http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 19:22:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1206993 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1185 : 08 Kwietnia 2007, 20:43:03 »

Cytat: Morfi
Co jest nie tak, oczywiscei u Nas w Polsce, że mamy tak niewilekie pogłowie ryb, jeżlei w Rosji, Kalinigradzie nie ma naszego odpowiednika PZW, kłusownictwo napewno jest,

  Popatrz co robią w gospodarstwach rybackich znajdujących się w prywatnych rękach. Zaczyna ta jazda  tylko po pzw mnie wnerwiać. Nie ma więcej winnych oprócz pzw i kłusowników.?? To popatrz w sklepach firmowych gospodarstw rybackich właśnie teraz w kwietniu jak w basenach pływają szczupaki ryby w tym czasie objęte okresem ochronnym skąd się tam wzięły z nieba.?? niechce mi się więcej o tym gadać. Lips Sealed
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #1186 : 09 Kwietnia 2007, 19:49:12 »

Cytat: Morfi
Co jest nie tak, oczywiscei u Nas w Polsce, że mamy tak niewilekie pogłowie ryb, jeżlei w Rosji, Kalinigradzie nie ma naszego odpowiednika PZW, kłusownictwo napewno jest,

  Popatrz co robią w gospodarstwach rybackich znajdujących się w prywatnych rękach. Zaczyna ta jazda  tylko po pzw mnie wnerwiać. Nie ma więcej winnych oprócz pzw i kłusowników.?? To popatrz w sklepach firmowych gospodarstw rybackich właśnie teraz w kwietniu jak w basenach pływają szczupaki ryby w tym czasie objęte okresem ochronnym skąd się tam wzięły z nieba.?? niechce mi się więcej o tym gadać. Lips Sealed
Rybacy tłumaczą obecność szczupaków w basenach tym, że są to produkty uboczne selekcji ryb przeznaczonych do tarła. W końcu taki rybak z tytułem dr czy prof. wie lepiej co jest dobre dla natury-na pewno nie tarło naturalne. A prosty rybak musi na życie zarobić jakoś-nikt mu nie powiedział w szkole, że rybę można sprzedać za pośrednictwem wędki.
Niech ktoś spróbuje przeprowadzić inteligentną rozmowę z ichtiologami zatrudnionymi przez PZW w niektórych okręgach-życzę szczęścia!
Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1187 : 09 Kwietnia 2007, 20:35:20 »

Bigessox mnie raczej mało co interesuje czym się tłumaczą rybacy.Bo i tak są to kłamstwa. Mi chodzi o ty że może by tak już czas był dojżeć innych współodpowiedzialnych za bezrybność polskich wód oprócz PZW. Tak się składa że w moim okręgu PZW to około 30 % wód a ryb niema we wszystkich wodach w całym województwie ,więc co ?? pzw odpowiada za brak ryb w prywatnych gospodarstwach ?? Może czas się przyjżeć reszcie pseudo gospodarzy wody.?? Wiele osób "jedzie" na pzw ale przecież jest alternatywa. Można przejść do prywatnych gospodarzy gdzie są setki ton ryb w wodzie a składki to groszowe sprawy. Ironia z mojej strony ?? Ależ skąd bo skoro w pzw jest tak całkiem dennie to gdzie indziej może być tylko lepiej czyli taniej rybniej i bez odłowów sieciowych.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2007, 21:48:27 wysłane przez zamker » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #1188 : 09 Kwietnia 2007, 21:50:39 »

Drogi Zamkerze!
Mnie nie interesują inni "gospodarze wód", ponieważ PZW ma większość wód w Polsce-chyba a wśród innych gospodarzy to ja mogę wybierać! Próbowałem Tobie wytłumaczyć skąd szczupaki w basenach, ale widocznie nie zrozumiałeś (Kłania się Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i podstawy jego opracowania). Brak ryb w polskich wodach ma jedno wspólne podłoże (albo podłoża, bo jak napisałem problem jest o wiele szerszy niż by się wydawało o czym już kiedyś wspomniałem, ale nikogo to nie obchodzi nawet uczestników tego Forum-piszą o jakieś burzy, wymiarach ponadwymiarowych itp. bzdurach wymyślanych w chwilach jakiegoś doła). Zamiast narzekać na innych pseudo gospodarzy wód może lepiej samemu się organizować i zakładać towarzystwa rybackie? Co?
Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1189 : 09 Kwietnia 2007, 22:16:51 »

