http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 04:37:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Doniesienia znad wody
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 305 306 [307] 308 309 ... 410 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Doniesienia znad wody  (Przeczytany 1222808 razy)
Plastek

Wiadomości: 332


Milicz

C&R


« Odpowiedz #4590 : 27 Października 2008, 19:36:53 »

A ja spędziłem weekend u znajomego nad jeziorkiem. Rybki nie dopisały niestety, ale........ po jednym z rzutów poczułem na kiju dość znaczny ciężar. Od razu pomyślałem o zaczepie, a że byłem na łodzi to podpłynąłem odczepić blaszkę. Gdy podpłynąłem kawałek okazało się, że blach jest zaczepiona o kłusowniczą siatę Shocked Shocked Nie była to byle siateczka, tylko gruba sieć na ogromnych pływakach. A że kolega jest współwłaścicielem jeziora to na następny dzień postanowiliśmy zwinąć ten sprzęt. Siatka miała ponad 200 m długości, a w niej był uwieszony mały karaś i przyzwoity szczupak. Rybki skończyły na ognisku, a siata będzie najprawdopodobniej zniszczona. Mimo, że nie połowiłem, to na brak wrażeń nie narzekam Grin Grin Pozdrawiam ok Fishing
Zapisane

wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #4591 : 28 Października 2008, 19:06:13 »

Dziś byłem na chwilkę nad wodą - zapowiadało się fajnie. Nowy zbiornik. Szczupaki pięknie biły na powierzchni. Łowiłem na walk the dogi. Przez 30 minut fajnie się łowiło - 2 branka. Jedno podbicie przynęty w powietrze. I jedno branie tuż za przynętą - bajka! Później zaczęło kropić i szczupaki jakby zniknęły. Łowiłem jeszcze 45 minut, lecz nie odnotowałem brania Sad Ale było fajnie Smiley  Wędkowałem tylko godzinkę. Później zrobiło się ciemno Sad











Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #4592 : 28 Października 2008, 19:18:59 »

No to miałeś przynajmniej brania... bo na moim łowisku dzisiaj ani pipa ani nawet lala Laughing
Szczupak siedzi w trzcinie i tam sobie dogadza, a to tłustą wzdręgę, a to sushi z uklejki...
Kaczego nosa za linię trzcin nawet nie wychyli a próbowałem wszystkim  Angry
Okonie miały dzisiaj wolne za ostatnią "pracującą" sobotę Grin
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
kleniarz

Wiadomości: 425


Biłgoraj,Rzeszów

No Risk No Fun


« Odpowiedz #4593 : 28 Października 2008, 19:21:58 »

Fajna miejscóweczka wobler  ok  Fishing Jesteś tak często nad wodą, że Ci normalnie zazdroszczę  Wink Coś mi się wydaję, że niedługo trzaśniesz metrówkę- należy Ci się, pozdrowionka
Zapisane

Pozdro
kleniarz
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #4594 : 28 Października 2008, 20:23:28 »

 Wink Fishing

Jutro idę nad rzeczkę, a pojutrze nad jeziorko - w kapelonkach spróbuję tymi walk dogami  ok  Fishing
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #4595 : 28 Października 2008, 21:17:53 »

Wobler, co to za wobek na 4zdjeciu ?! jakby mały Maas
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #4596 : 28 Października 2008, 21:24:44 »

Nie taki mały. Ja mam dość dużą dłoń  Grin  12cm  Fishing  Na wobku pisze "SIDOR" - świetnie pracują  Fishing
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #4597 : 28 Października 2008, 22:09:47 »

Nie taki mały. Ja mam dość dużą dłoń  Grin  12cm  Fishing  Na wobku pisze "SIDOR" - świetnie pracują  Fishing

nic mi to nie mówi Sidor... foremek nadal nie ma ! Woblerku nie mam ochoty bawić się w te pogrywki, reszta na priv znaczy sie numer konta
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #4598 : 29 Października 2008, 12:15:22 »

