http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 11:46:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 223 224 [225] 226 227 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1222938 razy)
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #3360 : 11 Maja 2008, 20:57:52 »

Dziś taka fajna woda była, ryby trochę mniej w niej pływało niż wczoraj.
Zapisane

Surfcasting
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #3361 : 11 Maja 2008, 21:00:08 »

Zdjęcie jednej na 10gr Toby. Przy takiej wodzie dobrze się łowi na małe przynęty oraz woblery Fishing
Zapisane

Surfcasting
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #3362 : 11 Maja 2008, 21:07:40 »

Dziś taka fajna woda była, ryby trochę mniej w niej pływało niż wczoraj.

Bo wyparowały pewnie....  Grin Grin Grin
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3363 : 11 Maja 2008, 21:10:17 »

Dzisiejszy dzień spędzony tak jak wędkarzowi przystało.  ok Fishing
Powiem krótko -->> złowiłem rybki.  Laughing ok Fishing Beer
Szczupaczek na jakies 50 cm i dwa okonki po około 18 cm.
Szczupaki jak na maj u mnie przystało na slidera 10 płoć  a
okonki na  3g "Suszki". Fotek brak bo brak aparatu. Undecided
W sumie dwie godzinki nad wodą z samego rana dały sporo radochy. ok Fishing
później wizyta u znajomych  Beer Beer Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #3364 : 11 Maja 2008, 21:20:27 »

Dziś taka fajna woda była, ryby trochę mniej w niej pływało niż wczoraj.

Bo wyparowały pewnie....  Grin Grin Grin

a my z Przyjacielem z forum, dalismy dziaś czadu, w sumie było tego trochę ponad 30 sztuk...  Huh Huh Huh  i w sumie,  super spędzony dzień  ok ok ok  DZIĘKI!!!
W związku z metodą odbiegającą od castingu, zdjęć nie publikujemy  ok ok Laughing Laughing Laughing
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2008, 22:19:06 wysłane przez Darek » Zapisane
siudak

Wiadomości: 76


Gdynia

tylko woblerki


« Odpowiedz #3365 : 11 Maja 2008, 22:17:30 »

Nie wiem jak tam brzeg wygląda, ale z prognozy dla Bałtyku wychodzi, że woda w zatoce gdańskiej ma ok 10 stopni - dużo mniej niż u mnie. Belona dobrze i zdecydowanie bierze przy temperaturze ok 16-17stopni, przy niższej to taka jakaś dziwna jest Smiley
Dziś 2 sztuki na miedzianego Toby 10gr i pojechałem do domu, nadgarstek już mnie boli od wyciągania ryb Laughing Zdjęcie jakieś tam później. Teraz mi się nic nie chce Beer

100 - 150 metrów od brzegu jest 50 cm wody, potem  lekko spada na 130cm.
Byłem o świcie, do 7 złapałem 5szt  z 15 ryb mi spadło,  potem przez dwie godziny było szaleństwo na wodzie, belony w dziwnym  amoku interesowały się tylko sobą wzajemnie, tuż pod samą powierzchnią wody, tylko dzioby im wystawały ryby były wszędzie, przepływały mi pod wędką, chlapały sie po prawej i po lewej i z przodu, czasami z tyłu.  ale nie wyglładało to na tarło tylko chyba zapędy samców taki mały trening. w tym czasie nie było żadnego pobicia. ja stałem w wodzie na kamieniu tuż przed spadem widok był niesamowity.   o 9.00 musiałem kończyć i nie wiem co było dalej.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2008, 22:20:30 wysłane przez siudak » Zapisane

Pozdrawiam
siudak
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #3366 : 12 Maja 2008, 08:23:57 »

a ja przez ten łowiłem w sobotę i niedzielę na nurcu i potwierdzam wyjątkowość przynęty o  nazwie rover prowokuje szczupaki skutecznie, ale niestety one w nią nie trafiają i jest widowiskowy atak i zero, brak mozliwości skutecznego zacięcia ryby  Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing nie wiem czym jest to podyktowane i dlaczego tak się dzieje, czy wina lezy po sronie łowiącego, przynęty, czy szczupaka, czy wszystkich potrochu  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #3367 : 12 Maja 2008, 08:59:50 »

Ale łowisz na spittin rover czy ten bez śmigiełka?
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #3368 : 12 Maja 2008, 09:10:32 »

staraj sie nie zacinać szybko - pozostaw nerwy na wodzy i daj szczupakowi zebrać przynętę z wody. Jak poczujesz zdecydowane branie dopiero zacinaj - daj chwilkę czasu szczupakowi na zassanie woblera ok
przeabiałem to kiedys i też mocno się złościłem na brak skutecznych zacięć

powodzenia
Zapisane

wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #3369 : 12 Maja 2008, 09:25:12 »

belony w dziwnym  amoku interesowały się tylko sobą wzajemnie, tuż pod samą powierzchnią wody, tylko dzioby im wystawały ryby były wszędzie, przepływały mi pod wędką, chlapały sie po prawej i po lewej i z przodu, czasami z tyłu.  ale nie wyglładało to na tarło tylko chyba zapędy samców taki mały trening. w tym czasie nie było żadnego pobicia. ja stałem w wodzie na kamieniu tuż przed spadem widok był niesamowity.   o 9.00 musiałem kończyć i nie wiem co było dalej.