Bigessox Masz wiele racji w tym temacie. Mówisz zakładać towarzystwa.?? A skąd mają ludzie wziąśc wody na których będą gospodarzyć.? Z reguły przetargi na wody wygrywają dotychczasowi użytkownicy a jeżeli już coś zostanie to przeważnie wysychające bagno albo zakwaszona sadzawka niechciana przez nikogo. Moim zdaniem głównym powodem braku ryb  jest brak ochrony wód i nie tylko w kwesti większej ilości strażników.A raczej myślę o nadzorze nad poczynaniami dzierżawców. Co z tego ,że strażnik ochroni kiedy dzierżawca siecią wyrżnie do dna wszystko co w wodzie pływa.? Co tu gadać o górnych limitach kiedy i tak ta ryba zostanie wyjęta siecią i zmielona na paszę jako nieekonomiczna w hodowli bo zjada ryby handlowe. Mówisz RAPR i jego podstawa czyli ustawa o rybactwie. Według mnie są to przepisy które dzierżawcy mają z tyłu bo liczy się ekonomia. Chętnie bym się spotkał na dłuższą rozmowę bo klikanie nie jest w stanie oddać wielu myśli. pozdrawiam zamki.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #1190 : 09 Kwietnia 2007, 23:09:59 »

Bigessox Masz wiele racji w tym temacie. Mówisz zakładać towarzystwa.?? A skąd mają ludzie wziąśc wody na których będą gospodarzyć.? Z reguły przetargi na wody wygrywają dotychczasowi użytkownicy a jeżeli już coś zostanie to przeważnie wysychające bagno albo zakwaszona sadzawka niechciana przez nikogo. Moim zdaniem głównym powodem braku ryb  jest brak ochrony wód i nie tylko w kwesti większej ilości strażników.A raczej myślę o nadzorze nad poczynaniami dzierżawców. Co z tego ,że strażnik ochroni kiedy dzierżawca siecią wyrżnie do dna wszystko co w wodzie pływa.? Co tu gadać o górnych limitach kiedy i tak ta ryba zostanie wyjęta siecią i zmielona na paszę jako nieekonomiczna w hodowli bo zjada ryby handlowe. Mówisz RAPR i jego podstawa czyli ustawa o rybactwie. Według mnie są to przepisy które dzierżawcy mają z tyłu bo liczy się ekonomia. Chętnie bym się spotkał na dłuższą rozmowę bo klikanie nie jest w stanie oddać wielu myśli. pozdrawiam zamki.
RAPR obowiązuje tylko wędkarzy i niewiele ma wspólnego z Ustawą... To ustawa jest chora i forsowana przez dotychczasowe lobby komunistycznych pseudonaukowców z dziedziny rybactwa..., którzy podporządkowani są interesom swoich i polityce. Na szczęście zdarzają się wyjątki i być może w kwestii Ustawy coś się zmieni, ale nawet jak się zmieni, prawdopodobnie i tak trzeba będzie przejmować wody, bo dotychczasowy rządzący beton i tak niczego nie zmieni-Będą się odznaczać odznakami za zasługi itd. Inaczej pozostanie nam tylko narzekanie! Te ryby handlowe to oczywiście (dla niewtajemniczonych) krąpie. płotki, leszczyki oraz karasie srebrne no i karpie, amury i tołpygi takie po 20kg. Spotkać się na razie nie możemy, bo mnie namierzają betony (to pewnie mania prześladowcza-zgadzam się, ale demokracja jest i każdy może mieć jakąś manię).
Pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2007, 00:43:31 wysłane przez Bigessox » Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #1191 : 09 Kwietnia 2007, 23:42:53 »

...ciężki to temat...  Lips Sealed  Lips Sealed  Lips Sealed  Undecided
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #1192 : 10 Kwietnia 2007, 00:23:50 »

dziś walczyliśmy na shannon - w sumie 11 zębatych w przedziale 60-85cm
poniżej największy
pozdrawiam!

