http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 05:44:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  NAJWIĘKSZE NA CASTING 2009
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: NAJWIĘKSZE NA CASTING 2009  (Przeczytany 51828 razy)
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #15 : 31 Marca 2009, 07:36:06 »

Mateusz,
tak przeczytałem regulamin i jest w nim, moim zdaniem, pewna luka/niedopowiedzenie/niejasność. Rzecz dotyczy tzw. punktów bonusowych. Rozumie, że punkty te przyznawane są na stałe, tzn. że jeśli ktoś złowi rybę medalową, która później wypadnie z klasyfikacji największych 6-u z tego gatunku, to łowca punkty bonusowe zachowuje?? W przeciwnym przypadku, skoro wszystkie sklasyfikowane ryby będą medalowymi i na dodatek "na złoto" to raczej bonusy tracą sens. Oczywiście zarówno w takim przypadku, jak również gdy wszystkie sklasyfikowane ryby będą w jednej normie medalowej. Czy też zamysł był inny. Nie jest to w regulaminie doprecyzowane. Ja przynajmniej się nie doczytałem, a zwracam na to uwagę, aby później nie było przez to jakiś nieporozumień.
Pozdrawiam- Smaczek.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #16 : 31 Marca 2009, 08:38:08 »

Smaczek, dzieki za info, wedlug mnie masz racje i trzeba to jasno określic. Teraz akurat wychodze na wyklady wiec nie zrobie tego, jak wroce to tez nie wiem czy bede mial na to czas, sproboje jeszcze w tym tygodniu to okreslic.


A co do norm medalowych to moje zalozenie bylo od poczatku takie aby ustalic normy medalowe tak aby z każdego gatunki 2 góra 3-4 ryby przy dobrych warunkach były medalowe, chcialem uniknąc całej tabeli medalowych ryb wiec wzrowowalem sie na wynikach z zeszlego roku. Póki co system ten sprawuje sie IDEALNIE, nie ma ani za dużo ani za mało medalowych ryb. Boje sie troszeczke o inne gatunki jak np Szczupak dlatego tam normy medalowe dałem dośc surowe, oczywiscie jeżeli bedzie sytuacja że cała tabela bedzie zawalona medalowymi rybami to mimo iż ktoś wypadnie z poza "6" to zachowa swoje punkty za medal.

Sadze jednak iż taka sytuacja nie będzie miała miejsca bo to mało prawdopodobne... Nawet jeżeli by sie takie coś stało to na podstawie punktu "16. Autor ma wszelkie prawo do zmian w regulaminie, podczas trwania rywalizacji" zwiększe normy medalowe aby dostosować je do wyników.

Pozdro i dzieki
Zapisane
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #17 : 31 Marca 2009, 08:48:43 »

Mateusz,
z całym szacunkiem, ale punkt 16-y jest trochę "niewtenczas". Nie chcę wychodzić na malkontenta, ale raczej nie powinno zmieniać się reguł zabawy w czasie jej trwania. Podniesienie norm medalowych dla jakiegoś gatunku może spowodować znaczna zmianę klasyfikacji, a to nie powinno być dopuszczalne. Oczywiście daleki jestem od insynuowania jakiś manipulacji.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #18 : 31 Marca 2009, 16:47:53 »

Mateusz,
z całym szacunkiem, ale punkt 16-y jest trochę "niewtenczas". Nie chcę wychodzić na malkontenta, ale raczej nie powinno zmieniać się reguł zabawy w czasie jej trwania. Podniesienie norm medalowych dla jakiegoś gatunku może spowodować znaczna zmianę klasyfikacji, a to nie powinno być dopuszczalne. Oczywiście daleki jestem od insynuowania jakiś manipulacji.

Smaczek, spoko-loko luzik  ok punkt ten stworzylem asekuracyjnie abym mógł wprowadzac zmiany typu dodawać podpunkty które uszczególniają zasady jak np to sprostowanie dotyczące norm medalowych jeżeli zawodnyk wypada z 6

Jestem daleki od ingerowania w tabele klasyfikacyjne i manipulowania wynikami wiec bądz spokojny  Wink, jeżeli miałaby zostać wprowadzona jakaś poważniejsza zmiana to poddam to pod glosowanie i zadecyduje wiekszośc (ale takie cos jest bardzo bardzo bardzo mało prawdopodobne, raczej nic nie bedzie zmieniane), tabele te są stworzone dla was i to wy bedziecie decydować o jakichkolwiek istotnych zmianach, póki co wszystko funkcjonuje doskonale wiec nie róbmy sobie kłopotów, jak będzie problem to go rozwiążemy ok normy medalowe póki co są dobrze dobrane wiec badzmy dobrej myśli.

