężko było znaleźć miejsce do łowienia...
a jak go obsmarowali  Roll Eyes Grin
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #5784 : 22 Sierpnia 2013, 21:17:09 »

A za co człowieka obsmarowali ?

ps. u mnie ostatnio jeden taki chwalił się sumem w lokalnej gazecie, jezioro tez ciężkie, i presja duża, ale po ukazaniu się artykułu ciężko było znaleźć miejsce do łowienia...
a jak go obsmarowali  Roll Eyes Grin
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #5785 : 22 Sierpnia 2013, 21:44:01 »

Moim zdaniem niezależnie od rodzaju wody, wszelka reklama tego typu nie jest dobra, ani potrzebna.
Pozdrawiam i gratuluje wyników.
Zapisane

rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #5786 : 22 Sierpnia 2013, 22:11:16 »

Reklama ???Ja też miałem złe dni na portalu  Grin Jeżeli chodzi o reklamę to tylko i wyłącznie zalet castingu . Wody Błonia to PZW 09 Błonie którego jestem członkiem .A zawiść to jak i gościnność jest niestety naszym narodowym dobrem  Angry
Moim zdaniem niezależnie od rodzaju wody, wszelka reklama tego typu nie jest dobra, ani potrzebna.
Pozdrawiam i gratuluje wyników.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2013, 22:45:22 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
spigot

Wiadomości: 207


Jelenia Góra


WWW
« Odpowiedz #5787 : 31 Sierpnia 2013, 22:01:05 »

ps. u mnie ostatnio jeden taki chwalił się sumem w lokalnej gazecie, jezioro tez ciężkie, i presja duża, ale po ukazaniu się artykułu ciężko było znaleźć miejsce do łowienia...
a jak go obsmarowali  Roll Eyes Grin

No i dostał Jacku, szczęśliwy łowca suma  5 szt. blaszek od ULARA  Wink bo na taka złowił podobno
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2013, 23:08:01 wysłane przez spigot » Zapisane

Pozdrawiam:
______________
spigot

http://www.castmania.pl
_ronin

Wiadomości: 363


Warszawa


« Odpowiedz #5788 : 27 Września 2013, 15:57:13 »

Dziś na ZZ kilkanaście okonków ale kruciaków takich max do 25cm jedne szczupaczek ok. 50cm. Wiatr tak dawał, że 4g  rzucane pod wiatr zawracały jak bumerang   Laughing

Ale jako przyłów - takie cudo się trafiło.




Telefon na posterunek Policji nad ZZ. Miły Pan powiedział, że będą za 10min  i faktycznie pojawili się za te 10min co było miłym  zaskoczeniem.
Szybkie sprawdzenie czy  siata  ma oznaczenia  (oczywiście nie miała) i Panowie przystąpili do działania. Trochę sie chłopaki umordowali bo siatka stała w grążelach i było jej co najemnie 30m.






W siatce było trochę leszczy i karaś. Jedne ryba padła, reszta z powrotem wróciła do wody.

ps. jeśli ktoś się zastanawia czy warto wzywać Policję w takich sytuacja to mówię, że warto. W zeszłym roku była podobna sytuacja prawie na przeciwko 13 i spraw została rozwiązań w taki sam sposób.

« Ostatnia zmiana: 27 Września 2013, 19:02:52 wysłane przez _ronin » Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek

brak sposobu jest sposobem , pozbycie się ograniczeń jest ograniczeniem.
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #5789 : 27 Września 2013, 16:09:41 »

Kurde, niby coraz rzadziej, jak rozmawiam ze znajomymi, ale to jeszcze plaga na naszych wodach. Czyste sk..........o, ale tak jak piszesz Jacek, trzeba zgłaszać i walczyć z nimi ok
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
Strony: 1 ... 384 385 [386] 387 388 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!