http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 09:45:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Okolice Darłowa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Okolice Darłowa  (Przeczytany 2468 razy)
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« : 30 Lipca 2009, 17:16:50 »

Jadę na wakacje niedaleko Darłowa, będę mobilny.

Czy ktoś coś może podpowiedzieć gdzie tam można miło czas spędzić nad wodą uganiając się za rybkami poza plażą?

Z góry dziękuję :-)
Pozdrr
Bart
Zapisane

-- There is no spoon.
torque

Wiadomości: 21


WWW
« Odpowiedz #1 : 30 Lipca 2009, 22:38:52 »

Proponuje okolice Mazowa i Starego Krakowa. Odcinek od mostu w dół. Jeśli dobrze trafisz masz realne szanse na spotkanie z trotką. Jeśli preferujesz lżejsze łowienie, albo/i posługujesz się muchówką to w okolicach Korzybia możesz poszukać pstrągów i lipieni. Blisko Darłowa jest jeszcze grabowa, tam jednak nie łowiłem.
Zapisane
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #2 : 31 Lipca 2009, 08:25:57 »

Dzięki za przydatne rady!
Zapisane

-- There is no spoon.
popper

Wiadomości: 71



« Odpowiedz #3 : 31 Lipca 2009, 14:11:08 »

Jadę na wakacje niedaleko Darłowa, będę mobilny.

Czy ktoś coś może podpowiedzieć gdzie tam można miło czas spędzić nad wodą uganiając się za rybkami poza plażą?

Z góry dziękuję :-)
Pozdrr
Bart
Skoro będziesz "mobilny" możesz i o Słupię zawadzić (górna część foty).
Okolica w Bydlinie przeurocza jest.

Na dolnym zdjęciu coś równie zajmującego. Połów śledzi z główek portowego falochronu, w Darłówku.
Jeśli zobaczysz, że miejscowi wędkarze łowią śledzie, zmień zestaw na śledziową "choinkę" albo...............Wink ruszaj nad Wieprzę lub Słupię.
Naprawdę piękne to rzeki.
Doradzam zakup kilku obrotówek w rozmiarze nr 3, typu long, o masie zbliżonej do 12-14g i żyłki 0,30-0,35 dobrej jakości.
Do zestawów śledziowych przyda się kilka ciężarków zakończonych krętlikiem,  o masie od 30-50g   Smiley
Żyłka może zostać ta sama. Wędzisko, w zasadzie też Wink.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2009, 14:27:57 wysłane przez popper » Zapisane

Waldek
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #4 : 31 Lipca 2009, 15:12:50 »

Dzięki za wszelką pomoc!
Może ktoś kiedyś łowił w tym kanale co biegnie obok Darłowa przez miejscowość Bobolin? Podobno zarybiany.
Zapisane

-- There is no spoon.
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #5 : 29 Sierpnia 2009, 00:19:43 »

Postawiłem na Wieprzę, Mazów i Stary Kraków. Pięknie było, piękne komary, piękny las, piękna rzeka. Piekne ptaki, piękne krzaczory, przedzieranie się i wędkowanie taktyczne ;-). Sajgon.

Ryby widziałem 3. Dwie se pływały pod krzakami machając bezczelnie ogonkami, malutkie. A trzecia mi się spieła, małpa, też mała.
A na koniec łowienia (po trzech dniach) spotkałem localsa, który mi powiedział, że tu to szczupaki się łowi na białe kopyta (i na takie - w pierwszym rzucie białym kopytem - mi się spięła ta trzecia mała rybeczka).

Oj takie rzeki to jeszcze nie dla mnie, lamera. A następnym razem to chyba najpierw poproszę żonę, żeby mnie po okolicznych knajpach obwiozła i się wypytam gdzie co i jak %

:-)
Bart
Zapisane

-- There is no spoon.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!