http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 10:28:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1221209 razy)
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #1590 : 20 Czerwca 2007, 20:25:56 »

mynia.... chwalipięta.... ok Wink Grin Grin Grin

Mynia gratuluje okoni  Wink
Rolek tobie również   Cheesy Jest pięknie wybarwiony  Smiley

Morfi - podlizuchu!  Wink Wink Beer

Przynajmniej dzięki wam wiem jak wyglądają okonie  Grin  Laughing Dzięki  Cool

...weź atlas ryb... Wink Grin Grin Grin
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2007, 20:27:58 wysłane przez Darek » Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #1591 : 20 Czerwca 2007, 21:46:52 »

Dzięki, dzięki , dzięki ,,,,,

Przed chwilką wróciłem znad Brdy  Grin Grin
Nawet przygotowałem się do lekcji i wziąłem cięższy zestaw (metanium + xt pro spin caster) oraz aparat foto. Bodajże w pierwszej dziesiątce rzutów strzelił bolo Smiley Smiley Ale kopnięcia w porównaniu do wczoraj to prawie wcale nie było. Może przez to że byłem przygotowany , a może dlatego, że przynętę prowadziłem pod powierzchnią i ułamek sekundy przed atakiem "coś się woda zmarszczyła".  Ale tak czy siak dzisiejszy walczył dzielniej,,,, chodził mi po samym środku Brdy (szerokość rzeki około 50 m),,,, w końcu opadł z sił,,,przynajmniej tak mi się wydawało,,, i wyszedł pod powierzchnię,,, skręciłem ciutek hamulec - i tu był NAJWIĘKSZY BŁĄD - ze dwa razy korbą przekręciłem,,, a ON tylko machnął raz łbem,,,,,,,,, i tyle go widziałem. Nawet fotki nie mam. Tragedia!
Dzisiejszy strzelił na tę gumę pośrodku zdjęcia,, wczorajszy w czarnego twistera. Także wychodzi mi na to, że te bolki to głupie ryby - walą we wszystko co im przed nochem przepłynie.
A tak ogólnie to dziś było kiepsko,,,, oprócz niedociągniętego bolka był 1 (słownie: jeden) okonek o długości 14 cm. Żadnych brań, żadnego odprowadzania przynęty,,,nic.

Ale co tam,,,jutro też idę  Cheesy Cheesy
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #1592 : 20 Czerwca 2007, 22:22:32 »

Jeszcze sie przekonasz, że bolenie wcale nie sa takie głupie, to tylko pozory. Poza tym jak narazie to mialeś brania przedszkola. Spróbuj złowić profesora, a przekonasz sie że to już sztuka  Cool Grin
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #1593 : 20 Czerwca 2007, 22:26:57 »

Jeszcze sie przekonasz, że bolenie wcale nie sa takie głupie, to tylko pozory. Poza tym jak narazie to mialeś brania przedszkola. Spróbuj złowić profesora, a przekonasz sie że to już sztuka  Cool Grin
@Tomek72 powiedział mi wczoraj i dzisiaj też dokładnie to samo. Pożyjemy,,,zobaczymy,,, może większy też się trafi.
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #1594 : 20 Czerwca 2007, 22:31:18 »

Jeszcze sie przekonasz, że bolenie wcale nie sa takie głupie, to tylko pozory. Poza tym jak narazie to mialeś brania przedszkola. Spróbuj złowić profesora, a przekonasz sie że to już sztuka  Cool Grin
@Tomek72 powiedział mi wczoraj i dzisiaj też dokładnie to samo. Pożyjemy,,,zobaczymy,,, może większy też się trafi.

... i za to mynia, trzymam kciuki (chwalipięto  Wink Grin) Walcz! Trzymaj fason!
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #1595 : 21 Czerwca 2007, 10:14:52 »

Byłem przecwczoraj na Oderce i miałem zajefajną przygodę.
Mój kolega "po kiju" zakupił ostanio zestaw castingowy do jerkowania (ABU Revo S i Dragona Millenium do 120g). Pod wieczór łowiliśmy na Oderce. Dał mi kilka razy rzucić swoim zestawem i ostarzegał, żebym przypadkiem nic nie złowił... A tu chyba w trzecim rzucie czuję branie  Cool. Przycinka i kij w pałąk. Niechybnie sumiszon. Po około 10 minutach walki (kilku odjazdach na kilkadziesiąt metrów) miałem rybę w odległości 4-5 metrów od brzegu ale spięła się. Żałowalismy tylko, że nie dane było nam jej zobaczyć (oceniam go na 15-20 kg- suma, bo kolega waży ciut więcej). Zastrzyk adrenalinki był niekiepski. Ryba wzięła na "monstera" (6-cio calowe, żółte kopyto Relaksa).
Muszę tu zaznaczyć, że jestem po prostu w szoku odnośnie wędki.
Po prostu rewelka. Czucie przynęty zajeb... W porównaniu do mojego Premierka dużo, dużo lepsze. Nie chcę bluźnić i narażać się na przytyki "clownów szyderców" ale nie wdze istotnej różnicy pomiędzy czułością Mephisto a Millenium (jeszcze musze sprawdzić czy nie miała na to wpływu duża średnica plecionki). Naprawdę bardzo dobra wędka  ok. Chyle czoła. Hol półsiłowy a wędeczka superancko się spisywała. I to za 250 zł   Roll Eyes.
Reasumując, jeśli w przyszłości będę miał "wejść" w jakąś wędkę to zdecyduję się na rodzimą "produkcję" (ale poczekan aż wypuszą mniejsze c.w.).
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #1596 : 21 Czerwca 2007, 10:56:38 »

