http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 17:34:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2009 przygotowanie do sezonu.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2009 przygotowanie do sezonu.  (Przeczytany 17644 razy)
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #60 : 20 Grudnia 2008, 18:55:01 »

Mekamil dobra trociowa przynęta powinna agresywnie pracować i dać się szybko sprowadzić w pobliże dna w rzece o dość silnym uciągu.Zauważ jak głęboko są krępowane wachadłówki(obracają się wokół własnej osi).woblery przeważnie zwężają się mocno ku tyłowi(mocno zamiatają ogonem) i mają dość duże i pod ostrym kontem osadzone stery.Obrotówki z wąskim skrzydełkiem i przeciążonym z przodu obciążeniem.Kolorystyka: miedż,srebro(wachadła i obrotówki)i wszystkie kolory tęczy(woblery).Zdarzają się oczywiście wyjątki ale potwierdzaja one regułę.
Zapisane
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #61 : 20 Grudnia 2008, 18:57:03 »

No i Maraf mnie wyprzedził Laughing
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #62 : 20 Grudnia 2008, 19:00:42 »

Dzięki, Wasze posty dużo mi wyjaśniły.
A co z gumami? Nikt ich na trotki nie stosuje?
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #63 : 20 Grudnia 2008, 19:03:17 »

Pytaj Pablosa wiem że na Redze łowią na gumy ale Rega jest specyficzna(dość wąska i głeboka)
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #64 : 20 Grudnia 2008, 19:12:50 »

Dzięki, Wasze posty dużo mi wyjaśniły.
A co z gumami? Nikt ich na trotki nie stosuje?
Osobiście widziałem przed laty jedna troć złowiona na twistera. W zeszłym roku ktoś połowił na żółtego rippera. Ja jakos nie moge sie przekonać. Ponadto zimą, przy ujemnych temperaturach "guma" traci właściwosci. Na początek nie polecałbym. Ale doświadczenia w tej materii nie mam
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #65 : 21 Grudnia 2008, 11:29:23 »

Dzięki, Wasze posty dużo mi wyjaśniły.
A co z gumami? Nikt ich na trotki nie stosuje?

ohhh ahhhh mekamil! Ależ dla mnie to pogwałcenie wszelkich zasad szlachetności łowić tak piękne ryby na brzydkie i oślizgłe gumy  Grin  Oczywiscie nie mam nic przeciwko dla tych co łowią trotki na nie bo podejrzewam ze mogą byc o wiele skuteczniejsze od blach ale jakoś mam spaczenie do gum jeżeli chodzi o ryby z rodziny Salmonidae, od tak  Fishing


Apropo wobków to popatrzylem na rekordy "Salmo" i przeważają wobki 7-9cm i nr 1 jest zdecydowanie Minnow.... ciekawe

http://salmo.com.pl/page.php?id=61
http://salmo.com.pl/page.php?id=315
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2008, 11:34:14 wysłane przez MATAS » Zapisane
standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #66 : 21 Grudnia 2008, 16:03:47 »

Z tabeli wygląda jakby trochę z tych ryb było srebrniakami, a te chyba się łowi na inne przynęty.
Padło pytanie o przynęty trociowe, ja bym jeszcze uszczegółowił - jakich używacie na ryby wchodzące? U nas frisky i executor, z racji tego ze nie łowimy na nic innego Grin. Ogólnie to chyba jak najbardziej naturalne, o drobnej akcji i naturalnym - morskim ubarwieniu? Prosiłbym Was o trochę porad w tym względzie, chciałbym w tym roku spróbowac sił z trociami w lecie - wrzesniu, wszelkie info miło widziane.
Zapisane

RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #67 : 21 Grudnia 2008, 16:56:12 »

Standerus to zależy czy ryba dopiero co weszła w rzekę czy jest już tam parę dni i jaki jest stan wody.Ryby które dopiero co weszły są bardzo agresywne i walą we wszystko co jest w ich zasięgu.Natomiast zasiedziałe to już gorzej.Ja najczęściej namierzoną sztukę próbuję złowić na obrotówkę(niezbyt błyszczącą) wcześnie rano.Najlepiej jak zmienia się stan wody(po deszczu) wtedy często zmieniają stanowiska i lepiej gryzą.Woblery przypominające pstrąga .Co do barw to zależy od przejżystośći wody ale unikam żarówiastych.
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #68 : 21 Grudnia 2008, 19:36:35 »

