http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 06:19:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  NAJWIĘKSZE NA CASTING 2009
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: NAJWIĘKSZE NA CASTING 2009  (Przeczytany 51829 razy)
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« : 21 Lutego 2009, 23:14:59 »

Regulamin "Największe Na Casting 2009"

1. W klasyfikowaniu okazów mogą brać udział wszyscy użytkownicy forum multiplikator.pl.
2. Okazy są klasyfikowane na podstawie ich długości, jest to jedyna forma określania wielkości.
3. Warunkiem zaklasyfikowania okazu jest złowienie go metodą castingową. (przy użyciu multiplikatora)
4. Złowienie okazu należy udokumentować w postaci zdjęcia. Ze względu na koleżeńskie stosunki  jakie panują na naszym forum, nie zawsze będzie to aspekt wymagany, wyjątkiem będzie najdłuższa ryba określonego gatunku.
5. Zdjęcia muszą być utrzymane w normach etyki wędkarskiej (preferowane są zdjęcia robione w plenerze)
6. Zdjęcia rekordowych ryb muszą być na tyle czytelne, aby nie było wątpliwości z oszacowaniem wielkości oraz rozpoznaniem gatunku (Jaź i Kleń)
7. Ryby łowione w okresach ochronnych, nie przekraczające wymiaru ochronnego oraz złowione w łowiskach specjalnych nie będą zaliczane.
8. W klasyfikacji biorą udział tylko RODZIME Polskie ryby drapieżne (wyjątek Dorsz), pstrąg tęczowy i inne obce gatunki nie będą zaliczane. Dla uściślenia chodzi o gatunki: Boleń, Brzana, Głowacica, Jaź, Kleń, Lipień, Łosoś, Okoń, Pstrąg Potokowy, Sandacz, Sum, Szczupak, Troć Wędrowna
9. Klasyfikacja obejmuje TYLKO i WYŁĄCZNIE ryby złowione w Polsce, okazy łowione za granicą mogą być dodatkowo pokazywane, ale nie będą brać udziału w rywalizacji o tytuł mistrzowski: "Castingowy Łowca Okazów" w sezonie 2009.
10. W konkursie nie biorą udziału również ryby złowione na prywatnych łowiskach specjalnych (tak zwany Burdel), dopuszczone są jedynie ryby złowione na łowiskach specjalnych PZW (np. San)
11. W przypadku takiej samej długości ryb, łowcy dostają exequo tyle samo punktów.
12. System klasyfikowania ryb oraz wyłaniania zwycięzcy polega na przyznawaniu punktów, według następujących warunków:
- W każdym gatunku klasyfikowane jest 6 największych okazów na zasadach wymienionych powyżej. Są one punktowane odpowiednio: 8 pkt (największa) 6,4,3,2 oraz 1 pkt (najmniejsza)
- Każdy może zbierać punktu z rożnych kategorii oraz wielokrotnie w jednej (np jeżeli użytkownik XXX złowi sześć największych kleni to zajmie wszystkie 6 pozycji i otrzyma wtedy 24pkt)
- Elementem "bonusowym" dodającym dodatkowe punkty, są ryby które przekraczają normy medalowe ustalone przez autora regulaminu. Za przekroczenie brązowej normy medalowej otrzymuje się dodatkowo +1pkt, srebrnej +2pkt, złotej +3pkt. (jeżeli przykładowo użytkownik XXX, który w poprzednim przykładzie zajął wszystkie 6 pozycji i dwa z tych kleni uzyskały normy medalowe srebrne, to otrzymuje dodatkowo +4pkt do swoich 24, czyli łącznie 28)
- Wygrywa osoba która zdobędzie jak najwięcej punktów, w przypadku równej ilości punktów bierze się pod uwagę ilość sklasyfikowanych ryb, a następnie gdy to nie wyłania zwycięzcy, długość łączną okazów w cm.
13. Ogłoszenie zwycięzcy następuje z chwilą rozpoczęcia sezonu 2010 (1 stycznia). Zwycięzca otrzymuje tytuł mistrzowski: "Castingowy Łowca Okazów" sezonu 2009, który go obowiązuje aż do wyłonienia nowego mistrza w styczniu 2011 roku. Obecnie tytuł mistrzowski "Castingowy Łowca Okazów" z sezonu 2008 posiada Jawor
14. Oficjalna "koronacja" oraz wręczenie nagrody odbywa się na pierwszym poprzedzającym rozpoczęcie nowego sezonu zlocie multiplikator.pl.
15. Osobą odpowiedzialną za klasyfikowanie okazów jest autor regulaminu.
16. Autor ma wszelkie prawo do zmian w regulaminie, podczas trwania rywalizacji.
17. Prezentując swoje zdobycze na łamach forum NALEŻY PODAWAĆ ICH DŁUGOŚĆ!!! W przeciwnym razie, autor nie ma podstawy do sklasyfikowania ryby.


