http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwietnia 2024, 13:01:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zamki łódkę pozszywał. :-)))  (Przeczytany 177744 razy)
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #465 : 21 Listopada 2015, 19:14:47 »

Ja pewnie niedługo swoją szuflandię będę sprzedawał ;-). Na razie się waham.
[/quote  Na opał ?  Tylko dobrze wysusz   Tongue  .
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #466 : 22 Listopada 2015, 14:46:37 »

Ja pewnie niedługo swoją szuflandię będę sprzedawał ;-). Na razie się waham.
  Na opał ?  Tylko dobrze wysusz   Tongue  .

Zgrywusek dowcipasek
Zapisane

Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #467 : 24 Listopada 2015, 15:47:02 »

Mojej skorupce minęło już 5 lat,kto by pomyślał że tyle wytrzyma. ok W zeszłym roku myślałem o sprzedaży,ale po obejrzeniu kilku "gotowców" zmieniłem zdanie.Taki gotowiec potrafi pęknąć po uderzeniu w twardszą gałąź.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2015, 15:48:39 wysłane przez Dk`s » Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #468 : 24 Listopada 2015, 22:57:15 »

Mojej skorupce minęło już 5 lat,kto by pomyślał że tyle wytrzyma. ok W zeszłym roku myślałem o sprzedaży,ale po obejrzeniu kilku "gotowców" zmieniłem zdanie.Taki gotowiec potrafi pęknąć po uderzeniu w twardszą gałąź.
moja ma 7 lat i to jest ta od której ten wątek się zaczął  Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane

goliatwielki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #469 : 11 Grudnia 2015, 09:51:12 »

Witam,

też popełniam właśnie składaka, troszkę w innym stylu.

Dla zainteresowanych:

http://forumwodne.pl/skladany-katamaran-aluminiowy-t9376.html
Zapisane
woblerek48

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #470 : 13 Stycznia 2016, 13:14:10 »

witam ,czas pontonu jak u mnie minął 2004 i pływał mała skorupka 250cm do 2014 roku .Obecnie łódka f 320 z Grudziądza od K.Kasprzaka stabilna i dwie osoby można spinning ować .Wygodna  i w dobrej cenie. fotka z wymiarami i przyczepka do niej WIOLA
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #471 : 25 Stycznia 2016, 12:42:03 »

Witam.
Jednak zapadła decyzja o sprzedaży,jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem to zapraszam Laughing
Zapisane
goliatwielki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #472 : 01 Marca 2017, 16:06:32 »

Zamki,

pisałeś wcześniej że planujesz budowę łódki ze sklejki 4mm. Jak efekty? Też mam w planach zrobienie pływadła z czwórki, ale mam wątpliwości do wytrzymałości poszycia. Udało się coś stworzyć?
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #473 : 01 Marca 2017, 19:35:00 »

http://sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=610 tutaj Koledzy temat (rozbudowany nieco :-)) jak Kolega Sławek zbudował swoją łódkę. Cacko jakich mało.
Zapisane

goliatwielki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #474 : 02 Marca 2017, 10:10:59 »

http://sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=610 tutaj Koledzy temat (rozbudowany nieco :-)) jak Kolega Sławek zbudował swoją łódkę. Cacko jakich mało.

Czytałem, piękna łódź, tylko z mobilnością ona nie ma nic wspólnego, waży prawie 200 kg, w takiej wadze to bym ją z nierdzewki zrobil i by mogła w wojsku służyć. Dla mnie graniczna waga łódki to 50-60 kg. Oczywiście bez bajerów jak tamta.
Dlatego pytałem Zamkiego, bo też wydaje mi się że powinno się udać zrobić to ze sklejki 4mm odpowiednio oblaminowanej z zewnątrz. Ale mam wątpliwości, dlatego pytam bo wim że miał on takie plany aby też spróbować.
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #475 : 02 Marca 2017, 18:31:19 »

Ja pracuję w skljce i sądzę, że z 4mm jest ok, ale 5 jest mocniejsza ze względu na dodatkową warstwę obłogi. Na płaszczyznach gdzie są połączenia dałbym 8mm że względu na usztywniene konstrukcji. Swoją mam że sklejki 6,5mm i osoby po 120kg nie robią na niej żadnego wrażenia. Oblaminowana na krawędziach z dwóch stron paskami po ok 15cm z maty o gramaturze 300gr (na dnie położone po 2 warstwy). Dodatkowo od zewnątrz całe dno plus 10cm nad linię wody pokryte warstwą maty.
Na pawęż lepiej daj minimum 15mm żeby wytrzymała silnik ok 8km. Ja musiałem dokręcić sklejkę bo dałem tylko 10mm.
Zapisane
goliatwielki

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #476 : 03 Marca 2017, 10:06:44 »

Ja pracuję w skljce i sądzę, że z 4mm jest ok, ale 5 jest mocniejsza ze względu na dodatkową warstwę obłogi. Na płaszczyznach gdzie są połączenia dałbym 8mm że względu na usztywniene konstrukcji. Swoją mam że sklejki 6,5mm i osoby po 120kg nie robią na niej żadnego wrażenia. Oblaminowana na krawędziach z dwóch stron paskami po ok 15cm z maty o gramaturze 300gr (na dnie położone po 2 warstwy). Dodatkowo od zewnątrz całe dno plus 10cm nad linię wody pokryte warstwą maty.
Na pawęż lepiej daj minimum 15mm żeby wytrzymała silnik ok 8km. Ja musiałem dokręcić sklejkę bo dałem tylko 10mm.

Wzmocnienia w kluczowych miejscach mam zamiar wykonać z listew sosnowych, daje to większą sztywność i mniejszą wagę w metodzie szycia i klejenia, już się o tym przekonałem. Laminowanie tak jak piszesz. Paski na łączeniach tkaniną biaxialną 250 i całe dno z zewnątrz jeszcze raz tkaniną 250. Modelowanie prototypu w sklejce 4mm już mam prawie skończone, więc chyba podejmę decyzję o zrobieniu prototypu.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!