http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 16:16:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Dla miłośników lotnictwa ...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 19 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Dla miłośników lotnictwa ...  (Przeczytany 91648 razy)
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« : 29 Października 2008, 20:56:31 »

Pewnie wśród nas znajduje się kilka osób (przynajmniej jedna - ja), które interesują się lotnictwem. Dzisiaj podczas wizyty na Okęciu - niecodzienny widok. 5 sztuk F-16 startowało z Okęcia do Łasku (wczoraj podczas awarii jednego z naszych F-16 zamknięto lotnisko i pozostałe w powietrzu 5 sztuk lądowały w Warszawie).

Mam nadzieję, że temat się rozwinie Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #1 : 29 Października 2008, 21:04:22 »

w Bydzi lata tego tałatajstwa od cholery i ciut ciut (bo je tutaj naprawiają i "przeglądują"). Hałasują straszliwie.
Plusem wszystikch minusów jest to, że po przeglądzie/naprawie/serwisie (czy jak to się zwie) maszynka taka leci na lot próbny ,,,a wtedy, że tak powiem, nie ma zmiłuj się  Grin Dają im czadu (i tutaj ulubione powiedzonko motocyklistów, którzy jeżdżą ścigami z tłumikami z napisem "for race only") aż do odcięcia.
Niesamowity RYK !..... wrażenia z ziemi jeszcze większe  Grin Grin
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2008, 21:45:12 wysłane przez mynia » Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #2 : 29 Października 2008, 21:06:46 »

F16 mogą lądować na Okęciu, to nic nowego, tak pewno będzie często Grin, badziewne te szybowce i tyle Shocked, gorzej jak na Okęciu wylądują Marsjanie Cool Grin
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #3 : 29 Października 2008, 21:19:01 »

Wiem, że F-16 są stałymi bywalcami na Okęciu, cateriing dobry - nie to co wojskowa kantyna Wink ale nigdy nie było 5 sztuk na raz Smiley

To jeszcze maszyna LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). Wg mnie idealne na samolot prezydencki ... Twins engine, samolot w układzie kaczki ... hmmm
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2008, 21:25:06 wysłane przez Klayman » Zapisane

Pozdrawiam
Klay
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #4 : 29 Października 2008, 21:22:05 »

Widocznie im jeszcze zimowych skrzydełek nie założyli  Wink i musiały lądować  Laughing Laughing.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #5 : 29 Października 2008, 21:27:14 »

w Bydzi lata tego tałatajstwa od cholery i ciut ciut (bo je tutaj naprawiają i "przeglądują"). Hałasują straszliwie.
Plusem wszystikch minusów jest to, że po przeglądzie/naprawie/serwisie (czy jak to się zwie) maszynka taka leci na lot próbny ,,,a wtedy, że tak powiem, nie ma zmiłuj się  Grin Dają im czadu (i tutaj ulubione powiedzonko motocyklistów, którzy jeżdżą ścigami z tłumikami z napisem "for race only") aż do odcięcią.
Niesamowity RYK !..... wrażenia z ziemi jeszcze większe  Grin Grin

Siemka Mynia.

Wy tam w Bydzi macie fajnie, bo lotnisko znajduje się niedaleko miasta. Mam znajomego, który mieszka na os. Glinki i bardzo często widuje tam właśnie przelatujące samoloty, które przygotowują się do lądowania.
Ale słyszałem też mniej przyjemną rzecz - kilka lat temu podobno jakaś awionetka rozbiła się blisko zabudowań, zginął wówczas pilot i pasażer.
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #6 : 29 Października 2008, 21:52:01 »

no faktycznie,,,coś tam trzasnęło o glebę. Generalnie źle nie jest. Gleby to rzadkość.
A co do F-16. To mój kolega jest szefem hotelu (nazwy nie podam , co by kryptoreklamy nie było) który znajduje się chyba najbliżej lotniska. I w owym hotelu "stacjonują" piloci tychże maszyn. Zrelacjonował mi przybycie F-16 do Polski:

"Pamiętam gdy, te F-16 za (jednego $) przyleciały do Bydzi do Wojskowych Zakładów Lotniczych i piloci wysiadając całowali glebę.
Tacy byli szczęsliwi"

Dwóch nie doleciało,,,, sprzęta się rozsypały i musieli gdzieś tam lądować po drodze.