+ trwają prace i konsultacje nad stworzeniem dodatkowej klasyfikacji drużynowej. Wstępnie jest planowany podział na województwa (drużyny), z ewentualną możliwością tworzenia przez grupy osób swoich drużyn,  osoby takie wtedy nie zdobywałyby punktów dla swojego województwa ale dla drużyny. Pomysł klasyfikacji drużynowej jest jednak jeszcze w toku i wymaga dopracowania.
+ trwają konsultacje w znalezieniu odpowiedniego sponsora, który ufundowałby nagrody dla najlepszych.
+ wszelkie informacje dotyczące sprzętu, przynęty, daty oraz godziny złowienia okazu są mile widziane i pomogą w sporządzeniu statystyk.
+ aktualizacje postaram się robić raz na miesiąc w miare moich możliwości.
+ wszelkie uwagi dotyczące organizacji, klasyfikowania, zasad oraz wszelakich innych spraw związanych z NNC2009 są mile widziane Smiley


Staram się śledzić forum i wychwytywać Wasze okazy, jednakże nie zawsze mam czas i możliwości aby robić to na bieżąco i przeglądać wszystkie wątki. Dlatego proszę Was o pomoc i wysyłanie mi na priva (lub też zgłaszanie tutaj) wszelkich potrzebnych informacji dotyczących Waszych rekordowych połowów.



Życzę wszystkim powodzenia i wielu okazów w sezonie 2009 , mam nadzieje że rywalizacja będzie bardzo zacięta i ciekawa. POŁAMANIA KIJA  ok

___________________________________________________________________________________________________________________

"Największe Na Casting" 2009 (ostatnia aktualizacja: 19.08 godz 21:15)




___________________________________________________________________________________________________________________






___________________________________________________________________________________________________________________






___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________








___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________







___________________________________________________________________________________________________________________





Sponsorem nagród  "Największe na Casting" w edycji 2009 w postaci woblerów jest firma:


Dodatkowo, @Megatrans przekazał @Pablosowi multiplikator OKUME-VS aby on przeznaczył ten multik na jakiś cel. @Pablos zdecydował się, że przekaże multika jako nagrode w NNC2009 za co mu bardzo bardzo dziekujemy  ok

« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2010, 00:32:02 wysłane przez MATAS » Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #1 : 22 Lutego 2009, 09:13:34 »

Mateusz świetnie to rozbudowałeś -- super sprawa. ok
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #2 : 22 Lutego 2009, 11:08:32 »

Zrobiłeś to lepiej niż w gazetach !
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #3 : 22 Lutego 2009, 15:48:24 »

Matas gratulacje ok Szkoda, że odpadła zagranica, miałem nadzieję na miejsce w klasyfikacji Wink
Zapisane

Pozdrawiam
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #4 : 23 Lutego 2009, 09:55:57 »

Pike zasluzyl w kategorii "Troc" na dodatkowy punkt, zlowil swoj okaz tylko przy uzyciu kolowrotka ;-)
Gratuluje!