Mnie z kolei co roku rzeka uczy pokory i pozostaje w przeświadczeniu, że na ta rybe nie ma regół. Możesz złapac troc na przynętę, którą niegdy wcześniej nie rzucałeś do wody, ale później przez parę miesięcy czy nawet lat nic juz na nia nie złapiesz Smiley Często również zdarza się tak, że przejdzie na prawdę dużo wędkarzy z rewelacyjnymi przynętami, z pięknym sprzętem swietnie ubrani, a "zwykły" wedkarz z teleskopem i TAKĄ przynętą za żyłce 0,40mm łapie 2 ryby Smiley
Zawsze na swoje wyprawy trociowe zabieram 1 pudełko przynęt w którym jest parę woblerów, blaszek, wirówek i ze 2-3gumy, a i tak większośc z nich nie trafia do wody (przynajmniej w pierwszych dniach stycznia). Jest jeden faworyt i operuje nim przez większosc czasu, dopiero po paru dniach zaczynaja sie częste zmiany...
Łowienie na gumy jak najbardziej, ale jak długo można wrzucac do wody coś, co nie daje oporu i nie czuc jej pracy. Po dłuzyszm łowieniu zawsze wraca sie do woblera czy blaszki.
Jeśli chodzi o Regę, to uzywam generalnie woblerów, które dośc szybko nurkują i charakteryzuja się ciągłą pracą, nawet (albo zwłaszcza) bez krecenia kołowrotkiem. Tu jest problem przy wyciąganiu takiej przynęty, ponieważ jest duzy opór. Stąd kołowrotki dostają ostro po trybach - mimo pompowania przynęty  Wink
Na Parsęcie z kolei, gdzie nurt jest znacznie szybszy, a rzeka wieksza - najlepsze są dla mnie wirówki, głównie Veltica 3 oraz wszelkiej maści karlinki. Ta rzeka zawsze budziła we mnie respekt Fishing
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
welski

Wiadomości: 306


Gdansk


« Odpowiedz #69 : 23 Grudnia 2008, 17:16:07 »

Na początek
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #70 : 26 Grudnia 2008, 21:09:21 »

WW numer 1.2009 str. 26 fajny art o trotkach a najfajniejsze jest zdjęcie na str. 27  ok ok ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #71 : 26 Grudnia 2008, 23:52:55 »

No właśnie, co do artykułów w WW z 1/2009. W pewnym fragmencie jest wspomnienie o Bystrzycy koło Worcka i trociach. Wiedziałem, że Trocie i Łososie wchodzą do Odry ale nie miałem pojęcia, że dochodzą aż tam i zakładają gniazda.
Czy jest może ktoś z tamtych okolic no i wybiera się tam na trotki? Ode mnie to tylko 100 km - nie to co na Pomorze  Wink
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #72 : 29 Grudnia 2008, 13:19:00 »

Wszystko wskazuje na to, że pierwszego dnia nowego sezonu zawitam nad Drwęcę w okolicach Lubicza w pogoni za trotką.
Będziemy tam  PiotremŁ moze jest ktoś chętny z nami popróbwać szczęścia. ?

ps. Zna ktoś te miejsce. ? Jak sie tam ubrać znaczy czy wodery brać  ?
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2008, 13:27:48 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #73 : 30 Grudnia 2008, 21:49:51 »

U mnie oczywiście Ina i muchówka, w zeszłym sezonie na dwa wyjazdy (niestety Embarrassed) dwa do zera dla trotek. W tym sezonie mam zamiar poprawić ten wynik "in plus".
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #74 : 31 Grudnia 2008, 20:04:32 »

Wszystko juz naszykowane, jeszcze sprawdzenie stroju i pozostaje wyczekiwanie godzin Grin
Najlepsze jest kiedy 1go wyjeżdżam rano, to na ulicy widac jedynie samochody wędkarzy, reszta śpi Laughing Wędkarstwo łączy Fishing
Pozdrawiam i zyczę samych udanych wedkarskich wypadów w roku 2009 Beer Beer Beer Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!