Jaja co nie?
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #7 : 29 Października 2008, 21:54:56 »

A przepraszam bardzo czy samoloty II wojny wchodzą w rachubę w tym wątku?  Laughing
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #8 : 29 Października 2008, 21:56:37 »

Cytat: bassy
A przepraszam bardzo czy samoloty II wojny wchodzą w rachubę w tym wątku?  Laughing

 Masz może jakiegoś messerschmita na chodzie ??  Laughing Laughing poleciałbym na rybki.  Laughing ok Fishing Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #9 : 29 Października 2008, 22:07:07 »



Jaja co nie?

No jaja, z resztą od początku, gdy tylko rząd zakupił od Jankesów te używane i bądź co bądź wysłużone F-16 głośno było w mediach o ich awaryjności.
Z drugiej strony z tego co pamiętam do wyboru był jeszcze francuski Mirage i Rosyjski Mig, a tego ostatniego podejrzewam, że niechętnie chcieli by wziąć.
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #10 : 29 Października 2008, 22:08:22 »

No jaja, z resztą od początku, gdy tylko rząd zakupił od Jankesów te używane i bądź co bądź wysłużone F-16 głośno było w mediach o ich awaryjności.
Z drugiej strony z tego co pamiętam do wyboru był jeszcze francuski Mirage i Rosyjski Mig, a tego ostatniego podejrzewam, że niechętnie chcieli by wziąć.

Awaryjność naszych F-ów jest bardzo wysoka - to fakt ... wtedy do wybory był Mirage 2000 i Szwedzki JAS-39 Gripen - ja stawiałem na Gripena ... hmmm rząd chciał inaczej Smiley


A przepraszam bardzo czy samoloty II wojny wchodzą w rachubę w tym wątku?  Laughing

Oczywiście, że tak Smiley

Miałem okazję polatać DH-82A Tiger Moth - staruszek ma już 80 lat ale dziarsko lata. Piękna maszyna i jedyna w Polsce ...
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2008, 22:10:41 wysłane przez Klayman » Zapisane

Pozdrawiam
Klay
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #11 : 29 Października 2008, 22:15:28 »

Cytat: bassy
A przepraszam bardzo czy samoloty II wojny wchodzą w rachubę w tym wątku?  Laughing

 Masz może jakiegoś messerschmita na chodzie ??  Laughing Laughing poleciałbym na rybki.  Laughing ok Fishing Beer
Zbyszek zawsze możesz swojego znaleźć takiego jak ten http://www.wolf.pl/kacik_polawiacz.html ,potem mały remoncik i latasz  Wink .pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #12 : 29 Października 2008, 22:17:15 »

Cytat: rabarbar
Z drugiej strony z tego co pamiętam do wyboru był jeszcze francuski Mirage i Rosyjski Mig, a tego ostatniego podejrzewam, że niechętnie chcieli by wziąć.

 Modelu, który nam zaproponowano napewno nikt by JUŻ nie chciał. Ale kolejne jego wcielenia są sporo lepsze od staruszków szesnastych. I dlatego nie sa tak oficjalnie eksponowane jak amerykańskie "warczypipy".
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #13 : 29 Października 2008, 22:18:08 »

Tego meserka można obejrzeć w Polsce na pikniku lotniczym w Krakowie jak znajdę link to wkleję.pozdro wełpa.
Już mam http://www.piknik-goraszka.pl/page.php?lang=&page_id=1&subpage_id=2
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2008, 22:19:54 wysłane przez wełpa » Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #14 : 29 Października 2008, 22:56:28 »

@Zamki, muszę przyznać, że za bardzo się na tym nie znam, ale z tego co można wyczytać w prasie czy zobaczyć w TV to rzeczywiście zakup F-16 nie był do końca udany. Może jest tak jak piszę @Klayman, że Szwedzka konstrukcja (Gripen) okazała by się lepsza - np. równe udana jak stare, dobre, Szwedzkie kołowrotki Abu Garcia  Wink Grin
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Strony: [1] 2 3 ... 19 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!