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #5 : 23 Lutego 2009, 17:55:38 »

łezka się w oku zakręciła, toż to mój śledź Grin i dla takich momentów warto włóczyć się po naszych wodach Fishing
Zapisane

Tomek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #6 : 23 Lutego 2009, 23:25:03 »

Pike zasluzyl w kategorii "Troc" na dodatkowy punkt, zlowil swoj okaz tylko przy uzyciu kolowrotka ;-)
Gratuluje!

Pozdrawiam --Yacaré--

no rzeczywiście.... bardzo śmieszne, nie rozumiem co ta wypowiedz wnosi do dyskusji? A potem wszyscy się dziwią i zwalają pisanie głupot i offtopow na biednego mleczka....


No sory ale ja tu nie widze żadnego obiektu do żartów. Wątek ten pełni funkcje statystyczno-informacyjną a nie komiczno-cyrkową. To że możecie tutaj zobaczyc dane których ludzie nie napiszą na forum to tylko zasługa tego że prosze się każdego na priva o jakiekolwiek informacje, jeżeli nie dostaje odpowiedzi to są puste rubryki.... No ale co tam Pike, gratuluje Tobie złowienia trotki bez wędki, naprawde fantastyczna sprawa  ok ŚMIEJMY SIĘ RAZEM!
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2009, 23:26:47 wysłane przez MATAS » Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #7 : 23 Lutego 2009, 23:33:54 »

Matas, podciągnij trochę normy medalowe suma. 90cm to można powiedzieć ledwo wymiarowy, a zestawiając to z normami szczupaka to już w ogóle trochę dziwnie.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #8 : 24 Lutego 2009, 01:19:19 »

Matas, podciągnij trochę normy medalowe suma. 90cm to można powiedzieć ledwo wymiarowy, a zestawiając to z normami szczupaka to już w ogóle trochę dziwnie.

Mekamil, bardzo dużo czasu spędziłem nad tymi wymiarami. Opracowywując je brałem pod uwage częstotliwośc łowienia okazów danego gatunku i ich średnią wielkośc, np szczupaka dałem od 90cm bo padło w sezonie 2008 wiele szczupaków koło 85cm, dlatego nie chcialem aby cała tabela była w medalach. Sum, Łosoś jak i głowacica dostały małe wymiary z tego powodu że prawie NIKT ich nie łowi, samo złowienie jest wyczynem dlatego ze wzgledu na ich rzadkośc tak postanowiłem zrobic. (w zeszłym sezonie nie padł nawet ledwo wymiarowy sum, nie wspominając o głowacicy i łososiu)

Ale oczywiście jestem otwarty na dialog, w koncu to jest DLA was, jeżeli wiekszosc się za tym opowie to zobaczymy co da się zrobic  Wink
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2009, 01:22:05 wysłane przez MATAS » Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #9 : 24 Lutego 2009, 11:04:01 »

@Matas: Fajnie, ze sie angazujesz i wypracowales ten watek.
Chcialem jedynie zwrocic uwage na (dla mnie) niezrozumialy brak jednego ciekawego parametra w tej tabelce, a nie moge sobie wyobrazic, ze Pike nie chcial zdradzic chocby dlugosci kija, na ktory zlowil. Gratuluje poczucia humoru, tutaj akurat karnawalski nastroj, wiec moze sie troche zarazilem...


PS: Zeby Twoje pytanie nie zostalo bez odpowiedzi: Ten moj pierwszy post wnosi bynajmniej tyle do dyskusji, co kilka innych postow w tym watku, ktore Ci wcale nie przeszkadzaly. Ale prosze wybaczyc obraze Majestatu, nie bede juz zasmiecal...

