http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 00:43:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1207004 razy)
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« : 23 Kwietnia 2006, 21:16:33 »

Witam
Kilka osób ma już pierwsze w tym roku ryby za sobą więc dla nich post z pierwszymi rybami stracił ważność. Pozwolam sobie więc rozpocząć nowy, w którym mam nadzieje będziemy się dzielić informacjami co się dzieje nad wodą, co łowicie itd.
Krótkie relacyjki z fotkami bardzo mile widziane. Zachęcam wszystkich do pisania o swoich rybach. Fishing

Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 23 Kwietnia 2006, 21:24:10 »

Ja pojechałem dzisiaj popołudniu na chwilę nad Wietcise. Na wybranym odcinku woda bardzo niska, klarowna. Ryby trzeba łuskać z dołków, podmyć itd. Sporo pstrążków żerowała na piachu na płytkiej wodzie, ale uciekały jak byłem jeszcze daleko. Chwilę po rozpoczęciu udało mi sie skusić małego potoczka (20cm). Stał pod leżącym w poprzek nurtu konarem. Bardzo agresywnie uderzył w horneta 4srs w kolorze pstrąga. Potem widziałem sporo zbiórek ryb, ale żadna nie chciała wziąć mojego wabika. Spróbowałem potem koguta. Po chwili wyskoczył kolejny maluch ok.25cm, uderzył lekko pod brzegiem, ale nie zaciąłem. Chwilę przed końcem widziałem piękny atak na żabę, ryba miała na pewno ok.40cm. Miało to miejsce powyżej mojego stanowiska więc najpierw obłowiłem to miejsce executorem prowadząc go z prądem. Potem założyłem amerykańską żabę firmy Sizmic. Uzbrojona ona jest hakiem wide gap na 3,5g główce. W którymś rzucie ryba uderzyła w żabę lecz nie udało się jej zaciąć. Powodem jest umiesczenie haka. Grot znajduje się w specjalnym zagłębieniu grzbietu. Żaba jest dzięki temu niezaczepowa, ale też trudno zaciąć rybę.
Sporo ładnych widoków spowodowało, że wyjazd jest udany. Pojawiły się owady, kwiaty, zielona trawa. Widać sporo ryb w wodzie, które stają się coraz bardziej aktywne.




[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #2 : 23 Kwietnia 2006, 22:18:15 »

Bardzo dobry pomysł na nowy post.
Obiecuję, że o karpiach, kiełbiach i czaplach na casting nie będę pisać. Chociaż leszcz czy wzdręga może się trafić - jak "weźmie do buzi".
Zapisane

Pozdrowienia
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #3 : 23 Kwietnia 2006, 22:18:55 »

No Panowie, tylko pogratulować i pozazdrościć że w Wielkopolsce nie mamy wód górskich, piękne rybki.

Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4 : 23 Kwietnia 2006, 22:22:42 »

Gratuluje pstrąga Mifku!
Sam w tym sezonie trafiłem już dwa >40cm i wiem jaka to radocha, w szczególności na casting. Do tego magiczny executor Smiley Super!
Zapisane

mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #5 : 23 Kwietnia 2006, 22:24:11 »

cos czuje ze ex 7 w tym roku pokaze jeszcze wiele Wink
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #6 : 23 Kwietnia 2006, 22:37:30 »

Gratulacje Panowie  ok Piękne rybki i oby więcej ryb w kropki na casting  Fishing
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #7 : 23 Kwietnia 2006, 22:51:02 »

Ja dziś , po raz pierwszy w tym sezonie, zwodowałem łódkę. Wybrałem się z kolegą nad zaporówkę jeź. Złtnickie. Celem naszej wyprawy był okoń, jednak było beznadziejnie, okonie zupełnie nie były zainteresowane naszą obecnością. Jeden złowiony przez kolegę ciekł mleczem, wywnioskowałem że, pasiaste potwory z tego jeziora zajęte są obecnie przedłużaniem gatunku. Woda jeszcze bardzo zimna, jest to pierwsza zaporówka na Kwisie. Za tydzień będzie lepiej ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #8 : 30 Kwietnia 2006, 13:27:56 »

Zaczęło się ...

Sezon rozpoczęty, niestety tylko jedna sztuka - 50 cm - ogólnie na wodzie było cieńko.
Oczywiście dostał buzi i do wody.

Pozdr. Agraph

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #9 : 30 Kwietnia 2006, 13:28:41 »

mój zestaw

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #10 : 30 Kwietnia 2006, 13:36:24 »

Jak szybko się pochwalił Tongue Laughing
Pozdr.
Salmo
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #11 : 30 Kwietnia 2006, 16:19:40 »

Jest!! No i dobrze, gratulacje.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #12 : 01 Maja 2006, 10:54:11 »

Witam.
Wszytko odbyło się "klasycznie"- szeroko rozlany Bug nad zatopionymi trawami, niewielki rowek wpadający do Rzeki, nad nim ogromna, skłaniająca się ku wodzie wierzba, klasyczna przynęta, wędka i kołowrotek i ryba (66 cm) w trzecim rzucie- jak za starych dobrych czasów.
Pozdrawiam
Herman

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #13 : 01 Maja 2006, 11:13:36 »

tylko pogratulować, ladny takusny.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #14 : 01 Maja 2006, 11:32:40 »

Nie ma to jak łowinie na zalanych łąkach. W Bugu w tym roku woda szybko opada (w zeszłym trzymała się do końca maja) ale pewnie jeszcze są pozalewane tereny. No i nie ma to jak Bug. Na dzikiej rzece wszystko jest możliwe. Gratulacje!
Pozdr.
Salmo
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!