Fajna sprawa łowienie z powierzchni no nie? Tylko ten moment trzeba trafić i opanować przedwczesne zacięcie Wink
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #4599 : 29 Października 2008, 12:22:25 »

Fajna sprawa łowienie z powierzchni no nie? Tylko ten moment trzeba trafić i opanować przedwczesne zacięcie Wink

taaa... widzimy płynącego i chlapiącego Szczupaka i dłoń nie wytrzymuje i sruu, Szczupak zdziwiony że rybki nie ma Smiley
Trzeba czekać do poczucia oporru, a fajnym trikiem może okazać się przyspieszenie powierzchniowca jako przestraszonej ryby albo kręcenie ósemek przy łodzi...
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4600 : 29 Października 2008, 12:47:24 »

Trzeba czekać do poczucia oporru, a fajnym trikiem może okazać się przyspieszenie powierzchniowca jako przestraszonej ryby albo kręcenie ósemek przy łodzi...

Chyba naczytałeś się za dużo o łowieniu muskie... Laughing
Zapisane

bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #4601 : 29 Października 2008, 14:09:16 »

He he he rok temu na krecenie ósemek trokiem super reagowały 20cm okoniska Wink
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #4602 : 29 Października 2008, 14:28:25 »

Fajna sprawa łowienie z powierzchni no nie? Tylko ten moment trzeba trafić i opanować przedwczesne zacięcie Wink

taaa... widzimy płynącego i chlapiącego Szczupaka i dłoń nie wytrzymuje i sruu, Szczupak zdziwiony że rybki nie ma Smiley
Trzeba czekać do poczucia oporru, a fajnym trikiem może okazać się przyspieszenie powierzchniowca jako przestraszonej ryby albo kręcenie ósemek przy łodzi...

Część brań jest dalej od łodzi czy brzegu a szczupak nie zawsze podąża za topwaterem. Taką sytuację miałem tylko raz, w zeszłym roku gdu widziałem sunącego małego szczupaczka za wabikiem. Czasami sam brzeg nie pozwala kreślić ósemek bo łowimy najczęście w zarośniętych miejscach albo głębokość jest tak mała z brzegu, że nie włożymy szczytówki (nigdy nie brodzę w czasie topwateringu bo wtedy depcze się najlepsze miejscówki). Co do brania to czasami jest tak szybkie, że nie zdąrzymy pomyśleć o zacięciu np. branie sekundę po wpadnięciu wobka do wody.

Szczupak także atakuję inną zdobycz niż rybka zatem przyspieszenia w czasie odprowadzania przynęty przez drapieżnika może się wydać nienaturalne a to z takiego powodu, że zwierzę nie widzi najczęsciej drapieżnika (załamanie światła w wodzie czy głowa nad powierzchnią wody u żab).

@wobler129,

Twoje fotki trzymają super klimat późno jesiennego jeziora gdzie spotykają się nad wodą tylko twardziele, z chęcią bym połowił...

Pozdr.

Salmo
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #4603 : 29 Października 2008, 14:39:52 »

Cytat: Salmo_Salar
@wobler129,

Twoje fotki trzymają super klimat późno jesiennego jeziora gdzie spotykają się nad wodą tylko twardziele, z chęcią bym połowił...

Pozdr.

Salmo

To już inny zbiornik  Cool  Jutro zwalniam się wcześniej z lekcji i jadę z Tatą na ryby - zrobię parę fotek na tym zbiorniku, gdzie łowię sandacze  Laughing ok Fishing
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #4604 : 29 Października 2008, 15:09:19 »

Dziś trafiłem szczupaczka 80+ , nie mierzyłem dokładnie bo w wodzie. Mam dwie foty na szybko telefonem, może później coś wstawię. Rybka szczęśliwa pływa nadal, a była to bardzo gruba , najprawdopodobniej samica. Wagę oceniliśmy z kolegą na 4-5kg.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Strony: 1 ... 305 306 [307] 308 309 ... 410 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!