Pozdrawiam --Yacaré--
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2009, 11:17:43 wysłane przez yacaré » Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #10 : 24 Lutego 2009, 11:33:03 »

A gdzie są te, no, z jednym wąsem. Tłuszcze, wątłuszcze, wątusze? Dorsze znaczy się  Grin Pytam z czystej ciekawości Smiley Bo przecież jest rodzimą i polską i drapieżną.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #11 : 24 Lutego 2009, 19:02:38 »

AKTUALIZACJA   ok

Zmiany:
nick / punkty / pozycja
rolek  /  +8pkt  /  (+0)
Pablos /  +2pkt  /  (+2)

radomado / -2pkt  / (-2)


Ryby:
+ 47cm Troć Wędrowna - Pablos
+ 34cm Okoń - Rolek


____________________________________________

Smaczek: nad dorszem też sie długo zastanawialem i po konsultacji stwierdzilem że dam sobie spokój z klasyfikowaniem ryb typowo morskich łowionych z kutra, może moje uzasadnienie nie jest wyczerpujące ale zostawmy to tak jak jest, dorszowi mówie nie  Wink Dobrze ze mi przypomniałes bo zapomnialem o tym wspomnieć w zasadach.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2009, 19:16:53 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #12 : 27 Lutego 2009, 19:13:36 »

AKTUALIZACJA   ok

Zmiany:
nick / punkty / pozycja
RADAR  /  +10pkt  /  (+7)


Ryby:
+47cm Jaź - RADAR (srebrny medal)
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 19:16:24 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #13 : 02 Marca 2009, 00:40:42 »

AKTUALIZACJA   ok

Zmiany:
nick / punkty / pozycja
Jawor /  +4pkt  /  (+4)
Yukon /  +3pkt  /  (+1)

rolek / -3pkt  / (-0)


Ryby:
+43cm Pstrąg Potokowy - Jawor
+42cm Pstrąg Potokowy - Yukon
+38cm Pstrąg Potokowy - Jawor
+38cm Pstrąg Potokowy - Jawor

____________________________________________

Zauwazyłem że w punktacji wkardł się pewien paradoks... Otóz np Jawor który posiada w tabeli na ostatniej 6 pozycji exequo 3 takie same ryby, po złowieniu np pstrąga 39cm straci 3pkt a zyska 1pkt... Sytuacja ta jednak zdarza się niezwykle rzadko i jeszcze rzadziej jest ona niekorzystna dla łowcy. Mam nadzieje że podobne sytuacje w końcowej klasyfikacji nie będą miały miejsca i nie zdecydują o końcowym wyniku.
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #14 : 30 Marca 2009, 17:39:04 »

AKTUALIZACJA   ok

Zmiany:
nick / punkty / pozycja
Jawor /  +15pkt  /  (+1)
rolek /  +12pkt  /  (+0)

virtusan / -4pkt  / (-1)
Sławek / -3pkt  / (-2)
Yukon / -2pkt  / (-1)
radomado / -2pkt  / (+1)
Pike / -0pkt  / (-1)
radomado / -0pkt  / (-1)
RADAR / -0pkt  / (-1)


Ryby:
+52cm Pstrąg Potokowy - Jawor (srebrny medal) !!(NOWY REKORD m.pl) !!
+44cm Okoń - rolek (srebrny medal)
+48cm Pstrąg Potokowy - Jawor (brązowy medal)
+33cm Okoń - rolek

- 38cm Pstrąg Potokowy - Jawor
- 38cm Pstrąg Potokowy - Jawor
- 38cm Pstrąg Potokowy - Jawor

____________________________________________

- Do regulaminu zostały dodane dwa dodatkowe punkty: (podziekowania dla JJ'ta za pomoc)
Cytuj
10. W konkursie nie biorą udziału również ryby złowione na prywatnych łowiskach specjalnych (tak zwany Burdel), dopuszczone są jedynie ryby złowione na łowiskach specjalnych PZW (np. San)
11. W przypadku takiej samej długości ryb, łowcy dostają exequo tyle samo punktów.
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2009, 18:06:29 wysłane przez MATAS » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!