http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 16:15:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1206986 razy)
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #15 : 01 Maja 2006, 11:53:38 »

Gratulacje, Herman

Ukłony
Leszek
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #16 : 01 Maja 2006, 12:07:48 »

Ładny szczupaczek, gratuluje. Czy woblerek to Husky Jerk?
Zapisane

Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #17 : 01 Maja 2006, 12:58:01 »

Tak, to Husky Jerk, 12 cm. Bardzo dobra przynęta, uważam. Generalnie wolę woblery z krótkim sterem, łatwiej nimi manewrować. Te z długimi sterami za bardzo wchodzą w dno i zaczepy. To nie na moje łowiska.

Koledzy, tak mi się przypomniało- jakis czas temu napisałem artykulik na Rybim Oku o łowieniu multikiem. Jakby ktoś się mocno nuuudził i nie miał co ze sobą zrobić, to zapraszam do "lektury". Poniżej odnośnik.

http://archiwum.fishing.pl/article/articleview/1545/1/18/

Herman
Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #18 : 01 Maja 2006, 13:33:46 »

A multi to ambassador?? Jaki model?? Mam jeszcze takie pytanie Smiley Czy napotkani wędkarze nie zaczepiają Cię i pytają co to jest, jak tym się łowi itp. (chodzi o multi)?? Bo ja ja swoim sprzętem będe szorował po bużańskich ścieżkach to czuję, że pytania mnie nie ominął. Laughing
Pozdr.
Salmo
Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #19 : 01 Maja 2006, 14:17:07 »

Salmo, powiem tak- w mojej okolicy wędkarzy spotykam rzadko, spiningujących jeszcze rzadziej a dodatkowo staram się łowić w miejscach gdzie ludzi jest jeszcze mniej Grin Wychodzi, że jestem jakiś odludek. Hm, no, może trochę jestem  Roll Eyes W każdym razie łowiąc mam wrażenie, że łowię w całkowitej samotności. Rakcje napotkanych wędkarzy są zastanawiające. W zasadzie reakcja jest zawsze taka sama, a dokładnie jest to całkowity brak reakcji. Prawdopodobnie mają mnie za tak świrniętego, że już samą rozmowę ze mną uważają za niebezpieczną. Jest też inna mozliwość, tzw. blok na wejściu. Po prostu nie przyjmują pewnych rzeczy do świadomości. Rozmawiamy o rybach, wodzie, pogodzie a nie o sprzęcie. I dobrze.
Ten kołowrotek, o który pytasz (na zdjęciu wyżej) to ABU 4601 C3. Jestem oczarowany multiplikatorami ABU, nie wiem skąd to się bierze, może w poprzednim życiu łowiłem już tym sprzętem? Grin Mam już trzy multiki tej formy. Klasyka.

Herman
Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #20 : 01 Maja 2006, 17:18:46 »

Ja też nie lubię tłumów. Szukam takich miejsc ale z roku na rok coraz więcej tej "stonki". Spinningistów u Ciebie mało bo i z miejscówkami też jest nie za wesoło. Odległość między jedną a drugą może wynosić 100-200 m (może przesadziłem). W moich rejonach dużo jest miejsc do tzw. luźnego spinowania np. skarpy z dobrym zejściem, pastwiska schodzące gładko nad wodę, łaki, plaże. Jak znam życie nie będą tak obojętnie przechodzić i zaczepią jakimś "mądrym" pytaniem. Laughing
Pozdr.
Salmo

PS. A jak woda? w moich stronach opadła drastycznie a powinna jeszcze się utrzymać.
Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #21 : 01 Maja 2006, 20:55:02 »

Witam.
Woda duża, opada ale powoli. Jest czysta. Można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca i trafić ładną rybę. Tylko trochę strach chodzić po zalanych łąkach. Gdybym nie znał dobrze tych miejsc z okresu niżówki to bałbym się jeszcze bardziej. Konieczne okulary polaryzacyjne! Jest jeszcze inna atrakcja- straszne ilości kleszczy w suchych trawach, chyba nigdy tyle nie było.
Herman
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #22 : 01 Maja 2006, 22:47:17 »

Dzisiejsze biczowanie wody niestety niczym nie zaowocowało. Przynajmniej zrobilem kilka ciekawych fotek Smiley.