@Smaczek- tylko zazdrościć.  Fishing
Mój największy SUM miał około 1kg i wziął na robala z gruntu jak byłem na węgorku Cheesy
Drugi największy, to o połowę mniejszy od nr 1 - całe pół kilo!  Smiley
Więcej sumów nie złapałem  Grin
Wogóle 15-20 kg na końcu kija przerasta moje wyobrażenie jak można tak ciężką rybkę wydostać na brzeg  Huh Za małą pojemność pamięci operacyjnej mam aby te kilogramy przeliczyć,przetworzyć w głowie.
Wogóle to byłbym bez szans na wyciągniecię takiej rybki moim sprzętem,,,,,, zostałbym z połamanym kijkiem i bez plecionki na multiku  Grin
Najpierw wysnuł by mi całą plecionkę,,,,,złamał kijka,,,,,,,,i urwał plecionkę,,,,,,, tak by wyglądało złapanie przezemnie suma  Grin,,,,,,,, i wkurzony na maksa wróciłbym do domku  Grin 
Także ja nawet chyba nie chcę złapać rybki która waży powyżej 15kg ,,,, za drogo to   Fishing wyjdzie  Grin Grin
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #1597 : 21 Czerwca 2007, 11:02:18 »

@mynia
To zależy. Dla mnie najważniejsze jest sprowokowanie ryby do brania. Jeśli coś połamało by mi wedkę (co sie póki co nie stało) to i tak się bym sie cieszył. Taka adrenalinka to jest to!!!
Zwłaszcza, że sum nie jest bardzo spinningową rybą (moim zdaniem, tzn. spinning nie jest metodą dzięki której można łowić tę rybę najbardziej efektywnie).
Ważne co by gonić króliczka a nie dogonić go.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #1598 : 21 Czerwca 2007, 11:06:08 »

,,,,,,,,Ważne co by gonić króliczka a nie dogonić go.

Dobrze mówisz,,,,, tylko z moim sprzętem to raczej tego króliczka nie dogonił bym    Grin
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #1599 : 21 Czerwca 2007, 22:40:34 »

@smaczek spoko akcja, musze przyznać że od dwóch lat próbuję zmienić ten stereotyp że sum nie jest spiningową rybą. Okazało się parokrotnie że jest spiningową rybą  Shocked Laughing Chyba jakiś artykuł napiszę  ......

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #1600 : 22 Czerwca 2007, 07:53:46 »

My z kolegami 3 weekendy pod rzad mieliśmy sumy na wędkach i to przy łowieniu sandaczy, brały w typowych sandaczowych miejscach. 3 wyjęte do 20 kg, 2 duuużo wieksze zrywały plecionki. Co ciekawe pora dnia nie miała znaczenia. Z 30 na 1 lipca wybieram sie znowu, może trafie wąsatego, tym razem biore sam casting Smiley

P.S. oczywiście ryby wróciły do wody  ok
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #1601 : 22 Czerwca 2007, 10:34:58 »

Raport z wczorajszego połowu:

14 brań w tym jeden szczupak (śledzik) wyjęty Undecided . Na początku łowiłem Dorado Lake 5cm pływającym ale i miałem na niego dwa brania ale to nie to. Potem zmieniłem na Spittin Rover'a i się zaczeło... Laughing Dwie duże ryby mi spadły. Trudno. Muszę coś zrobić z tym przyponem bo przez niego mam więcej spadów.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1602 : 22 Czerwca 2007, 10:59:28 »

Cytat: Salmo_Salar
Raport z wczorajszego połowu:
 Potem zmieniłem na Spittin Rover'a i się zaczeło...

 Oj prowokujesz z tym wobkiem chyba go zakupię. Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #1603 : 22 Czerwca 2007, 11:17:18 »

Zamker kupuj nie zastanawiaj się rover i spittin rover są extra
Salmo to przez jaki przypon ryby Ci spadają. Ja do roverka używam kevlar i jest ok
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2007, 11:20:04 wysłane przez bassy » Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #1604 : 22 Czerwca 2007, 11:28:25 »

Już chyba nawet właściciela sklepu u mnie w mieście namówiłem na jego kupno Grin

@bassy,

To przez stalkę w oplocie. Jest ciężka i do teg jeszcze dochodzą krętlik i agrafka. Przy każdym szarpnięciu rover się zanurza a szczupak się przymierza i przy ataku przelatuje pod wabikiem, zauważyłem to po stylu ataków. Tylko dwa razy mi się zdarzyło, że drapieżnik zebrał wobka tak jak powinno, reszta to zamieszania pod powierzchnią. Powinien pracować cały czas side to side tylko na powierzchni, od czasu do czasu zanurzając dyńke.

Pozdr.

Salmo

PS. Brania miałem dopóki słońce oświetlało taflę jeziorka.
Zapisane
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!