To jest tarło belony. Zestaw z dwoma kotwicami za blachą pozwala na łowienie - szarpakiem Grin Rzuca sie za trące się ryby, jest ich kilka sztuk w takim "kotle", pozwala się opaść przynęcie do dna i zacina ok Ryby dobrze się zacinają za grzbiety, brzuchy, ogony, a czasem nawet UWAGA - w okolice głowy Laughing Przy fali nie widać trącej się ryby, ale łowiąc tym zestawem "na oślep" z dużym powodzeniem wyciąga się ryby. Łatwo poznać belonę złapaną w czasie tarła - z d... wypływa albo ikra albo co innego Grin

Dziś u mnie 1 sztuka, ale bardzo krótko łowiłem Wink
Zapisane

Surfcasting
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #3370 : 12 Maja 2008, 10:03:15 »

ty bez śmigiełka ale ten ślepak szczupak pudłował również w gnowa 1 i inne przynęty np gumowe żabki mansa uzbrojone w haki z antyzaczepami być mozę na taką sytuację ma fakt iż żeruje na płytkiej wodzie i atakuje w odległosci 30 m ode mnie  Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing Fishing, a ja stosuje żyłke nie plecionkę
Zapisane
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #3371 : 12 Maja 2008, 11:03:24 »

bardzo dziwne - ale sam ostatno zaobserwowałem dziwną sprawę
bolenie odprowadzały mi przynęty i pukały w nie jak okonie - dziwne
nigdzy czegoś podobnego nie widziałem
Zapisane

drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #3372 : 12 Maja 2008, 11:16:37 »

poczas obserwacji zauwarzyłem iż zerowały 2 szczupaki taki ok 2 kg i maluch do 1 kg miejsce żerowanie płytkie połączenia starorzecza z rzeką bardzo płytkie choć z mocno ograniczonym dostępem szczupaki żerowaly głównie na żabach bo drobnicy tam nie wiele jest i robiły do bardzo głośno i widowiskowo być może i pudłowały w stworzenia żywe spoko narazie tam są bezpieczne bo spiningista klasyczny tam nie połowi za mocno zarosnięte życzarz tez bo za płytko więc są bezpieczne ale jak woda jeszcze opadnie siatami je pewnie dostaną chłop żywemu nie przepuści
Zapisane
siudak

Wiadomości: 76


Gdynia

tylko woblerki


« Odpowiedz #3373 : 12 Maja 2008, 18:50:01 »


To jest tarło belony. Zestaw z dwoma kotwicami za blachą pozwala na łowienie - szarpakiem Grin Rzuca sie za trące się ryby, jest ich kilka sztuk w takim "kotle", pozwala się opaść przynęcie do dna i zacina ok Ryby dobrze się zacinają za grzbiety, brzuchy, ogony, a czasem nawet UWAGA - w okolice głowy Laughing Przy fali nie widać trącej się ryby, ale łowiąc tym zestawem "na oślep" z dużym powodzeniem wyciąga się ryby. Łatwo poznać belonę złapaną w czasie tarła - z d... wypływa albo ikra albo co innego Grin

Dziś u mnie 1 sztuka, ale bardzo krótko łowiłem Wink

Dziwne,  żadna ryba nie ciekła mleczem ani ikrą jak ją trzymałem w ręce.  wszystkie były zacięte w kącik pyska, kiedy skumałem ze nie interesują się moja balchą, rzucałem w inne miejsce inż szalejące ryby, wtedy co pewnien czas cos się skusiło, ale licząc wszystkie spady to tylko trącały blache dziobem.  Jezeli masz rację i było to tarło to za tydzień nie bedzie ryb w zatoce.
Zapisane

Pozdrawiam
siudak
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3374 : 12 Maja 2008, 19:27:04 »

Ten weekend przesiedziałem nad Wisłą poniżej Krakowa. Rybki raczej średnio dopisały, ale pogoda była piękna. Przypiekłem się do czerwoności  Wink
Najbliższy weekend zamierzałem spędzić na łódce w poszukiwaniu szczupłych, ale jak widzę prognozy pogody to mi się odechciewa...
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: 1 ... 223 224 [225] 226 227 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!