http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 05:13:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1222816 razy)
rundub

Wiadomości: 232



« Odpowiedz #3390 : 13 Maja 2008, 14:54:59 »

Sezon otwarty i od 1 maja największy szczupak 40 cm  Cry. Gospodarz wody czyli PZW działa na całego ( kilometry wontonów i w każdym możliwym miejscu Przystawy jeziorowe) nie za bardzo mogę to wszystko zrozumieć co wspólnego ma to z wędkarstwem  Huh. Może trzeba sprzedać sprzęt a kupić kilometry siatek czy jak Huh Wiem, ze zmienię gospodarza bo tyle mogę  Grin
Zapisane
jfpalus

Wiadomości: 138


Wrocław


« Odpowiedz #3391 : 13 Maja 2008, 15:02:10 »

mleko zlow pozniej bolenia ktory lezal np lewa strona ciala na trawie ... wtedy zobaczysz o czym gadam


zdradz tajemnice o co chodzi z ta trawa Huh!!!
Zapisane

jarek  C&R
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3392 : 13 Maja 2008, 15:05:41 »

Cytat: rundub
Sezon otwarty i od 1 maja największy szczupak 40 cm  Cry. Gospodarz wody czyli PZW działa na całego ( kilometry wontonów i w każdym możliwym miejscu Przystawy jeziorowe) nie za bardzo mogę to wszystko zrozumieć co wspólnego ma to z wędkarstwem  Huh. Może trzeba sprzedać sprzęt a kupić kilometry siatek czy jak Huh Wiem, ze zmienię gospodarza bo tyle mogę  Grin

Rundub jakie to jeziorko podaj nazwę.??
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #3393 : 13 Maja 2008, 15:06:53 »

Bolen dostaje choroby ktora pozniej doprowadza do tego ze zdycha w mekkach ;/

pozdr
wzrd
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
rundub

Wiadomości: 232



« Odpowiedz #3394 : 13 Maja 2008, 15:13:15 »

Cytat: rundub
Sezon otwarty i od 1 maja największy szczupak 40 cm  Cry. Gospodarz wody czyli PZW działa na całego ( kilometry wontonów i w każdym możliwym miejscu Przystawy jeziorowe) nie za bardzo mogę to wszystko zrozumieć co wspólnego ma to z wędkarstwem  Huh. Może trzeba sprzedać sprzęt a kupić kilometry siatek czy jak Huh Wiem, ze zmienię gospodarza bo tyle mogę  Grin

Rundub jakie to jeziorko podaj nazwę.??
Jezioro Harsz. W niedziele rozpacz nas ogarnęła jak zobaczyliśmy co sie dzieje. Turystyka wędkarska itp.  Grin Bzdura  Laughing

Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3395 : 13 Maja 2008, 15:14:46 »

Cytat: rundub
Cytat: zamki

Rundub jakie to jeziorko podaj nazwę.??
Jezioro Harsz. W niedziele rozpacz nas ogarnęła jak zobaczyliśmy co sie dzieje. Turystyka wędkarska itp.  Grin Bzdura  Laughing



 Wybacz, że męczę a jaki to okręg ?? Mam pewien pomysł i dlatego pytam się.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3396 : 13 Maja 2008, 15:27:59 »

Cytat: zamki
Cytat: rundub
Cytat: zamki

Rundub jakie to jeziorko podaj nazwę.??
Jezioro Harsz. W niedziele rozpacz nas ogarnęła jak zobaczyliśmy co sie dzieje. Turystyka wędkarska itp.  Grin Bzdura  Laughing



 Wybacz, że męczę a jaki to okręg ?? Mam pewien pomysł i dlatego pytam się.

 Dobra już się wszystkiego dowiedziałem. Jezioro należy do okręgu Suwałki. Broń Boże żeby czasem ktoś nie pomyślał, że bronioę kogo kolwiek czy jakich kolwiek działań.  Ale jest jeszcze coś takiego jak operat według którego się gospodaruje daną wodą. Gospodarowanie niezgodne skutkuje utratą wody którą Państwo poprzez swego przedstawiciela RZGW oddaje w użytkowanie innemu nie zawsze lepszemu użytkownikowi. Wiele okręgów między innymi Olsztyńki już odeszło od odłowów i jest to chwalebne w miejsce tego weszły rejestry połowów tak nie lubiane przez wędkarzy. Można walczyć z odłowami zgłaszając wnioski do zarządu okręgu. Sam zarząd może nie być skory do zmiany sposobu gospodarowania dlatego wiele jest w rękach wędkarzy.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #3397 : 13 Maja 2008, 15:42:43 »

