http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 06:46:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1222114 razy)
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #60 : 13 Maja 2006, 14:35:19 »

Witam wszystkich! Jestem zarejestrowany na forum od jakiegos czasu, ale dopiero teraz naszła mnie chęć napisania czegoś Wink Dzisiaj byłem porzucać blachami w morzu i trafiły sie już 2belony na srebną 20gr wachadłówke Abu-Toby Smiley Więc jeśli ktoś zastanawia się czy nie za wczesnie, to powinien połapać i sam się przekona Fishing Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Surfcasting
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #61 : 13 Maja 2006, 17:29:29 »

Hej Wujek!
W jakiej miejscowości łowiłeś?
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #62 : 14 Maja 2006, 18:56:13 »

Zostały ona złowione niedaleko Wisełki (wyspa wolin). Jakby ktos chcial wiedzieć więcej na temat połowu, pisać na pw Beer
Zapisane

Surfcasting
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #63 : 14 Maja 2006, 20:09:19 »

Wujek, witamy na forum i mam nadzieję na aktywny udział w dyskusji  Smiley

Czy te belony zostały złowione na casting?
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #64 : 15 Maja 2006, 12:41:43 »

Uzywam kolowrotka Ambassadeur 5000one-spokojnie daje rade z belonami, wedki 3m (firmy i modelu nie podam-na jesien kupuje lepszy kijek:) ), przynęty różne. Najbardziej mi odpowiada Toby 20gr. lub jakies lekkie pilkery. Pozdrawiam
Zapisane

Surfcasting
marek_k84

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #65 : 16 Maja 2006, 18:36:04 »

W niedzielę 07-maja, łowiłem na njwyżej położonej zaporówce w kraju, Bukówka bo o tym zbiorniku tu mowa. Drapierzniki gryzły jak wściekłe, ale małe, sporo okonka 20-25cm i kilka szczupaczków 30-40 cm, to dobrze rokuje na pzryszłość. Złowiłem da ładne sandacze które szybko wróciły do wody, ciekły ikrą. Z jedną ślicznotką zrobiłem sobie fotkę, umówiłem sie na czrwiec i puściłem do wody, bez pocałunku Grin. Do wody wróciła w doskonałej formie i zpewnością w czerwcu skuszę ją ponownie ok Laughing
nie rób fotek rybkom pod ochroną....
Zapisane

_k84
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #66 : 16 Maja 2006, 18:56:57 »

 a to niby dlaczego ?
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #67 : 16 Maja 2006, 21:21:49 »

Byłem, rzuciłem, złowiłem, więcej informacji w artykule już niebawem. Smiley
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




marek_k84

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #68 : 17 Maja 2006, 12:07:44 »

a to niby dlaczego ?

a niby dlatego, że rybę złowioną w okresie ochronnym, niewymiarową itede itepe należy uwolnić NIEZWŁOCZNIE, a najkrósza choćby sesja foto przeczy temu zaleceniu...
I niezależnie od tego zmniejsza Twoje szanse na spotkanie w czerwcu Wink.
POza tym ktoś mógłby zarzucić Ci, ze celowo polujesz na ryby będące w danym momencie chronione. Mimo, że je i tak wypuszczasz...

Tylko o to chodzi...

Pozdrawiam Marek
Zapisane

_k84
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #69 : 17 Maja 2006, 13:14:33 »

jezeli opierasz sie tylko na RAPR to dobrze dla Ciebie, natomiast jezeli zalezy Ci na dbaniu o sronowisko naturalne i jego zasoby to RAPR w niczym ci nie pomoze. sadze ze zapis o NATYCHMIASTOWYM wypuszczaniu ryb zlowionych w okresie ochronnym sluzy jedynie do zamkniecia furtki klusolom tlumaczacym sie:  zaraz ja  wypuszcze tylko cykne fotke ( albo jeszcze inne bzdety)

pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
marek_k84

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #70 : 17 Maja 2006, 13:38:32 »

właśnie o to również chodzi....
Oraz o to, że sandałek byłdłużej poza wodą i doznał więcej rękoczynó niż było to niezbędne. Tym samym szanse na spotkanie w jakimś tam stopniu (może większym, a może mniejszym) maleją...

Smiley
Zapisane

_k84
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #71 : 17 Maja 2006, 18:51:49 »

Tegoroczne juwenalia zamiast na imprezach postanowiłem spędzić w domu-tzn na rybach Grin Mimo, że dzisiejsza pogoda przypominała jesień (mżawka, mgła, dość silny wiatr i temp ok 12C) postanowiłem przejść się porzucać kilka razy. Przez niecałe 3h łowienia trafiło sie 7belon 8), poźniej zrobiły sie warunki ekstremalne i żeby coś złapać, należałoby cegłe założyć by móc rzucić Laughing Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Surfcasting
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #72 : 17 Maja 2006, 20:44:33 »

Wujek, gratulacje  ok
Może pokusisz się o jakiś artykuł związany z połowem belon na casting? Opis sprzętu jakiego używasz, przynęt, technik ich prowadzenia i łowiska. Zdjęcia z rybami już masz na dobry początek  Smiley
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #73 : 17 Maja 2006, 20:56:09 »

Postaram się napisać coś na temat połowu belony, nie wiem ile czasu mi to zajmie (obecnie wolny czas od nauki wykorzystuje cały na rybach Fishing ). Jak się zabiore za pisanie, dam znać na PW. Pozdr.
Zapisane

Surfcasting
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #74 : 26 Maja 2006, 10:17:37 »

Trochę ucichło w tym temacie. Jak tam Wasze ostatnie wyniki? Planujecie coś na weekend?
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!