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Jarek
Gość
« Odpowiedz #1193 : 10 Kwietnia 2007, 00:30:07 »

Ładna sztuka, tylko 11 i jakieś takie małe  Grin Grin
Jak spisał się ostatni zakup.
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #1194 : 10 Kwietnia 2007, 00:35:37 »

niestety ciągle dziewiczy - ryby łapałem na lżejszą wędkę HM-80 z basspro :-)
mephisto natomiast bardzo mi się spodobał, świetnie się rzuca ( dobry patent z wygiętą rękojeścią ) obsługuje wszystko od większych obrotówek po fatso 14.  czuły i lekki.
tego kija na pewno nie sprzedam!
poydrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
spigot

Wiadomości: 207


Jelenia Góra


WWW
« Odpowiedz #1195 : 10 Kwietnia 2007, 03:25:29 »

niestety ciągle dziewiczy - ryby łapałem na lżejszą wędkę HM-80 z basspro :-)
mephisto natomiast bardzo mi się spodobał, świetnie się rzuca ( dobry patent z wygiętą rękojeścią ) obsługuje wszystko od większych obrotówek po fatso 14.  czuły i lekki.
tego kija na pewno nie sprzedam!
poydrawiam!


Witaj PERESADA

możesz  napisać  co  to  za  HM 80?
Zapisane

Pozdrawiam:
______________
spigot

http://www.castmania.pl
perkoz
Gość
« Odpowiedz #1196 : 10 Kwietnia 2007, 08:04:01 »

Witaj Peresada Cheesy Czy możesz wrzucić jakieś zdjątka tego Mephisto Cool Pooglądało by się trochę przed zakupem własnego Laughing ok Beer Beer Beer
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #1197 : 10 Kwietnia 2007, 08:21:49 »

Żebym tak ja mógł wyjść nad swoje jeziorko i w ciągu kilku godzin wyjąć 11 szczupłych, ech te czasy juz mineły  Undecided Niestety jak żywczaże czekają po kilka minut po braniu aż szczupakowi kotwiczka tyłem wyjdzie,a potem szarpią i gmerają im , mordując tym samym, to jakie my mamy mieć ryby w wodach  Huh smutno sie robi
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #1198 : 10 Kwietnia 2007, 10:16:17 »

kiedy organizujesz zlot w Irlandi
ps jak oko zdrowe?
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #1199 : 10 Kwietnia 2007, 13:49:21 »

niestety ciągle dziewiczy - ryby łapałem na lżejszą wędkę HM-80 z basspro :-)
mephisto natomiast bardzo mi się spodobał, świetnie się rzuca ( dobry patent z wygiętą rękojeścią ) obsługuje wszystko od większych obrotówek po fatso 14.  czuły i lekki.
tego kija na pewno nie sprzedam!
poydrawiam!


Witaj PERESADA

możesz  napisać  co  to  za  HM 80?
bardzo proszę:
http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_10151_-1_10001_58451_100002006_100000000_100002000_100-2-6
tu masz wszystkie szczegóły
Witaj Peresada Cheesy Czy możesz wrzucić jakieś zdjątka tego Mephisto Cool Pooglądało by się trochę przed zakupem własnego Laughing ok Beer Beer Beer
ja bedę miał chwile to umieszczę kilka fotek
kiedy organizujesz zlot w Irlandi
ps jak oko zdrowe?
kiedy organizujesz zlot w Irlandi
ps jak oko zdrowe?
oko już oki - dzięki a zlot kto wie?   Grin
pozdrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!