Wizard, każda ryba może dostać choroby zwaną pleśniawką, innych chorób od braku ochronnego śluzu nie stwierdzono. Jasne że najlepiej nie dotykać ryba, ale jest to niewykonalne, więc albo nie łówmy wcale albo darujmy sobie takie gadki, bo to zaczyna już wkurzać.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
rundub

Wiadomości: 232



« Odpowiedz #3398 : 13 Maja 2008, 15:51:59 »

Cytat: zamki
Cytat: rundub
Cytat: zamki

Rundub jakie to jeziorko podaj nazwę.??
Jezioro Harsz. W niedziele rozpacz nas ogarnęła jak zobaczyliśmy co sie dzieje. Turystyka wędkarska itp.  Grin Bzdura  Laughing



 Wybacz, że męczę a jaki to okręg ?? Mam pewien pomysł i dlatego pytam się.

 Dobra już się wszystkiego dowiedziałem. Jezioro należy do okręgu Suwałki. Broń Boże żeby czasem ktoś nie pomyślał, że bronioę kogo kolwiek czy jakich kolwiek działań.  Ale jest jeszcze coś takiego jak operat według którego się gospodaruje daną wodą. Gospodarowanie niezgodne skutkuje utratą wody którą Państwo poprzez swego przedstawiciela RZGW oddaje w użytkowanie innemu nie zawsze lepszemu użytkownikowi. Wiele okręgów między innymi Olsztyńki już odeszło od odłowów i jest to chwalebne w miejsce tego weszły rejestry połowów tak nie lubiane przez wędkarzy. Można walczyć z odłowami zgłaszając wnioski do zarządu okręgu. Sam zarząd może nie być skory do zmiany sposobu gospodarowania dlatego wiele jest w rękach wędkarzy.
mam wątpliwości czy cos w tej sprawie da sie zrobić. Przypuszczam ze na papierze jest zarybianie i wszystko ok tylko ciśnienie niskie albo dziś nie biorą  Grin. kto policzy rybę w wodzie i drzewa w lesie?? Wink
Zapisane
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #3399 : 13 Maja 2008, 16:52:29 »

Caly czas bede gadal na ten temat ... szczegolnie jesli chodzi o bolenie , wybacz Tomcast  Beer
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #3400 : 13 Maja 2008, 18:19:24 »

Wizard, każda ryba może dostać choroby zwaną pleśniawką, innych chorób od braku ochronnego śluzu nie stwierdzono. Jasne że najlepiej nie dotykać ryba, ale jest to niewykonalne, więc albo nie łówmy wcale albo darujmy sobie takie gadki, bo to zaczyna już wkurzać.

Oj @TomCast, mylisz się. Są jeszcze choroby które mogą być skutkiem "złego traktowania" ryb po złowieniu. W glebie jest wiele drobnoustrojów które mogą też utrzymywać się wśrodowisku wodnym. Już nie mówię o samej wodzie...

Co do sprawy @Rolka - lepiej na trawie niż na kamieniach ok Ważne by przez naszą głupotę ryba nie narobiła sobie sama krzywdy (fikanie na ziemi)

Pozdr.

Salmo
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #3401 : 13 Maja 2008, 18:39:54 »

Salmo te "inne" choroby to 1/1000 więc można powiedzieć że więcej ryb ginie od przyduchy niż ze złego obchodzenia sie z nimi.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #3402 : 13 Maja 2008, 19:01:42 »

Salmo te "inne" choroby to 1/1000 więc można powiedzieć że więcej ryb ginie od przyduchy niż ze złego obchodzenia sie z nimi.

Ale ziarnko do ziarnka, wszystko się nałoży i wyjdzie efekt w postaci tuszki  Laughing

Pozdr.

Salmo

PS... Martwej tuszki Laughing
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #3403 : 13 Maja 2008, 19:10:38 »

Jasne że najlepiej nie dotykać ryba, ale jest to niewykonalne, więc albo nie łówmy wcale albo darujmy sobie takie gadki, bo to zaczyna już wkurzać.

Dobrze powiedziane  Smiley
Nadgorliwość gorsza do faszyzmu  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
warciak25

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #3404 : 13 Maja 2008, 22:01:27 »

a to moje rybki z maja okoń 37 cm

Zapisane
Strony: 1 ... 225 226 [227] 228 229 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!