Dodam jeszcze że system który tutaj stworzylem, stosuje od okolo 6 lat w swoim Poznańskim kameralnym gronie przyjaciół i nigdy nie było problemów  ok poprostu wygra najlepszy w sezonie.
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2009, 16:51:16 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #19 : 09 Kwietnia 2009, 10:41:44 »

AKTUALIZACJA   ok (albo raczej JAWORYZACJA  Grin)

Zmiany:
nick / punkty / pozycja
Jawor /  +10pkt  /  (+0)
Pablos / +0pkt / (+2)
radomado / +0pkt / (+1)
tomek72 / +0pkt / (+1)

virtusan / -2pkt  / (-3)
Sławek / -2pkt  / (-1)
Yukon / -1pkt  / (poza punktacją)
rolek / -1pkt  / (-0)


Ryby:
+56cm Pstrąg Potokowy - Jawor (ZŁOTY MEDAL) !!(NOWY REKORD m.pl) !!

+53cm Pstrąg Potokowy - Jawor (srebrny medal)



- 42cm Pstrąg Potokowy - Yukon
- 42cm Pstrąg Potokowy - rolek

« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2009, 11:23:44 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #20 : 06 Maja 2009, 23:49:35 »

AKTUALIZACJA   ok (albo raczej JAWORYZACJA  Grin)

Nowym liderem zostaje Jawor który z przewagą 18pkt wyprzedza znajdującego się na drugim miejscu rolka.



Nowe okazy

42cm Okoń - wiesławek (srebrny medal) 


91cm Szczupak - clonee (brązowy medal) 


74cm Boleń - Jawor (brązowy medal)


82cm Szczupak - JJ


74cm Szczupak - Dok


65cm Boleń - Jawor


55cm Boleń - Jawor


32cm Okoń - rolek


____________________________________________________________________________________________

- Udało się uzyskać sponsora  Wink, jest nim firma SALMO która ufunduje dla najlepszych: 5 unikalnych woblerów z limitowanych serii (custom colours itp...)
- Zrezygnowałem z wpisywania przy aktualizacjach szczegółowych danych dotyczących zmian pkt, od tego momentu bedzie pokazywana tylko aktualna klasyfikacja
- W najbliższym czasie zostanie uruchomiona klasyfikacja najwiekszych okazów łowionych za granicą  ok (oczywiscie nie będzie ona wliczana do klasyfikacji głównej i bedzie na troche innych zasadach)


POŁAMANIA!!!!  Fishing




« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2009, 00:05:14 wysłane przez MATAS » Zapisane
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #21 : 24 Maja 2009, 18:54:02 »

Chciałbym zgłosić Krisa okonka - 35cm. Złowiony dziś na Slidera 10 - kolor płoć.

Jeśli się nie mylę to na dzień dzisiejszy ma 3 miejsce  Cheesy
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #22 : 28 Maja 2009, 01:09:41 »

Panowie, teraz mam sesje i od groma roboty, jak tylko ją skończę 12 czerwca to bedzie big update + relacja ze Szwecji


@Mynia i inni: dokładne info z pełnymi danymi ktore muszą być umieszczone w tabeli na priva wysyłajcie

Pdro i 3majcie za mnie kciuki 3 czerwca bo to bedzie najwazniejszy egzamin  Fishing
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #23 : 19 Czerwca 2009, 10:21:05 »

Dobra,  Grin postanowilem sobie ze przed ostatnim zaliczeniem zrobie sobie dzien przerwy  ok, dzisiaj wieczorem postaram sie zrobic aktualizacje

materiału od ostatniego update'u jest mnóstwo i postaram się skrupulatnie przeszukać całe "doniesienia znad wody", bolen 2009, szczupak 2009 itp...  Oczywiscie ryby ktore znajde i tak będą potrzebowaly priva do łowców z prośbą o dane do tabeli, wiec jeżeli chcecie mi to ulatwić i wiecie ze polowiliscie duże ryby to prosze o privy dzisiaj do 20-21 z informacjami o rybie

Dlugosc:
Łowca:
Multiplikator:
Przynęta: (wystarczy rodzaj)
Data:
Wędka (długość, ciężar wyrzutu i firma blanku albo samego kija)
Godzina: (jak nie pamietacie to +/-)
+ ewentualny link do zdjecia albo link do wątku na forum gdzie byla publikacja

(osoby ktore juz wyslalyy do mnie zgloszenia prosze o ponowne NIE wysylanie  Wink)

y0!

Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #24 : 19 Czerwca 2009, 20:28:23 »

Wysłałem privy z prośbą o szczegółowe dane do:

krisa, seniormarka, Jacy, tomka72, Michumm'a, DAWID@, Tommy'ego, Jawora, Milupy, aal'a, Pyzdry oraz pasiastego irokeza  ok

jak otrzymam odp to zrobie aktualizacje, deadline jest jutro do 22

Jeżeli ma ktoś jeszcze okazy które mozna tutaj wpisać to odzywać sie  Wink
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2009, 20:30:11 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #25 : 20 Czerwca 2009, 17:46:19 »

Panowie, pierwszy raz od powrotu ze Skandynawii wychodze wreszcie na 2h pocastingować nad Wartą,  ok radośc nie do opisania bo jestem na głodzie Cheesy


Otrzymalem od wszystkich privy, czekam tylko na potwierdzenie od @aal'a czy jego szczupak byl zlowiony na casting. Kolo 22 bedzie aktualizacja
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #26 : 21 Czerwca 2009, 00:12:12 »

AKTUALIZACJA  ok

Najważniejsza informacja aktualizacji to taka że @Pablos przekazał prezent ktory otrzymal od @Megatransa jako nagrode w NNC2009  ok. Megatrans chciał aby Pablos przekazał go na jakiś cel, a Pablos wybrał NNC2009. W jakiej kategorii bedzie ufundowany multik jeszcze nie wiadomo, bedzie to raczej nagroda specjalna za określoną kategorie.

@Megatrans, @Pablos - dzieki!  ok

Jawor dalej utrzymuje 1 miejsce i nieznacznie powiększył swój dorobek punktowy przekraczając granice 50pkt! Do czołówki wskoczyło pare nowych osób które będą się na pewno liczyć w dalszej walce, Tommy z boleniami i fantastycznym Jaziem, Michumm i seniormarek z sandaczami i DAWID@ który zaledwie z 2 rybami uzbierał 19pkt! Ostatnie tygodnie lider sprzed kilku miesiecy rolek nie dorzuca pkt i Tommy traci do niego juz tylko 1 pkt.

Zachęcam do chwalenia się kleniami oraz jaziami  Wink, niedlugo rowniez dołaczą brzany wiec sezon rzeczny ruszy na całego.


Na prawde dużo czasu mi zajęła ta aktualizacja, nie zdarzyłem dodać zaplanowanego na dzisiaj uruchomienia rekordowych ryb zagranicznych ani współczynników rekordowych ryb poszczególnych gatunków ani też tabeli medalowej, teraz ide do nauki bo jeszcze mnie studia trzymają ale jak zalicze to jak najszybciej to zrobie  Grin

Nie mam już sił rozpisywać wszystkich dodanych ryb i zdjęc dlatego w skrócie:

Okoń:
35cm - Kris

Sandacz:
82cm - Michumm (srebrny medal)
76cm - seniormarek  (brązowy medal)
75cm - seniormarek (brązowy medal)
74cm - Michumm
72cm - seniormarek
70cm - Michumm

Jaź:
53cm - Tommy  (WYRÓWNANY REKORD m.pl!) (złoty medal)
51cm - DAWID@ (złoty medal)

Boleń:
78cm - Jawor  (NOWY REKORD m.pl!) (srebrny medal)
76cm - Tommy (srebrny medal)
74cm - Jawor (brązowy medal)
72cm - Tommy (brązowy medal)
69cm - Milupa
69cm - Tommy

Kleń:
45cm - tomek72 (brązowy medal)
41cm - Jawor

Szczupak:
82cm - aal
76cm - pyzdra
73cm - pasiasty irokez


No i aktualna klasyfikacja: (szczegóły na 1 stronie)



... mam dośc  Wink

EDIT: dzizas...  Cry wszędzie pomyliłem nick Tomy'ego pisząc je przez 2x m  Tongue, potem to poprawie
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 00:38:24 wysłane przez MATAS » Zapisane
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #27 : 30 Czerwca 2009, 20:53:41 »

 ok
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca 2009, 07:56:02 wysłane przez pepol » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #28 : 02 Lipca 2009, 01:27:19 »

AKTUALIZACJA  ok

+ dodałem do klasyfikacji ogólnej tabelki ze zmianami punktów i pozycji sprzed ostatniej aktualizacji dla lepszego odczytywania zmian


Okoń
33cm - pepol

Sandacz:
84cm - seniormarek (srebrny medal)
83cm - Michumm  (srebrny medal)

Boleń:
73cm - Milupa (brązowy medal)
70cm - pepol (brązowy medal)

Szczupak:
91cm - daras (brązowy medal)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2009, 12:43:55 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #29 : 04 Lipca 2009, 16:12:02 »

AKTUALIZACJA  ok

Malutka aktualizacja, uzupełniłem niektore dane i poprawiłem drobne błędy, ze względu że dodałem tylko Suma seniormarka nie robilem aktualizacji zmian w klasyfikacji tylko dodałem punkty seniormarka  ok

Sum:
121cm - seniormarek   (NOWY REKORD m.pl!) (srebrny medal)



Aktualna klasyfikacja: (szczegóły na 1 stronie)


Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!