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #23 : 01 Maja 2006, 23:11:43 »

@Herman
Ładny szczupaczek. Jak tam się spisuje C3? Czy ten kij to Avid?

@Michumm
Ładna fotka, też lubię motyw pajęczyn Smiley
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #24 : 02 Maja 2006, 10:43:16 »

Pierwsze szczupaczki już zaliczone, niestety nic większego nie udało się jeszcze złapać.

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #25 : 02 Maja 2006, 11:19:35 »

Ech Sad >>>>----------------->  Fishing - marzenie jak narazie
Pozdr.
Salmo
Zapisane
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #26 : 02 Maja 2006, 12:31:26 »

Pike, widze że testujesz Triumpha na rybach  ok  Wink
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #27 : 02 Maja 2006, 14:05:58 »

@Herman
Ładny szczupaczek. Jak tam się spisuje C3? Czy ten kij to Avid?

Witam. Ten kijek to oczywiście Avid- 1,8 m do 28 gram, bardzo fajny na szczupaczki. Kupiłem go na ponton (z brzegu myślę, że 2,1 byłby trochę lepszy, choć sam do końca nie wiem). Kij jest dosyć mocny ale daje możliwość "grania" przynętą i mam przy nim poczucie tzw. bezpiecznego nadmiaru mocy w przypadku ew. większej sztuki. Wcześniej łowiłem Premierem 3/16-5/8 dla 8-14 lb (medium-lite) i tak jakoś wyszło, że siadł mi na nim kiedyś bardzo ładny szczupaczek, taki na oko 4-5 kg. Premierek giął się jak witka we wszystkie strony, wtedy wydał mi się zbyt delikatny. Szczupaka niestety nie wyciągnąłem, odpiął się. Może był za słabo zacięty?

C3 4601 chodzi jak burza. Błystka Mors 3 pięknie lata. Jeśli mam wiatr w plecy to woblerki też pięknie latają  Smiley W każdym razie bardzo polubiłem ten kołowrotek. Coś w nim jest takiego, że bardzo chce mi sie nim łowić. Poza tym ma prześliczny wygląd. Dzięki Buri.

Herman
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #28 : 02 Maja 2006, 22:21:36 »

Witam Kolegów.

Dzisiaj wybraliśmy się z kolegą na łowienie okoni na spinning, pogoda ładna, zaczęliśmy wędkowanie na tzw "Gliniance" zaobserwowaliśmy brania kilku malutkich okoni, oraz piekną paią opalającą się topless(zdjeć z przyczyn czysto etycznych nie odwazylem sie tutaj publikować Smiley).


Później prześlimy się na nasze jezioro nyskie, bardzo wysoki stan wody i zalane tereny wokół brzegów bardzo nas rozweseliły, jak wiadomo takie rozlewiska są rajem dla drobnicy, a co za tym idzie dla okoni. Smiley.


Okonie brały ładnie, jednak nie było to, to czego spodziewaliśmy się, na koniec łowienia, kolega (Sławek Mu na imię) złowił sandacza 60cm, na tym zakończyliśmy łowienie w dniu dzisiejszym, juro czeka nas brodzenie w tamtych miejscach (oby ta Pani tam była Smiley). Jak jade na rybki to zawsze się z tego cieszę, nawet jak nic nie połowie, bo to jest taki mini plenerek. Smiley

Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #29 : 02 Maja 2006, 22:28:51 »

Michumm nie fisiuj tylko szykuj wędke dla pani i zaproś do wspólnego wędkowania  Wink
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Strony: 1 [2] 3 4 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!